Treść opublikowana przez cptolgierd
-
Pomocy ! Straszliwa wilgoć
Panowie jak sprawdzić te klapy klimatronika? Co trzeba rozebrać i jak powinny wyglądać? Jak sprawdzić czy jest w obiegu wew czy zew? Bo czasem jak jadę, gdy rozgrzeję auto to w samochodzie robi taki dźwięk 'bziąąąg' jakby plastik się otworzył jakiś. Ile mechanicy +/- biorą za wymianę nagrzewnicy? Czy przy wymianie nagrzewnicy można coś jeszcze wymienić przy okazji?
-
Szarpanie po zmianie biegu/dodaniu gazu 2.8 Quattro
Jak poduszki silnika i skrzyni to tylko lemforder. U mnie szykuje się wymiana poduszek i odradzano mi nawet w sklepie tańsze zamienniki (na forum też) bo klienci się skarżą albo na buczenie albo na szarpanie i brak poprawy. Problem pojawia się przeważnie po paru miesiacach użytkowania. Ci co mają lema to nie mają problemu. Ceny u Dzika z chyba listopada tak się kształtowały: - lewa silnika 17701 01 199zł , - prawa silnika 21737 01 219zł, - lewa skrzyni 17702 01 89zł, - prawa skrzyni 21114 01 59zł. To są ceny i poduszki dla 1.9 TDI 110 KM AFN z napędem Quattro, skrzynia 5 biegów. Nie wiem czy do Ciebie będą takie same czy inne.
-
a4 b6 1.8 t 150ps prośba o informację
Na forum jest rozpiska co dane oznaczenie na naklejce wyposażenia oznacza. W B6 taka naklejka jest pod tylną kanapą. Jeśli chcesz sprawdzić wpisy czy te w ksiązce serwisowej są okej, nie podrabiane to są osoby na forum czy na allegro co za drobną opłatą (20-30 zł) sprawdzą całą historię auta. Gdy będzie miało jakąś historię to wtedy płacisz i dostajesz wydruk.
-
Wybór felg 17"
Kwestia gustu - dla mnie Avus, ale w 18'
-
5 bieg-140km/h i więcej nie pojedzie
Węże podciśnienia, turbo do sprawdzenia. Czesto jest tak że sprzegło się ślizga i na 5tym biegu już dalej nie chce jechać. Jeśli źle odpala, do sprawdzenia kąt wtrysku.
-
Pasty polerskie FESTOOL
Festool to bardzo wysoka pólka jeśli chodzi o maszyny polerskie, przez co pewnie i pasty będą mieli dopracowane. Cenowo trochę zabija, bo są tańsze pasty innych producentów, a efekt będzie bardzo podobny, wręcz zblizony - kwestia czasu, jakosci produktu, łatwości pracy z nimi, ale jak się wkręcisz to warto dopłacić do Scholla, Festoola itp.
-
Preparat do tapicerki
Od siebie polecam Heavy Duty Carpet Cleanet ValetPro - 80 zł za 5 l ale starcza na naprawdę długo. Jeśli chodzi o pranie ekstracyjne odkurzaczem moim zdaniem przebija proszek karchera - nie zostawia białych nalotów jeśli za mało odciągniemy i też fajnie pachnie
-
Hokej przedni
Mówisz o tej tuningowej? To dokładka z Seata Leona Cupry. koszt nowej około 200 zł. Szukaj na allegro. Do Audi uniwersalna
-
Dziwne samoczynne skręcanie kierownicy w Prawo Lewo podczas jazdy
Zbieżność, końcówki drążków kierowniczych do sprawdzenia. Powodem może być też uszkodzona opona/felga. Zamień je stronami i zobacz czy coś się zmieni. W najgorszym razie auto powypadkowe i krzywa buda. Wlepkę z wyposażeniem auta masz pod tylną kanapą, pod siedziskiem lub w kole zapasowym.
-
Wchodząca wycieraczka na słupek
Otworz maskę, zdejmij podszybie plastikowe i przyjrzyj się jak chodzi mechanizm. Zrozumiesz w czym problem tkwi
-
Podgrzewanie fotela kierowcy działa na maxa
Spróbuj zamienić przełączniki do podgrzewania (te od regulacji ciepła) i zobacz czy coś się zmieni.
-
Wchodząca wycieraczka na słupek
Jak wraca to jest blisko podszybia czy za wysoko? Jak za wysoko to odkręć ją, wyciągnij i przestaw niżej. Jeśli dalej będzie wchodzić na słupek to jest za długa lub mechanizm wycieraczki, tam masz taką małę listwekę co robi 360 stopni i ktoś kiedyś grzebał (nie wiem, silniczek wymieniał, czyścił go) i źle ustawił jej położenie.
-
Pęknięta sprężyna tył 1BE
Szukaj używek w dobrym stanie, nie skorodowanych jak chcesz zaoszczędzić troszkę
-
Modyfikacja oryginalnych lamp
Gwerty? Ma swój temat gdzieś na forum odnośnie malowania lamp i przeróbek, w tym na USA Style.
-
Jakie radio w kwocie między 500-700 zł ?
Radio 2din Audi Navi Plus Jak masz 1din to musisz zmienić też... tunel środkowy? Dobrze pamiętam?
-
brudne felgi
Będzie. Za to łatwiej będzie je umyć Aby nie mieć pylących klocków to musiałbyś zainwestować w ceramiczne tarcze, klocki
-
Audicą do ślubu
Ze śląska mamy Audi R8 białe i Merca S65 AMG też biała perła. Dowóz możliwy. Więcej na PW.
-
Oryginalny termometr w liczniku
Mam przedliftowy licznik. Przy zmianie żarówek w liczniku (stare były przepalone) odpiąłem wtyczkę od termometru i okazało się że jest tam kawałek plastiku i 4 przewody różnego koloru, natomiast w termometrze jest 16 pinów. Nie były one polutowane tylko luzem położone. Ma ktoś rozpiskę jak to polutować? Nie pamiętam jakiego koloru była wtyczka.
-
Potrzebny kompletny wydech 2.25-2.5" do 1.8T B6 Estate
Uderz do chłopaków z MGMotosports - myślę że doradzą, cennikiem zarzucą, bo jak chcesz mieć dobrze i nie wymieniać tego za 2-3 lata bo się zrobiła dziura albo korozja łapie to trzeba zapłacić
-
jaką paste polerska kupić na maszynę
Pasty Menzerna, 3M, Scholl, Meguiars - te dwa ostatnie droższe ale jakościowo szybciej praca z nimi wychodzi Gąbki - Flexipads, ABW, RoyalPads, Urban - do wyboru do koloru. Najwazniejsze to przygotowanie samochodu do korekty czyli dokładna dekontaminacja typu dobre umycie samochodu, usunięcie metalicznych zabrudzeń IronX'em + usunięcie smoły. Użycie glinki i zabezpieczenie gumowych/plastikowych elementów taśmą, tak aby przy korekcie nie uszkodzić ich. Do inspekcji IPA 1:1 z wodą demineralizowaną. Zabezpieczenie lakieru na zimę? Najtaniej wyjdzie tester FK1000p, jak pełna puszka i do końca życia to Colli 476s, FK1000p czy ostatnio zbierający dobre opinie Soft99 (tu jest kilka wosków do wyboru do koloru)
-
Odświeżenie kół amuminiowych
Kwasowy preparat do felg alu też się nada jak dawno nie myte felgi. Tenzi ma w miarę tanie środki. Dodatkowo coś do usuwania smoły bo na pewno też będzie
-
Głosnik do subwoofera w boczku
A może powiększyć otwór w zabudowie i ulokować głośnik 30cm?
-
potrzebna rozpiska pinów wtyczka wyświetlacza temperatury
Jak w temacie. Potrzebna rozpiska pinów do wtyczki, którą wpina się w wyświetlacz temperatury, a ten wyświetlacz w licznik. Przy wymianie żarówek w liczniku okazało się że są 4 kabelki jak dobrze pamiętam i nie ma wtyczki tylko 'luzem leżały na pinach' - o dziwo działał. Czy wtyczkę można kupić oddzielnie? Jaki ma numer części? Licznik przedliftowy VDO, do diesla 1.9 TDI (czerwone podświetlenie jeszcze, na żarówkach) Dzięki. up.
-
Kończy się abonament play - szukam ciekawszej oferty
Może troszkę ponad bo 59 zł ale... sprawdź FM Mobile Marka głównie znana z mlm marketingu ale weszli z telefonami na rynek. Mama ma, chwali sobie, Ja przejdę jak umowa z orange mi się kończy. Bez tel masz 29 zł na msc.
-
Numer lakieru - pomocy!
Tylna kanapa i wnęka koła zapasowego. Tam są naklejki w VAG'ach.