Treść opublikowana przez lukjar7
-
[ALL] ALH logi
Witam, Proszę o ocenę logów Log (0 - 008,011) Log (1 - 001,004)
-
[B6 AYM] Proszę o ocenę moich logów
ślepy jestem
-
[INNE] ASV wykres doładowania
czyli jakbys Ty zamontował ? bo ja jestem generalnie do tego jak na zdjęciu, stara grucha miała dziurkę schowana za blachą i padła a rok 2003
-
[INNE] ASV wykres doładowania
bardzo dziekuje za odp utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że moja wiedza jest właściwa posprawdzam podcisnienia posprawdzam jak chodzi grucha na sucho a na samym koncu kierownice ale tak naprawde nie wiem czy przyczyna takiego niedoladowania jest za male podcisnienie, grucha czy kierownice, ogolnie kazdy z tych trzech czynnikow bedzie wywoływał taki skutek ale logika podpowiada ze to kierownice, bo auto jest z 03 roku wiec grucha powinna byc ok, a wezyki z grubsza patrzylem i bylo ok, fajnie byloby zmierzyc podcisnienie ale musze poszukac jakiegos wakuometru [br]Dopisany: 27 Styczeń 2011, 14:50_________________________________________________grucha ma delikatna nieszczelność, mam nową już na stole, tylko pytanie: -zamontować dziurą odpowietrzającą na zewnatrz tak jak tutaj http://img07.allegroimg.pl/photos/400x300/14/37/88/62/1437886293 -czy moze schowac pod blache, zastanawiam sie czy to nie uchroni w jakis sposob dostawania sie do srodka zanieczyszczen co byscie powiedzieli ?
-
[ALL B5] AFN prośba o ocenę logów (notlauft)
jest zależny od rzeczywistego ciśnienia doładowania a nie od zadanego, przy nieszczelności dolotu pomiędzy turbo a kolektorem ssącym wartość MAF będzie zawyżona a przy nieszczelności pomiędzy przepływką a turbosprężarką będzie zaniżona. Zawsze bierze się pod uwagę wartość rzeczywistego ciśnienia doładowania chcąc oceniać wartość powietrza zmierzonego przez przepływkę i porównać to z danymi wzorcowymi; dla silnika ARL wartości MAFactual są właściwe w logu 003 - adekwatnie do ciśnienia w logu 011. wszystko jasne, tak aktualne mialem na mysli
-
[ALL B5] AFN prośba o ocenę logów (notlauft)
wysoka wartość MAFactual w grupie 003 przy utrzymanym ciśnieniu doładowania na zadanym przez ECU poziomie w grupie 011. jasne dzięki za wskazówki [br]Dopisany: 22 Luty 2011, 09:03_________________________________________________czyli przeciąg w dolocie jest zależny też od zadanego ciśnienia ? bo u clinque widać że ciś doładowania jest już osiągnięte a przeciąg nadal jest spory Tu mam logi ARL, poza delikatnie kulejącą VNT to wskazania MAFU nie wskazują na nieszczelność ? czy przy osiągnietym ciśnieniu taki przeciąg jest za duży dla 1,5 bara ? Log (0 - 003) Log (1 - 011)
-
[B6 AWX] Notlauf - jak logować
chodzi o Map sensor
-
[ALL B5] AFN prośba o ocenę logów (notlauft)
skąd ta diagnoza ?
-
[ALL] Galletto, Galletto i jeszcze raz Galletto
brawo chce wiedzieć coś wiecej [br]Dopisany: 09 Luty 2011, 21:17_________________________________________________działa, jedno auto lata musiałem sporo zdjąć koksu od dołu bo dwumas w słabym stanie, Mam w rodzinie 2 x PLCC32 i chce kupić programator: Napewno będzie to willem, tylko który model wybrac?: AT3 7.1 PRO4 Proszę o radę
-
[B5 AFN] Problem z turbiną
n75 i podcisnienia do sprawdzenia
-
[B5 AFN] Ciągły notlauf... brak pomysłów 575 nowy problem. LOGI
ja stawiam na krótką sztangę
-
[B6 AWX] Proszę o porównanie logów stat. grupa 13,18,23
tak jak napisał kolega wyżej, minus oznacz problemy z dostarczaniem paliwa, wyjezdz bak, wymien filtr, zalej do pełna, i stp
-
[B5 AKN] Błąd 575 prośba o analizę logów :(
sztanga stoi dęba, od tego zacznij
-
[B5 1Z] Zapchany kat czy nieszczelność
ta[br]Dopisany: 13 Luty 2011, 17:51_________________________________________________tylko najpierw sprawdz wezyki, od str wtyczki elektycznej w n75 ma isc zasilanie od strony zimnej turbo, bokiem wysterowanie na silownika a tylem do dolotu.
-
[B5 1Z] Zapchany kat czy nieszczelność
jak zdejmie to powinien ładować 2.5 mod jest słabiutki, mówie o jakości
-
[B5 1Z] Zapchany kat czy nieszczelność
zdejmik przewód idący do siłownika WG w turbo i zrób loga, jeśli nie pomoże to szukaj w 1 kolejności dziury, jak nie będzie to zobacz czy WG nie jest uchylony, pozdro
-
[B5 AVG] Proszę o sprawdzenie logów czy nadaje sie pod program
kurcze niedobrze ze nie liczyłeś obr ale przemik dobrze powiedział, skoro trzymała ciś w całym zakresie obr to było dobrze, pamietam chyba że pompa podciśnienia ustawiało się że przy 17 Psi kierownica miała być w skrajnym położeniu.
-
[B5 AVG] Proszę o sprawdzenie logów czy nadaje sie pod program
a ja zapytam, jaki przepływomierz kupiłeś ? możesz spróbować zjechać z dawką do 3,6 ale nastawnikiem, a nie vagiem, po tym wszystkim wstaw 011 ale jako oddzielna grupę, jak to nie pomoże to będzie trzeba sztangą kręcić
-
[B5 AHU] Czy to koniec pompy?
wtrysk sterujacy- kable
-
[ALL] Galletto, Galletto i jeszcze raz Galletto
pewnie sporo czasu zajęło :gwizdanie: BTW: mam Galletto, czym się różni: edc15v, edc15vm, edc15vm -1m ?
-
[B5 AHU] Turbina pada i wstaje ??
- [ALL] Galletto, Galletto i jeszcze raz Galletto
dzieki za wskazówki ale bez hota wylut takim grotem jest chyba mordęgą ? i tak do tego trzeba chyba taśmę miedzianą ?- [ALL] Galletto, Galletto i jeszcze raz Galletto
dlaczego? Minęły czasy,kiedy tuner był szamanem,który umiał "wyczarować" moc... przecież nikt tu nie pyta ,jak zmodyfikować mapy,bo za taką wiedzę wielu tunerów pzypłaciło pieniędzmi,lub nieprzespanymi nocami,ale na jakim sprzęcie się pracuje-to chyba żadna tajemnica ja przypłaciłem tym drugim choć uważam że dopiero się uczę ot zrobiłem soft do asv a co do programu 1.8T to ja niestety się nie wypowiem bo nie wiem [br]Dopisany: 06 Luty 2011, 01:05_________________________________________________ Nikt za rękę cie nie poprowadzi, bo każdy ma inną. Potestuj samemu na czymś, co możesz zapisać na straty. Potestuj wylut jaki i lutowanie. tzn lutowanie kolbową z końcówką w stożek różnorodnych podstawek pod atmegi itp mam juz za sobą i wychodziło to dosyć sprawnie wiec nie powinno być problemu, tak myślę bynajmniej wystarczy pasta do lutowania taka w strzykawce ? bo do tego dodatkowo cyny się chyba nie dokłada ?- [ALL] Galletto, Galletto i jeszcze raz Galletto
przy EDC16 nie ma opcji lutowania - tu jedyne 100% narzedzie to BDM ... 29F010 - najczesciej u nas spotykane to 70 i 90 - oba sobie poradza jesli chodzi o zakres temperatur hotair: http://allegro.pl/stacja-hot-air-model-852-nowa-gwarancja-hotair-i1426941297.html http://allegro.pl/aoyue-8032-przenosna-stacja-hotair-i1422842864.html wszystko zalezy od wprawy i przyzwyczajenia ... o widzę że chińczyki są w miare tanie, ale jak z ich niezawodnością ? testował ktoś ? a co do lutowania SMD to jak wylutowujemy OTP to jaką temp ? z 10 sec trzeba grzać by puściło ? [br]Dopisany: 05 Luty 2011, 15:14_________________________________________________ chyba każdy tu powie że żadny- [ALL] Galletto, Galletto i jeszcze raz Galletto
ostatnio ogladałem kilka softow z plyty allegrowej do MB - cisnienie doladowania zadane w sofcie z MB 2.2 CDI - 3000 mbar ... ktos chyba specjalnie to wypuscil na rynek :] z galletto zazwyczaj nie ma problemow (1260) jesli chodzi o EDC15 - przy EDC16 pojawiaja sie pierwsze schody BTW - jesli wysypiesz EDC15 (VW/Audi) pomocny bedzie programator i lutownica - z tym ze willem daje rade raz na kilka prob (slabej klasy programator) jesli chodzi o flashe 29F400/800 ... jesli chodzi o plcc 32 - bez problemu odczytasz 27C010 i zaprogramujesz 29F010 (flashe) - chyba ze uszkodzisz epromy podczas wylutu Co do softów z allegro to przyznam rację że tam cuda się dzieją, ciśnienia nie adekwatne do ropy, TQ kopie od dołu pełnym koksem, i spanky ma rację, limiter wyżej nie zdjęty Ja narazie potrzebuje do EDC15, a jakie schody sa przy EDC16 ? 29f010 chyba były dwa rodzaje, temp chyba tak grała role a co polecicie z gorącego powietrza, narazie coś tańszego, z czasem zrobi się update [br]Dopisany: 05 Luty 2011, 12:19_________________________________________________ tam jest limiter ustawiony grubo ponizej 3000 mbar , takze to ratuje te sprezarki przez pierwsze pare kilometrow w tych softach z plyt limiter jest pojeciem nieznanym ... pisalem na PW bo chcialem bys zobaczył logi po programie, to nie bedzie problem ? - [ALL] Galletto, Galletto i jeszcze raz Galletto