Treść opublikowana przez .Pablo.
-
Plus po odpaleniu auta który przewód?
Witam, zamontowałem w aucie podgrzewacz płynu chłodzącego a teraz jestem na etapie robienia sterowania do niego. Chciałbym podłączyć sterowanie pod jakiś przewód na którym znajdzie się 12V ale dopiero po odpaleniu auta. Mógłbym wpiąć ten sterownik w jakiś przewód po zapłonie ale nie chciałbym obciążać aku bo będą mi grzały w takim wypadku 2 komplety świec czyli z silnika i podgrzewacza czyli 8 a to trochę dużo. Gdzie znajdę taki przewód na którym jest 12V po odpaleniu auta? Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam Pablo
-
Rura kolektora wydechowego do Audi A4 B6 1.8T
Nie wiem po co kombinować tak jak koledzy piszą odstaw auto do dobrego tlumikarza wstał nowa plecionke raz dwa i po problemie. Mi też poszła pieronka zapłaciłem 150zl z wymiana.
-
Nie odpala.
Panowie nie bądźmy znowu takimi pesymistami, ja stawiam na urwaną masę pojazdu objawy dokładnie takie jak w opisie czyli pojedynczy tyk duży spadek napięcia i nie zapala. Zacznij od masy a potem dopiero wyciągaj silnik
-
ciśniene w układzie chłodzenia i problemy z temperaturą silnika
Niestety mechanik ma rację. Padła uszczelka pod głowicą. Podjedź gdzieś na warsztat i sprawdź płyn chłodzący na zawartość splin. Ewentualnie korek zbiorniczka wyrównawczego ale to mało prawdopodobne.
-
aluminiowa osłona pod silnik z allegro.pl
Tak jak wszyscy piszą jesli znowu na coś najedziesz to podda się najsłabsze miejsce mocowania czyli dokładka zderzaka. I oby to była tylko dokładka. Ja osobiście bym takiej słony nie założył bo może wyrzadic więcej szkody niż pożytku .
-
Nie odpala.
Koledzy w bpw jest aku 92 ah czyli duza kobyla do tego mało miejsca bo jest grodz serwo ito najlepiej aku wpiac w aucie. Ps może jakiś sąsiad pozwoli ci podpiac przedłużacz u siebie na parterze. Jak by do mnie ładnie sąsiadka przyszła to od razu bym pomógł :-D :-P
-
Nie odpala.
Żeby auto odpalilo musi mieć paliwo dobry aku i rozrusznik. Jeśli auto z dnia na dzień nie zapaliło to albo aku sprawdź jaki jest spadek napięcia podczas rozruchu, spalone swiece żarowe wtedy kręci i nie odpali , mało prawdopodobne. Przy zapalaniu włacz światła pozycyjne w b6 były problemy z wlacznikim świateł pomagało włączenie pozycji. A najlepiej to nagraj dzwiek przy rozruchu będzie wiadomo jak kręci to ułatwi sprawę w postawieniu diagnozy.
-
aluminiowa osłona pod silnik z allegro.pl
Wygląda jak z czołu hahaha. A tak na poważnie mam zawieszenie s-line i ani razu nie połamałem osłony jedynie zmieniłem śruby mocujące osłonę bo te ori to do bani są.
-
Nagrzewnica który króciec to wejście
Właśnie że jest różnica ma najpierw iść na nagrzewnicę.
-
Nagrzewnica który króciec to wejście
Witam jak w temacie który króciec z nagrzewnicy to wejście ? Na chłopski rozum ten z dziurką do odpowietrzania to wyjście ale chciałbym się upewnić żeby źle nie zamontować podgrzewacza płynu chłodzącego. Muszę go zamontować na wejściu żeby spełniał swoje zadanie. Wielkie dzięki za odpowiedź.
-
Podgrzewacz pynu chłodzącego.
Witam koledzy. W związku z tym że zamontowałem turbinę brd musiałem wyrzucić chłodnice spalin a co za tym idzie wolniejsze nagrzewanie płynu. Znalazłem na allegro takie coś DUŻY PODGRZEWACZ PŁYNU GRZAŁKA 12V TDI , D4D , TD (2872055520) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. działa podobnie jak w b5 świece podgrzewające płyn chłodzący. Warto coś takiego zainstalować w aucie??? bo różnica w grzaniu się auta jest spora w czasie mrozów. Co z ładowaniem akumulatora skoro to ustrojstwo bierze 1.5kw na minutę pracy? Kolejne pytanie o amperaż alternatora ma więcej niż 90A? Z góry dzięki za odpowiedź. Ps od razu mówię że webasto mnie nie interesuje grzałki do płynu w bloku na 220V też nie.
-
pytania nowego uzytkownika B7
Podjedź do aligatora w katowicach Dynosoft.pl i zapytaj się Wojtka ile weźmie za wyłączenie egra. Co do silnika i nagrzewania to dużej różnicy nie ma.
-
pytania nowego uzytkownika B7
Tak na szybko egr trzeba wyłączyć programowo np u tunera, do długich jako dziennych potrzebujesz modułu opis jak go wpiąć na forum (w h7 nie bawiłbym się w dzienne tylko włączył vagiem trym skandynawski), z tego co pamiętam mogę się mylić gril s4 pasuje do zderzaka s line do zwykłego nie podejdzie ( z drugiej strony polak potrafi trochę kitu kątówka <hahaha> ).
-
Brak ogrzewania wnętrza w Audi A4 B7 2.0TDI
Proponuje podpiąć komputer może jakaś klapa nie domaga i przez to masz cały czas zimne powietrze. Silniczki klap lubią szwankować. Ps jeśli miałbyś brak obiegu gotował byś silnik po krótkiej jeździe. Sprawdź waż od chłodnicy dolny i górny czy ciepły jest jak temp na wskaźniku będzie miała 90 stopni i węże które do nagrzewnicy idą. Ale na 99% albo climatronik padł albo klapa nastawcza.
-
Przednia szyba - dziwne refleksy
Wymieniłem szybę na nowa bo była porysowana firma pilington różnica na plus podasz jazdy nocą i w deszczu. Światła aut widzę normalnie żadnych 3 :-P. Ps można masz szybę 3d najnowszej generacji hahaha
-
Zbieżność do oceny
Kąty pochylenia przednich kół nie mieszczą się w normie. Co do geometrii to powiem z doświadczenia że jeździ się tylko na polecane warsztaty. Ja na reklamacje jechałem 5 razy a i tak partacze spiepszyli. Pojechałem do gościa polecanego i od razu ustawił a auto prowadzi się jak po sznurku.
-
[ALL] Diesel a zima(rozgrzewanie silnika)
Ja to koledzy robię tak. Zapalam auto ide na kawę. Jak wracam w aucie ciepło szyb nie trzeba drapać. Warunek jest taki że auto musi stać po domem bo pod blokiem po wypiciu kawy po aucie śladu by nie było <hahaha>.
-
[ALL] Problem z laserem w NAVI (nie czyta płyt)
Ja kilka dni temu czyściłem laser w rns. Wyjąłem navi na stół 5 śrubek spirytus salicylowy patyczek do uszu chwila roboty i znowu płytkę czyta za każdym razem. Wcześniej co jakiś czas wyskakiwał komunikat sprawdź płytę.
-
Ile mocy i momentu
to fakt troche sprzęgło męczysz takim wykresem lepiej żeby ten wykresik był stopniowo w górę a nie taki szczał, powie mi ktoś jakie dajecie ic jak dodajecie nowy i jak załatwić sprawę wyhamowania turbo po wywaleniu DPF-a pomoże jakieś do sterowanie turbiny czy jedynie tłumik środkowy da rade?;> Co wy z tym wyhamowaniem turbo. Mam 400Nm i 190KM. Turbina brd, fmic brak dpfa. U mnie po ściągnięciu nogi z gazu nie ważne czy jadę 200 czy 80 auto od razu zwalnia nie mam jak wy że jeszcze ciągnie.
-
nieszczelność
JA miałem podobny problem. Robiłem głowice wszystko poskładane na cacy po 3 tygodniach wchodzę pod auto i widzę olej. Jadę na reklamację na mechanika usterka została zlokalizowana cieknie z pompy tandemowej wymiana uszczelki na gwarancji. Mija 2 tygodnie wchodzę pod auto i znowu olej <zły> . Wku....m się i sam znalazłem usterkę ciekło właśnie z tej wiązki co wychodzi z głowicy. Do mechanika na kolejną reklamację pokazałem mu wyciek. Dobrze to odtłuścił dał dobry silikon zrobił to w 20min i po problemie już dwa lata jest sucho. Dobrze odtłuść daj silikon ale naprawdę dobry poskładaj i ciesz się brakiem wycieku.
-
Hak holowniczy
Koledzy każdy piszesz że kupuje używke ori bo taniej do tego go nie widać. Ale jest jedno ale nie da sie sprawdzić stanu haka czy jest w porządku, co było nim ciagniete itp. Ja wolę zamontować nowy hak i mieć pewność że jest ok.
-
Szkoda całkowita.
Powiem tak warto zgłosić się do osoby która pomoże w walce z ubezpieczycielem. Mojej znajomej podnieśli wartość odszkodowania o ponad 5 tys. Oczywiście nie ma nic za darmo ludzie tacy biorą przeważnie 20% tego co wywalcza ale i tak warto .
-
OC w PZU z opcją auto szyba
Też mam wykupiony pakiet szyb w pzu i wymieniałem szybę na pilingtona. Dodam że pakiet szyb mam gratis bo mam full opcję ac. Widoczność po wymianie szyby w 6 letnim aucie o wiele lepsza a jak się nowa szyba szybko porysuje to jest na nią 2 lata gwarancji. W najgorszym wypadku znowu się ją wymieni na nową. Co do zgłoszenia szkody szyby wystarczy przedzwonić do pzu zgłosić szkodę telefonicznie pzu oddzwania i umawia się na termin wymiany proponując kilka warsztatów z którymi mają podpisaną umowę. Pani z pzu zadała tylko jednio pytanie jak mocno uszkodzona jest szyba żadnych zdjęć nie robiłem. Ps szybę wymieniałem 2 miesiące temu.
-
Wymiana silnika w garażu
Jak podniesiesz auto to spokojnie odkręcić śruby chyba że masz krótkie ręce i 200cm obwodu w pasie wtedy może być problem :-P
-
Problem z oswietleniem wnetrza po otwarciu dzwi... nie typowy!!! pomocy
Rozbierz pompke i sprawdź luty .