Treść opublikowana przez Spidan
-
[B5 AWX] Przy dużych mrozach nie chce zapalić
No ja dziś miałem -27 o 6 rano i musiałem zakręcić 2 razy po 5 sekund,ale nic nie telepał,zagrzałem go chwilę na postoju i pojechałem. xlukk CB radio to podstawa teraz,nawet w mieście można zapłacić,a przecież 50 nigdy się nie jeździ.
-
[INNE] Rozrząd z Allegro 1.9 PD
Ja kupowałem w ASO Skody bo do Superba PD to samo podchodzi więc zestaw rozrządu 440zł plus 234zł za pompę wody jak oddałem starą.
-
[B5 AWX] Przy dużych mrozach nie chce zapalić
Nie zaszkodzi do pompowtrysków,więc spróbować można,ale wątpię że poprawi to zapalanie przy -20.
-
[B5 AWX] Przy dużych mrozach nie chce zapalić
Kolego powiem Ci jedno,Shell gwarantuje obecnie jakość ropy zimowej do -31st,możesz lać dodatki ale to nie poprawi Twojego zapalania.Jeśli świece sprawne i nie cofa paliwa to już pompowtryski po prostu nie wydalają w takie mrozy.Masze PD mają już swoje lata i przebiegi i w takie mrozy jakość pompek ma wielkie znaczenie. A co do tych lepszych ON na zimę to się ich nie powinno stosować bo są suche,bezsiarkowe a pompki wymagają smarowania dlatego lepiej zalać zwykłą ON i jakis preparat smarny np. Kleen Flo Smar do Diesla-jest specjalny do pomp VP i pompek PD.
-
[B6 AWX] Problem z wskazówką temperatury
Na takich mrozach nie drgnie po 2km.
-
[B6 AWX] Problem z wskazówką temperatury
W lecie od razu się mi nagrzewa,a teraz przy -15 też około 15km zanim będzie 90st i od startu grzanie mam ustawione na HI.
-
[B6 AWX] Problem z wskazówką temperatury
Podepnij lepiej VAGa i sprawdź jakie są temperatury,ale z tego co piszesz to ten termostat jest walnięty.
-
[ALL B8] CGKA 2,7 TDI v6 190KM
Znam ludzi co mają ten motor w A6 i spisuje się bardzo dobrze,mechanicy z ASO twierdzą,że to lepszy motor niż 3.0 tdi 240KM.
-
[B6 AWX] Problem z odpaleniem przy - 10 C
Zciągasz rurę od turbo i sprawdzasz luz na wirniku osiowy i poprzeczny,jak nie znasz się to niech mechanik Ci to zrobi. Ja bym zaczął od podpięcia VAGa.
-
[B6 AWX] Przy próbie uruchomienia silnika nie załącza się rozrusznik.
Albo kostka w stacyjce szaleje na zimnie albo rozrusznik do naprawy.
-
[B6 AWX] Problem z odpaleniem przy - 10 C
To szuranie na mrozie na zimnym wygląda na rozpadający się wirnik w turbinie,lepiej to sprawdź zanim zaczniesz go pałować.
-
[B6 AVF] Nierówna praca silnika po odpaleniu
Sprawdź korekcje i bipy vagiem zaraz po odpaleniu i będzie wiadomo czy to pompki.
-
[B6 AWX] Problem z wskazówką temperatury
No to AVF lub AWX, czujniki są do nich te same,kup tylko oryginał wtedy nie będzie problemów,polecam zakup w sklepie ASO Skody bo masz dużo taniej a w Superbie te same silniki były.
-
[B6 AWX] Problem z wskazówką temperatury
To jest jeden czujnik,ma 4 piny,2 piny idą do zegarów a 2 do ECU,jeśli uszkodzone są te do zegarów to na vagu Ci nic nie pokaże.
-
[B6 AVF] Opinie na temat paliw Orlen Ekodiesel
To zwykły diesel,można go śmiało lać do PD,za to nie wolno wlewać biodiesel ze stacji Bliska ani żadnego opałowego.
-
[B6 AVF] Problem z odpalaniem rano
No to ciężki temat jest.Przy takiej temperaturze powinien zapalić bez świec nawet,także przekaźnik tu nie odgrywa roli. Musisz sprawdzić czy trzyma ciśnienie układ paliwowy manometrem,czy nie cofa paliwa,do sprawdzenia też pompowtryski,pompa tandem,pompa paliwa w baku i kompresja.Jak będziesz zdejmował pompowtryski to sprawdź stan ich gniazd w głowicy.
-
[B6 AWX] Cofa PALIWO?????
Wytwarzasz ciśnienie w układzie i sprawdzasz szczelność a potem podpinasz manometr do rurki wyjściowej z pompy czy daje dobre ciśnienie.
-
[B6 AWX] Cofa PALIWO?????
Zanim zmienisz muszą Ci stwierdzić,że jest uszkodzona i sprawdzić jakie daje ciśnienie.
-
[B6 AWX] Cofa PALIWO?????
Jeśli układ jest szczelny tak jak piszesz to możesz mieć do wymiany uszczelniacze pompowtrysków.
-
[B6 AVF] Ubytek oleju, czy dolać?
Pisałem o nowych,mam znajomych z ASO i wiem,że nowe diesle 2.0 i 3.0 sporo biorą oleju,kolega ma zaś M5 i bierze mu 1,2 litra oleju na 1000km od nowości a silnik lux chodzi.
-
[B6 AVF] Ubytek oleju, czy dolać?
Kolego nie pisz takich głupot,weź taki olej po 15tys km i daj do zbadania to przekonasz się jak jest zużyty,nawet jak dolewasz sporo.15tys dla turbo diesla to max co można przejechać wg mnie,jak ktoś jeździ po mieście krótsze odcinki to co 10tys powinien zmieniać olej,a tu ASO teraz zaleca co 30tys... W nowych dieslach to dopiero dolewki trzeba robić,D4D Toyoty spokojnie ciągną 1litr na 1000km zwłaszca 2,2DCAT,w BMW też trzeba z bańką oleju się wybierać na trasy.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Dobry wlałeś bo masz DPFa.
-
[B6 AVF] Zestaw uszczelek pompy tandem
Potrzebuję numer katalogowy zestawu wszystkich uszczelek pompy tandem (vacum).
-
[B6 AVF] Po wymianie termostatu nie dogrzewa do 90 stopni .
Podepnij VAGA i sprawdź temperaturę,wg mnie powinna wskazówka trzymać pion.
-
[B7 BKE] Czy dolewacie oleju ???
Generalnie nie powinno być oleju w dolocie,parę kropli to nic,ale u mnie np jest suchutko jak patrzyłem. Pełny syntetyk ma najlepsze smarowanie,nawet jak trzeba go trochę dolewać to nie powinno się przechodzić w żadnym wypadku na półsyntetyk zarówno w 1,9 PD jaki i 2.0 TDI.