Treść opublikowana przez domjenick
-
[ALL B6] Wymiana tarcz tył
po pierwsze-imbusy są z przodu-z tyłu masz śrubya po drugie nie musisz ściągać całego zacisku do wymiany tarcz z tyłu-w sytuacji,jaką miałem kilka tygodni temu-śruba nie chciała się odkręcić,więc odkręcasz jedna śrubę na górze,pamiętając,że musisz użyć dwóch kluczy płaskich,bo będzie się obracać-(jak podejdziesz do zacisku-zobaczysz,jak to wygląda)opuszczasz zacisk i blokujesz,bo sprężyna odbije-wyjmujesz starą tarczę i wkładasz nowa- pod kątem i pomagasz sobie gumowym młotkiem i niech mi nikt nie mówi,ze się tarcza wygnie,bo trzeba by słonia,żeby na nią stanął -może wtedy się wygnie,jak jest zimna
-
X Ogólnopolski Zlot Audi A4 Klub Polska - Samociążek - POGADUSZKI
obserwuję sytuację
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
no Panowie-może się zbierzecie teraz
-
[B6 BFB] 1.8T quattro - Nowe logi do oceny
tak na przyszłość-statycznych nie robi się w benzynie-bo one nic nie mówią jeśli to było na postoju-to wal wirusa i pochwal się ile seria miała
-
[B6 BFB] 1.8T quattro - Nowe logi do oceny
jak na moje oko-coś z sondą lambda http://vaglog.rtnet.pl/grzegorzj13_45169.html wartości powinny spadać ,wraz ze zwiększającymi się obrotami i gdzieś około 3-4,5 tysiąca,powinny wynosić 0,87-0,85 a z loga pokazuje cały czas wartości-jakby auto było na biegu jałowym
-
[ALL B5] Audi A4 + laweta ... Jak to jest ???
aż tak strasznie nie jest z kontrolami-moją ford skorpio ciągnął prawie 500km i było dobrze :gwizdanie: najlepiej zorganizuj sobie jakiegoś Vana albo suva
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
a masz jakieś fotki?
-
[ALL B5] Audi A4 + laweta ... Jak to jest ???
na pewno mandat i będziesz musiał zorganizować auto,które będzie mogło doholować do miejsca przeznaczenia
-
[ALL B5] Audi A4 + laweta ... Jak to jest ???
- [1.8T i 2,7BiT] Filtr powietrza pipercross
jeśli chodzi o ten moduł zapłonowy-to musisz go ulokować jak najbliżej kierownicy powietrza,bo w seryjnej puszce jest on chłodzony przepływającym powietrzem,odizolowany od temperatury panującej pod maską,dlatego w B5 potrzebna jest ściana odizolowująca stożek wraz z tym modułem od kolektora-ewentualnie owinięcie samego kolektora taśmą termiczną,przy czym moduł zapłonowy wciąż musi być chłodzony- [B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
ostatnio poruszaliśmy temat rozważania co lepsze i w miarę tańsze-1,8T,czy 2,0 TFSI-, co do Twojego pytania o filter i TIPa- BTW-zajrzałem do FAQ działu,który nota bene sam aktualizowałem jakis czas temu :gwizdanie: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=26825.msg321534#msg321534 jeden z lepszych przykładów na kompletny tuning-sporo dobrych informacji http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t48456.0.html;highlight=m%C3%B3j+projekt+dmuchane+przez[br]Dopisany: 07 Maj 2011, 10:40_________________________________________________Panowie-kontynuujcie rozmowę tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=26825.225- [ALL B7] Porysowana przednia szyba-co zastosować?
jak to nie-przecież jak są małe odpryski od kamyczków-jeśli ich wielkość nie przekracza max 15mm-stosuje się specjalny klej i poleruje- [B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
tak ,jak rozjemca napisał-nikt nie bedzie powtarzał niczego setny raz-i jak tak sprawę stawiasz-to napiszę to inaczej-jeszcze jeden post o zapytaniu o sprawy,które były już poruszane na Forum- i po prostu je usuwam...bo kulturalnie próbowaliśmy Ci uświadomić,ze wszystko już jest napisane o sprawach,które Cie interesują- [B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
dużo o TIPtronicu,ale Turbo inlet pipe-masz już więcej- A4B6 1.8T...na starość to i kuce już nie te ;)
no na ten wynik tez patrze z przymrużeniem oka... :gwizdanie:- A4B6 1.8T...na starość to i kuce już nie te ;)
Rysiek,ale to o niuty chodziło w serii- [B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
wpisując w wyszukiwarkę TIP,czy turbo inlet pipe-wyrzuci co najmniej 7 stron o tym-więc wysil się trochę- A4B6 1.8T...na starość to i kuce już nie te ;)
okolice 200 koni na seryjnych gratach-to szczyt możliwości,dla 1,8T-nie oszukujmy się jeśli ktoś ma wynik ponad 210 na hamowni-pojechałbym to sprawdzić na innej i to zweryfikować,dla pewności-z resztą,to i tak tylko cyferki...trzy lata temu,jak zaczynaliśmy rozgryzać 1,8T-niewiele można było powiedzieć-teraz już tak-wystarczy przeszukać wykresy w tym dziale i widać,że seria,na K03-to max okolice 200koni-na więcej niestety nie pozwala turbo,IC i wtryski znam przypadek BFB w B6-pojechał na chipa w UK-wynik coś koło 220 na seryjnych gratach-polska hamownia zweryfikowała wynik na 195/280...220 na seryjnych gratach-graniczy z cudem,co nie znaczy,że jest niemożliwe...- A4B6 1.8T...na starość to i kuce już nie te ;)
no żeby mieć powyżej 200 kuni-to trzeba już troszkę pozmieniać w silniku :gwizdanie:- A4B6 1.8T...na starość to i kuce już nie te ;)
ale ile miała seria- A4B6 1.8T...na starość to i kuce już nie te ;)
nie to samo-prędzej BFB będzie identyczny, :gwizdanie:co do niutów-to raczej norma-zakładając,ze program jest pod seryjne graty i dmucha sobie bara w peacku i spadnie do 0,7 -0,6 na górze seria AVJ ma 210-220,a jaka była seria przed programem?- [ALL B6] 1.8T AVJ dziwne zachowanie
żadne-auto z pewnością będzie lepiej jeździć-ECU będzie sie adaptował do Twojego stylu jazdy-zajmie to mniej więcej 10 minut w normalnym stylu jazdy-zakładając,że nic więcej mu nie dolega- [B5 AJM] GŁOWICA-z jaką siłą dokręcać?
masz cały zrzut- [B5 ABC] Montaż filtra stożkowego
więc na początek ,niech zmieni filtr na stożek,owinie kolektory,na wycinanie katów i zmiana układu wydechowego-potem zmiana zaworów i innych gratów w silniku-jeszcze przyjdzie czas- [B5 ABC] Montaż filtra stożkowego
no to juz Ci mówię-jest lepszy przepływ powietrza,niż w standardowej wkładce w puszcze,ale temat jest o V6 i tego się trzymamy,co do zatarcia silnika-kto Ci takich bajek naopowiadał?w jaki sposób filtr ma wpływ na smarowanie auta?bo zatrzeć można silnik bez smarowania elementów - [1.8T i 2,7BiT] Filtr powietrza pipercross