Treść opublikowana przez benyA4
-
Brak mocy na 1 i 2 biegu ALT
moze kierownica powietrza, lub poprostu brudny filtr?
-
17887 Brake Boost Vacuum + kilka innych błędów
w alt nie ma takiego elementu. Co do tych bledow to trzeba bylo kupic uzywany alternator a nie kabinowac. Pewnie skacze napiecie, przez co komputery wariują . Zbyt niskie jak i zbyt wyskokie napiecie powoduje rozne cuda. Wystarczy ze odlaczysz na chwile akumulator a po ponownym podlaczeniu bedziesz mial bledy.
-
Alt 2.0 Check Engine Wariujący Predkościomierz
po odlaczeniu aku mogly sie pojawic bledy zwiazane z brakiem zasilania w komputerach. Najlepiej zaczac od sprawdzenia bledow oraz czy napewno dobrze wpioles wszytskie wtyczki.
-
Audi A4 B6 2.0 130Km Alt Błąd 17927
ja od czasu do czasu mam takie zawory , wiec jak dobrze pogadasz to moge pozyczyc na testy a jak sie sprawdzi to i sprzedac, ale o tym na priv.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
kanaly do splywania oleju z glowicy sa dosc duze i nie ma opcji by sie zapchaly, mam silnik w czesciach i ogladalem. Wolne splywanie moze byc spowodowane powierzchnia smarowania . Tzn olej po zgaszeniu silnika jest na duzej powierzchni i dosc dlugo trwa nim caly splynie. Dodam ze ja mam silnik bez pompy olejowej i jej mechanizmu napedowego. W zwiazku z tym nie wiem czy ktores z elementow pompy nie blokuja splywu oleju.
-
Audi A4 B6 2.0 130Km Alt Błąd 17927
jesli wariator do naprawy to moge pomoc pisz maila, sam zawor znajdziesz na allegro od 300zl pierscienie na zawor 50zl za sztuke na zamowienie.
-
Audi A4 B6 2.0 130Km Alt Błąd 17927
ja sie bawilem mechanicznie regulujac. Mozesz zobaczyc czy zawor nie wytarl rowkow w wariatorze , przez co gubi cisnienie oleju i swiruje wariator.
-
Audi A4 B6 2.0 130Km Alt Błąd 17927
ja mialem ten blad jak bawilem sie zaworem sterujacym wariatorem. Pewnie masz problem z ustawieniem fazy i dlatego wywala blad.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
antyterrorysta napisz cos wiecej o tym zaworze. W podstawie filtra oleju znajduje sie zaworek wsokiego cisnienia oleju, jest to sprezynka z kulka na koncu. Ale ten zadziala tylko wtedy gdy zapcha sie filtr i otworzy boczny obieg zeby silnik nie starcil smarowania. ---------- Post dopisany at 20:18 ---------- Poprzedni post napisany at 20:17 ----------
-
[B6 ALT] Audi A4 B6 po remoncie to samo bierze olej.
ja uzylem tasmy samowulkanizujacej . Polaczenie szczelne, elastyczne i do tego ladnie wyglada.
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
Sterowanie zaworu to 12V bezposrednio ze sterownika, mozesz smialo lutowac. Ja mam pare takich wtyczek z roznymi przewodami , jak sprawdzam zawor to podlaczam go bezposrednio pod zwykly zasilacz laboratoryjny. Zawor nie ma plynnej regulacji jak w silniczkach krokowych jest tylko opcja ON i OFF.
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
zle rozumujesz , halas na zimnym przez hamulec wariatora , hałas na cieplym przez zawor sterujacy wariatorem, jesli masz uszkodzony napinacz lancucha to halasuje i na zimnym i na cieplym i jest to inny halas niz z uszkodzonego wariatora czy zaworu.
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
lancuch rozrzadu -250zl napinacz lancucha- 750zl wariator - 1700zl zawor sterujacy wariatorem (nastawnik)- 1300zl ceny w przyblizeniu , zalezy od kursu euro i upustu w ASO.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
wydaje mi sie ze juz lepiej caly licznik zamienic, zawsze mozesz wrocic do swojego starego. A jak juz ci cos namodza w twoim oryginalnym to pozniej nie odkrecisz. Poza tym wydaje mi sie ze to kwestia programowa. Z tego co pamietam porownywalem procesory w starych i nowszych licznikach. We wszystkich jest ten sam model , moze roznic sie jedynie wsadem.
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
nie wystarczy sciagnac rure dolotowa do przepustnicy.
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
schemat jest prosty, dzwigienka polaczona jest z membrana, membrana znajduje sie w tym "zbiorniczku" pod dzwigienka , ze zbiorniczka wychodzi wezyk do zaworka sterujacego praca dzwigienki a z zaworka wezyk idzie do kolektora ssacego. Skoro u ciebie nic nie reaguje to pewnie peknieta membrana. Sprawdzenie tego zajmuje 10min. Sciagnij wezyk ze zbiorniczka i sprawdz czy po przegazowaniu pojawia sie podcisnienie. To wykluczy nieszczelnosc i zle dzialanie zaworka. Nastepnie rozbiesz zbiorniczek i sprawdz membrane.
-
Dziwne klekotanie z tyłu silnika
A czemu aż taki drastyczny wybór?Kolego może lepiej zdiagnozuj problem - nie chodzi mi tu o informacje które są zamieszczone na forum tylko o fachowe oko ogarniętego mechanika. kolega trafil na kiepski model , i teraz wini wszystkich innych a sam wybieral auto.
-
Wymiana rozrzadu wraz z napinaczem hydraulicznym?
- [B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
kurde czy wy wogole czytacie te watki czy tylko ciagle pytacie o to samo. Masz uszkodzony hamulec, jak olej nie zleci z wariatora to nie tyrkocze bo w wariatorze jest "poduszka" z tego oleju , wiec czesci wewnetrzne sie nie odbijaja i nie tyrkocza. Gdy tego oleju nie ma wszystko w srodku lata i hałasuje dopoki olej nie zostanie wpapowany do wariatora.- [B7 ALT] chip , daje jakieś efekty?
tak jak pisze kiko79 jedyne co mozna wycisnac z ALT to olej- Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
zalezy od tego jak traktujesz auto i ile masz kasy, jesli jestes pedantyczny i drazni cie ten dzwiek to naprawiaj, jesli traktujesz auto jako narzedzie do pracy to nie musisz sie spieszyc.- Krótkie falowanie po rozruchu na zimnym + dziury w przyspieszaniu
ja sprawdzil bym jaka temperature powietrza odczytuje przeplywka oraz czujnik umieszczony przy gruszce. Moze ktorys przeklamuje, przez co silnik zle dawkuje paliwo. Po odpaleniu masz podwyzszone obroty (ssanie) ??- [B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Dajmon nie rzuca słów na wiatr najpierw przetestuje a pozniej bedzie obszerny opis i mysle ze bedzie sukces- Zmulony silnik do 3500 obr. Podpowiecie?
tak ja mam identycznie , jak przygazuje to tylko na chwilke sie otwiera.- Nastawnik wałka Rozrzadu
Jesli zawor jest dobry to podjedz do spawacza to zwykle aluminium , zespawa ci to ty sobie wyszlifuj do gladkiej powierzchni i bedzie dzialac. Sa ludzie i parapety ty niestety zle trafiles ale moze nie przekreslaj zaworu, bo ciezko znalezc cos dobrego. - [B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku