Treść opublikowana przez domjenick
-
Prośba o poradę - kierowca (możliwość zarobienia kilkuset zł)
...oby nie znalazł kogoś "tańszego"...
-
[B6 BFB] Zawór DV
w metalowej nie sparcieje gumowa membrana,bo jej tam po prostu nie ma... wrzuć metalową-nie pożałujesz...
-
[B6 BFB] Zawór DV
przecież ten zawór jest zbudowany identycznie,jak Forge-więc dlaczego seryjna,plastikowa bosha miałaby być lepsza?
-
Prośba o poradę - kierowca (możliwość zarobienia kilkuset zł)
...jeśli to ma być koleżeńska przysługa-to bierz za paliwo i nic ponad to- traktuj ludzi-jakbyś sam chciał być traktowany-koleś na pewno ma sporo wydatków,wiec w takiej sytuacji dobry jest umiar-jeśli dostaniesz coś ponad to-dobrze,ale pamiętaj,że jak jego policzysz-tak i on kiedyś Ciebie może policzyć...
-
[B5 AJM] Kodowanie skrzyni tiptronic
ups-pomyłka-miałem na myśli 1,8T w B5 :gwizdanie:
-
[B5 AJM] Kodowanie skrzyni tiptronic
nie będzie działać,bo skrót DBW-(Drive by wire) jest przy elektronicznej przepustnicy,a takiej nie ma w B5
-
Wesołych Świąt
tego to zawsze sie jaja trzymają... :gwizdanie: Wesołych i Spokojnych Świąt-wszystkim, bez wyjątków...
-
[B6 AVJ] Prośba o analizę - problemy z mocą i zapala się co chwila CHECK
przepływka max pokazuje 87 g/s gdzie w seryjnym silniku AVJ normą jest ok. 120 g/s doładowanie w normie-moja teoria to padnięta przepływka,ew.dziura w dolocie powietrza-i z tąd bład-zrób jeszcze loga 032 dla korekt lambdy-powinny byc jak najbliżej zera obie kolumny-powyżej -chyba 25% wyskakuje "check" dla samej przepływki możesz robić loga na 003
-
[B6 AVJ] Wartość doładowania zadana - 1,8T 150 km
po podpięciu wskaźnika-pokaże 0,58 bara :gwizdanie: co do obrotów-silnik turbodoładowany zawsze wolniej się "wkręci" na obroty,niż silnik atmosferyczny,ze względu na tzw turbodziurę,lag itp wpływ na jazdę ma wartość rzeczywista(aktualna)-o ile wartości rzeczywiste nie przekroczą wartości zadanych po przekroczeniu których sterownik generuje odpowiednie błędy
-
[B5 AFN] Światła skandynawskie JAK WYŁĄCZYĆ?
kodowanie nie zmienia się w module komfortu-tylko w elektryce,której w B5 niema-... :gwizdanie:
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
na żywca niestety nie mam teraz wyższe priorytety-nawet nie wiem,kiedy będe w Pl
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
jestem jak zawsze "ZA"
-
[ALL] Audi A, S, RS, Turbo+Supercharger
i ja tak myślałem,ale zastanawia mnie jedna sprawa-po co i kompresor i turbawka,skoro można tylko jedno-wydajniejsze dobrze wiemy,że da radę zmniejszyć lag przy duzym turbo-więc po co jeszcze ładować kompresor...no i z drugiej strony-po co turbinę do kompresora,kiedy mozna dać wydajniejszy-no chyba,że się nie da,bo ogranicza to budowa kompresora,ew.obroty jakie generuje sam kompresor
-
[B5 AHU] klocki i tarcze hamulcowe
8D0615301A dysk przód 8D0698151 klocki przód 8D0615601B dysk tył 8E0698451 klocki tył
-
[ALL] Audi A, S, RS, Turbo+Supercharger
...człowiek się uczy całe życie...
-
[ALL] Audi A, S, RS, Turbo+Supercharger
a silniki TSI ?? np Scirocco 1.4TSI tam podobno jest i kompresor i turbo :gwizdanie: http://www.motofakty.pl/artykul/silnik_tsi_w_skrocie.html właśnie teraz o tym czytałem widocznie jest to tez jakieś rozwiązanie...
-
[ALL] Audi A, S, RS, Turbo+Supercharger
albo turbina,albo kompresor- dwóch tych rozwiązań na raz się nie stosuje różnica polega na tym,ze turbina napędzana jest spalinami,a kompresor paskiem-kompresor stosuje się tylko w silnikach typu V,ze względu na to iż ma dwa kolektory wydechowe i trzeba by zastosować dwie turbiny,jak to ma miejsce np w S4 B5,więc wymyślono kompresor -Turbocharger i problem montażu i ogarnięcia dwóch turbin -zastąpiono jednym sprzętem [br]Dopisany: 20 Kwiecień 2011, 20:40_________________________________________________ pewnie możnaby,ale po co?
-
[B6 AVJ] Problem z niskimi obrotami...nowe spostrzezenia
normą jest,jak włączysz klimę-obroty się podnoszą,ale po chwili powinny spaść do normalnego poziomu-720-780-jeśli dalej drgania są odczuwalne-to mogą być poduszki pod silnikiem już zużyte...
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
wpadaj-na pewno nie pożałujesz,a i pewnie spodoba się
-
[B6 AVJ] Przepływomierz inne nr. 1.8T
nie wiem-pewnie vag wyjaśniłby wiele
-
[B6 AVJ] Przepływomierz inne nr. 1.8T
raczej to samo będzie
-
[B6 AVJ] Przepływomierz inne nr. 1.8T
podepnij do siebie i zobacz,czy będzie działał
-
[B5 AHU] Czy padające przeguby trzaskają się cały czas?
uszkodzony przegub zawsze będzie stukał/trzeszczał/terkotał et cetera regularnie,ze względu na jego budowę,opisywane objawy,mogą wskazywać na uszkodzone łożysko-u mnie strzelało,jakby gorący metal stygł i strzelający dźwięk wydawał-z początku myślałem,że coś się w hamulcach urwało,ale sprawdziłem i nic tam nie znalazłem-myślałem,że do przegubu jakiś piasek,czy coś się dostał i sobie tam "strzela"-okazało się ,ze łożysko klękło...nie wyło,nie piszczało-tylko strzelało,jak gorący metal-podnieś auto i mocno zakręć kołem,ale na prawdę mocno i sprawdź,czy nie ma luzu ,łapiąc za koło na godzinie 12 i 6
-
[ALL B6] 1.8T AVJ dziwne zachowanie
swobodnie na pewno nie-trzeba użyć trochę siły [br]Dopisany: 17 Kwiecień 2011, 21:51_________________________________________________ a jak włożyłeś rękę pod kolektor?
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
wszystko się jeszcze okaże