Treść opublikowana przez Bartollo
-
Błąd 519
Błąd 519 jest od czujnika cisnienia doładowania w przedlifcie w kompie a w polifcie jest zintegrowany z czujnikiem G72. Juz prawie ogarnałem ten błąd,wywalało go ponieważ miałem bardzo duze przeładowanie 2505mbar wiec poza zakres pomiaru G71 i stąd bład 519 zwarcie do + diagnoza --> padniety n75 który nie potrafił dobrze ogarnać cisnienia generowanego przez suszarkę.
-
Problem z szarpaniem???
Nie mam ESP:) N108 jest w pompie Chyba chodziło Ci o n18 (EGR) Wszystkie podciśnienia będe wymienial na dniach jak mi przyjdzie n75 (n18 też mam padnięty a i tak egr zaslepiony) Więc wtedy bede pisal czy się cos zmieniło.
-
Problem z szarpaniem???
I tak będę musiał zmienić n75 bo podejrzewam ze to przez niego wywala mi bład 519 jak zmienię dam znać
-
Prośba o analize logów - Błąd 519
Ok dzięki za info A ten błąd nie jest spowodowany zbyt wysokim ciśnieniem doładowania ?? Przekroczony limit pomiaru czujnika cisnienia w kompie?? i dlatego wywala błąd 519 zwarcie do +??
-
Jaki przewód i soft do odczytu PIN i dodania kluczyków.
Puszka jest koloru białego lub szarego i znajduje się po prawej stronie kolumny kierowniczej w okolicach stacyjki. Najszybciej będzie jak pójdziesz po kablach od pętli indukcyjnej przy stacyjce W przedlifcie aby ściągnąć dolny plastik musisz ściągnąć kiere bo pod taśma są 2 śrubki
-
Prośba o analize logów - Błąd 519
A i jeszcze jedno pytanko czy czujnik temperatury w kolektorze ssacym(G72) jest zintegrowany z G71 w AFN'ie przed liftem?? Bo przy temperaturze około 5*C komputer pokazuje wartośc powietrza zasysanego na poziomie 22-23*C
-
Jaki przewód i soft do odczytu PIN i dodania kluczyków.
VAG EMULATOR IMMOBILISERA IMMO IMMOBILIZER VW-AUDI (3572087750) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. tym ponoć się da wylaczyć
-
Prośba o analize logów - Błąd 519
Proszę o ocenę logów-Wywala bląd 519 i przyśpiesza z przestojami tzn chwile idzie, za chwile jak by notlauf i po chwili znów idzie najlepiej widać to w próbie nr 1 Logi grupy 011: Próba 1--> :VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM próba nr 2 razem z grupą 010 --> VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM próba nr 3- -> VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Z góry dziękuje ---------- Post dopisany at 12:55 ---------- Poprzedni post napisany at 00:52 ---------- Podbijam.
-
Jaki przewód i soft do odczytu PIN i dodania kluczyków.
Z tego co mi wiadomo to w immo1 pin mozna wydobyć tylko przez programator EPROM. W immo pierwszej generacji pin zapisany jest w puszcze pod kierą a nie w liczniku.
-
Prośba o analizę logów
Najszebciej będzie jak wepniesz wacuometr i będziesz wiedział czy nie jest za słabe.
-
Wentylator klimy chodzi cały czas po odpaleniu
Dziś zrobiło się duzo chłodniej i zaobserwowałem takie zjawisko jak w temacie Wentylator chodzi nie zależnie czy klima włączona czy nie(po wyłączeniu całego panelu klimatronika wentylator i tak chodzi, na Vagu błędów brak. Co moze być?? czujnik ??
-
Błąd 519
Witam panów, mam problem ze swoją A4. Pojawia się błąd 519 przy czym auto od 2.5 tys przyśpiesza kangurkami tzn chwile przyspiesza a za chwile jak by notlauf i po chwili znowu idzie i tak do około 4 tyś. I nie występuje to zawsze. Nie dawno czyszczone turbo zaslepiony egr i wywalony kat, Co sprawdzić?? rozbierać kompa? ewentualnie jakie logi 011 dynamiczne wystarczą??
-
Prośba o analizę logów
Wrzucaj logi z programu od razu na VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM lepiej się je czyta
-
Dodatkowe wskaźniki (ładowanie i temp. oleju) da się zamontować ?
Panowie mam pytanie. Da się dorezac bez wiekszych przeróbek dodatkowe zegary w licznik UK-NSI?? Na szrocie widziałem a4 1.8 z 6 zegarami(VDO) i tak się zastanawiałem czy jak bym kupił te zegary wyciągnal te 2 co mnie interesują to dało by rade je wpakować do mnie ?
-
Wałbrzych
Spoty w wałbrzychu umarły a chętnie bym się zjawił Proszę tylko nie na Tesco (ktoś mi tam zderzak przerysował i oczywiście uciekł )
-
Test zaworu N108
Z tego co pamietam to przy teście elementów wykonawczych (output test 03) vagiem jest sprawdzany zawór N108
-
Czy to zatarcie? Audi a4 b5 1.9tdi 90KM
Ja osobiście uważam ze lepiej kupić słupek Przy zatarciu koszty są duże (szlif wału panewki nadwymiar, szlif stopek podpory wału + panewki nadwymiar) oczywiście nie wiadomo czy da rade szlif wału zrobić bo na przykład obruciło panewkę (widziałem jak z walu po 2 szlifach odpada przeciwwaga) oczywiście jeśli obruciło panewkę to wszystkie stopki do wymiany I to wszystko jak dostał wyłącznie dół jak ruszyło tłoki to koszty rosną o honowanie cylindrów wymianę tłoka i pierścieni a jeszcze jak się walek zatarł w głowicy to już się wogóle nie oplaca robić tego silnika No chyba ze przeznaczyć go na stolik do salonu Ja zawsze jak brałem słupek to pierwsze co gwarancja rozruchowa i po przywiezieniu do domu zrzucałem miskę odkręcałem stopki korbowodowe i oglądałem panewki czy nie są przytarte. Po odpaleniu sprawdzałem cisnienie jak bylo wszystko OK to wtedy wymiana oleju filtra rozrządu i ogień
-
sprzęgło jakie
Jak latasz serią i nie planujesz modów to zakładaj normalne seryjne sprzęgło (fabrycznie siedzi dwumas) jeśli chcesz wymienic samo sprzęglo koszt to około ~500zł (sachs) za części jeśli z dwumasem to około 1300zł i jak masz zrzuconą skrzynie to nie zaszkodzi zmienić zimering na wale. Lecz jesli chcesz modzić to wsadzaj sztywne koło z 1z
-
Pomoc w sprawdzeniu turbiny
czarne tzn osmolone czy czarne z koloru ?? Bo spotkałem się z wirnikiem o barwie srebrnej i czarnej Luz jeszcze w granicach dopuszczalnych. A tak szczerze mówiąć prawdy o tej suszarce dowiesz się po zamontowaniu i jeździe próbnej
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Mój AFN ma w tym momencie 291k km i stale rośnie jestem 3 właścicielem ogólnie i 2 w Polsce Import prywatny i miała wtedy według papierów 204tyś kolo miał ją 5 lat ja w rok zrobiłem 18tyś co odliczając moje kilometry wychodzi że kolo robił około 14 tyś rocznie Ale czuje ze szafa jest skręcona minimum o 100tyś. Jedyne co zauważyłem to pompa była już robiona.
-
Pomoc w sprawdzeniu turbiny
Jedyne co możesz sprawdzić to stan łopatek wirnika od strony zimnej i luz wzdłużny i poprzeczny wirnika.
-
130km/h i brak mocy auto przestaje przyśpieszać
Zawsze możesz na diagnostykę podlecieć do mnie
-
Złącze elastyczne w A4 B5 1.9TDI przed katalizatorem jest potrzebne?
Jak Ci pękło giętko złącze to sprawdź prawą poduchę silnika. Ja wstawiłem oststnio nową plecionke pojeździłem trochę i też okopcona podłużnica i wszystko w około. Po 2 wymianie patrze na poduchę a tam olej z niej wyleciał i silnik siadł na prawą stronę i przez to rozwalało plecionkę. Jak wywalisz plecionkę to będzie ci cała buda drżała na wolnych obrotach. I tak jak kolega wyżej pisał będzie pękać rura w innych miejscach:)
-
Dudnienie podczas jazdy prawe kolo przednie
Ostatnio znajomy miał podobnie -wymienilismy amory i spokój. Gdy sie robiło szybkie krótkie ruchy tłoczyskiem amorka to pojawiał się stukot. Podjedź na sprawdzenie amortyzatorów.
-
Wahacze dolne proste z A6 02r do a4 b5 96r
Jak byś sprawdził byłbym bardzo wdzięczny. Potrzebuje wymoiary po to aby porównać z tymi wahaczami co ma znajomek. A nie będę ściągał po to aby przekonać się ze nie pasują