Treść opublikowana przez Bartollo
-
Problem z szarpaniem???
Nie szarpie cały czas po zdjęciu nogi z gazu (są to takie szarpniecia jak w benzynie jak się da 5 bieg przy 40km/h) wystepują dopiero jak obrotomierz pokaże na 3 biegu około 1200 Obr/min na 4 - około 1400 Obr/min jak obroty spadają o 100 obr/min to wszystko ustaje. Jedzie płynnie bez gazu na 2 czy tam 3.
-
Problem z szarpaniem???
Podbijam! Temat dalej nie ogarniety wymieniony n75 przepływka podmieniana dawka 3.2mg/skok czujnik płynu sprawny a dalej szarpie po puszczeniu gazu. Jakie logi mogą coś powiedzieć ??
-
Nieznaczy spadek mocy - okresowo, (chyba) po zgaszeniu mija
Zrób log grupy 011 i wrzuć na forum a wszystko się wyjaśni
-
blad 00575
Bez logów nic nie stwierdzisz
-
Uszkodzona pompa wtryskowa pytania..
Ten kabel wystarczy KKL współpracuje z Vcds'em A link do programu i instrukcję podeśle Ci na PW
-
Uszkodzona pompa wtryskowa pytania..
Niby ogarnia ale ja tam wole zdecydowanie VCDS'a :)daje więcej możliwości na przyszłość
-
Szarpanie podczas przyspieszania
Było na forum wiele razy. Musisz poszukać. Podrzucam link : http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/szarpanie-nieustepujace-wyczyszczeniu-nastawnika-228133/
-
Uszkodzona pompa wtryskowa pytania..
VCDS lite 1.O z witaminką + kabel Vag USB i wszystko ogarniasz
-
Wymiana zaworu odmy (odpowietrzającego)
Na przyklad wymienia się go jak nie spełnia swojego zadania zamiast separować opary olejowe puszcza je a następnie turbo to zasysa i masz olej w dolocie i zapchany intercooler. I tak masz racje jest to separator odmy. A zamocowany jest na wcisk tzn ściągasz węże i pociągasz do góry i wychodzi
-
Dziwne wskazanie temp zewnętrznej w liczniku
Kostka posprawdzana i jest ok sam czujnik jest sprawny na 100% bo jak wpiałem go do siebie to wszystko działało elegancko tzn prawidłowo pokazywał temperature. Dziwne jest to ze jak odepnę całkiem kostkę to wskazania temp na liczniku się nie zmienia. ---------- Post dopisany 22-10-2013 at 18:46 ---------- Poprzedni post napisany 21-10-2013 at 17:19 ---------- Problem prawdopodobnie rozwiązany Na kanale serwisowym nr 58 jest temperatura z czujnika g89 ona strasznie skacze z temp ujemnych do plusowej,wyciąglem ten czujnik i na kanale 58 jest -49*C i temp na szafie jest idealna jak na zewnątrz ale podnosi się od 6 stopni do temp własciwej. Jutro ma być na sklepie czujnik załoze to dam znać jak to wszystko wygląda. ---------- Post dopisany 23-10-2013 at 18:22 ---------- Poprzedni post napisany 22-10-2013 at 18:46 ---------- Po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy jak by ktoś mial problem z tym czujnikiem to do tego czujnika dostaniemy się po zdjęciu schowka i wsadzeniu ręki od tyłu calej obudowy nagrzewnicy.Jest on na kanale powietrzynk z filtra do wentylatora. Należy go obrucić i wychodzi Pozdro
-
Porady przygotowania samochodu do Zimy :) Zima Zima Zima...idzie zima...
Oczywiście na początek konserwacja podwozia i zapuszczenie profili zamknietych. Aby ruda w wyniku mieszaniny wodno solnej nie miała zbytnio co szamać Nastepnie wymiana filtra paliwa, sprawdzenie świeczek,poboru prądu przez instalacje, kontrola kondycji aku, zimowe laki,sprawdzenie temperatury zamarzania płynu chłodniczego i to by bylo na tyle
-
Gruntowna przemiana ? proszę o doradztwo ;)
Vp zwykła pompa i wtryski (np AFN ktorego chcesz zakupić) a PD -pompowtryski ogólnie panuje opinia ze VP'ki sa lepsze tzn tańsze w eksploatacji Mozesz od razu wskoczyć na poziom 5 ale sam wszystkiego nie zrobisz. A korekta programu to nic innego jak komputerowo podniesiona moc. Tzn wgranie nowego softu do sterownika ze zmienioną mapą zaplonu Wirusa najlepiej robić u kogoś sprawdzonego aby nie było tak ze silnik bedzie miał kopa a z tyłu zasłona dymna wir w baku i pofalowana krzywa momentu obrotowego. Dobry tuner jest w stanie wszystko tak dostroić aby nie przesadzić
-
Gruntowna przemiana ? proszę o doradztwo ;)
110 czyli AFN aby podnieść moc i to znacznie to polecam pompa z tłoczkiem 11mm,wtryski 216, turbo z AWX'a Fmic,wywalić kata,zaslepić EGR, dobry chip i sztywne kolo zamachowe z 1z bądź g60 i sadze wynik powinien cię zadowolić Więcej info udostepni Ci link- http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/all-tdi-podniesie-mocy-1-9-vp-pd-koszty-czesci-efekty-218213/
-
Dziwne wskazanie temp zewnętrznej w liczniku
Siamanko. Panowie znajomy ma problem z wskazaniem temp na desce w b5 z 99r otóż albo pokazuje temperature zanizoną (w garażu ok 18* a na szafie 7,5*) zaraz wskakuje na 17.5* a po wyjeździe z garażu od -7* do -49*. Vag nie pokazuje błędu. Wcześniej miał błąd czujnika G89. Na kanale 007 klimatyzacji temperature z czujnika koło zderzaka pokazuje dokładnie taką jaka jest na zewnątrz. A jak odepnę czujnik to na desce temperatura nie zmienia się. Do wskazań deski jest jakiś dodatkowy czujnik??
-
Jakiej firmy walek
Ja jak bym to robił to jedyne co bym zrobił to splanował głowice wymienił uszczelke a resztę zostawił i wtedy spokojna głowa:) Ale ważne jest to że nic się nie dzieje i oby tak zostało jak najdłużej
-
szarpie w czasie jazdy
Poruszane na forum już kilkanaście razy : zasyfiały nastawnik, padający wtrysk sterujący itp itd Była też opcja ze po odcięciu przewodu który idzie (nie pamiętam koloru) od impulsatora do licznika szarpanie ustawało zresztą po więcej info odsyłam do
-
blad vag 00519 oraz wpadanie w tryb awaryjny
Założyłes odwrotnie pierscień w turbo ja miałem to samo mój temat : http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/przeladowanie-czyszczeniu-turbo-280916/ a błąd 519 z opisem zwarcie do plusa zgadłem ? Pojawia się on jak map sensor dostanie ciśnienie turbo poza jego zakres pomiaru:)
-
nie odpala AFN 1997
A powiedz co ta za silnik jaki kod. Ale bez VCDS'a sie nie obejdzie ewentualnie spróbuj podać napięcie z aku kawałkiem przewodu na ten zawór http://images29.fotosik.pl/272/2bc6afb9acffe39a.jpg
-
Lampka silnika w A4 B5 tdi
W TDI role check engin spełnia kontrolka świec żarowych
-
Jakiej firmy walek
Jak kolego już zrzucałeś czapkę to trzeba było splanować głowice Przez 2 lata na pewno trochę się zdeformowała Patrząc na koszty jakie wsadziłes wtedy, to koszt planowania jest b.mały a jest pewność ze po kilkunasty tys nie pojdzie płyn na tłoki lub w olej itp Sorry za ot:)
-
wymiana rolki
Jaki alternator 90A?? te powinno spasić do alternatora o nr 0 123 505 0** ale lepiej niech ktoś potwierdzi INA 535 0001 10 na niektóre 90 nie da rady wpakować sprzęgielka dlatego zakładają 120A z AFN'a
-
Wskaźnik boost
Dokładnie tak jak kolega zauważył, właśnie jestem po rozmontowywaniu kompa, i nie znalazłem tam wężyka. a na dolocie w którym miejscu, bo może tam bym się wpiął, bo wolę nie wiercić kolektora. W polifcie czujnik ciśnienia doładowania (G71) jest zintegrowany z czujnikiem temperatury powietrza w kolektorze (G72) Także tam się nie wepniesz,jedynie kruciec z instalacji gazowej w kolektor Panowie a co myslicie o zastosowaniu takiego manometru z dławikiem MANOMETR CIŚNIENIOMIERZ 2,5 bar, śr 40mm gwint 1/8 (3547430207) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (posiadam taki na stanie do 2 barów) jako wskaźnik boost i wpakować go w licznik w miejscu gdzie znajdują się wskaźniki ładowania i cisnienia oleju (ja ich nie mam )?? Tylko nie wiem jaki jest wymiar tych zegarów:)
-
Dławienie i brak mocy
Wpisz notlauf,przeladowanie w szukajkę a dowiesz się co gdzie i jak sprawdzić Ale bez logów i kodu błędu nikt Ci nic nie powie zgadywać mozna do końca swiata
-
Stuka coś z przodu! Co to może być?!
Skoro zawias zrobiony gumy na drązku zmienione amorki i spręzyny takze wiec zostaje łacznik stabilizatora lub magiel.
-
Uszkodzona pompa wtryskowa pytania..
A takie szybkie pytanie w sprawie pompy 11,nastawnik jest taki sam jak w 10mm ?? Sorry za wejście w temat:)