Treść opublikowana przez sasza
-
Bose pytanie teoretyczne.
No to mówie że musisz w liczniku wyłączyć komunikacje po can, kanał 60 i 61 na 0 i wtedy powinno śmigać. W dodatku moze być jeszcze w module abs opcja wylaczenia canu, ale myśle że kodowanie w liczniku załatwi temat. Pokazuje Ci złe spalanie, bo przewód sygnału spalania w 1.9 i 2.5 jest w innym miejscu. Musisz poszukać schematów, jest to chyba cały żółty kabelek
-
[B5 AFN] Głośne cykanie
dawka optymalna 4,5,6 zalezy od silnika
-
Włamanie do domu....jak uniknąć, jakie zabezpieczenia, alarmy....
Odezwał się znawca hahah Masakra, właśnie takie jest podejście ludzie nie mających pojęcia jak co działa. Rozumiem, że ty jesteś ekspertem ? Powiedz jakie zabezpieczenie jest nie do przejścia ? Moze nie jest idealne, ale 4 psy robią swoje. Mam 2 małe (alarm nie zawodny, monitoring 24/h, żadnemu przejeżdzjacemu samochodowi nie odpuszczą) plus 2 duże (do konkretnej roboty) były już 2 niemiłe sytuacje w tym jedna z cyganem, 2 godziny siedział na rynnie bo się bał zejść.
-
Radio przerywa po separatorze antenowym
Wiele nam to mówi. Jakie radio ? jaki separator ? przerywa ? czyli co gubi fale czy radio się rozłącza ? Opisz dokłądnie.
-
System AirBag oraz Immobiliser
najprostszy sposób sprawdzenia kontrolki to odpięcie jakiejś poduchy albo czujnika
-
Bose pytanie teoretyczne.
tylko, ze afny tak naprawde miały produkowane sterowniki do 1999, w żadnym sterowniku afn nie znajdziesz canu, can był w ajm i akn czyli 2,5l v6. Sam mam wiązkę z 2,5, silnik afn, auto 2000r, i przy sterowniku są przewody canu, ale za chiny ludowe nie dało się tego połączyć. Żeby Ci nie wywalało błędów w liczniku z powodu braku canu musisz pozmieniać kodowania w kanałach 60, 61, 61. Ogólnie z tym canem nawet w 2,5 to tylko licznik z silnikiem i chyba absem jest połączony. Ale powiem szczerze, sam mam sterownik z 2,5 absu a śmiga normalnie po lini k.
-
Wybór lutownicy
Nie musi to być dobra, to ma być zestaw nie do serwisu, tylko do użytku domowego. Skłaniał bym się ku całej stacji, kolbowa + hot
-
Brak podświetlania
Jak wyjmowałeś zerary to mógł Ci isę pin z kostki wypiąć przy liczniku, ja tak miałem. Zielona kostka do sprawdzenia.
-
Wybór lutownicy
Podłączając się do tematu, bo widzę wiele doświadczonych osób tu siedzi, jaką byście polecali stację lutowniczą z hot airem, do podstawowych zadań, tak do 300zł ?
-
LEDy w miejsce świateł postojowych i dziennych - fotostory
Tylko ty nie masz bixa a dzienne masz jako 30% dlugich ?
-
LEDy w miejsce świateł postojowych i dziennych - fotostory
Mogłbyś podac jakiej opornosci sa te rezystory ? A może by tak dać większej mocy ?
-
LEDy w miejsce świateł postojowych i dziennych - fotostory
Pany a takie pytanko. Mam auto a4 b6, lampy wyrezane na bixa i chcemy w miejsce długich wsadzić drl-a. I tu pytanie jak oszukać fisa bo przecież ori żarówki od dlugich wywalamy (podpięta jest jedynie przesłona w bixie). Wystarczy rownolegle jakis rezystor 50W ? czy jest jakis inny i lepszy sposób. Oczywiscie bez wymiany MCE
-
Wybór lutownicy
Jeżeli chodzi o prace przy aucie, wystarczy czy najzwyklejsza w chińskim za 5zł. Lutowanie kabli nie wymaga niewiadomo jakiej techniki. Aby cyna była dobrej jakosci, a nie ta bazarowa
-
glosniki w tylnych drzwiach b5
ogólnie w avantach tylne głośniki były zasilane z wzmaka z tyłu autka
-
glosniki w tylnych drzwiach b5
bendix, skoro masz nie ori radio, to masz radio najpewniej 4 kanałowe. Przy wyjsciu z radia masz 2 kostki, jedna zasilajaca, a druga glośnikowa. Wpinasz się w wolne piny i po robocie. piter1114, żadne zabezpieczenie, po prostu niezła rzeźba, radził bym ci się przyjrzeć twojej instalacji
-
glosniki w tylnych drzwiach b5
co ma tutaj do rzeczy uruchomiony silnik ? Głownie to zależy jakie macie radio. Jezeli jest niefabryczne to temat zgłowy bo mamy 4 kanały. Jeżeli fabryczne to albo wpiąć sie do przednich, albo do tylnych. Ja bym się wpinał w tylne. Albo założyć jakiś nieduży wzmak i na tym ciągnąć głośniki. I w dodatku nie tee dział.
-
Jakie preparaty do czyszczenia tapicerki ?
Nic gorszego nie ma
-
Przyczyna wibracji wydechu w A4 B7 3.0TDI
A wystarczyło pomyśleć, odkręcić 3 sróby przy turbo, rozkręcić obejmę pod autem i wyjąć wszystko na wierzch
-
[ALL B5] USA OEM+ by mrogal SPRZEDAM...
a ktoś tu swego czasu zarzekał się że w 2.5tdi nie wejdzie. Więc czekamy na swap.
-
Masa błędów, nie świecą się ikonki, zapala i gaśnie silnik.
to zostaje Ci sprawdzenie czy dochodzi + i - w przewodach. Musisz szukać rozpisek, miernik i ogień
-
Masa błędów, nie świecą się ikonki, zapala i gaśnie silnik.
świecą się bo masz podciagnięte sygnały. Na bank brak zasilania. Przechodziłem to samo. Moze poprstu bezpieznik spalony ?
-
Masa błędów, nie świecą się ikonki, zapala i gaśnie silnik.
kolego któraś masa Ci nie łączy i nie masz zasilania licznika
-
Rozbieranie fotela kierowcy + montaż pakietu światło.
no jeżeli by się nie dało nie tworzył bym tego wątku. bez problemu elegancko się naciąga trzeba tylko spokojnie robić. Robiłem placki ale w kubłach będzie praktycznie ten sam zabieg. ---------- Post dopisany 01-03-2013 at 19:12 ---------- Poprzedni post napisany 28-02-2013 at 18:14 ---------- dodałęm foty
-
Rozbieranie fotela kierowcy + montaż pakietu światło.
1. Rozbieranie fotela. Naszą pracę zaczynamy od przygotowania narzedzi: - śrubokręt gwiazdkowy, - śrubokręt płaski, - szczypce / kombinerki, - torks 40 Na początku wleczemy się do auta po potrzebną dla nas zdobycz - fotel. `5min Zaczynamy od wypięcia zawleczki przy środkowej szynie. (widzimy ją od przodu fotelu) Następnie Odkrecamy plastiki znajdujące się przy końcach prowadnic. Fotel wysówamy do tyłu na max, podnosimy przód do góry, odpinamy kostke od poduchy, delikanie unosimy fotel i uważając aby nic nie porysować wyciągamy fotel z auta i bujamy się z nim w wygodne dla nas miejsce. Rozbiórke fotela ~20min poczynamy od wyjęcia zagłówka i uwolnienia wtyczki od airbaga. Zdejmujemy po bokach plastikowe osłony. Tam gdzie mamy kółko od reg oparcia, od dołu fotela mamy 2 wkręty których się pozbywamy. Nastepnie energnicznie odciagamy kółko, za kółkiem wyjmujemy taki okrągły plastik i wyjmujemy cały plastik. Druga strona trzyma się na 3 kołkach (na wierzchu plastiku widać gdzie są) staramy się je podważyć ale i tak nie sposób ich ułamać. Teraz odzielamy oparcie od siedziska. Odkręcamy po 2 na torks śruby z każdej strony. Odginamy lekko mocowanie i oparcie nam wychodzi. Rozbieranie siedziska. ~10min Ogólnie prosta sprawa. Odginamy druty, dalej 2 bolce, zejmujemy kilka spinek metalowych i cała gąbka z poszyciem oddziela się od reszty. Dalej podciągamy poszycie do góry, i widzimy że na szwach poszycie mocowane jest na spinkach metalowych do drutów gąbki. Kombinerkami rozpinamy je. (Sposób na to: bierzemy dosć wąskie kombinerki, łapiemy za spinke i kręcimy w prawo czy w lewo, elegancko sie rozginają). Zaczynamy od boków, po wyjeciu spinek wyjmujemy boczne druty w poszycia i odginamy spinki ze srodka. Rozbieranie oparcia ~20min Zaczynamy od zdjecia tylnego plastiku, Odginamy go od dołu oparcia, i widziny 2 zatrzaski. Podkładamy pod zatrzask rączke od klucza czy coś innego dość długiego i podważamy. Plastik elegancko wychodzi. Pod plastikiem są zatrzaski które odpinamy i odciagamy materiał razem z listwami plastikowymi. Następnie wyjmujemy plastiki od trzymania zagłowka, trzeba je wyprzeć od dołu. Po tym gąbka z poszyciem oddziela się od metalowego stelażu, dalej to już tylko odpinanie spinek jak z siedziskiem. Pranie Poszycia ~2h Wyjmujemy wszelakie druty w poszyć, przy dolnym zostaje tylko ten cienki długi co przechodzi przez całe poszycie, a w górnym zostają plastikowe listwy. Dla nie zorientowanych w obsłudze pralki 1. Wkładamy poszycia do pralki i zamykamy drzwiczki. 2. Sypiemy do oporu proszku i lejemy płyn do płukania. 3. Ustawiamy pralkę na 60'C i wirowanie na 1000, czas ok 1,5h Składamy wszystko po wyschnieciu w odwrotnej kolejności, tylko aby się nie pierniczyć z metalowymi zaciskami stosujemy małe trytki (potem nawet lepiej jest materiał naciagniety. Na koniec mozemy sobie obgolić poszycie (podczas prania może się ciut zmechacić) Montaż pakietu światło, czyli podświetlanie nóg pasażera z tyłu. Gdy pierzemy sobie poszycie, na spokojnie szykujemy sobie lampkę, przewody, lutownice, koszulki itp. W filcowym wygłuszeniu wycinamy sporo mniejszy otwór na lampkę co by ciasno weszła. Po stelażu siedZiska kładziemy wiazkę , z jednej strony zakańczając ja wtyczka do lamki, z drugiej wtyczką byle inną co by była możliwość rozpiecia przewodów przy wyjmowaniu fotela. Wiązkę lutujemy, mocujemy, lampkę wciskamy i tyle. Koniec roboty. Jako że u mnie musi być wszystko ori, dorwałem ori kostki do foteli. Opis montażu wiązki w aucie: Odkrecamy przedni plastik progowy, 2 wkęty w tym jeden pod zaślepką, zjejmujemy go, demontujemy próg energicznie podciągając do góry, na końcu jest jeszcze jeden wkręt ( trzeba zdjąć tylną kanapę ). Przeciagamy sobie wiązkę obok wiazki z airbaga, podważajac dywan przeciągamy wiązkę wzdłuż instalacji, do miejsca skrzyżowania wiązki głownej z wiązką drzwi tylnych. Tam szukamy przewodów siwego z czewonym paskiem (+) i brązowego z czerwonym paskiem (-). Trzeba tam wlutować przewody naszej wiązki. Lutujemy, izolujemy, i składamy wszystko spowotem, wciskamy próg, przykręcamy przednią zaślepkę i przykręcamy próg z tyłu. To chyba tyle jeżeli chodzi o odświeżanie zapierdzaianego przez poprzedniego właściciela fotela. Wnętrze po takim zabiegu wygląda jak by auto z fabryki wyjechało i pachnie bardzo przyjemnie w zapachu naszego płynu do płukania. Pozdro i życzę udanego rezania.
-
Choinka na fisie
dolej płynu hamulcowego