Treść opublikowana przez cptolgierd
-
[B5 AFN] Avant Olgierda || 1.9 TDI || Quattro
Kilka małych zmian zostało zrobione, właściwie eksploatacyjnych: - Nowe kompletne przednie zawieszenie, wahacze firmy MasterSport, - Nowy termostat Wahlera, - Nowe przewody hamulcowe z przodu, - Nowy płyn hamulcowy, - Nowy płyn wspomagania, - Nowy filtr kabinowy, Niestety, wyskoczyłem po karmę dla psa do Tesco, nie było mnie dwie minuty, a po powrocie zastaję taki widok: Kamery nie były skierowane w stronę mojego miejsca parkingowego, ogarnę to po nowym roku, wtedy wpadnie również nowy rozrząd z pompą wody, nowy płyn chłodniczy, filtr oleju i olej Motula i myślę nad wymianą plecionki.
-
Osłona podszybia w a4 śnieg pod maską
+ uszczelka jeśli nie chcesz się mordować z przedliftową (wejść wejdzie, ale na chama i może od czasu do czasu sobie odchodzić)
-
B6 DIVISION
Uszanowanko, Wandej, sprawdź PW
-
podszybie z lifta do przedlifta
tak, bez problemu. dokup uszczelkę z polifta jeszcze bo ta z przedlifta w ścianie grodziowej jest węższa, da radę ją wcisnąć ale trzeba być mega cierpliwym Podszybie poliftowe składa się z tej osłony na ścianę grodziową oraz podszybia na wycieraczki - jest inne niż przedliftowe.
-
Sypiące się nadwozie przy nadkolu - co z tym zrobić?
Wycięcie i wspawanie reperaturki ponieważ jest to część progu, ale błotnik to oddzielny element i nie powinien gnić - nie miałeś wcześniej jakiejś przygody? Nadaje się do wyszlifowania rdzy do gołej blachy i ponownym lakierowaniu.
-
Preparat na odpryski
Czy po polaniu wodą, rysy zostają czy znikają? Jeśli większość znika, to spolerujesz to bez problemu
-
Pytanie o zawieszenie tylne w a4 b5 quattro
Ok, dzięki
-
podszybie
Jest jeszcze opcja użyć 'pokrowca na akumulatory' - szukaj na allegro, Ople mają tak w oryginale - wydaje mi się że to dobry pomysł
-
Pytanie o zawieszenie tylne w a4 b5 quattro
Witam, jak wygląda regeneracja zawieszenia w tylnej osi w quattro? Wymienia się tylko tuleje czy coś jeszcze? Ile tych tuleji jest na jednej stronie? Pozdrawiam, Olek.
-
podszybie
tak jak mówi xXPiotrekXx19 - dbaj o odpływy, w innym wypadku woda zacznie podnosić się i przez komputer lub linkę zacznie zalewać Ci wnętrze, a później tylko pozostaje wyciąganie dywanu z samochodu i suszenie go poza nim, a to już nie jest godzina czy dwie pracy, bo trzeba wyciągnąć 2 fotele, rozkręcić tunel środkowy, podstopnicę i boczne plastiki, a później tylko suszenie, a jest ono czasochłonne bo wykładzina jest wyłożona gąbką.
-
podszybie
Dokładnie tak jest to rozwiązane w przedliftingowej wersji. Źle się zrozumieliśmy. Ja dokupiłem do swojego Audi podszybie poliftowe ALE składa się ono z dwóch części czyli: - Podszybie górne, czyli przylegające do szyby, zasłaniające filtr pyłkowy i wycieraczki. - Podszybie dolne, podchodzące do podszybia górnego zasłaniające akumulator, komputer, servo (w sumie całą ścianę grodziową). Podszybie, górne można zamontować oczywiście bez podszybia dolnego, natomiast kolega w pierwszym poście pokazał że ma podszybie górne z wersji po liftingu ALE bez dolnego. Wyróżnia się ono tym że ma takie dołki na spryskiwacze - w wersji poliftingowej Audi mają spryskiwacze pod maską, a nie na masce, jak to jest w przedlifcie. Dla lepszego zobrazowania dodam zdjęcie o co mi chodzi. I prawidłowa odpowiedź na pytanie autora tematu brzmi: musisz dokupić podszybie dolne wraz z deklem zakrywającym akumulator, deklem na filtr pyłkowy i uszczelką wokół silnika, koszt około 100-150 zł (uszczelka przedliftingowa ma za wąskie rowki i nie będzie chciało się trzymać).
-
podszybie
Twoje górne podszybie jest z poliftowego Audi A4 B5 - prawdopodobnie zostało kiedyś wymienione, ale nie w całości (podejrzewam że uszczelka sparciała lub kołków ktoś nie umiał naprawić i wymienił całe) a te 'dołki w podszybiu' są, bo poliftowe Audi ma spryskiwacze pod maską, a nie na masce. Żeby było kompletne - brakuje Ci jeszcze podszybia zakrywającego całą ścianę grodziową. Wygląda to tak:
-
Drgania po wymianie pompy wody
Zmień warsztat. Serio.
-
Zabezpieczanie lakieru. Porady dla zielonego!
---------- Post dopisany 11-10-2013 at 17:45 ---------- Poprzedni post napisany 08-10-2013 at 15:50 ---------- mogłby ktoś odpowiedzieć na powyższe pytania bo chciałem jutro się za to wziąć ale mam jeszcze parę wątpliwości 4. - pasta pobrudzi - jak się boisz to oklej sobie elementy taśmą Wosk nie pamiętam ale raczej też 5. - spróbuj glinką agresywną - używasz jej przed polerką, 1 kropla szamponu z dodatkiem wody używasz jako poślizgu pod nią - nigdy na sucho.
-
Telepanie auta przy prędkości od 110km/h
poduszki pod skrzynią i silnikiem? Dwumas?
-
Kolor zderzaka - czy ten sam?
A może szukaj poliftowego, z halogenami? Tylko dodatkowo byś musiał dokupić ślizgi na zderzak ;P
-
Kolejny Adulot do zabawy :)
Co zrobił?
-
amortyzatory
jak założysz gwint dobrej firmy to masz możliwość regulacji twardości też. 1ba - komfortowe i najwyżej auto stoi, 1be - niżej o bodajże 3cm, 1bv chyba też coś obniża. Sprężyn -40mm nie ładuj do 1ba, wyczytałem gdzieś że amory szybko na takich sprężynach padają. Jakie masz amortyzatory dowiesz się z naklejki w kole zapasowym - będzie pisać 1ba, 1be lub 1bv.
-
a4 b5 drzwi w kolorze
Musisz szukać drzwi z przedlifta - zauważ że polift ma inne listwy i inne klamki - Przedlift prawe przednie drzwi ma zamek w drzwiach, natomiast polift już nie (jeśli ma, to jest to anglik)
-
[A4 ALL] Ochrona lakieru Diamondbrite 6lat
za***iście, ale po co odkopujesz temat, gdzie ostatni post został napisany 3 lata temu? DB jest średniakiem aktualnie
-
WOT - World of Tanks
To pozostaje Ci szybkie wyfarmienie kolejnego czołgu, po kolejnym patchu albo następnym już nie będzie taki OP, ale często na kompanie seniorskie z kv-1s będziesz brany ;3
-
WOT - World of Tanks
kv-1 jest super do farmienia, tani w utrzymaniu czołg. KV-1s dostanie niedługo mocnego nerfa (usuną mu działo 122mm), w tym miesiącu jest taka fajna misja - 15 zwycięstw bitw losowych i dostajemy 250 tys. srebrników oraz 50 tys. expa wbitego łącznie i 1 dzień premium dostaniemy
-
AUDI S6 C7 4.0 V8 Bi-Turbo Ibissweiss Stage IV 701 KM / 880Nm by SPORTMILE
Gratulacje Kiedy ja się dorobię takiej pracy gdzie chociaż będzie mnie stać na trochę lepsze opony do Audi Tak to trzeba liczyć każdy grosz
-
Spotkania na drodze
czarne a4 b8 w avancie z klubowymi ramkami na tablicach STA i naklejkami dubai cars i underground tarnovitz team, czyje to? :>
-
[B5 AFN] Avant Olgierda || 1.9 TDI || Quattro
Trochę się zmieniło w samochodzie, klekot dostał: - Tarcze hamulcowe przód BOSCH, - Klocki hamulcowe przód BOSCH, - Tylne łożysko lewego koła, - Osłona przegubu, lewa - Uszczelniony tylny most + nowy olej do niego Mobil 75W-90 - wskazanie przez mechanika poprzedniego właściciela (na karteczce wymian oleju) było żeby wymienić przy przebiegu 300 tys. km, ja zrobiłem to przed tym przebiegiem. - Nowe wężyki podciśnienia W przyszłości czeka mnie wymiana: - Przedni amortyzator ma niską skuteczność, ile %? Sprawdzimy podczas przeglądu, który jest w październiku. Jeśli będzie źle, wymiana obydwóch z przodu, chociaż zastanawiałem się nad używanymi amortyzatorami 1BE, ale to są zaś 2x większe koszta no i nie wiadomo co dostaniemy - Króciec wody przed zimą - gdzieś jest delikatna nieszczelność, - Płyn hamulcowy i chłodzący, - Przed zimą wymiana świec żarowych, pod koniec zimy w tym roku trochę ciężej odpalał, ale że niskie temperatury się skończyły to nie widziałem sensu ich wymieniać - Prawdopodobnie będzie wywalenie listew drzwiowych (tych gumowych, czarnych) - zaślepienie otworów i pomalowanie do połowy drzwi + dokładki zderzaków w kolor - Poduszka silnika, A z takich dupereli to dostał: - zaślepki na śruby w feldze - żarówki pozycyjne białe - choinka zapachowa Autofinesse Midnight Oil