Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tommy Gun

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tommy Gun

  1. Lepiej się nimi nie interesuj, w tym przypadku koszt wymiany jest większy od wartości części Załóż przynajmniej MS żeby osiągnąć jakiś poziom przyzwoitości... a no i bezpieczeństwa
  2. A jak myślisz jaka będzie trwałość wahacza za 40 zł ?? --> http://allegro.pl/wahacz-dolny-przedni-audi-a4-a6-passat-97-i2083456261.html
  3. Jak czekałem kiedyś w kolejce na przegląd to widziałem właśnie coś takiego. Czyli takie wjeżdżanie i kręcenie co chwila to lipa ??
  4. Witam, słuchajcie mam takie pytanie gdyż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na forum. Chodzi o to żeby poznać czy warsztat ma pojęcie o geometrii czy nie. Czym odpowiedni sprzęt powinien się charakteryzować, czy powinien mieć jakieś poziomice zakładane na koła ?? Czy na przykład można ustawić zbieżność na stacji diagnostycznej bez specjalistycznego sprzętu tylko mierząc poprzez najazd na szarpak ?? Kolejna kwestia czy powinno się to wszystko ustawiać na zapalonym aucie czy na zgaszonym z zablokowaną kierownicą ? I jeszcze jedna kwestia, ponieważ zbieżność jest jednym z elementów geometrii. Diagnosta na przeglądzie mówił mi że właśnie w A4 B5 bez Q ustawia się jedynie zbieżność. A co z takimi pojęciami jak wychylenie sworznia zwrotnicy, kąty pochylenia kół ?
  5. Patrzcie jaki wypasiony wahacz renomowanej firmy --> http://allegro.pl/wahacz-dolny-przedni-audi-a4-a6-passat-97-i2083456261.html
  6. I najlepsza regułka w tym wszystkim: niedostosowanie predyspozycji zawodowych do aktualnych potrzeb rynku. To mnie rozbraja, podobnie jak chodzenie i zdawanie się na czyjąś łaskę. Młodzi ludzie uciekają z tego burdelu(słusznie), czego konsekwencją są niedostateczne wpływy na potrzeby chociażby emerytur. Zresztą jest i zbawienne rozwiązanie - podniesienie wieku emerytalnego aż ludzie się zarypią i zatrą w pracy. Takie cudowne oferty pracy jak telemarketer, kasjer czy magazynier bez obrazy ale to plucie nam w twarz. Powoli wraca niewolnictwo, cóż taki komunizm był piękny w założeniu - wszystko po równo i sprawiedliwie...
  7. A czy ktoś z was orientuje się czy jeżeli warsztat wystawia paragon/fakturę : wymiana wahacza to jest większa szansa na późniejsze uwzględnienie reklamacji ??
  8. Idual u mnie raczej wszystko jest ubabrane, nawet w takim dołku który jest z przodu pompy jest ropa. Ciekawe czy to wszystko dzieje się z wieku,przebiegu czy jedno i drugie ??
  9. Witam, słuchajcie od jakiegoś czasu zauważyłem że w okolicy pompy wtryskowej dość intensywnie czuć paliwo. Cała okolica pompy ubabrana jest w paliwie, ale to pikuś. Ostatnio jak ściągnąłem osłonę silnika to wyciek szedł na sam dół (mechanik który ma identyczny silnik mówi że to z nastawnika) i było tego sporo. Podjechałem dzisiaj do serwisu zapytać o koszty zrobienia tego - demontaż/montaż/wymiana uszczelnień/sprawdzenie pompy na stole/ustawienie zapłonu z gwarancją - 600zł. Ich jakość usług bardzo wysoka ale czy cenowo jest w porządku ?? Pytam bo nie chciałbym przepłacać...
  10. W Audi 80 1.6D z 85 roku, 2 lata temu przy -25, olej 15w40 zmienił konsystencję na stałą. Pomogło dopiero wstawienie kuchenki polowej pod michę także pomysł głupi nie jest. Dziwi mnie jednak że Motul tak zgęstniał... Na pewno kupiłeś z pewnego źródła ?
  11. Widać że przepływomierz trochę świruje, spróbuj go wyczyścić i wymień filtr powietrza - to tak na marginesie. Tutaj też może tkwić przyczyna zbyt dużego spalania.
  12. Wracając do sprawy regulacji, czasami warto się zorientować i oddać auto w ręce pompiarza . W Rzeszowie dzwoniłem do dwóch zakładów Hoffman i Diesel Serwis. W pierwszym zaśpiewali mi 250zł za ustawienie kąta wtrysku a w drugim 100zł (poprawili mi jeszcze dawkę paliwa).
  13. Przy tej prędkości i dawce na trasie powinieneś zejść poniżej 5 litrów...
  14. Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego - na V roku studiów już myślałem o odbyciu tam stażu - szanowana instytucja i późniejsze wpisanie stażu do CV to bardzo duży plus w Rzeszowie i regionie. Przez chwilę pracowałem też w Polfie przy produkcji leków - płacili 54zł za siedem godzin pracy z tym że za nockę płacili nieco więcej. Bolące plecy każdego dnia były bardziej jak pewne. Wracając do RARR wymagają wykształcenia wyższego, jako pracownik biurowy będę miał "przesrane", porównując chociażby do takich tworów jak urząd wojewódzki czy marszałkowski gdzie praca polega na plotkowaniu i piciu herbatki. Po stażu zatrudnienie na 3 miesiące(jak się wykaże to na stałe). Nie zmienia to faktu że chodziłem tam do skutku, odbyłem sporo rozmów i udało się, aczkolwiek urząd pracy który mnie tam skieruje to pożal się Boże. Przed złożeniem wniosku zrobiłem kilka szkoleń, ale jedno szczególnie się przydało - Elementy zarządzania projektami. Uczelnie organizują je bezpłatnie dla absolwentów, po każdym otrzymuje się certyfikat. Jak jeszcze studiujecie to pytajcie o tego typu rzeczy gdyż są za darmo i pracodawcy biorą to pod uwagę. Na IV roku studiów taki jeden typek próbował mnie wciągnąć do ACN - jakiegoś pseudo dostawcy usług telekomunikacyjnych. Miałem budować zespoły biznesowe i rozbudowywać całą sieć klientów, ale był jeden warunek - wykupienie licencji za ponad tysiaka. Teraz wiem że było to coś na zasadzie sekty, typek po dziś dzień dzwoni na mój numer(oczywiście nie odbieram) i próbuje. Uważajcie na takie twory, bo mają oni skuteczne sposoby manipulacji i całe zestawy gotowych odpowiedzi na kartkach, jak zbajerować klienta i sprzedać mu piasek na pustyni.
  15. Moje zdanie jest takie: wstawić jednomas + sprzęgło Sachsa/Luk'a jak chcesz dojść do wspomnianej granicy. Po co później rozbierać wszystko jeszcze raz, gdyby dwumas wytrzymał pół roku ?? Jeżeli szukasz tematu wzmacnianego sprzęgła wpisz sobie w google radzikowski. Choć z drugiej strony jeżeli jesteś 100% pewny kondycji dwumasy i nie ma żadnych niepokojących objawów to zostawić tak jak jest.
  16. Witam, bardzo proszę o informację ile wyniósłby taki zestaw: Pacjent: A4 1.9 TDI 1z 1995r. Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40 - 5l Filtr oleju Mann/Knecht Filtr kabinowy Filtr powietrza Mann/Knecht Filtr paliwa Knecht Z góry dziękuję i pozdrawiam
  17. Witam, bardzo proszę o sprawdzenie czy dawka paliwa jest prawidłowa (1.9 TDI 1Z). Pamiętam że po zakupie auta dawka była ustawiona na 3.0. Jak pojechałem na ustawienie kąta wtrysku(ok. 3 m-ce temu) to pompiarz mówił że poprawił także dawkę paliwa. 000 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_72869.html 001 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_72865.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_72870.html 005 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_72871.html Wydaje mi się że jak auto miało dawkę na 3.0 przed wymianą rozrządu to trochę lepiej się zbierało, ale jednocześnie bardziej kopciło z butem w podłodze. Czy to była właśnie tego przyczyna ? Pozdrawiam
  18. Dzięki wszystkim za podpowiedzi Poustawiam to wszystko i wrzucę nowe logi, chyba że nie będę miał laptopa to kubek z fusami lub kryształowa kula
  19. W moim 17 letnim 1z jakoś skrzynia nie zawodzi z powodu jednomasu... a biegi wchodzą jednym palcem
  20. Reasumując wasze wypowiedzi wybiorę się do Boscha na ustawienie tego wszystkiego. Chciałem uniknąć kosztów diagnostyki - 100zł w kieszeni, bo samo ustawienie kąta wtrysku kosztuje 100. Po wymianie silnika nie było niespodzianek w stylu gaśnięcie czy brak mocy. Nie ma bąbelków w przewodach, filtr paliwa był wymieniany przed zimą. Druga sprawa, wspominaliście o naciągu paska - chodzi o pasek rozrządu czy pompy, bo jakbym się wybrał do nich to powiem żeby od razu to sprawdzili. Na koniec zapytam o taką rzecz, wyprzedzenie zapłonu a kąt wtrysku to ten sam temat czy dwa powiązane ze sobą ??
  21. Najlepiej 0w40 albo dobry 5w40, czyli podstawa smarowania wałków. Info od kierownika działu części z ASO. Moje auto w niemcowni latało na mobilu 0w40 new life turbo diesel
  22. Wrzucam jeszcze dla porównania logi jakie zrobiłem po odebraniu auta w grudniu z serwisu po regeneracji pompy ze starego silnika: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_66390.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_66382.html
  23. W takim razie z czym będzie wiązał się ten błąd ?? Zastanawia mnie jeszcze dlaczego w grupie 004 bs, w pewnych momentach, jak wartości cyklicznie się zmieniają, nagle jest 0.0.
  24. Odgrzewając trochę kotleta zakupiłem ostatnio Mixol i LM Super Diesel Additiv. Na pierwszy ogień idzie Mixol, później LM i zobaczymy jak to wszystko będzie hulać. Nie trudno się pogubić w tematach wokół dodatków do ON, jedni radzą unikać Vervy itp., inni na odwrót. Jedyne co mogę potwierdzić, jak byłem z autem w serwisie diesla to serwisant radził jednemu klientowi po regeneracji pompy dodawać Mixol. Serwis bardzo dobry i szanowany, nie gdzieś w polu za stodołą. Coś jest więc na rzeczy.
  25. Pompa została zakupiona z całym silnikiem, to wszystko zalane paliwem, olejem i płynem stało ponad 2,5 roku w hali. Nie widać żeby ktoś ją regenerował, mechanik który przekładał silnik dolał trochę mixolu i mówił żeby co drugie tankowanie dolewać, aby tłok w pompie się rozruszał. W razie czego mam drugą pompę ze starego silnika po kompletnej regeneracji.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.