Treść opublikowana przez cptolgierd
-
Poszukiwany fachowiec od klimatyzacji :)
Jak śmierdzi po załączeniu klimy to trzeba ją raczej odgrzybić, wymienić filtr kabinowy, wyozonować wnętrze
-
Dwumas ?
Bez przesady, jak raz się tak stanie to nie spalisz od razu sprzęgła
-
wybór myjki ciśnieniowej
K5 Ci wystarczy. Szukaj z... aluminiową albo miedzianą pompą - któraś była trwalsza, ale to musi się wypowiedzieć ekspert. Jeśli chcesz porządną pianownicę to zainwestuj w pianownicę PA/PiA - u sprzedawcy WERA na allegro. Jakoś tak. Ta od Karchera jest tragiczna.
-
Czym potraktować plamy na szybie.
IPA, glinka, tlenek ceru 1:1 z wodą?
-
Ułamana lotka
Dużo szpachli, zabezpieczyć szybę i lecisz z rzeźbieniem
-
Sklepy tuningowe
Chyba powinieneś zacząć od bezpieczeństwa - czyli hamulców, zawieszenia co by nie zrobić sobie czy komuś krzywdy
-
Sklepy tuningowe
oryginalnie a4 nie było z 2.7 biturbo. Jak już to s4 b5 wychodziły tylko z 2.7 lub a6 z 2.7 biturbo. A4 średnio nadaje się na KJS - duże auto, ciężka buda
-
Czemu to tak drze morde :( ?
Zrób tak: Wywal środek kata, zostaw puszkę. Cena nie jest zła. Kwestia jakości i tego jak to zrobi
-
Sklepy tuningowe
Z wolnossaka niewiele zrobisz jeśli chodzi o mechanikę. Za to możesz pokusić się o tłumik przelotowy, który poprawi brzmienie twojego V6. Jeśli chodzi o tuning optyczny z smakiem - zderzaki z s4, progi z s4, ramka, fotele do koloru do wyboru, zawieszenie, felgi, 2din itd. Podpatrz tematy w 'moja a4' i sam zdecyduj o wyglądzie
-
Tania myjka parowa do czyszczenia tapicerki.
Szajs. Jak prać to tylko i wyłącznie odkurzaczem ekstracyjnym. Taką myjką tylko syf wchodzi głębiej. Za to dobrze nadaje się przy myciu silnika w trudno dostępnych miejscach
-
Przelotowy końcowy tłumik
Raczej nie wytrzyma dwóch zim Postaraj się dorwać kwasówkę, moze być używana
-
a4 / 2.6 PB95 / czasami odpali
Paliwo się nie cofa? Filtr paliwa okej, zaworek zwrotny, pompa nie cieknie?
-
Zestaw do korekty lakieru - set menzerny
Brakuje deironizatora przed użyciem glinki np. IronX. Pady RP są okej. Ręcznie nic nie zrobisz, tylko zakryjesz ryski. Wosk Megsa jest świetny ale mało trwały. Jako QD lepiej by było użyć tutaj SG Buff UP. Przyda się też dobre oświetlenie np. Halogen co Ci ładnie pokaże co trzeba usunąć jeszcze Mając maszynę DA musisz poświęcić trochę więcej czasu niż w przypadku rotacji ale świetnie nadaje się do miękkich lakierów np. japońskich.
-
czym wygłuszyć auto ?
Przy wygłuszaniu ważne jest aby była m.in. odporna na wysokie temperatury i nie przyswajała wilgoci
-
czym wygłuszyć auto ?
Podstawowe pytanie: Ile masz do wydania? Chcesz tylko drzwi wygłuszać czy podłogę, sufit itd tez?
-
Nowe auto - czym zbezpieczyć?
Jak nowe auto to powłoka kwarcowa/ceramiczna. Zamkniesz się w 1,5 tys. jak komuś zlecasz - zależy kto - jake studio, jaki zakres prac - jednoetapowa korekta i kładą powłokę. Około roku trzyma jak trzymasz się mycia auta według zasad detailera. Ochrona jest, przed rysami itp. Jak taniej to sealanty super się spisują na jasnych lakierach i możesz to samemu zrobić, bo płacisz za chemię i nie wymaga dużego doświadczenia.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Dlaczego? Mam Finale i Speed Wipe i są super. Pro Detailer był moim pierwszym QD i był naprawde ok ale po czasie jakieś kawałki niebieskie się na dnie osiadły i zmieszanie nie pomaga. Co przemawia na jego korzyść? PD kupowałem nowego.
-
Naprawa fotela skóra
https://www.facebook.com/LeatherCarProject
-
Problem z lakierem na karoserii
wrzuć zdjęcie/zdjęcia na https://www.tineye.com/i daj linka.
-
Czarny kolor Jakie srodki
Po pierwsze - pisz normalną czcionką. Po drugie - bez sensu dawać wosk na zniszczony lakier - najpierw trzeba go dokładnie umyć, oczyścić, wyglinkować i przeprowadzić korektę lakieru - maszynowo. Ręcznie nie da rady. Wosk to jest wisieńka na torcie. Jaki masz budżet i co chcesz osiągnąć? Dobry look kosztem trwałości czy może długoterminową ochronę ale ciut słabszy 'szajn'
-
Jaki filc oraz pasta do odświeżenia rantów w felgach?
Autosol jest ok. Filce są różne, tak jak z papierem ściernym - są jego różne grubości i różne stopnie agresywności. Jesli felgi nie są zapuszczone to polerowanie zwykłą szmatką i autosolem wystarczy
-
Zalewa lewą stronę auta? O_O
Linka od otwierania maski i przez komputer Ci się leje. Otworzyć, wyczyścić, wysuszyć dokladnie i zakleić klejem do szyb (klejem silikonowym średnio bo zawiera ocet, który powoduje korozję). Nastepnie wyciągnąc cały dywan i wysuszyć - woda wnika w gąbkę. Roboty na dzień W podszybiu są 3 otwory, które należy przeczyścić/przetkać - pod akumulatorem, pod servo (między dwoma weżykami) i pod komputerem chyba. Cały syf dokładnie wymyć.
-
Naprawa siedzeń skórzanych - dziury
Generalnie cały fotel w A4 B5 bardzo łatwo się demontuje. Odkręca się 2 śruby + ściąga taką sprężynkę pośrodku z przodu (pod regulacją przód-tył) i wysuwa fotel chyba do tyłu. Znajomemu handlarzowi tapicer obszywa fotele bez demontowania i ładnie to robi.
-
tłuste szyby, smugi po plynie chlodniczym
Tlenek ceru służy do polerowania szyb z rys. Ale to długa i mozolna praca maszyną polerską. Więc ręcznie nic nie zrobisz, a na pewno wypadałoby okryć deskę rozdzielczą czymś bo sam w sobie brudzi.
-
Naprawa siedzeń skórzanych - dziury
Cały boczek jest do obszycia, ten kawałek gdzie masz dziury. Koszt około 100-200 zł u tapicera.