Treść opublikowana przez zbigor
-
Wymiana dwumasy sprzegła
to raczej łożysko wysprzęglające warte ze 150 złotych. Tak czy inaczej skrzynia do zrzucenia a to sporo pracy. Skrzynia ciężka jak cholera bo jest zblokowana z 2masą sprzęgłem.
-
Samodzielna wymiana rozrządu -
Samo zdjęcie zderzaka nic nie da skoro chłodnice zostaną na miejscu. Ja rozrząd chyba dopiero latem zrobię wiec sie nie zagłębiałem za bardzo. ZTCP to w ELSA podają że odjeżdża sie z przednim pasem w pozycję serwisową. A sprzet do blokowania rozrządu warto mieć. 5 czy 6 dych to nie majątek, a ułatwia sprawę. Po zabiegu wystawię na alledrogo albo innej tablicy.
-
Podlączenie modułu haka
Podaj maila to Ci wrzucę schemat z Elsy. Mam podobny dylemat i zamiast rzeźby z dokładaniem obciętego modułu haka wolę kupić uniwersalną wiązke z obsługą parktronika. Wentylatorów nie będę zmieniał bo przyczepka będzie jeździć okazjonalnie na zawrotnych dystansach 2-3 km.
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
mam tak wiec bit 2 z prawej jest tak jak powinien tylko on chyba jest od aktywowania oświetlenia nóg z tyłu. Tak na chłopski rozum to chyba bit 2 od LEWEJ powinien odpowiadać za uaktywnienie bajtu 6 czyli regulację oświetlenia nóg. Ale to i tak nic nie zmienia. robiłem restart MMI a regulacji dalej nie ma edyta: sprawa załatwiona: Nie miałem w Adaptacjach , w ustawień listy MMI w Control Head dodanej funkcjonalności pokazującej pakiet QQ1. Po zrobieniu tej adaptacji jest OK thx za zainteresowanie i pomoc
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Dasz rade tylko napisz w czym kłopot ? 09-Centr.Elektr.--->Coding07---> Long Coding Helper---> BYTE 16 Bit 6 zmiana z 0 na 1 ale ja mam tylko widoczny i aktywowany bit 0 i bit 1 czyli oświetlenie nóg przód i tył Bit 6 czyli regulacja jest niewidoczny Niedługo robię upgrade VCDS z 11.30 na 11.60. Może to rozwiąze kłopot
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Może być tak że VCDS nie obsługuje tego kodowania. Ja na przykład za Chiny ludowe nie mogę swoim VCDSem zakodować regulacji podświetlenia pakietu QQ1 mimo że auto wyjechalo z nim z fabryki. Nie idzie i koniec.
-
Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie
Masakra. Audi schodzi na psy albo przebieg po korekcji. Za pierdołę wartą 150 zł rwać skrznię biegów... Cały dzień roboty dla mechanika który już tą skrzynię wyciągał i wie co i jak. Łożysko w moim sprzęgle po 170 tyś było na tyle mało zużyte że gdybym wcześniej profilaktycznie go nie kupił to pewnie bym nie zmieniał.
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Wybierz 09 Cent Elect, a potem 07 Coding a następnie zgodnie z rysunkiem w bajcie 18 odptaszkuj bit 0 Headlight Washer Pump.
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Ja wyłączyłem pompę spryskiwaczy vcds 11.30 a jest to bodajże w centralnym module elektryki 09 potem , long coding, potem poszukaj konkretnego bajta gdzie jest opis z headlight washer pump i go odznacz. Piszę z pamięci , jesli chcesz dokładniej to daj znać w niedzielę bo jestem na wyjeździe i nie mam notatek.
-
Wymiana dwumasy sprzegła
Dodam swoje 3 grosze. W sobotę skończyłem wymianę ślizgającego się sprzęgła. Auto ma 170 tyś. W planach była też 2masa ale po demontażu okazało sie ,że nie ma sensu tego robić. Została wiec stara z nowym sprzegłem. Auto nie nosiło śladu demontażu skrzyni biegów, w historii serwisowej z ASO też nic nie ma na ten temat wiec zakładam że to fabryczna 2masa. btw Tarcza sprzęgła jest minimalnie zużyta. Nie mogła odpowiadać za uślizgi. Przyczyna zatem musiał być puszczający docisk.
-
SERWIS VW/AUDI nieautoryzowany
To chyba o ten warsztat chodzi Mechanika Pojazdowa Marcin Cieciera , Piastów - warsztat samochodowy - Motointegrator.pl Od razu pisze, że tylko słyszałem o tym warsztacie , nie korzystałem, nie będę korzystał bo za daleko mam, to nie reklama, spam czy inne pierdoły.
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
potrzeba komplet z takim dynksem do trzymania koła rozrządu. napisz do [email protected] to Ci powiedzą co trzeba kupić. Prawdopodobnie komplet QS10365 lub QS10315 Płaciłem coś koło 50 zł
-
Czy da sie sprawdzić tuning?
Witam Mam pytanie odnośnie tuningu. Czy mając VCDS da sie jakoś sprawdzić po parametrach silnika czy auto nie było tuningowane? Silnik 2.0 TDI CAGB 136 KM. Auto z Belgii. Jak na moje oko to za często zrywa przyczepność na kołach. Porównuję do Astry 1.9 CDTI 120KM. Astra ma koła 205. Audi 225. Różnica katalogowa czyli +16KM i +40 Nm na korzyśc Audi nie powinna chyba powodować odczucia że Opel lepiej sie trzyma asfaltu na starcie.
-
Jedynka i obroty
Masz benzynę a ja klekota wiec odczucia będą inne. Jak czasami mam wrazenie jakbym automatem jechał. Zmieniam bieg, daję gazu a auto sie wkręca na obroty ale przyśpiesza dopiero po jakiś 2-3 sekundach. Tak czy inaczej, jeśli rosnące obroty silnika nie są powiązane z przyśpieszeniem auta to winne jest sprzegło. Zapaszek w aucie jest tego potwierdzeniem.
-
Jedynka i obroty
Pada sprzęgło a konkretnie docisk który w pewnym momencie nie daje rady utrzymać momentu obrotowego. Mam podobnie w swoim turboklekocie ale objaw jest od 3 biegu w górę. Przy ostrym depnięciu potrafi sie sprzęgło uślizgnąć. Auto wtedy nie przyspiesza ale rosną obroty.
-
SKODA SUPERB Wydmuchało uszczelke pod głowicą - ostrzeżenie
Miałeś pecha i tyle. Auto serwisowane w ASO prawdopodobnie zrobisz w ramach goodwill tzn importer da części a Ty zapłacisz za robociznę, albo też dostaniesz duuuuży dotowany przez importera rabat na naprawę. Znam takie przypadki dotyczące prywatnych aut z Opla i z Volvo.
-
Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie
no to niezły bigos. A co sie stało że skrzynia padła?
-
Jakie macie spalanie w A4 B8 2.0TDI?
U mnie 8,4. Liczone z motostata od czerwca br. Głównie miasto ale było też 1 tyś po trasie. Jest to prawie dokładnie takie samo spalanie jak w moim drugim aucie czyli Oplu Astra 1.9CDTI.
-
Ciężko zmieniające się przełożenia
Nic nie robiłem. Zero modyfikacji. Auto - import z Belgii- ma silnik CAGB 136KM. Może poprzedni user coś grzebał. Ale z drugiej strony ujeżdzał je jakiś menażur z mikrosoftu a auto w leasingu było wiec moze jednak nic nie dłubał.
-
sedan i box + rowery na dach
Mam podobny dylemat z tym że do Avanta i chyba skończy sie na komplecie belek i łap Mont Blanc. ZTCW to ta firma robi oryginały dla Audi. Swoją drogą zastanawiające jest że na alledrogo jest chyba z 10 oryginalnych używanych i nowych bagażników do Q5 i ani sztuki do A4 B8. Z wyglądu to takie same bagażniki.
-
Ciężko zmieniające się przełożenia
U mnie sie sprzegło na bank kończy bo czasami jak depnę na 5 czy 6 biegu to przy ok 2-2,5 tyś obr potrafi sie nagle uślizgnąć
-
Ciężko zmieniające się przełożenia
Ale U Ciebie było szuranie czy podobne odgłosy. U mnie ciężko wchodzi dwójka a dwumas jest cichy i nic nie szarpie, nie szura. Akurat w dwumasem mam doświadczenie bo nie dalej jak pół roku w drugim aucie zmieniałem.
-
Bagażnik dachowy do Avanta
Witajcie. Mam pytanko odnośnie belek dachowych na relingi . Czy fabryczne belki od Audi Q5 będą pasowały do A4 B8 Avant? Numery katalogowe są inne ale może mimo wszystko będzie pasować. W sumie Q5 to prawie jak B8:grin:
-
Ciężko zmieniające się przełożenia
U mnie też tak jest ale sprzęgło jest w agonalnym stanie. Do końca roku planuję jen wymienić i zobaczę czy sie coś poprawi
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Ja już tak mam że lubię coś wymodzić Wiem, że to jeszcze nie czas na to by sie martwić i pewnie tylko popatrzę i zostawiejak jest---------- Post dopisany at 20:43 ---------- Poprzedni post napisany at 20:40 ---------- O .. widzisz. Mądrego to i dobrze posłuchać Skoro ma być luz to oczywista oczywistość że klejenie to głupota.Tak sobie myślałem co tam wydumać i wysżło to słabo edit : To jeszcze mi wytłumacz dlaczego tam ma być luz i czym grozi zaklejenie/zaspawanie czy cokolwiek innego mocującego to na stałe.