Treść opublikowana przez d4widoV
-
3 srubki typu torx od kierownic spali w turbinie z AFNa
niestety one nie sa wyszczegolnione w ETCE, turbosprezarka jest jako jeden element
-
3 srubki typu torx od kierownic spali w turbinie z AFNa
Nr tych srub to 028145800, M8x46 cena ASO 43,16 zł/szt
-
czujnik położenia wału
od strony czujnika jest najpierw podkladka 17x21,4x3 nr N 90500301, nastepnie jest o-ring N 90500101 16x3
-
Jaką osonłonę silnika i skrzyni biegów kupić ?
Jest tez opcja alu , efekt przed i po u mnie
-
Jaki nume uszczelki do obudowy ECU silnika oraz linki otwierania maski
Przepraszam, nr uszczelki do ECU 8D1907619
-
wyciek oleju duzy - nie daje rady
W zasadzie sam zapomnialem odpowiedziec w tematcie, a jak już temat poruszyliscie to odpowiem co bylo przyczyna tego - napinacz lancucha z lewej glowicy. Nie przypuszczalem, ze to on, bo jak widzialem zdjecia na internecie jak wyglada cieknacy to u mnie to on wygladal jakby wlascie byl delikatnie ochlapany olejem. Jednak ryzyk-fizyk i to bylo to, 700 zł nie moje ale swiety spokoj - w koncu umytty silnik do perfekcji nie zachlasta sie olejem ponownie
-
Jaki nume uszczelki do obudowy ECU silnika oraz linki otwierania maski
Tak, ten numer co podajesz to jest od uszczelki linki maski, a numer od uszczelki ECU to 8D0823591A
-
Wymiana wkładu lusterka kierowcy -> fotochrom na zwykły wkład
Wkład wyciagasz w sposob nastepujacy: lusterko elektrycznie ustyawiasz na najwyzszy punkt, tj. zeby dol sie najbardziej wychylil do gory, zeby mozna bylo podwazyc, pozniej podwazasz czyms delikatnym, np drewniana lyzka (chociaz jak masz wklad zniszczony to nie bedzie zal) i wychodzi
-
Wyciek oleju V6
Olej tam zapeirdala jak masz nieszczelnosci wlasnie pod pokrywami zaworow. Ja oprocz tego mialem tam upocone poniewaz napinacz hydrauliczny tejze glowicy byl nieszczelny.
-
Zderzak S4 przód, a ślizgi do niego...
No dokładnie, popatrz w grafike google, ze to sa rzeczywiscie slizgi i dzwon do ASO. Chyba ze ETKA ma bledne dane, w co watpie.
-
Zderzak S4 przód, a ślizgi do niego...
numery OE dla A4: Lewa - 8D0807049AA 118,98 zł Prawa - 8D0807050AA 118,98 zł Dla S4: Lewa - 8D0807283A 26,30 zł Prawa - 8D0807284A 26,30 zł najsmieszniejsze to roznica cen, nie ? Tak ETKA podaje
-
Osłony silnika pod maską
Te Ci nie podejda, są z B6 przeciez.
-
[AUDI A4]Uszczelka czy silikon pod miskę olejową?
W misie olejowej żadnego silikonu, oryginalna uszczelka i prawidłowe dokręcenie śrub jak kolega powiedział, a olej żaden 5W30 tylko Motul X-cess 5W40 i wsio
-
Z 2.4 na 2.8, czy sie da ?
W Twoim silniku (ARJ) posiadasz układ SAI, wiec szukaj z tym ukladem silnika i z automatu, bez problemu bedzie przekladka
-
dokładka zderzaka z pdc weryfikacja numeru części
Potwierdzam, to jest ta dokladka z PDC do polifta ;-)
-
Kompletny rozrząd AFN
Tak, celowałbym w firme INA tak samo jesli chodzi o rozrzad, cena dobra i jakosc.
-
wyciek oleju duzy - nie daje rady
Witam, pisze tutaj bo już rozkladam ręce na temat tego co jest spowodowane wyciekami oleju w moim ARJ. Na wstępie napisze że wyciek jest widoczny na misie olejowej, a że cisne zawsze swoja furka to pęd powietrza roznosi olej aż na mise olejowa skrzyni i nie wygląda to ładnie... I wyciek jest z przodu (na pewni niejest to simmering na wale od strony skrzyni). Jak rozbiore przód auta i zdejme osłony rozrządu to rozrzad mam cały zapocony w oleju, na pasku rozrządu, który ma 15000 km nie widać napisów. Nie widać ewidentnie skąd leci, bo rozrzad to rozbryzguje na wsYstkie strony. Przez to nawet wymieniłem dobre simmeringi na walkach i wale korbowym (które zmienialem 9000 km wczesniej). Oto elementy, które zmieniłem: - uszczelki pod pokrywami zaworów (uszczelnione silikonem - to nie one leja) - simmeringi na walkach i wale korbowym - zaslepki na walkach z tylu - uszczelki pod napinaczem łańcucha rozrządu (polksiezyc i ta płaska i delikatnie silikonu) - uszczelki pod glowicami dodatkowo na forum A6 przeczytalem że jak jest wyciek z chlodniczki oleju to cały przód lubi być uswiniony z oleju więc wymienilem, ale to na nic... - odmy wymienione kompletne - ezektor Zreszta nie miałem problemu żeby ciśnienie sie robiło pod korkiem przez odmy. Panowie, piszcie swoje sugestię co to może być... Bo naprawdę to jest problematyczne, bo już 3 razy podchodzilem do tego i nic nie dawało póki co, a teraz znowu zrzuce przód bo alternator pójdzie do regeneracji, biorę sie za to za tydzień.
-
male napiecie jak goraco, alternator?
Witam, mam problem, opisze sytuacyjnie aby bylo jasne: Sytuacja 1: upalny dzien - minimum 30st.C na dworze, silnik zimny, odpalam, wnetrze nagrzane, klima zapierdziela mocno, chlodzi, ladowanie 13.4V, zwiekszajac moc wiatraka spada nawet do 12.9V, auto ma jakby 50KM mniej, mulaste Sytuacja 2: normalny dzien, 15st. C na dworze, silnik zimny, odpalam, wnetrze ~17st. C, klima nie musi tak mocno chlodzic, ladowanie 14.2V-14.4V, auto szatan, jezdzi jak nalezy Opisuje, ze silnik zimny, zeby nie bylo argumentow, ze przegrzany silnik i wiskoza ciagnie moc itp. sprawdzilem to na te dwa sposoby i ewidentnie jest to zauwazalne gdy klima musi mocniej chodzic, ale pytam czy to jest alternator walniety? Czy u Was tez sa takie spadki napiecia? Bo wyobrazcie sobie, zeby 2 miesiace lata bylo upalow po 30st.C to jakbym jezdzil dzien w dzien z klima i ladowaniem 13.2V to raczej aku nie potrzyma dlugo. jeszcze za przyklad podam jak w zimie wlacze ogrzewanie tylnek szyby+lusterek (na tym samym guziorze) to rowniez mocno spada napiecie.
-
Grill S4 B5 przedlift/polift
Przedlift: - Atrapa 8D0853651S 3SR 748,23 zł - Znaczek Audi chrom 8D0853605 121,65 zł - Napis S4 na grill 8D0853736C 2ZZ 121,65 zł - Znaczek quattro 8D0853736 2ZZ 91,13 zł Polift: - Atrapa 8D0853651AA3SR 748,23 zł - Znaczek Audi chrom 8D0853605 121,65 zł - Napis S4 na grill 8D0853736E 2ZZ 121,65 zł - Znaczek quattro 8D0853736 2ZZ 91,13 zł
-
Nr emblemat S4 w Audi S4 B5 na tylną klapę
do przedlifta 8D0853737B 2ZZ - 121,65 zł ASO
-
przepustnica
06B133062M na zachete dorzucam cene ASO - 2110,47 zł
-
numery listw dolnych i klipsów
kurde zaraz po Twoim poscie napisalem odp. ale cos z forum pozniej bylo i znikl ten post... Ceny aktualne ASO Listwy: - Lewy przód 8D0853959B 01C 272,24 zł - Prawy przód 8D0853960B 01C 272,24 zł - Lewy tył 8D0853969B 01C 191,73 zł - Prawy tył 8D0853970B 01C 191,73 zł - klips 8D0853909B 2,17 zł - niestety nie podana jest wymagana ilość
-
Dobór poduszki AirBag
No, ETKA ich nie uwzglednia, ale na Allegro sa do kupienia widze - http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=8L0880242A&bmatch=seng-v6-sm-isqm-1-default-0113 jednakze ta z koncowka A i B czy bez koncowki sa jednakowe, najmlodsze sa z koncowka B bo to zamiennik tych bez koncowki...
-
Wyjmowanie osłonki, ramki dzwigni automatu.. jak wyjąć ?
tak by było najlepiej panowie, bo ciezko to znalezc, ja tez planuje za jakis czas zdjac tylko galke, zeby przycisk pomalowac na nowo a galke dac reggiemu to oskórowania skóra pikowana
-
Dobór poduszki AirBag
Dziwne, ze masz z oznaczeniem na koncu A, przypatrz sie wyraznie, bo nie ma takiej czesci, jest 8L0880242 samo, ale jej zamiennikiem jest wlasnie 8L0880242B. Wobec tego zakup 8L0880242B i bedzie pasowac bo ona jest kompatybilna z Twoim autkiem.