Treść opublikowana przez Bartollo
-
Wahacze dolne proste z A6 02r do a4 b5 96r
Podbijam. Może mi ktoś podać średnicę i wysokość sworznia ??
-
Wahacze dolne proste z A6 02r do a4 b5 96r
Witam. Mam pytanko znajomek jakiś czas temu zakupił komplet wahaczy Lema do a6 02r, zostały mu 4 dolne (2x banan i 2x prosty) i chce mi je odsprzedać za flaszke bo Audi juz sprzedał i zakupił golfa VI. Także mu nie potrzebne, ale ja nie wiem czy one podejdą do mojej b5 bo akurat mam do wymiany 2 proste. Więc uderzam do Was z tym pytaniem.
-
AFN turbo ciagnie dopiero od 2200obr - dodałem logi dynamiczne
Rozbierasz turbo i czyścisz żaluzje:)
-
Czy to zatarcie? Audi a4 b5 1.9tdi 90KM
Jak brakło oleju to pierwsze co dostaje w d*pę to panewki korbowodowe nastepnie turbo i cała hydraulika w głowicy. Zmierz cisnienie oleju i wtedy szukaj co się podziało. Zwal miskę oblookaj panewki i wał. Ogólnie to nie ciekawa sytuacja.
-
Problem z szarpaniem???
Sprawdzałem na Vagu Engine- meas.bloks-08 - Groupa 007- temperatura płynu oraz Instruments - Meas.Bloks-08 - Groupa 003 - temperatura płynu i róźnica wynosi 2-3*C i na zimnym i ciepłym silniku. Czyli czujnik sprawny. A sądze ze jak by było jakieś zwarcie to zaraz by byl bląd czujnika. Napięcie RSW na samym zapłonie 0.740V na odpalonym 1.80 V.
-
Problem z szarpaniem???
Po podmianie przepływki problem dalej występuje.Jeszcze jakieś sugestie??
-
Problem z szarpaniem???
podmienie od znajomka przepływke i dam znać czy cos pomoglo
-
Problem z opaleniem silnika
A co masz za silnik?? 1z?? fotka kolegi Sztomel mam nadzieje ze sięnie obrazi http://obrazki.elektroda.net/42_1243455245.jpg
-
Problem z szarpaniem???
Ktoś coś poradzi na mój problem??
-
Problem z opaleniem silnika
wyciąg kostke z czujnika temperatury (4 piny) i sprawdź czy jest lepiej. Jak się poprawi masz 2 opcje - 1 regenaracja pompy(bądź wymiana) 2- udać sie do tunera i przesunąć mape i latać dalej nawet z 200tyś
-
Problem z szarpaniem???
Podepne się pod temat, ja mam trochę inny problem auto zaczyna szarpać jak schodzi z obrotów przy hamowaniu silnikiem. Najbardziej czuć to na 3,4,5 biegu. Jadę na 3 hamuje silnikiem i przy obrotach około 1250 zaczyna poszarpywać (coś jak by sie chciało na 3 bez gazu pod górę podjechać) obroty spadają poniżej 1100(czym wyzszy bieg to próg szarpania przesuwa się w górę )(4 szarpie w okolicach 1400 na 5 w okolicach 1700) i wszystko wraca do normy auto jedzie płynnie bez gazu. Nie wiem czy to ma coś do tego ale pierwsze takie objawy miałem po zmianie dawki z 8,8mg na 3.2mg/skok, kąt wtrysku wynosi 38-40 w BS. Silnik to AFN.
-
[ B5 AFN] mała moc
Wywal kata zaślep EGR podjedź do kogoś z forum na dobrą diagnostyke (kąt,dawka,przepływka,turbo itp) logi i będzie wszystko wiadomo:) ---------- Post dopisany at 20:26 ---------- Poprzedni post napisany at 20:24 ---------- Kolega z tego co wyczytałem wymienił zawór N75 a nie N18
-
Dławienie i brak mocy
W AFN'ie nie ma klapy gaszącej. Zrób logi.
-
Dławienie i brak mocy
Moze pierscień w pompie się przyciera ? Lub coś z nastawnikiem. Zrób logi i sprawdź błędy tak jak koledzy wyżej radzą
-
Pytanko do osób z Krakowa i okolic
Dzięki wszystkim za cenne info przyda się na następny raz bo wszystkiego nie zdążyłem ogarnąć A co do linku który podałeś kolego ramzes-1983 to nie przejdzie ( moja była i zapewne będzie w KR razem ze mną) Ale będe miał to na uwadze jak będe sam:D Pozdrawiam
-
podcisnienie problem
Da się ale w choooy zabawy jest , ale skąd wziąć sygnał na zawór do klapy moze z zasilania zaworka na pompie ?? Silnik całkiem inaczej gaśnie jak mu się odetnie powietrze niż jak odcina sie paliwo dozucam link sorry za OT:)
-
Zgasł przy 4 tyś obrotów
Panowie kumpel miał problem w 1z z niby podwieszającymi się hydrosztosami wymiana na INA polatał trochę,problem dalej występował, w końcu przyszła wymiana oleju i stwierdziliśmy ze może to przez c**jowy filtr oleju, wymiana był na filtr Bosch(wcześniej filtron) i olej 10w40 (taki sam jak wcześniej lał) i zrobił juz 3 tyś km(w sumie nie oszczędzając tego 1z'ta ) i problem nie wystąpił jak na razie. Może tu leży przyczyna tzn w złym przepływie oleju przez filtr? lub po prostu był to czysty przypadek.
-
B5 1999 1.9 TDI 110 spadek mocy
Kolego powiedz coś bliżej o tym co napisałeś. Kupiłem autko, mój pierwszy diesel. I właśnie zauważyłem taki objaw - od 1500 obr/min czuć że ciągnie a przy 3000 kończy się jazda bez względu na wbity bieg. Nie pytaj mnie o logi bo na tym etapie mojej wiedzy jeszcze nie wiem nic. Zakupiłem dopiero kabel więc powoli, ewentualnie powiedz czy będąc u mechaników mogę takie logi wołać. Silnik 1,9 AJM sprężarka świeżo po regeneracji. Wklep w notlauf lub przeładowanie a jak wykonać logi kolega podał link kilka postów wyżej po przeczytaniu kilku tematów na 100% będziesz wiedział co jest z czym i jak to się je Pozdro Edit tu masz bezpośredni link do tematu o diagnostyce TDI http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/
-
spory wyciek oleju !
W najgorszym wypadku będziesz miał do wymiany jeszcze tarczę sprzęgła jak dostanie się na nią olej
-
podcisnienie problem
http://images49.fotosik.pl/264/6e54d506ee21d183.jpg możne to pomoże (natrafiłem kiedyś na jakimś forum)
-
Pytanko do osób z Krakowa i okolic
Panowie mam pytanko:) Otóż wybieram się do Krakowa i chciał bym abyście polecili mi fajne miejsca do zwiedzenia Nie wspominając o rynku i wawelu Może warto coś zobaczyć po drodze z Żor (aktualni tutaj się znajduje)jadąc do Krakowa ?? A i gdzie najlepiej zostawić auto aby było w miarę blisko do rynku?? Za sugestie z góry dziękuje:)
-
Nie chce zapalić , miga kontrolka od oleju
Sprawdź błędy na vagu, i napisz co tam wyszło a co kontrolki oleju u mnie było tak samo np jak mierzyłem ciśnienie na garnkach to po chwili kręcenia się zaświeciła:) takze chyba tak ma być bo czujnik wyrywa za małe ciśnienie oleju.
-
Brak iskry błąd 515 i 514
Jak zamienię kolejność przewodów przy module to nie ma na innej,także cewka jest dobra. Na tą jedną cewke nie wychodzi napięcie z ECU tzn jest a za chwile znika. Takze ECU chyba wyszło.
-
Wyciek oleju z odmy (na rurze którą turbo zasysa powietrze)
Kolego zrób to co ja,zainstalowałem OCT(zrobiłem z separatora z żuka) i jest sucho Nie wiem z czego to się wzięło ale silnik dobrze chodzi 4 osoby + bagaż na autobahn 210km/h pokazało but jest także ja rozwiązałem to w ten sposób,mi się wydaje ze winnym jest separator odmy przy pokrywie zaworów.
-
Wyciek oleju z odmy (na rurze którą turbo zasysa powietrze)
Sorry za opóźnienie z foto ale brak czasu robi swoje Jutro będą na 100% ---------- Post dopisany 06-08-2013 at 14:45 ---------- Poprzedni post napisany 04-08-2013 at 22:18 ---------- Oto foto: