Treść opublikowana przez domjenick
-
[ALL B5] Różnica bloków AEB i ADR
..."fas est et ab hoste doceri" - wolno się uczyć nawet od wroga... Owidiusz.
-
problem z vag-com
:naughty: mam autodate i VWtool na XP,etke tez mam,ale na viscie nie moge jej odpalic,bo rozdzielczosc obrazu musze zmieniac ,a to jest nie praktyczne-korzystam z vagcat.com
-
[ALL B6] Jak obsługiwać klimatyzacje
pewnie sie zbila ,w blizej nieokreslonych okolicznosciach i ktos wymienil....
-
problem z vag-com
wszystko zalezy od tego,na jakim oprogramowaniu lata laptopik...
-
problem z vag-com
...a jak autor byl grzeczny-bonusa dostanie w pakiecie...
-
problem z vag-com
albo ode mnie
-
[B5 AEB] Zawór upustowy "BLOW OFF"
a zrobisz wreszcie fotke i wrzucisz? szklanej kuli tu nikt nie ma,a i zgadywac sie nikomu juz nie chce-jak to wyglada-zrob fotke,wrzuc ,my reszta sie zajmiemy i powiemy,czy to BOV,czy Splitter
-
[ALL B5] Kasowanie przyciskami serwisu "SERVICE ........ km"
moze masz long life
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
nie bardzo rozumiem-mozesz mi to wyjasnic-bardzo interesujące jest to,co napisałes z 0,5 seryjnego-podnosze na 1 bar,ale skąd sie wzięło 2 bary? i dlaczego mam podzielic przez 1,5
-
[ALL B5] Kasowanie przyciskami serwisu "SERVICE ........ km"
od '98 mozna tylko
-
[ALL B5] Różnica bloków AEB i ADR
da sie-wszystko sie da-jesli masz ochote i zacięcie,zeby to robic-to masz u mnie wsparcie,uturbic sie da,a co do czujnikow-z tym jest najwiekszy problem...kiedys auta nie mialy tyle elektroniki i kierowca,czy mechanik wszystko musial ustawiac na"czuja" ,lub sluch,teraz mamy ECU i czujniki-ktore pozwalaja na monitorowanie poszczegolnych podzespołów,kontrole pracy silnika no i zabezpieczenie przed ewentualnym zniszczeniem motorka,ale bez nich tez sie da,w takim przypadku są one "ograniczeniem",wiec jeslibym mial uturbiac wolnossaka-wybralbym wersje bez czujnikowa,ale nie wiem,czy to "przejdzie" w B5-teoretycznie -tak,bo w seryjnym ECU wolnossaka,nie ma czujnika cisnienia,jedynie moze byc ogranicznik ,uruchamiany poprzez info z przeplywki-jak to ma miejsce w AEB,ale ecu,mozna wlasnie z tego modelu przelozyc-problem czujnikow-potencjalnie rozwiazany,jesli chodzi o blok-nie wydaje mi sie,zeby sie roznily,w ADRze nawet mocniejsze wałki są,wiec chyba sie da...
-
[B7 AVB] Grzeje tylko prawa strona
prawdopodobnie sie zacięła klapka i nie przestawia na zimne-podepnij Vaga,powinno pokazac blad,wtedy bedziesz wiedziec,czy silniczek sterujacy klapka jest popsuty,czy po prostu linka tylko spadla[br]Dopisany: 05 Grudzień 2009, 13:00_________________________________________________nie wiem ,jak w b7,ale w b6,zeby sie do tego dostac,to schowek,lub polke pod kiera trzeba zdjac-pewnie bedziepodobnie
-
[ALL B5] Różnica bloków AEB i ADR
to dawaj ,moze kiedys znajdzie sie na Forum chetny na zmodowanie wolnossaka-zobaczymy w praktyce efekt pracy,sam kilka pomyslow mam,ale potrzeba kogos chetnego do wspolpracy,z nakladami czasu,pieniedzy i cierpliwosci do bez wątpienia-eksperymentów,bo modowanie wolnossących benzyn-niestety jest jeszcze malo popularne,bo i efekt nie jest wymierny,dla zwykłego "wciskacza" gazu-to jest dla pasjonata,ktorego kazdy konik robi roznice zrobcie Panowi kosztorys,chetny moze sie znajdzie...zrobic na pewnoo sie da,bez elektroniki,ktora tym wszystkim steruje-bedzie to metoda prob i bledow,czasem wysadzonym silnikiem,ale jest to realne i do wykonania,bez elektroniki-nie bedzie zadnych odcinek,notlaufow itp...
-
[ALL B5] Czy płytka z chinskiego scyzoryka podejdzie do ori?
poszukaj u siebie w okolicy,jakiegos elektronika-majsterkowicza z lutownica,trzeba przeciac plytke i polaczyc sciezki,z reszta,jak ktos sie troszke na tym zna-bedzie wiedzial co zrobic
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
szczerze-to cos za duzo mi wychodzilo zdaje sobie sprawe,ze dawka paliwa jest podawana roznie w zaleznosci od doloadowania i predkosci obrotowej
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
za ile,bo pytam tez gdzie indziej [br]Dopisany: 25 Listopad 2009, 19:46_________________________________________________tak ostatnio myslalem,jak obliczyc,jakie wtryski sa potrzebne w stosunku do doladowania-poprawcie mnie jesli jestem w bledzieseryjne doladowanie,to 0,55 max 0,60,wtryski sa 280cc na 4 barach-jest mozliwe przeliczenie tego ,jesli zwiekszymy doladowanie-proporcjonalnie zwiekszyc przepustowosc pomyslalem sobie,ze przy takich proporcjach na 1 barze stalego doladowania powinno byc okolo 560cc (oczywicie w duzym przyblizeniu)mnozac doladowanie i przepustowosc *2,zeby bylo latwiej liczyc,potem podzielilem to przez siebie-zeby uzyskac 1/10 -co wyszlo 56cc,na 0,10 bara,wiec przy stalym doladowaniu 0,80 bara-potrzebaby przpustowosci ok 450cc jak to wyglada np w K04,GTRSie i innych duzych durbach-przecierz musi byc jakis przelicznik ,w ktorym brana pod uwage jest mieszanka,jaka powstanie...
-
[ALL B5] Czy płytka z chinskiego scyzoryka podejdzie do ori?
u nas na Forum -chyba jocker01 przekladal z Cobry plytke do scyzoryka,lutowania troche bylo http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_zakup_kluczyka_z_allegro-t34528.0.html
-
[B6 ASN] Kluczyk Banan z B7 do B6
jest jeszcze opcja przelozenia srodka ze scyzoryka do banana
-
[B6 AVJ] Wtryski,nr seryjne
WTRYSKI 1 WTRYSKI 2 WTRYSKI 3
-
[B5 ADP] Silnik zgasł w czasie jazdy i nie zapala
z tego rysunku niewiele rozumiem,ale wytlumacze Ci to inaczej-tam,gdzie lączy sie wez z nagrzewnicy, z silnikiem ,z tylu jest plastikowy krociec,ktory peka,zeby to namierzyc,najlepiej wejsc pod auto i z kanalu przyswiec latarka i pewnie zobaczysz-jesli to jest to,najpierw reka sprawdz,jak cieknie-poczujesz
-
[ALL B5] Czujki ruchu w słupku środkowym.
niektore B5 mialy opcjonalnie ,grzanie bebenka zamka-podniesienie klamki i przytrzymanie chyba 15 sekund-nie pamietam juz teraz-sprawdz w kodach wyposazenia-moze masz...a co do tego przycisku na slupku-po wcisnieciu-dezaktywujesz czujniki wewnetrzne-jakbys zostawil w aucie kota,psa lub inne ruchome "coś"-alarm sie nie rozwyje...zewnetrzne-tj drzwi,maska,bagaznik i reszta-dziala normalnie
-
[B5 AFN] Wymiana tylnych klocków hamulcowych
ja wymieniajac sciskalem sciskiem i zabka krecilem-chowal sie tloczek bez problemu,ale widzialem sciski z koncowka,ktora sie kreci,co umozliwia latwiejsze wkrecanie tloczka...
-
[B5 AEB] Zawór upustowy "BLOW OFF"
zasysa lewe powietrze?[br]Dopisany: 01 Grudzień 2009, 22:14_________________________________________________
-
[B5 ADR] 173 kW 235KM wbite w dowód silnik 1,8 jak to możliwe?
Nosfer-ale prawda jest taka,ze juz kolejny "posiadacz" wiekszej ilosci koni,niż seria-nie chce sie z nami podzielic,co ma pod maska-jeden pokazywal jakies papiery z firm tuningowych,z ktorych nie bylo mowy o dokonanych modyfikacjach,a teraz dobre 200 koni,a zdjecia dalej nie ma...ludzie chca prawdy,albo dementi
-
[B5 AEB] Zawór upustowy "BLOW OFF"
Mariusz-przeciez masz Splittera-jak go załozyłes?chodzi mi o kierunkowość-choc to nie ma wiekszego znaczenia,bo mozna na dwie strony i tak bedzie syczeć