Treść opublikowana przez Spidan
-
Blacharstwo, Lakiernictwo Wiesław Błaszkiewicz
Super fachowiec potwierdzam,malował mi listwy dolne w kolor auta,zrobione profi.Bratu robił blachę po stłuczce,2 rok jeździ i śladu nie ma.
-
[ALL B7] Wymiana przedniej szyby
Bardzo solidny zakład w Krakowie: Marco Polo ul. Przewóz tel. 6563691 Wielu moich znajomych tam zakładało i byli bardzo zadowoleni,a z tego co patrzyłem mają najniższe ceny.
-
[B6 AWX] Ile palą wasze dieselki 1.9 zimą...
Mi jeszcze nigdy nie spalił ponad 10 litrów średnio bo inaczej bym się pozbył diesla,przy max butowaniu na autostradzie prawie 9 litrów miałem na fisie,a po mieście 9,5 w lecie na klimie jak nie miałem softa,po programie litr mniej po mieście pali spokojnie jeżdżąc. Ciekawi mnie ten nowy silnik 3.0 tdi biturbo ponad 300KM a średnie spalanie Audi podaje 6,9 litra
-
[B6 AVF] Wałek rozrządu
Jakbyś dobrze poszukał to używaną głowicę w dobrym stanie dostaniesz za 700-800zł. Jak miałem benzynę i wałek był do zmiany co wsadziłem całą głowicę używaną i spokój był.
-
[B6 AWX] Ile palą wasze dieselki 1.9 zimą...
8,3 litra mi fis pokazuje od ostatnich 3 tygodni mrozów,głównie miasto,cały czas jeżdżę z zasłoniętą chłodnicą więc silnik się dobrze dogrzewa.
-
[B6 AWX] Lekko skaczące obroty i stuki na mrozie
Róbcie jak chcecie,w większości przypadków do 10tys km po zmianie samego sprzęgła trzeba znów targać skrzynię i zmieniać dwumas.
-
[B6 AWX] Lekko skaczące obroty i stuki na mrozie
Podepnij Vaga,sprawdź błędy,zrób logi. Dwumas się powinno zmieniać łącznie z nowym sprzęgłem,nawet jak dobry to z nowym sprzęgłem wkrótce padnie.
-
[B6 AVB] Problem z odpaleniem.
Pisałem kolego o micie tankowania w zimie po korek,bo inaczej na rezerwie nie odpali.Przy dobrym paliwie nie ma to znaczenia. Skoro na dnie szlam to paliwo liche i na pewno nie odpali.
-
[B6 AWX] Nie kręci.
Skoro podładowałeś i nawet nie zakręci to pewnie rozrusznik padł.
-
[B6 AVB] Problem z odpaleniem.
Musisz sprawdzić grzanie świec i układ paliwowy(filtr,przewody,pompę),aku pewnie dobry skoro piszesz,że kręci.Nie wiem kiedy ropa była tankowana,może zamarzła. Co ma zmienić pełny bak,to jakieś mity,jak ropa dobra to i na 5 litrach w baku odpali.
-
[B6 AVF] Wymiana pompowtrysków.
Co się działo z autem,jak sprawdzałeś te pompki? AL będą pasować jak najbardziej,są nawet więcej wydajne niż BA.
-
[B6 AWX] Po długim postoju na mrozie ciężko odpala
Nie pokaże Ci błędu na vagu.Zciągasz fajkę świecy,ktoś przekręca stacyjkę a Ty przykładasz próbnik do wnętrza fajki i jak się lampka próbnika zaświeci to znaczy że prąd do świeczek idzie.
-
[B6 AWX] Bardzo słabo odpala w te mrozy.
Ja mam NGK D-Power 20, one mają 96mm, oryginały w ASO są Beru, mają 97mm.
-
[B6 AWX] Po długim postoju na mrozie ciężko odpala
Dokładnie,NGK ma krótszą świecę 92mm D-Power 4 i dłuższą 96mm D-Power 20. Masz jakiś schemat gdzie jest ten zawór albo jego numer katalogowy?
-
[B7 BKE] Słabo pali na mrozie.
Jeśli nie masz błędów na VAGu to trzeba sprawdzić pompę i kompresję silnika.
-
[B6 AWX] Bardzo słabo odpala w te mrozy.
I te problemy dotyczą głównie silników PD,koledzy wymieniają świece,aku,tandem pompy,zaworek i dalej ciężko auta palą.Myślę jednak,że BIO dodatki nie odgrywają tu roli a stan pompek które mają już trochę nalatane.
-
[B7 BKE] Słabo pali na mrozie.
Pewnie paliwo kiepskie i kasza się zaczęła robić. Niestety stacje oszukują i szkoda przepłacać za te lepsze diesle,kupić zwykły ON i porządny dodatek za 20zł i spokój.
-
[A6 C5 AWX] Powrotny wąż z filtra paliwa.
Dziwny kolor jest,ten V-Power Diesel jest syntetyczny z GTL i kolor ma bardzo jasnya nie żółty,kiedyś też miałem go w butelce,sprzedali Ci zupełnie inne paliwo i w dodatku letnie.
-
[B6 AWX] Bardzo słabo odpala w te mrozy.
DO sprawdzenia:aku,świece,przekaźnik świec,filtr paliwa i przewody paliwowe z zaworkiem zwrotnym,diagnostyka VAG-błędy,kąt synchronizacji,jaki stan PD- kanały 013,018,023, dalej pompa tandem,pompa w baku i kompresja silnika.
-
[A6 C5 AWX] Powrotny wąż z filtra paliwa.
Masz rachunek to jedź na stację,pokaż to paliwo,zobaczysz jak zareagują, ja bym wezwał Policję,napisza notatkę i masz podstawy do odszkodowania.Kurde tyle kosztuje teraz ta ropa i tak oszukują.
-
[A6 C5 AWX] Powrotny wąż z filtra paliwa.
Raczej nie jest możliwe,tankuję w lecie V-Power Diesel i jest to jasna przezroczysta ropa.
-
[A6 C5 AWX] Powrotny wąż z filtra paliwa.
To paliwo nie jest polecane na zimę,jest suche,nie poprawia smarowania pompy i pompowtrysków,zwykły Shell Diesel Extra spokojnie wystarcza,u mnie było -27 i nic nie zamarzło,fura odpaliła.
-
[A6 C5 AWX] Powrotny wąż z filtra paliwa.
Przewodem 2 wraca do baku.
-
[B6 AVF] Jedno ozanczenie silnika i dwie długości świec żarowych?
Ja kupowałem NGK D-Power 20.
-
[B6 AVF] Przy jakim przebiegu wymienić olej w dyferencjale w quattro
W katalogu Motula odnośnie AVF quattro jest napisane że do skrzyni 6 biegowej Motul Gear 300 75W90 3,5 litra a do dyfra piszą VW Group axle oil. Part No. G 052145 1,9 litra. Dane z www.motul.auto.pl Ja zmieniałem w skrzyni na Motula przy 120tys,weszło 3 litry,a przy 140tys zmieniłem w dyfrze-kupiłem ori w ASO,weszło 1,6 litra.