Treść opublikowana przez Łukasz13
-
Spociki Radomszczańskie
No tak troche
-
diagnoza błędu sonda czy katalizator?17511 oraz 16804
Do wymiany.
-
diagnoza błędu sonda czy katalizator?17511 oraz 16804
Na wtyczce od sondy:kox:
-
diagnoza błędu sonda czy katalizator?17511 oraz 16804
No raczej nie powinien miec wpływu ale wszystko mozliwe, "oporność grzałki we wtyczce 3-4 pin ok. 3.8Ω. Oporność na pinach we wtyczce 2 i 6pin ok. 100 Ω."
-
Spociki Radomszczańskie
Jak by ktoś miał ochote na wirusa do 1.8 T niech podbija do mnie.
-
Klimatyzacja zimą w Audi !!!
Mily nie wiem jak jest u Ciebie ale koledzy i ja już napisali jak jest w B5, jesli temp. na to pozwala i wyłączymy econ kompresor sie zasprzęgla i pracuje cały czas, razem z wentylatorem na który chodzi na 1 biegu niezaleznie czy jest +5 czy +35 w tym momencie intensywność chłodzenia jest regulowana przez klimatronik poprzez zawork elektormagnetyczny w kompresorze który zmniejsza lub zwiększa jej obciążenie. Jesli ciśnienie w ukłądzie wzrośnie czy nie ma odpowiedniego chłodzenia chłodnicy załancza się drugi bieg wentylatora. Jesli jest temp. w okolicach zera lub poniżej i wyłączymy econ kompresor sie nie zasprzęgla i wentylator nie włancza się czyli jest tak jak gdybyśmy mieli właczony econ i klima nie działa. Co do nagrzewania to chyba wiesz że do regulacji temp. silnika wykorzystywany jest termostat. Co do filmiku to nic nie wnosi do tematu ten ford pewnie nie ma klimatronika tylko zwykłą klime i to wcale nie oznacza że jak jest kompresor na sprzęgle to musi sie co chwile włanczac i wyłanczać.
-
diagnoza błędu sonda czy katalizator?17511 oraz 16804
Przy ostrej jeżdzie świecenie na czerwono jest normalne i nie ma sie czym przejmować, pierwszy bład to problem z grzałka pierwszej sondy, trzeba sprawdzic wtyczkę i zmierzyć opór na grzałce sondy. Drugi bład to niska wydajnośc katalizatora czyli kat juz może dogorywać ale najpierw ogarnij pierwsza sonde, możesz zrobic logi statyczne z grupy 030 i 033 na rozgrzanym silniku.
-
Spociki Radomszczańskie
jaki silnik?
-
Spociki Radomszczańskie
Ok mi też pasi niedziela po obiadku:wink:
-
Spociki Radomszczańskie
Dobra to jakiś konkret termin? sobota? to tez wpadne
-
Klimatyzacja zimą w Audi !!!
Głupot ty Ty nawypisywałeś.. nie wiem o jakim aucie piszesz ale w B5 jest srzęgiełko elektormagnetyczne i załączonym econ sprężarka się nie kręci, kręci sie tylko koło pasowe, co do wentylatora pracuje cały czas jak masz wyłączony econ i temp. zewnętrzna pozawala na załaczenie sprężarki.
-
Spociki Radomszczańskie
Kiedy jakiego spota robimy? ma ktoś 1.8t?
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
A awt jest zwykły termostat a w reszcie ten elektryczny wynalazek:kox:
-
Dźwiek jakiego nigdy wczesniej nie bylo [film]
Poszukaj skąd dokłądnie dobiega ten dzwiek czy nie przypadkiem z pod pokrywy zaworów przy grodzi silnika? wskazywałoby na łancuszek łaczący wałki.
-
Uzdrawianie ALT. Nafta, płukanki i inne cuda
Panowie jak to czytam to przypomina mi się temat z bardzo podobnym silnikiem mianowicie z mazdy 323 94-98 Z5 to jest dokładnie ta sama historia miałem to auto przez 6 lat i po za silnikiem który tez lubił olej nie moge niczego złego mu zarzucić, temat o braniu oleju na forum mazdy przez ten silnik tez ma ok 100 str. i chyba nikomu do końca nie udalo się uleczyc tego silnika, robiono różne remonty od samych uszczelniaczy do kapitalnych remontów z wymianą pierścieni, i przeważnie problem tkwi w zapieczonych pierścieniach olejowych. Jazda z wyższymi obrotami np. w trasie zawsze zwiększała zużycie oleju, i to jest pewnie ten sam temat co a alt, niestety to jest wada fabryczna i trzeba sie z tym pogodzić, jak to jest że w innych autach lejąc słaby olej wymieniając co 15 tys oleju nie ubywa? ---------- Post dopisany at 18:43 ---------- Poprzedni post napisany at 18:42 ---------- Aha tam też próbowano zalewac nafte na tłoki ale jakis diametralnych zmian w zużyciu oleju raczej nie było:wink:
-
Logi po wymianie uszczelki turbo - kolektor
Ale masz tą samą dv co wcześniej tylko odwrotnie wpiętą? czy inna? może tamta byłą poprosty dziurawa, a 106 g przy 6 tyś to jeszcze do serii troche brakuje.
-
Prośba o analizę logów
Auto po programie, musisz sprawdzić szczelnośc dolotu kompresorem bo prawdopodobnie przyczyna problemu, syk i wysokie wysterowanie n75 to moze byc dziura w dolocie.
-
analiza logów B6 1.8 T 163
Logi robiłeś po kasowaniu błedów? były jakieś? turbina ładuje 0,3 bar czyli albo jest w trybie awaryjnym albo n75 nie działa, potrzeba wicej informacji logi rób na pb po kasowaniu błedów bloki 002 115 033 118.
-
[A4 B6 1.8 T AVJ] Prośba o przejrzenie logów
Zrób normalne logi na trójce do odcinki z bloku 002+115 i 033,020 118 bo z tych nic nie wynika.
-
B5 Automat Tip, 1,8T 150 km AWT Prosze o POMOC !!!
Nie mogłeś dać mniejszych zdjęć? nie każdemu sie czekać pół minuty na otwarcie zdjęcia, na mniejszym tez widać, co do błedów to pierwszy niska skuteczność katalizatora, standardowy bład, kat już przeżył swoje, nastęne błedy to wypadanie zapłonów szczególnie na drugim cylindrze, czyli trzeba zajrzeć do świec ewentualnie cewka.
-
Sens wycięcia katalizatora w A4 B5 1.8T
Tylko w AEB i APU nie było drugiej sondy za katem, we wszystkich nowszych jest nie wprowadzaj w bład.
-
Logi po wymianie uszczelki turbo - kolektor
Niby na logach na benzynie wszystko w porządku jest korekty nawet nie ruszyły z zera, przepływ jest doładowanie jest, troche dziwne że 13 s do setki:shock3: na lpg jest za ubogo i korekta szybko idzie na plus.
-
Czy wszystko w porządku z Immobilizerem?
Jest ok u mnie tez sie tak wyswietla.
-
Błąd 17925 - pomocy !
Sprawdzałes w puszce z ecu? bo tam jest ten przekaźnik: http://ww2.justanswer.com/uploads/071TCB/2010-08-15_200606_J271Relay.jpg
-
Dymi na postoju
Pisałem ci w innym temacie chyba to jest węzyk co idzie do kombizaworu z tyłu silnika przy grodzi jest tak to wygląda: http://i637.photobucket.com/albums/uu93/CanonFZ28/Car%20Parts%20For%20Sale/P1010696.jpg