Treść opublikowana przez ayew
-
Problem z obrotami - film
Od dość dawna mam problem z obrotami, wcześniej mocniej falowały a tera jakby drgają zarówno na ssaniu jak i bez. Na kompie widać zmieny obrotów tzn przepustnica daje co chwilę większe i mniejsze napięcie. Zrobione co mogło mieć wpływ: - świecie, - kopułka, palec, - zregenerowany alternator, - czyszczona i adoptowana przepustnica, - spawdzone przewody podciśnienia, - nowy przepływomierz Jakiś pomysł gdzie szukać?
-
Drugi bieg
Robił już ktoś wymiane synchrinizatora? Jaki koszt tego?
-
Problem z napinaczem ADP
Jaki przelot ,że napinacz zmieniasz?
-
[AFN] prędkość a obroty, duże spalanie na trasie?
Identyczne mam wartości obrotów jak ty w 1.6 pb tzn przy 3tys ok 100-110. Btw idzie do 1.6 wrzucić skrzynie z diesla? tylko pewnie muł będzie
-
Po odłączeniu przepływki silnik powninien zgasnąć ?
U mnie działa dalej praktycznie bez różnicy. Po prostu wtedy wartości bierze z kompa pod obroty i tyle.
- A4 b5 Allroad
-
Gdzie warto ubezpieczyc auto OC+AC
Co do AXY to brat brał AC i OC na opla insignie 1.8, 24 lata, 1300zł przez neta minusy to wkład własny 15% i min 600zł szkody. Wiadomo z wypłatą zwykle są problemy.. najpewniejsze wg mnie AC to w PZU. Jeśli chodzi o OC to dla młodych ciekawą ofertę ma Hestia You Can Drive. Zwykle ubezpieczyciele chwalą się poszczególnymi opcjami ale żeby faktycznie mieć dobre ubezpieczenie trzeba dobrze poczytać. Polecam kalulatory OC i AC bo znacznie ułatwiają sprawę ale warunki ubezpieczenia i tak trzeba dokładnie poczytać.
-
[B6 AVF] by Edyta
No np lewy błotnik nie idzie równo z linią maski. Może pierdoła ale mnie takie rzeczy denerwują i u siebie nieźle z tym grzebałem
-
[B6 AVF] by Edyta
Super mody brawo jedyne co bym poprawił to pasowania przednich błotników trochę rażą w oko ale ogólnie super
-
LIQUI MOLY ENGINE FLUSH 300ml czy stosować przed wymianą?
U mnie zauważyłem że sporo wyczyścił. Wcześniej co wlałem olej to trochę przejechałem i już czarny. Teraz przelot 4k i dalej jeszcze nie jest czarny.
-
Problem z hamulcami
Hmm mi piszczała kontrolka ((!)) jak zapalałem auto - powodem był uszkodzony alternator - słabe ładowanie. Sprawdź błędy elektryki.
-
Stuknięty tylny błotnik - co dalej?
Belka cała po tej przygodzie? Ciężko to będzie wyklepać bo pod spodem też pewnie pogięte.
-
Audi A4 dusi sie przy dodawaniu gazu tak jakby miało za dużo powietrza
Prąd sprawdzałeś? Cewka, aku, alternator, przewody. Podłącz pod kompa, sprawdź błędy na silniku i elektryce. Jakie paliwo lejesz? ADP np dławi mi się na 98.
-
LIQUI MOLY ENGINE FLUSH 300ml czy stosować przed wymianą?
Ja wlewałem cały bezpośrednio przez korek. 10 min pochodzil i zlewałem. Jestem bardzo zadowolony z działania i na nst wymiane też użyję.
-
Szarpanie na 1 i 2 biegu ;/
Ja nie mam EGR. Zauważyłem ,że jedna z poduszek ma u dołu pęknięcie tej obudowy. Planuję wymianę w przyszłym roku przy okazji rozrządu. Z tego co sprawdzałem to sprzęgło do adp ok 400 więc niewiele. Przepustnica też 400 ale czy działa dobrze to nikt nie wie,.
-
Problem z hamulcami
Piszczy ci też czy tylko kontrolka?
-
Dziurawy bak paliwa przy zalaniu do pełna.
Ciesz się ,że sie to nie zajeło.
-
Koncówka drążka - wybór?
Oczywiście zbieżność do zrobienia, u mnie mimo krecenia obrotami była przestawiona
-
Skrzypi na hamulcu ręcznym
Miał ktoś doczynienia ze skrzypieniem po daniu ręcznego na postoju? Zaciągam ręczny i jak wychodzę to skrzypi. W kanale dojrzałem że z lewego tylnego koła tak skrzypi lecz nie mogłem dość skąd dokładnie. Jak zaciągnę ręczny na max to nie skrzypi
-
Wymiana filtra kabinowego AFN B5
W moim filtrze miałem jeszcze taką uszczelkę na około i idealnie pasowała jak strzałka była w drugą stronę (uszczelka u samej góry - tak widziałem jak są te uszczelki w ori). Nic się nie powinno stać
-
Koncówka drążka - wybór?
Osobiści zakładałem FEBI i po 4 tys km spokój jak będzie dalej zobaczę. Co do dokręcania to normalnie skręcałem dosć mocno. Na drążek liczyłem obroty ze starej końcówki.
-
Stukanie przy jeździe po dziurach, POMOCY !
Jedź na szarpaki i obejrzyjcie od spodu.
-
Problem z ssaniem w 1.8T
U mnie się to naprawiło jak odłączyłem przepustnicę i przeczyściłem styki wtyczki.
-
Kratki do halogenów do A4 B5 przed liftem.
Dokup ori halogeny używki z taką jakby ramką na około i rezaj swoje stare ramki. Ktoś gdzieś już wrzucił takie coś na forum i fajnie wyglądało to. Ja planuje to też robić jak bedę wymieniał lampy tylko myslę nad kupieniem okrągłych dziennych i do nich jakoś halogeny przeszczepić.
-
Pompa wody- proszę o pilną pomoc
Zły płyn może wpływać na kondycję pompy ale nie po 2 miesiącach