Treść opublikowana przez Spidan
-
Naprawa wyświetlacza licznika
Tylko wymiana Cię czeka, Speed-Service ul. Mokra 2a.
-
Regeneracja turbosprężarek
Całość max cena 1200zł,sam wirnik z łożyskami i czyszczenie 900zł. W Krakowie polecam tą firmę http://panoramafirm.pl/kraków/regene...n_prx.html#tab Naprawiają głównie Garreta i KKK, kolega ma też serwis dostawczych i do Mercedesów Sprinterów regeneruje turba i sprawują się super. Polecałem sąsiadowi do Superba i już 3 rok smiga i pompuje pięknie.
-
Ruszanie z napędem quattro
Też miałem takie wrażenie jak się przesiadłem z ośki na Q tak więc śpij spokojnie i ciesz się ze świetnego napędu.
-
[B6 AVB] Spalanie po czipie
Jechałem ostatnio sam pustym autkiem Kraków-Lublin,nie spieszyłem się więc chciałem potestować spalanie,jadąc spokojnie 70-80km/h spalanie miałem 5,4 litra, ale nie wytrzymałem takiego karawanienia długo:)
-
[B6 AVF] Oryginalne amortyzatory -jakie?
U mnie ori są Sachs,ale zamiennika Sachs bym nie założył,tak jak kolega pisze Bilstein B4 lub Kayaba Excel-G,chyba że masz więcej pieniążków to Koni czerwone.
-
Rozrząd w Audi A4 B8
Ja mam inne spostrzeżenia,paski wyglądają nawet dobrze ale rolki po 90tys są już mocno zużyte.
-
[ALL B8] Twardnieje hamulec
Z tych objawów co są opisywane to stawiam na pompę tandem albo nieszczelny wężyk od pompy.
-
Ścieralność klocków
Panowie mam oryginalny zestaw hamulców od 2.0TFSI zakładany nowy przy 90tys przebiegu,wczoraj zmieniałem klocki przód przy przebiegu 144tys a jeszcze mi lampka nie świeciła,polecam zwłaszcza oryginalne klocki,naprawdę długo wytrzymują.Tylnych jest jeszcze połowa.
-
Rozrząd w Audi A4 B8
Ja bym na Twoim miejscu wymienił rozrząd jak już nalatałeś te 120tys,nie wiem z jakich materiałów musi być pasek i rolki żeby wytrzymały aż 180tys.
-
Olej MOTUL- oryginał i podróbka
Dla osób z Krakowa i okolic ostatnio kupowałem Motula w sklepie www.palis.pl , cena dobra, na pewno oryginały.
-
[B6 AVB] Spalanie po czipie
Ja jak bardzo dynamicznie jeżdżę po mieście to spokojnie 9,5 pokazuje FIS,a jak normalnie zmieniam biegi koło 2500 obrotów to pali koło 8 litrów.
-
Jakie klocki ?
Tarcze ATE lub Brembo,a klocki TRW lub Textar jeśli chodzi o zamienniki(nie piszczą),najlepiej jednak oryginały,jak coś to mogę załatwić w dobrej cenie. Musisz zmierzyć suwmiarką grubość tarczy i będzie wiadome czy do wymiany.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Kolego to dobry olej pod warunkiem że oryginał, bo podróbek Castrola na rynku jest mnóstwo.
-
[B6 AVB] Spalanie po czipie
Mi po chipie przy spokojnej jeździe pali 1 litr mniej.
-
[B7 BRB] Wymiana rozrządu w ASO Danelczyk w Lublinie
Do bazy wpiszą a czy zmienią to inna sprawa,oleju nagminnie też nie zmieniają,z filtrami podobnie,w ASO to teraz strach coś robić,chyba że ktoś ma znajomego mechanika w ASO to się przyłoży,u mnie rozrząd jak dałem do zrobienia to 2 dni auta nie miałem i miało być wszystko porobione z pełnym przeglądem,potem sprawdzałem w garażu to filtr pyłkowy i powietrza były stare.Teraz tylko u zaufanego mechanika robię i zawsze jestem przy zmianie oleju.
-
[B6 AKE] Brak mocy
VAG i logi statyczne,dynamiczne, a potem polecam hamownię i będzie wszystko jasne.
-
[B6 AWX] Jak sprawdzić stan pompowtrysków?
Można sprawdzić Vagiem, w Engine grupy 013,018 i 023, jeśli są parametry ok a dalej nie jest dobrze to trzeba wyciągnąć pompki i oddać do sprawdzenia na specjalną maszynę testującą.
-
[ALL B7] Olej w silniku ponad max.
Katowice www.dynosoft.pl Wrocław www.ecuproject.pl
-
[ALL] Kabel Polski Vag OBD II, a VCDS
Dokadnie,bo z tym z Adako nie działą.
-
[B6 AVF] Druga wymiana rozrządu w B6 AVF.
A jak kupiłeś części w ASO i przy wymianie stałeś przy mechaniku? Nie,ale robił mi bliski kolega i wiem,że jest ok,a opowiadał co wyprawiają w ASO Audi w Krakowie,w którym pracował.
-
[ALL] Kabel Polski Vag OBD II, a VCDS
Kabel z Viakena działa ładnie z VCDSem.
-
Jakie felgi na lato?
Dokładnie popieram kolegę,na 18" to będziesz walczył żeby nie uszkodzić koła,opony czy zawiecha,no chyba że jeździsz wolno lansując się to nawet 19" wsadź sobie. Ja miałem 225/45 17 i co rok opony nowe bo bulwy były,pozbyłem się i porządne 215/55 16 wsadziłem i jeżdżę dynamicznie bez obaw.
-
[B6 AVF] Druga wymiana rozrządu w B6 AVF.
Nie byłbym pewny co Ci wsadzili,to że kupiłeś to nic nie znaczy,ja tam ASO nie wierzę,najlepiej kupić ori części i niech zaufany mechanik zakłada.
-
[ALL] Tapicer, naprawa tapicerki skórzanej
Kolego udaj się tu www.mgmaxstyling.net , będziesz bardzo zadowolony,znam chłopaka- Marcin Łaciak ,robiłem u niego 2 poprzednie auta.
-
[ALL] Komputerowa geometria zawieszenia, wulkanizacja
Wg mnie najlepszy fachowiec i sprzęt do geometrii jest na ul. Radzikowskiego 168 AUTO TEST tel. 6380853 - nie ma lepszego sprzętu w Krakowie do aut 4x4 (ASO Audi,VW i Skody też tam jeździ), jak również Andrzej Szewczyk AUTOGEO ul. Zdrowa tel. 501177088, oba zakłady bardzo polecam.