Treść opublikowana przez cptolgierd
-
Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)
Zamawiając w sklepie zapytaj się czy sprzedawca nie może Ci odlać 50/100ml tego drugiego, często do testów dostajemy jakieś próbki/gratisy itp. Mi bardzo Finesse się podoba, ale zapachowo jednak NL wygrywa
-
Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)
Chociażby showcarshine.pl - do tego przydadzą Ci się 2 aplikatory bawełniane bo jest w formie mleczka i ma bajeczny zapach, ale jeśli oczekujesz takiego 'świecącego się efektu' jak w plaku to zawiedziesz się bo PB NL daje satynę, ale w środku Audi się spisuje idealnie
-
Nasze kolekcje kosmetyków do pielęgnacji AUDI
Rękawica Car Pro, Futra, PlastiLak, aplikatory, pady do polerowania szkła, glinka, lepsza mikrofibra do polerowania wosku
-
Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)
Jest nieopłacalny, bo plak ten mniejszy kosztuje 11 zł, ten gratisowy 13 zł, zrobisz tym maksymalnie 3-4 środki i do wyrzucenia jest, a później się tylko kurz klei do plaka, nawet po przetarciu MF. Sorry, ale plak nadaje się jako nabłyszczacz do nadkoli albo opon na 1 dzień, tak PB natural look kosztuje 39 zł, a jest tak wydajny że mam połowę środka z butelki 473 ml i poszło tyle na około 30-35 samochodów.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Słabo trwałe, słaba ekonomiczność, jednym zdaniem - strata kasy.
-
Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)
CG Natural Shine to jest to samo co PB Natural Look z tego co pamiętam tylko pod inną nazwą, nawet zapach ten sam
-
Jak widzicie te felgi?
Felgi z oponami kupione za 700 zł, temat można zamknąć, dzięki Panowie
-
NOWE Listwy DOLNE drzwi AUDI A4 95-01
Jakie niby progi sline są do b5 bo sline nie występuje w b5? Zarzuć linkiem.
-
Pranie podsufitki
Bezpieczniej będzie zebrać suchą mikrofibrą, odkrzuacz ma siłę przy ssaniu więc logiczne będzie że może się oderwać.
-
Odświeżenie nadwozia po zimie - prośba o pomoc
Mała poprawka, tam jest 2x produkt do odsmalania, zamiast tar&glue ValetPro Citrus Tar & Glue Remover powinnien być Carpro IronX. Mycie pojazdu > Odsmalanie > spłukanie syfu > Osuszenie > IronX > Spłukanie po kilku minutach > Glinkowanie (jako poślizg kropla szamponu z wodą) > Mycie pojazdu > Odświeżenie lakieru Megsem SwirlX przy użyciu aplikatora tricolor > Wypadałoby umyć gdyż trzeba zmyć pastę > cleaner (warto dokupić) ale i bez niego się ładnie trzymają woski > Zabezpieczyć lakier woskiem/hybryda lub sealantem.
-
Zestaw dla świeżaka.
Dokładnie takie, są oczywiście tańsze np. Monster Shine ale jakościowo odbiegają od tych Meguiarsowych, pakowane po dwie sztuki chyba taniej wychodzą o 1 zł
-
Zestaw dla świeżaka.
Wosk - aplikator gąbkowy, tzw. słoneczko - wydaje mi się że z Meguiars'a będziesz zadowolony - warto mieć dodatkowe dwie sztuki na zapas, jeśli jeden aplikator upadnie Ci na ziemię, nie nadaje się on już do pracy i konieczne jest go wypranie. Cleaner - maszynowo może być nakładany i wtedy pad finishowy, jeżeli ręcznie to może być gąbkowy, ale widziałem że dużo osób nakłada go bawełnianym. Plastiki wewnętrzne - PB Natural Look - aplikator bawełniany. Plastiki zewnętrzne - tutaj zależy od konsystencji, ale najczęściej jest to aplikator gąbkowy Dressing na opony - Jak nakładasz Endurance to aplikator gąbkowy Wosk na felgi, końcówki tłumików i lampy - aplikator gąbkowy. Wydaje mi się że nie jestem za nim, ponieważ nie przemawia za nim cena w stosunku do ilości, zresztą po co używać go, skoro masz normalnego IronX'a. A do mycia, po nałożeniu wosku średnio będzie się nadawał, mimo neutralnego PH na pewno będzie ruszał wosk.
-
Kredka do usuwania rys
ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków + ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków Taka mała reklama sklepu, ale w jednym miejscu, u Mariusza w showcarshine.pl również powinieneś dostać te produkty, ponadto udziela rabatu, ma na tym forum też temat w ogłoszeniach komercyjnych Koniecznie nie jest potrzebny ale to dobry aplikator, bo ma dwie różne twardości i warto go mieć w swoim arsenale.
-
Zestaw dla świeżaka.
Zmień na Valet Pro lub Magifoam. Chyba chodziło o rękawicę Car Pro Wool Washmitt, bo Cquartz to powłoka kwarcowa. Jak drogie to odpuść, w każdym sklepie lakierniczym dostaniesz od 3 do 5 zł różnie wielkości. PB Natural Look - dobry wybór i bardzo ekonomiczny, zrobiłem już kilkadziesiąt samochodów i mam połowę z butelki 473 ml Strata kasy, lepiej zabezpieczyć je jakimś FK 1000p - są testery za 20 zł. DJ Lime Prime + Natty's Blue/Red dobrym wyborem będzie na lato. Pomyśl także nad Quick detailerem - co prawda jest sonaxowy, ale w lato będzie dużo kurzu przyciągał więc zainteresuj się Dodo Juice Red Mist lub Chemical Guys Pro Detailer. Tester FK 1000p w zupełności wystarczy na felgi, również na końcówki tłumików, ponieważ wytrzymuje wysokie temperatury. Jeśli chcesz czegoś dedykowanego, ale cenowo 2-3 droższego od FK to CG Wheel Guard lub PB Wheel Sealant. Po umyciu szyb możesz je zabezpieczyć niewidzialną wycieraczną np. RainX. Ja zabezpieczam reflektory, końcówki tłumików i felgi owym FK 1000p. Kokpit matowy? Owy PB Natural Look jest o tyle fajnym produktem że daje 2 wykończenia, po nałożeniu lekko świecący/satyna, a jak dodatkowo przetrzesz mikrofibrą to robi się matowy Zainwestuj także w grit guarda do wiaderka, co by odseparować brud, koszt około 20 zł, dobrą mikrofibrę do polerowania wosku, chociaż tutaj wystarczy nawet mikrofibra Eurow oraz ręcznik do osuszania - Fluffy Dryer.
-
Kredka do usuwania rys
Nic nie daje, to tylko maskuje i po pierwszym myciu ryski wrócą. Te koło klamek usuniesz pastą polerską. W tym przypadku świetnie sprawuje się Meguiars Ultimate compound + aplikator tricolor german.
-
Pranie podsufitki
Ja czyszczę tak: Spryskuję podsufitkę delikatnie wodą (może być zmieszane z APC) lub namydlam ją, następnie szczoteczką, taką do paznokci szoruję i przecieram delikatnie nasączoną ciepłą wodą mikrofibrą. Po paru minutach przecieram suchą.
-
Pranie podsufitki
Dwie miski z ciepłą wodą, mikrofibry białe, mydło - delikatnie z praniem podsufitki, nie przemocz bo lubią się w Audi odklejać.
-
Zapaszki do auta
W lato 2-3 psiknięcia pod dywanik, nawiew i zapach potrafi się utrzymać do tygodnia.
-
kokpit
Pokaż zdjęcia jak to wygląda? Jest to szorstkie, twarde, miękkie?
-
Opryskiwacz/Pianownica - jakiej używacie ? Jaka poj. aby była praktyczna ?
Pianownica oryginalna od Karchera jest daremna, leci z niego woda. Najlepsza dostępna na rynku, dająca fajną bitą śmietanę to pianownice PA/PiA - szukaj na allegro.
-
Koszt malowania całej B5 sedan?
Dokładnie, jeśli sama karoseria, bez wnęk to wydaje mi się że w okolicach 2k da się zmieścić, ale ostatnio materiały i farba - firmy Novol poszła mocno w górę, więc trzeba patrzeć też pod tym kątem, a naprawdę jest co rozbierać jeśli chcesz mieć ładnie pomalowane. Jeśli szukasz tańszej alternatywy - zainteresuj się Plastidipem lub Plastilakiem - to akurat możesz samemu wykonać i jest tańsze, ale to coś w formie malowania folią.
-
Białe odpryski na masce
Odtłuścić powierzchnię i zrobić zaprawkę, jeśli ori lakier to zaprawkę w aso dorobią pod kod lakieru.
-
Przód z poliftu do przedliftu
Nie zapomnij wyciągnąć ślizgów na zderzak - te poliftowe są inne.
-
Jak widzicie te felgi?
Witam, mam do kupienia felgi marki Intra - made in germany (nie sugerujcie się dekielkiem bo nie są z tych) z oponami, gdzieś 6-7mm bieżnika, ale roku nie pamiętam, marka coś Sun... - 225/45ZR17 Jako tako, aktualnie mam letnie do wymiany więc i tak i tak muszę kupić, obecnie mam felgi 15stki. Dostałem te na przymiarkę bo właściciel nie wie jaki rozstaw to był i miałem sobie przymierzyć, sam też nie wie ile chce za nie więc mu mam dać propozycję cenową, ale działa to na zasadzie, ja bym chciał jak najmniej dać, a on dostać jak najwięcej Tak, wzór mi się podoba, chociaż wolałbym 18stki Avusy ale to nie ta kategoria cenowa Ile byście dali za takie felgi z oponami w/w? PS. Nie zwracajcie uwagi na kozę :E 2013040616.23.40.jpg - Bilder und Fotos kostenlos auf ImageBanana hochladen 2013040616.23.27.jpg - Bilder und Fotos kostenlos auf ImageBanana hochladen
-
A4 b5 1.8 T 150km
Te roczniki wychodziły tylko z tą kierą od Audi 80/100 chyba, ta co posiadasz jest od s4 chyba, zazdroszczę silnika