Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bartollo

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bartollo

  1. Bartollo odpowiedział(a) na ryba85 temat w 1.9TDI
    Przepal kiedyś porządnie rure niech się auto troche odmuli Bo taką jazda żaluzje w turbo szybko staną od czasu do czasu przy 90*C pogonić na biegach nie zaszkodzi Sorry za OT
  2. Bartollo odpowiedział(a) na ryba85 temat w 1.9TDI
    Ostatnio zbytnio nie mam jak sprawdzić dokładnie spalania (mały fundusz na wachę spowodowany remontem) ale wydaje mi się ze zaczeła wiecej palić tzn na 30L ON zrobiłem ostatnio około 400Km 100% miasto co daje około 8/100km ale fakt nie stosuje PSJ Jak sądzicie spalanie w miare ??czy za dużo ??
  3. Wałki,popychacze,sterownik pompy wtryskowej itp itd
  4. tez jestem ciekaw.pokazuje gdzies jakie jest cisnienie o danej porze? Tak, pokazuje. W VAGu widac. A powiedz mi kolego czy jak VAG pokazuje ciśnienie 965mbar (cały czas) to czujnik jest uszkodzony?? ale z drugiej strony przy zgaszonym silniku cisnienie atmosferyczne jest róźne od ciśnienia w kolektorze tylko o ~10mbar Sorry za OT Tak, uszkodzony. Pokazuje najniższe możliwe wskazanie. Analogicznie jak w przypadku uszkodzenia czujnika temp, będzie pokazywał -37*C. Ale na forum gdzieś czytałem ze jeżeli na zgaszonym wartości w bloku 010 kolumna 2 i 3 mają przybliżone wartości to czujnik jest sprawny Także juz nie wiem jak to jest :/
  5. Bartollo odpowiedział(a) na freon temat w Dolnośląskie
    Byłem u nich i stwierdzili cytuje " Audi nie zrobimy ponieważ nie dotykamy samochodów z przed 2000r " a za znajomego tuarega 2.5 TDI 174KM 05r powiedzieli 999zł.
  6. Olej nie ma nic do tego Jakiś dokładny opis by się przydał czy to byl błąd 513 ?? czy jakiś inny? Ale na 99% albo przetarty przewód albo walnięty czujnik:)
  7. tez jestem ciekaw.pokazuje gdzies jakie jest cisnienie o danej porze? Tak, pokazuje. W VAGu widac. A powiedz mi kolego czy jak VAG pokazuje ciśnienie 965mbar (cały czas) to czujnik jest uszkodzony?? ale z drugiej strony przy zgaszonym silniku cisnienie atmosferyczne jest róźne od ciśnienia w kolektorze tylko o ~10mbar Sorry za OT
  8. pompa wtryskowa 1.9 tdi afn 110KM audi vw Kraków ? Tablica.pl Tu masz pompe z AFN'a kumpel miał ją brać ale znalazł jakąs blizej a z tej zrezygnował Tylko co ona jest warta --> oto jest pytanie:)
  9. Jak masz wode od strony kierowcy to zazwyczaj : - gumka uszczelniająca linke maski - uszczelnienie wiązki przewodów od ECU - uszczelki w drzwiach - cieknie spod szyby - zapchane odpływy pod servo i aku Najlepszym rozwiązaniem będzie zrobić tak jak ja zrobiłem, wyciągnąć wykładzinę ( około godzinki roboty) i wtedy lać wode i obserwować skąd cieknie. Plusem wyciągnięcia wykładziny jest możliwość idealnego wysuszenia bo na aucie to trwa kilka a nawet kilkanaście dni
  10. Podepnij VAG'a i zobacz jakie błędy wypluje
  11. Jaki tam masz motor?? tzn oznaczenie kodowe?
  12. Bartollo odpowiedział(a) na tomasz102 temat w 1.9TDI
    W logach które zamieściłes grupy 011 w tabelce Specified MAPjest wartość którą żąda komputer a w tabelce Actual MAP masz wartości jakie daje turbo u ciebie widać ze bardzo słabo wstaje Wywal kata jak go masz a dawke sprawdzisz w grupie 001 w 2 tabelce (musisz mieć 90* C na blacie) Jak zmienisz dawkę i wywalisz kata o ile go masz to zrób znowu logi Edit: I wyczyść przepływkę
  13. zazwyczaj przy problemach z turbo wywala błąd 575 n75 w twoim wypadku jest to zawór sterujący zaworem upustowym turbo A do logów potrzebujesz Vag'a opis jak zrobić logi dynamiczne znajdziesz w dziale "diagnostyka VAG". Jesli sterownik silnika wpada w awaryjny to turbo dmucha ale komputer ogranicza ciśnienie doładowania A i co najwazniejsze turbo pracuje cały czas od momentu zapalenia silnika Nie ma takiego czegoś ze turbo się "załącza" lub nie czym wyższe obroty tym turbo daje wyższe ciśnienie Jesli nie wierzysz ze turbo bangla już na wolnych wystarczy ściągnąć wąż z turbiny który łączy się z filtrem powietrza i odpalić auto a twoim oczom ukarze się kręcący się wirnik
  14. Bartollo odpowiedział(a) na tomasz102 temat w 1.9TDI
    Ile na blacie już jest (gdzieś na forum czytałem ze kat w TDI z przebiegiem ponad 200tyś to już pomyłka)?? A i jaka dawka ?? Gdy u siebie przy wymianie plecionki wywalilem kata (283tyś km) i dawkę ustawiłem na 3.5mg(wcześniej 8,8mg) czuć od razu że z dołu lepiej się zbiera ale logów nie robilem. Zrobię dopiero logi po czyszczeniu suszarki
  15. Bartollo odpowiedział(a) na tomasz102 temat w 1.9TDI
    Masz kata??
  16. Jak turbo Ci nie dmucha to musisz zrobić logi dynamiczne grupy 011 i pokazać co tam wyszło:) Obstawiam N75 a wlasciwie spręzynke w zaworku (w AHU 20 min zajmuje naprawa tego z rozebraniem i wsadzeniem) podejrzewam ze więcej jak 120km/h nie idzie A co do ABS'u to koledzy juz powiedzieli wszystko w tym temacie I naprawdę zmień mechanika Jak chcesz wiedzieć więcej to musisz spisać nr błędu
  17. Wszystkie sruby idą w miare dobrze ale łatwo obrobić 2 jedna z lewej strony turbo a druga z prawej. Mówię o srubach łączących turbo z kolektorem. Łatwiej by było jak by wyszła suszareczka z kolektorem. spróbuje w audi wyciągnąc jakoś z kolektorem, moze odkręce poduszke silnika i jakoś wyjdzie,bo w sumie jak przypomina mi się kumpla pasek i kombinowanie z tymi dwoma srubami to az mi się płakać chce
  18. Jak dla mnie to tak jak wspomniał kolega cowboy1 -rozrusznik
  19. Jak robilem turbo kumplowi w pasku (AFN) nie było opcji zeby wyciągnąc z kolektorem,w audi pewnie tez się nie da. A szkoda:/ bo czeka mnie demontaż mojej:/
  20. Zawór ten znajduje się na pompie wtryskowej idzie do niego jeden przewód skręcony śrubka zobacz czy gdzieś się przewód nie przetarł i nie masuje. A silnik pali normalnie??
  21. Sorry nie spojrzałem na rocznik twej furmany W późniejszych rocznikach z tego co się orientuje to czujnik ciśnienia atmosferycznego jest zintegrowany z czujnikiem temperatury w kolektorze ssącym (na rurze jest przed ssącym). Ale niech ktoś poprawi jak się myle.
  22. Ja bym raczej obstawiał uszczelkę pod głowicą. Jak uszczelka siądzie i pójdzie z kanału olejowego na kanał chłodniczy to ani kopcić nie będzie płynu także nie będzie ubywać. Ale dla pewności sprawdź chłodniczkę i od razu wymień oring. Ja sprawdzałem zawsze w taki sposób ze jedną rurke od chłodniczki zatykałem a w drugą sprężone powietrze i całość do wody i patrzyłem czy gdzieś nie lecą bąbelki
  23. A powiedzcie mi czy po wyciągnięciu tej czarnej gumki z sruby od regulacji u was też polało się troche oleju?? A i czy ona mocno jest dojebana bo chciałem popuścić o 1/4 obrotu bo wydaje mi się że jest za mocno skręcona. Ale kwadrat + rurka i nie bardzo to chcialo się odkręcić.
  24. Z tego co mi wiadomo wszytskie operacje powinno ustawiać się przy 90* C
  25. Może ktoś tym zatkał EGR

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.