Treść opublikowana przez cptolgierd
-
Lakierowanie
Folia czy malowanie, wolałbym okleić samochód w taką folię:
-
Zestaw dla świeżaka.
AIO to produkt All in one czyli czyści, delikatnie poleruje, maskuje i zabezpiecza lakier - np. Autobrite Cherry Glaze AiO - jeden z moich ulubionych aio. Minusem AiO jest to że trwały jest do 2-3 tygodni i nie zastąpi prawdziwej korekty ani nie nada takiego błysku. Ot tak na szybko jest idealny
-
Zestaw dla świeżaka.
MatrixXXL - ręczna polerka i lakier audi? Zapomnij. Zastanów się nad AIO, a że rys zbytnio nie widać na srebrnym to dobrym wyborem (nie aio) będzie jakiś sealant np. FK 1000p (są testery) lub coś lepszego ale w konsystencji wodnistej - Hard Body Sealant Wolfs'a Griffie, patrząc na rozcieńczenie, jest ok, nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy innymi, domywanie czy piana jak najbardziej ok. Nie podszedł mi zapach, zbyt słaby i niezbyt lubiany przeze mnie
-
Zestaw dla świeżaka.
Jest tańszy, a praktycznie ten sam poziom mycia, osobiście miałem wiele szamponów i na razie numerem jeden u mnie jest Duragloss 901, za nim zaraz DJ Sour Power, natomiast Gold Class czy DJ BTBM nie podeszły mi.
-
Zestaw dla świeżaka.
Więcej mikrofibr weź, kosmetyki ok. Rękawica tylko Megsa, a jak chcesz wyższy poziom mycia, lepszą - to od CarPro Wool'a Do usuwania smoły dobrym wyborem będzie prickbort mac, a do metalicznych zabrudzeń (felgi, dolne partie drzwi, maska) - ironx. Przyda Ci się także ręcznik do osuszania - fluffy dryer, z innych kosmetyków również qd możesz kupić np. od Chemical Guys Pro Detailer
-
1992 Audi 80 2.0 Automat - Traci Moc
Katalizator w jakim stanie?
-
Podszybie - nie przylega dokładnie do szyby .
Nic się nie stanie - u mnie była dziura że palec można było wsadzić, ale że trafiło mi się poliftowe podszybie to je wymieniłem. Ważne żeby dbać o odpływy w podszybiu (te koło akumulatora i koło servo)
-
Uszkodzenie parkingowe - jak usunac pozostałość po drzwiach sąsiada
Nie myj auta w upale czy na słońcu, to woda nie będzie zostawiała takich smug. Zamawiając UC i tricolora możesz się zaopatrzyć w ręcznik czyli Fluffy Dryer'a, jakiś wosk np. Nattys Blue i Quick Detailer do niego
-
[quattro] przy dodawaniu gazu słychać puknięcie
Witam, mam napęd quattro i przy dodawaniu gazu (tak zero jedynkowo słychać 'puknięcie') Co to może być? Jakiś luz na wale czy dyferencjale? Może poduszki silnika są wyrąbane i przenoszone jest puknięcie na budę? Czy to norma jest? Jaki koszt może być tego? Dodam że mam łożysko w tylnym kole do wymiany, wybieram się w poniedziałek do mechanika ale chciałbym się dowiedzieć od was mniej więcej co to może być, nastawić się na ewentualne koszta naprawy tego. Pozdrawiam, Aleksander
-
Chromy
Tempo to zło. Pasta Mothers Mag & Aluminum Polish do aluminium - kupisz np. w showcarshine.pl
-
Felga marzeń do B5 ?
Mi osobiście Rotory się nie podobają, nie w B5, za to marzeniem są Albo Porsche 18" albo Avus III 18"
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Rs b7 czarna w sedanie? Stoi codziennie na ulicy józefa cebuli 46, naprzeciw sklepu z art. dekoracyjnymi
-
[a4 b5 1.6]jak usunac drobne rysy po pascie tempo
Spoko, każdy uczy się na swoich doświadczeniach i każdy, kto zaczynał zabawę z Autodetailingiem miał w rękach kiedyś pastę tempo i jej używał. z czasem te osoby chciały coś więcej i trzeba było się zaopatrzyć w lepsze środki. Zerknij do tego tematu i zobacz jak Griffie wykonuje swoje prace, a jest to już poziom baaardzoo zaawansowany Auto Detailing - poddział Moje Auto, chociaż inne działy też są ciekawe bo właśnie jest on poświęcony kosmetyce naszym samochodom
-
[a4 b5 1.6]jak usunac drobne rysy po pascie tempo
Porządna korekta lakieru przy lakierze Audi to przede wszystkim przygotowanie go do polerki, czyli pozbycie się smoły czy metalicznych zabrudzeń, a następnie wyglinkowanie lakieru. Po wszystkim należy się zaopatrzyć w litry IPA (owego alkoholu izopropylowego) i wodę - pozwoli Ci to sprawdzić ile rys usunąłeś, a ile zamaskowałeś. Potrzebne są również conajmniej dwie pasty polerskie (korekta dwuetapowa) lub 3 (trzyetapowa). Skupiając się na korekcie dwuetapowej, bo z takiej będziesz zadowolony na przykładzie past polerskich firmy Menzerna możesz wybrać siłę tnącą FG 400/500 oraz 2500/3000. Do pierwszej dobierasz gąbkę o sile tnącej czyli cutting, a do tej drugiej Polishing czyli polerowanie. W przypadku trzyetapowej polerki do pasty 3000/4000 dobierasz jeszcze pastę finishing czyli wykańczającą - gąbka taka sama. Po wszystkim należałoby umyć samochód i nałożyć wosk np. Poorboys World Nattys Blue/Red na lato, a na zimę Collinite 476s lub Fk1000p Temat rzeka, polecam zapoznanie się z powyższym poradnikiem i zajrzenie na kosmetykaaut.pl. Mi osobiście pasty Farecli nie podchodzą z powodu takiego że są ciężkie w pracy, strasznie pylą i później marnujemy dużo czasu na usuwaniu pasty z wnęk czy innych trudno dostępnych miejsc. Są jednak osoby, które uwielbiają tą firmę, ale w ich wykonaniu korekta lakieru to mistrzostwo. Każda pasta ma inną specyfikę pracy, niektóre nawet trzeba łączyć ze sobą bo każdy lakier czy element to nowe doświadczenie. Temat z kosmetyka aut, dlaczego nie powinno się używać pasty tempo: Dlaczego nie warto używać pasty Tempo? - Opel Omega Forum - Omega Klub Polska
-
[a4 b5 1.6]jak usunac drobne rysy po pascie tempo
Nie będzie trzymało - mleczko g10 to nie żadne zabezpieczenie tylko pasta wykańczająca i spłynie ona po pierwszym deszczu. Ech, ten temat to żenada. Taka rada - polerując samochód pastami Farecla jest ciężko wykończyć - i mówię to Ja, jako osoba pasjonująca się autodetailingiem - wolę pasty Megsa czy Menzerny. To co wypolerowałeś - nawet ręcznie - nic nie zrobiłeś, bo lakier Audi jest bardzo twardy, tylko zamaskowałeś rysy pastą. Po korekcie lakieru należy użyć alkoholu izorpopylowego 1:1 z wodą - wtedy wyciągasz wszystkie wypełniacze zawarte w pastach i dowiesz się ile tak naprawdę rys usunąłeś. Po dobrej korekcie należałoby nałożyć cleaner i wosk w celu zabezpieczenia go. Sad but true. na przyszłość polecam mały poradnik, od którego zaczynałem: MX Nowicki Blog "Jak pielęgnować auto"
-
Polerka samochodu
Ale głupoty pie**lisz kiko79. Powielanie jaka korekta lakieru samemu jest trudna to mit - kwestia zapału, wydania trochę kasy na odpowiednią chemię i sprzęt i wszystkiemu samemu można zrobić. A lakiernia zrobi Ci polerkę za 200-300 zł, zakryje pastą ryski, zostawi hologramy i tyle z pro polerki.
-
Małe pytanko
są 2 albo 3 odpływy - jeden jest koło aku, drugi koło serva - wymacaj palcem dziury i podłub śrubokrętem aby je przetkać. Znana wada Audi - jak tego nie zrobisz, przez komputer będzie Ci auto zalewać do środka
-
Jakie mleczko polerskie w tanich pieniądzach ?
Autobrite Cherry glaze aio nakładany słoneczkowym, gąbkowym aplikatorem w cieniu, następnie polerowany mikrofibrą np. Eurow'em czy Green goblinem? Trzyma do 2-3 tygodni, ładnie zakrywa rysy, daje wetlook
-
czarne kropki po muchach
W pracy przy przygotowywaniu pojazdów do wydania używamy Auto Finesse CITRUS POWER czy Shiny Garage Bug off i daje radę - należy popsikać, zostawić na 1-2 minutki (lakier nie może być nagrzany) i zmyć wodą pod ciśnieniem
-
Łożyska - jakie firmy polecacie?
Panowie, jak to jest? Mam Quattro a4 b5 i huczy u mnie lewe tylne łożysko. Czy należy wymieniać od razu cały tył czy wystarczy ten jeden? Ile czasu zajmuje wymiana łożyska, ile u was za robociznę mechanik bierze? Łożysko razem z piastą się wymienia czy wystarczy samo łożysko?
-
[B5 AVG]Zwyczajne A4 by Przemek0922 18-stki in orange, gwint
Ładna sztuka ale te wnęki pomarańczowe moim zdaniem są ohydne. Lepsze były poprzednie.
-
Remont silnika i spaprana robota.
Jeśli gość powie że to wasza wina, nie będzie chciał oddać kasy, to pozostaje wam dochodzić swoich praw sądownie + wynajęcie biegłego ekspertyzy z tej dziedziny.
-
Progi - malować, zostawić czy dokładki dołozyć?
Progi z S4 lub taniej - rezanie progów z Omegi C Aby wszystko fajnie pasowało, gumowe listwy u dołu drzwi muszą również wypaść, a mocowania usunąć, zaspawać i pomalować do połowy drzwi
-
zakładam gaz ... opinie o częsciach , gdzie umiescić przełącznik gazu?
Ale autor tematu ma po II lifcie, nie ma wizytownika tylko jest cup holder z tego co pamiętam
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Panowie, czyje to? Auto Komis "LUX", Audi A4 KLIMATRONIK BOSE SKÓRA - otoMoto.pl Czemu tak tanio? Generalnie kiedyś pracowałem w innym komisie i braliśmy od niego kilka tańszych samochodów na handel, mechanicznie były spoko, głównie to blacharka była do zrobienia.