Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

griga-st

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez griga-st

  1. Czytam te wszystkie posty o walkach i PDF-ach i mam wrazenie,ze jestem na stronie FSO Polonez . W zwiazku z tym mam pytanie: Jakie mam szanse robiac regularne wymiany oleju i tankujac normalne paliwo(rafineria Ingolstadt)dobic z tym silnikiem so dwuch stowek ?
  2. ...Jednym slowem:lac,ale nie przesadzac(dodatki oczywiscie :>)! :no:Nie,no panowie-Slowackiego to ze mnie nie zrobicie(dysLEKCJA)!Korekta nie dziala chyba bez polskich znakow? Trzy jezyki i zadnego dobrze Zapraszam do sprawdzenia innych klubowiczow Dzieki i pozdrawiam
  3. 1,8T kupilem 3 lata temu prywatnie z przebiegiem 32tkm(teraz 105tkm).Do tego czasu wymienilem cewki wmontowane w "fajke"swiecy zaplonowej i tylnie sprezyny zawieszenia(ponoc standard ).Poza tym spalanie(3 pelne zbiorniki Monachium-Sanok w 10godz :bicz3:).Polecam z multitroncem,kultura pracy o wieeeele wieksza niz z dieselkiem .
  4. Kurcze,nie zabardzo -mw.rok temu wymienialem bez zalania i tez myslalem ,ze po przekreceniu kluczyka zadziala pompka elektyczna i zaleje filter. Niestety , tak sie nie stalo i musialem dobra chwile pokrecic...Moze cos nie tak robilem?
  5. :embarrassed:Powiem krotko-dwoch kanitstrow piwa to ci nie postawie Siemian,ale jeden i owszem :beer1:.(w dzisiejszych czasach to sie dyslekcja nazywa)
  6. Nie wiem gdzie sa konstruowane silniki dla VAGa,ale AUDI peferuje oleje i paliwa SHELLA, zreszta sasiaduja te dwa zaklady ze soba przez autostrade w Ingolstadt. SHELL sponsoruje tez AUDI w DTMie i LeMans. Widzialem kiedys na stacji jak gosc po zalaniu zbiornikow dolewal karnister dwudziestke jeszcze jakiegos badziewia.Zapytany powiedzial ze to jakis uszlachetniacz .Obydwie audice obojetnie gdzie zatankuje pala mniej-wiecej tyle samo,natomiast transporter (2,5TDI)po zatankowaniu na Shellu pali litr do dwuch mniej na caly zbiornik (wielokrotnie sprawdzone).Wracajac do tematu-czasami zalewam LIQUI MOLY ,pomaga(rowniejszapraca) ale niestety na krutko.
  7. Czyli z polskiego na nasze to taki bendix jak w rwerze :>.Tylko ze 1,9 maja po 200-300tys. i wiecej nalatane ,i tam im nic "w druga strone" nie obciaza.Okresy pomiedzy wymianami paskow tez sie jakos specjalnie nie wydluzyly.A moze B7 maja wiekszy apetyt na prad(mniejsza baterie mam w ciagniku ) i z tego wzgledu wiekszy alternator zamontowali ?
  8. Ta nieszczesna rolka to kolejny slaby punkt 2.0 tdi .U mnie przy 110tys.odmowilo posluszenstwa ,dotego na wakacjach w Itali .Zezilo ze az glupio jechac bylo .Naprawa w Niemcowni 86€ z czescia(bez rachunku). Ktos mi wytlumaczy po co to cholerstwo montowali(montuja)?
  9. Niestety ,dokladnie tak samo(ok.350€-ja,reszte gwarancja)
  10. Ostatnio w limo przy 78k km urwala mi sie sprezynka z tylnego zawiasa i przy okazji urwalo kabel od ABS (naturalnie zaswiecila sie kontrolka).Masakra z wymiana !Urwala mi sie sruba od mocowania sensora(nie jest zabezpieczona antykorozyjnie) i musialem sciagac piaste zeby miec dobry dostep do wykrecenia pozostalosci gwintu .Poza tym zlaczka kabla jest umieszczona pod boczkiem tylnego siedzenia ,co wiaze sie z z rozbiorka masy oslon itp .Dlaczego nie zrobili tego na zewnatrz ?(Wymienialem juz w Golfie i BMW3).Tak na marginesie to o sprezynach z tylu w limo to tez czesto slychac .pozd
  11. Podlaczam sie pod temat,ten sam samochod ,ten sam problem .Narazie nie mam czasu grzebac ,wole dolac plynu :doh1:. pozd
  12. Apropos mojego poprzedniego posta-moj BPW-up wrocil wtedy po dwoch dniach pobytu w ASO zostal wymieniony caly naped pompy oleju(lancuszek) na moja wyrazna prosbe. Stary nie byl zepsuty,natomiast wykazywal wyrazne oznaki zuzycia.Koszt to 360 € ( ok30%calkowittej ceny czesci zamiennych),robocizna w ramach Gebrauchtwagengarantie.poz
  13. Bylem dzisiaj u przyjemniaczkow bo rozgladam sie za kolejnym transporterkiem .Gadka-szmatka , temat zszedl na temat nowych motorkow(teraz max.2,0TDi) i co ciekawego-wszystkie silniki oprocz podstawowej wersji maja WALKI WYROWNOWAZAJACE ! :gwizdanie: Wiec jak to jest,sprawdzilo sie to i nie ma odwrotu, czy chlopaki szukaja pracy na przyszlosc dla mechanikow :gwizdanie:. I jak sie ma ten down`ing do wytrzymalosci czesci silnika(tloki i cylindry,glowica)poszla technologia hartowania na tyle do przodu ?
  14. Jaro , zazdroszcze wiedzy .Ktos napisal ze to kosztuje(mniej nizASO!)-ok ,ale frajda z grzebania bezcenna Szacuneczek
  15. 8E0 201 308 N taki mam numer w benzynce BFB, kupilem ten numer co mi podales i...zong ,to jest oslona NAD tlumnik i na BAK-nie na WLEW.Tez moja wina ze nie sprawdzilem co sam juz mam ,tylko odrazu do przyjemniaczkow polecialem kupic(24€ i wymienic nie mozna ). [br]Dopisany: 01 Kwiecień 2010, 19:24_________________________________________________Moze jakis fachman sie wypowie... :cool1:z gory dzieki
  16. griga-st odpowiedział(a) na TOM3K temat w Europa i świat
    ...A panow to juz gdzies widzialem .Okolice Monachium(ci co zostaja na swieta ;() wybieraja sie na Garmisch. Dolaczcie do NAS !
  17. Senks Jest taka sama jak 1.8T BFB (tam jest taka mala extra na "rure" wlewu paliwa)? Co jeszcze zauwazylem ,to nie ma w BPW-pie sruby do przykrecenia oslon , wiec jak to przymocowac ,przeciez nie bede baku wymieniac -silikon:polew:?
  18. Wlasnie do mojego BPW-pa wsadzilem podwojny wydech z BRD- ka. Pasuje pnp, tylko jest maly problem z oslona wlewu paliwa(odleglosc ok 5-6 cm, atlumnik goracy jak ) .Czy ktos moglby mi podac fabryczne numery tej oslony?
  19. jaro4444 -nic dodac nic ujac , poza jednym -srodowisko naturalne,bo jak o nie zadbamy to w takim tepie to niewiele zostanie dla naszych dzieci .Dodatkowo wymusza to rozwoj technologi(ale nie menadzerskich TRIKOW!!! bo zjedza wlasny ogon )
  20. Z doswiadczenia wiem ze FIS w miare dokladnie pokazuje spalanie , ja jednak tankuje pod korek i puzniej dziele przez przejechane kilometry.Ta metode tez trzeba usrednic ze wzgledu na poduszke powietrzna. Nadal twierdze ze zejscie ponizej 6 L nawet manualem jest malo prawdopodobne w BPW-pie.
  21. Musashi- Tu sie z toba zgadzam -jakosc materjalow, nie wykonczenia :tongue4:sprobuj usunac plame po sniegu domowym sposobem(nie jestem fanem skory) Kupilem sobie dwie B7,(1,8TBFB,2,0TDI BPW) bo jak napisalem-bylo to logiczna konsekwencja uzytkowania poprzednich generacji(naprzyklad takiej jak twoja ),dzieki za sugestie zmiany marki ale pozwol , ze o mojej kasie sam zadecyduje Jeszcze nie nie jestem ci w stanie odpowiedziec czy mam problem z walkami,odpowiem w srode bo jutro dizelek jedzie na ASO bo silnikiem szarpie czasami na postoju pozd
  22. No, ja tez nie widze plusow rozwiazania walkow wyrownowazajacych, , moze ktoz zna ten patent zakladany w innych markach(tak z ciekawosci)? Kazdy z nas decydowal sie na kupno audi na podstawie wieloletnich doswiadczen z audi 80,100,B5,B6 ,itd.Byly(SA) to auta raczej niezawodne! Na pewno nie trzeba bylo po przejechaniu nimi 100tys.wyciagac calych bebechow ! Nalezy tez pamietac ze B7 bylo produkowane w latach boomu na te samochody i menagerowie z Ingolstad srubowali normy produkcji co odbilo sie niestety na ich jakosci... Co do aut polisingowych-w czasie lisingu auta MUSZA byc serwisowane zeby zachowac gwarancje tak jak kazded inne.Moga miec zniszczona tapicerke wywalone zawieszenie , skrzynie biegow , ale nie srodek silnika
  23. sdhc-chyba kolega z ta 6-ka to przesadzil Najnizej udalo mi sie zejsc 6,5 ,ale to nie jazda byla .Mam 16-tki kola w zimie i 17-tki na 235 szerokie lato , roznica ok. 1 litra. Srednie spalanie na trasie Monachium -Rzeszow 10-11 L, przy raczdej(nie warjackiej) agresywnej jezdzie. Wibracje-ten typ przewaznie"tak ma". pozd
  24. Witam wszystkich A4 maniakow

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.