Treść opublikowana przez ja74687
-
dziwne spadki mocy
A jak masz z odpalaniem ?? Sprawdź przepływkę i czujnik temperatury, dodatkowo możesz zrobić czyszczenie przepustnicy oraz jej adaptacja, sprawdź świece w jakim są stanie i cewki czy któraś nie ma przebicia. To na początek napisz czy coś pomogło.
-
syczenie z wlewu paliwa + falowanie obrotów
Numer zaworu to: 0280142300 na allegro jest trochę tylko że używane
-
syczenie z wlewu paliwa + falowanie obrotów
No moim zdaniem warto to kupić bo to jest od tego żebyś za dużo oparów paliwa nie miał w baku więc jest dość przydatne tańszego nie kupisz niż ok 120 zł sam to przerabiałem albo na szrot się jakiś zgłoś tylko że nie masz pewności czy ci napewno będzie działał Ja u siebie go kupiłem wolałem nie ryzykować bo to jednak paliwo a jak bo zaślepisz to strasznie paliwem będzie śmierdziało ci w lato
-
[B5 ALL]Czy pompe paliwa ma jakiś filtr?
Potwierdzam ma i smok i sitko metalowe
-
Kto potrafi zdjagnozowac moj problem ??
mapy się wgrają jak będziesz jeździł dokładnie jak silnik osiągnie 90 stopni i VAG ci nic nie pokaże A z odpalaniem jak tam masz ?? Przeczyść może jeszcze przepływomierz powietrza, wymień mu filtr powietrza i zobacz w blokach pomiarowych jak lambda się zachowuje ??
-
Kto potrafi zdjagnozowac moj problem ??
Zobacz czy ci LPG nie rozwialiło map PB zakręć lpg wypal całe i pojeździj na PB trochę wtedy zobaczysz co się będzie działo z obrotami.
-
dziwne drgnięcie podczas odpalania i gaszenia
to ja bym stawiał najbardziej na poduszki pod silnikiem bo dwumas jak by się kończył to byś czuł również dziwne rzeczy przy zmianie biegów
-
dziwne drgnięcie podczas odpalania i gaszenia
w ADR dwumas jest ale to tak przy okazji nie sądzę żeby to od dwumasu szło a w czasie jazdy jak jest czujesz jakieś drgania przy zmianie biegów czy puszczeniu gazu ??
-
Wahania obrotów podczas jazdy i stania , proszę o pomoc!
Odpal silnik i psiuknij plakiem w okolicach dolotu przepustnicy i jak silnik zacznie wariować to będziesz wiedział że jest gdzieś nieszczelność, i jak nie zabardzo się znasz to raczej oddaj do mechanika, a jak nie to szukaj po kolei w dolocie dziury, wężyki podciśnienia odchodzą ci bezpośrednio od przepustnicy taki cienki który idzie do regulatora ciśnienia pb i drugi idzie do ezektora czyli takiego trójnika. Po prostu musisz każdy wężyk sprawdzić, ale najpierw podłącz pod VAG bo może się naszukasz a tu jakiś czujnik nie domaga
-
Spadająca temperatura
Siema potwierdzam że po wymianie termostatu problem zniknął A wymiana banalna u mnie żadnej łapy nic w tym stylu nie było poprostu odkręca się dwie śruby i wszystko Pozdrawiam Serdecznie
-
Wahania obrotów podczas jazdy i stania , proszę o pomoc!
Zobacz szczelność dolotu szczególnie odma, ale podstawa to VAG.
-
dziwne drgnięcie podczas odpalania i gaszenia
Dwumas to masz przy sprzęgle. Może poduszki silnika.
-
zimna przekopca na niebiesko
Może poprostu lipne pb lejesz zmień CPN i zobacz co się będzie działo
-
Kto potrafi zdjagnozowac moj problem ??
Dzięki Wielkie motor144
-
problemy z odpalaniem, ubywa płynu
potwierdzam słowa kolegi odpalanie na LPG nie ma wpływu na płyn Na 100% nie wina LPG
-
Kto potrafi zdjagnozowac moj problem ??
Szukałem ale jakoś nie mogę znaleźć, czy ten termostat jest w pompie wody ??. Jak możesz to napisz gdzie on jest i czy układ potem się odpowietrza przez ten wężyk od nagrzewnicy czy sam się odpowietrzy
-
Kto potrafi zdjagnozowac moj problem ??
Mam to samo termostat do wymiany Tylko niech ktoś napisze jak to się robi i czy są jakieś problemy w ADR przy wymianie Jakiś poradnik jak by ktoś napisał
-
[B5 ADR] Wymiana wtrysków
Może być ale zobacz jeszcze czystość przepustnicy i przede wszystkim szczelność układu dolotowego(odma itp.) a na jakim pb jeździsz bo tak czasami się może dziać jak się 98 leje do naszych ADR 95 musi być, zastosuj może jeszcze środek do czyszczenia wtrysków pojeździj na pb jak masz lpg i zobacz co się będzie działo, przeczyść jeszcze przepływkę jest taki specjalny środek do tego tylko nie dotykaj żadnymi szmatkami itp tego drucika na niego trzeba bardzo uważać niczym go nie można dotknąć psiukasz tylko i już. Zrób to wszystko wtedy zobaczysz co się będzie działo bo wtryski nie są tanie bo tylko oryginalne BOSCH pasują
-
prośbą o sprawdzenie
Daj jakieś inne zdjęcia bo te nie wchodzą
-
Spadająca temperatura
Siema Panowie jednak mieliście rację termostat poszedł Powiedzcie mi tylko jeszcze jak się go wymienia czy są jakies problemy i gdzie on się znajduje Najlepiej jakiś mały poradnik
-
Adaptacja przepustnicy
Pytam bo u mnie na VAG-u jak próbuje adaptację zrobić to błąd wyskakuje już na różne sposoby to robiłem a jak z kluczyka to zrobię to potem w blokach pomiarowych jest Apd.OK. Procedurę znam brak błędów itp. ale nic nie pomaga:) Próbowałem już różne wersje programów już nie mam pomysłów więc myślałem że tu może o temp. chodzi
-
Adaptacja przepustnicy
Siemka mam pytanie a adaptację robiłeś na rozgrzanym silniku ?? Czyli 90 stopni na blacie ??
-
problemy z odpalaniem, ubywa płynu
to musisz sprawdzić pompe wody albo zobacz może po prostu korek ci nie działa bo korek powinien spuszczać zbyt wysokie ciśnienie, wymień korek i zobacz co się będzie działo
-
Spadająca temperatura
Vaga podpinałem nic nie ma temperatura taka sama jak na zegarach termostat jest dobry na 100 % zastanawiam się jeszcze właśnie nad czujnikiem, tylko zastanawia mnie czemu temperatura spada na wysokich obrotach a jak jadę równo to jest ok.
-
Spadająca temperatura
Siema mam mały problem, przy wysokich obrotach ok 3500 np przy wyprzedaniu spada mi temperatura silnika do ok 70 stopni. A przy równej jeździe ok 100 km/h temp. jest stała trzyma 90, w mieście nie przekracza 90 trzyma ładnie ciśnienia nie ma. Vag 0 błędów