Treść opublikowana przez benyA4
-
Brak wyświetlania otwarcia przedniej maski na fisie
[/color]Tak to wina mikrowylacznika w zamku maski. Nalezy wymontowac zamek i wymienic mikrowylacznik lub tylko go przeczyscic. Otwarcie i zamkniecie maski kasuje blad oil min. Temat omawiany ze 100 razy na forum, wystarczylo troche poszukac.
-
Kierownica Multifunkcja i Radio BECKER INDIANAPOLIS PRO
Wydaje mi sie ze nie ma takiego adaptera.
-
osłona kabli cewek
Oslona termiczna filtra powietrza , wystepuje we wszystkich typach tylko ma inny kształt.
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
o ktore klapki ci chodzi ?? ---------- Post dopisany at 09:47 ---------- Poprzedni post napisany at 09:34 ---------- pozycja numer 2 na pierwszym zdjeciu to rozdzielacz paliwa
-
Świeci się kontrolka silnika
Kolego wstaw normalne logi a nie jakiegos matrixa.
-
Świeci się kontrolka silnika
Dokladnie odkrecasz tylko ta jedna srubke , przechylasz i wychodzi .
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
W 2.0 ALT sa tylko jedne klapki , ale widze ze ty masz silnik 2.0 FSI wiec tam moze byc juz inne rozwiazanie . Podaj jaki masz model silnika to sie sprawdzi w etce.
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
wyglada na dzióre w membranie albo gdzies na wezyku. Po takiej przygazowce dzwignia powinna opasc na sam dół a u ciebie ledwo ja szarpie. Rozłóż gruszke i sprawdz membrane. Gruszka wcisnieta jest na zatrzask.
-
Silnik, Olej i temperatura.
Pewnie ten gosciu robi tez inne rzeczy na goracym silniku i nie zwraca uwagi na oparzenia. W serwisie zawsze leja olej do zimnego silnika i sprawdzaja na zimnym.
-
zmiana motorowni z 2.0 ( ALT ) na 1.8T AWT
aaa czyli on jeszcze za woda:) szkoda myslalem ze bedzie mozna go sprawdzic na miejscu.
-
zmiana motorowni z 2.0 ( ALT ) na 1.8T AWT
a cala reszta ci zostala silnik 1.8 T itd?
-
osłona kabli cewek
po oslone kabli jedz do ASO zaplacisz mniej niz na allegro . Oslona termiczna filtra powietrza niestety nie wiem jaki ma numer ale napewno ktorys z kolegow na forum ma taka na sprzedaz. (napisz ogloszenie w dziale "kupie")
-
Co to za przewody przy rolkach od pasów ?
Sa to przewody od napinacza pasow. W razie wypadku pasy automatycznie napinaja sie i dociskaja cie do fotela. Jest to jednorazowy system po jednej aktywacji trzeba wymienic pas z napinaczem. ---------- Post dopisany at 17:24 ---------- Poprzedni post napisany at 17:23 ---------- Sa to przewody od napinacza pasow. W razie wypadku pasy automatycznie napinaja sie i dociskaja cie do fotela. Jest to jednorazowy system po jednej aktywacji trzeba wymienic pas z napinaczem.
-
Silnik, Olej i temperatura.
Bo olej nie splywa jak woda po sciankach i dobrze. Ma chronic te wszystkie czesci przed przegrzaniem i zatarciem. Ja zawsze sprawdzam olej rano bo wtedy jak splynie to mam pewnosc ile tak naprawde jest go w silniku.
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
Tak jak widac na rysunku wyzej kierownica zmienia dlugosc dolotu. Tak jesli bedzie uszkodzona moga byc bledy mieszanki.
-
brak ogrzewania
Wentylatorami steruje komputer do ktorego podlaczone sa wszystkie czujniki temperatury. Tak naprawde uszkodzenie ktoregokolwiek z czujnikow powoduje wlaczenie wentylatorow. Modul najlepiej sprawdzic odlaczajac kazdy czujnik pokolei. Ten za silnikiem, ten na dole chlodnicy , oraz ten od klimatyzacji. Jesli wentylatory zalacza sie to moduł jest sprawny.
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
Słabo naciagniety pasek to raczej nie , bo tam jest napinacz sprezynowy . Sprawdz w jakim stanie jest pasek moze juz sie troche wykruszyl i dlatego sie slizga przy rozruchu. Uszkodzony bendiks raczej zgrzyta a nie piszczy. (zgrzyt pochodzi od zebatki kola zamachowego i zebatki rozrusznika )
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Walek wydechowy napedzany jest paskiem rozrzadu z walu, walek ssacy napedzany jest lancuchem z walka wydechowego. Wariator tylko zmienia faze czyli opoznia lub przyspiesza otwieranie zaworow na walku ssacym w stosunku do wydechowego. Komputer steruje dawka paliwa i powietrza za pomoca wtrysku i przepustnicy im jest wiecej tej mieszanki tym sila wybuchu w cylindrze jest wieksza i silnika nabiera obrotow. Zawory tylko wpuszczaja mieszanke i wypuszczaja spaliny.
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Zawor ten steruje tylko cisnieniem oleju na wariator , nie podaje oleju na panewki czy walki. Gdyby tak bylo po jego odlaczeniu silnik by sie zatarl. ---------- Post dopisany at 07:47 ---------- Poprzedni post napisany at 07:45 ---------- Silnik tez nie podnosi sobie sam obrotow gdy ma slabe cisnienie oleju. Wtedy wszyscy co maja problem z cisnieniem non stop jezdzili by na wysokich (nie mysle tu tylko o naszych silnikach )
-
brak ogrzewania
Temperatura pracy ALT to okolo 110 stopni wiec za bardzo tym bym sie nie przejmowal. Jesli nie bedzie odpowiedniego cisnienia w ukladzie to plyn zacznie sie gotowaC juz przy 100 i go wywali. Zegary maja duza tolerancje, dopiero gdy temperatura przekroczy normalna temperature pracy silnika to wtedy wskazowka powedruje odrazu na czerwone pole. Jesli chcesz zalaczyc wentylatory wystarczy ze odlaczysz czujnik temperatury w chlodnicy lub ten z tylu silnika, komputer wykryje usterke i profilaktycznie zalaczy wentylatory.
-
dziwny hałas przy włączonej klimatyzacji
Pewnie bendriks nie odbija. Wyciagnij rozrusznik , sprawdz tulejki czy nie sa wybite i czy sa nasmarowane.
-
zmiana motorowni z 2.0 ( ALT ) na 1.8T AWT
Pare czesci z przodu jak IC , nie wiem czy wtedy beda chlodnice klimy i silnika pasowaly. Czy tez musza byc z 1.8 T
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Sciagniecie miski i czyszczenie smoka w 2.0 rowna sie wyciagnieciu calego silnika. Zwrociles uwage na stary olej przy wymianie, nie bylo jakiegos brudu, opilkow ??
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
a co tu ogladac , sciagasz dzwignie na dół i kierownica jest caly czas otwarta. Mi jednak sie wydaje ze skoro ktos to zaprojektowal by pracowalo zgodnie z obrotami silnika to powinno tak dzialac a nie na stale otwarte. Moze inne czesci tez posklejamy albo pospawamy ?
-
szkic silnika 2.0 alt b6
IFI :: Free services wcisnij carprog2 , jest to Etka online więc lepszych informacji nigdzie nie znajdziesz.