Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
Czy nie za duże spalanie?
Na trasie wieczorem, pusta droga praktycznie bez zatrzymywania, totalne PSJ - 4.7 litra
-
Długo kręci gdy zimny, a kąt wtrysku ustawiony na 49-51
Co za pieprzenie z tymi świecami, do -10 w miarę sprawny diesel powinien odpalić bez nich. Zweryfikuj układ paliwowy, wtryskiwacze, dawkę rozruchową, w jakim stanie jest pompa, czy nie ma gdzieś nieszczelności.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Przecież Audi to nie Tarpan, co się ma niby stać ?? Zalej Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40 to zobaczysz jak silnik potrafi pięknie pracować.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Ładne B6 obok, ciekawe czy na sprzedaż A za to parkowanie to należy się mega c*paa roku
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Kamil i znowu wszystko się sprowadza do kwestii po co, na co, można taniej. Jak ktoś jeździł X lat wyżyłowanym Tarpanem to pewne nawyki zostają.
-
Wymiana sprzęgła z dwumasą?
Zawsze może się stać w zależności od temperamentu właściciela. A co do wyboru jednomas lub dwumas hmm mając 1Z ostro pierdziałem jak to dobrze że nie ma dwumasu...a po przesiadce na afn'a wszystko jest jasne
-
Po czyszczeniu nastawnika dalej szrpie
Możesz spróbować wyczyścić czujnik położenia wału i sprawdzić wtryski. Miałem identyczny problem w 1Z, czyszczenie nastawnika nie pomogło. Problem tkwi w układzie przenoszenia napędu - albo sprzęgło, albo skrzynia albo wina tego że nie ma dwumasu...
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ja po kupnie auta zrobiłem płukankę i zalałem 5W40 a niedawno przy kolejnej zmieniłem na 0W40. Na liczniku 270 tys.... Silnik się nie rozszczelnił albo tak szybko jeżdżę że wydmuc**je wszystkie wycieki
-
Czy Lemforder produkuje poduszki pod silnik, o co chodzi ??
A więc (tak wiem polonista wyrwałby sobie włosy): - producentem poduszki jest firma AVON nr seryjny 8D0 199 379 AQ tzw. łożysko hydrauliczne - 320 zł - dystans gumowy silnika nr 8D0 199 339 P na fakturze - odbojnik(który wygląda jak grzybek) - 26zł
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Ja już czekam na nieśmiertelny komunikat
-
Czy Lemforder produkuje poduszki pod silnik, o co chodzi ??
Zamówiłem dzisiaj ori poduszkę w ASO - 320zł z rabatem i wymieniam także ten cudowny grzybek z przodu.
-
Czy Lemforder produkuje poduszki pod silnik, o co chodzi ??
Rikardo a co sugerowałbyś, CORTECO czy kupić ori w ASO ??
-
Czy Lemforder produkuje poduszki pod silnik, o co chodzi ??
No dobra to już jest pewna jasność wyboru. A co w takim razie zaoferuje serwis ?? Poduszki sygnowane znaczkiem Audi na opakowaniu a póżniej okaże się że w środku siedzi Corteco ??
-
Czy Lemforder produkuje poduszki pod silnik, o co chodzi ??
Witam, mam takie pytanko w sprawie poduszek pod silnikiem. Muszę wymienić lewą i wybór padł na Lemfordera z Inter Carsu --> Sklep Inter Cars - 2mln części do samochodów | Sklep Online symbol LMI17701 Jak zawsze musi być ale i przeglądając forum jest od groma opinii że Lemforder nie produkuje poduszek pod silnik. O co tutaj chodzi ?? Chcę mieć pewność że w pudełku Lemfordera nie przyjdzie jakieś gówno, zalane gumą zamiast hydropodstawy. Jest jeszcze awaryjne wyjście - wizyta w serwisie, której niestety mój portfel nie polubi. Jeżeli ktoś może poratować swoją sprawdzoną informacją to będę wdzięczny. Pozdrawiam
-
Mercedes W202 C250 - kilka pytań
Ciekawe rozwiązanie - tak też uczynię. Dzięki za poradę
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
To i ja zawitam na spocik, przy okazji wyciągnę kolegę (kamilb5). Do zobaczenia
-
Moja czerwona Aśka :D
Jest avanturnik - jest impreza, gratulacje Droga modzenia też słuszna za co wielki plus
-
[B5 AFN] Avanturnik AFN by Tommy Gun - upgrade complete
Co by nikt nie mówił "a gdzie ta wlepka klubowa", proszę bardzo. Aż mnie głowa rozbolała od jej umieszczania
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Pastaldo takie uwagi chyba nie są związane z tematem ?? Przeprowadziłeś jakieś daleko idące badania molekularne że sugerujesz lekcje fizyki jako ekwiwalent bycia mechanikiem i to dobrym (tak jak kamilb5) ?? Jak chcesz to mogę Ci podesłać zdjęcia panewek z silnika 2.5 tdi V6 który był autem firmowym w Niemczech i latał głównie po autostradach (na 90% przy trybie LL) - przeżyjesz gorzkie rozczarowanie. Wypowiadaj się merytorycznie a nie bawisz się we wróżbitę. Prędkość 180 km/h na dystansie powiedzmy 100 kilometrów, jest sprawdzianem dla całego silnika a głównie dla oleju... Zresztą ja bym się nigdy nie odważył rżnąć silnika, w takich właśnie warunkach po przebiegu oleju w granicach ~30 tys...
-
Mercedes W202 C250 - kilka pytań
Mam do was kilka pytań. Mój dziadek na codzień pomyka sobie w/w Mercedesem rocznik 94. Jechałem tym autkiem ostatnio i dwie rzeczy zwróciły moją uwagę. Auto ściąga w lewo, trzeba cały czas ruszać kierownicą, zresztą kierownica nie jest prosto w stosunku do jazdy. Pytanie czy w tym modelu reguluje się samą zbieżność czy także kąty pochylenia i temu podobne ?? Druga sprawa jakiś czas temu w aucie były konserwowane wszystkie zaciski, wymieniane gumki i co najważniejsze przez układ był przetoczony denaturat w celu wyczyszczenia. Od tamtej pory mam wrażenie że hamulce są lipne i trzeba naprawdę głęboko wcisnąć pedał żeby auto zaczęło hamować. Byłem u mechanika sprawdzić czy nie ma powietrza w układzie - nie pokazało się nigdzie. Czyżby poprzedni mechanik przetaczając płyn, doprowadził do jego całkowitego ubytku, przez co pompa ABS jest dalej zapowietrzona ??
-
Analiza logów
Przepływomierz wyzionął ducha ale niech jeszcze ktoś to potwierdzi... Na drugi raz rozgrzej porządnie auto przed butowaniem albo wymień termostat...
-
15 czy 16 ?
Co by nie zagłębiać się dalej w murzyńskie dywagacje moja osobista propozycja na zimę to 16-tki z oponkami Kleber Krisalp HP2 w rozmiarze 205/55. Tym bardziej jak obecnie masz 17-tki, przesiadka na 15 może być niemiłym zaskoczeniem, głównie w kwestii prowadzenia. Jest przyzwoity sklep internetowy z oponami, jak tylko znajdę link to go zamieszczę - mają naprawdę dobre ceny, sam brałem komplecik wyżej wspomnianych oponek i nie mogę powiedzieć złego słowa.
-
15 czy 16 ?
Raczej jak wielki murzyn z małym ch.... Zdecydowanie 16
-
Czy to problem ? OLEJ
Wtf ?? Trudno żeby olej kapał do góry mając na uwadze siłę grawitacji... Może masz za dużo oleju w silniku (ulubiona bolączka mechaników), ponadto zawsze po wymianie jest wrażenie że silnik chodzi lepiej, ciszej, delikatniej... A po drugie czytałeś wątek olejowy w którym jest wyłożone jak na tacy że silniki turbodoładowane muszą pracować na oleju syntetycznym --> 10w40 Mobila to akurat nie jest syntetyk.
-
[B5 AFN] A\/ANT Brilliantblau
vauxhall możesz rozwinąć tą kwestię ??