Treść opublikowana przez Bartollo
-
afn duzo pali
Przepal kiedyś porządnie rure niech się auto troche odmuli Bo taką jazda żaluzje w turbo szybko staną od czasu do czasu przy 90*C pogonić na biegach nie zaszkodzi Sorry za OT
-
afn duzo pali
Ostatnio zbytnio nie mam jak sprawdzić dokładnie spalania (mały fundusz na wachę spowodowany remontem) ale wydaje mi się ze zaczeła wiecej palić tzn na 30L ON zrobiłem ostatnio około 400Km 100% miasto co daje około 8/100km ale fakt nie stosuje PSJ Jak sądzicie spalanie w miare ??czy za dużo ??
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
Wałki,popychacze,sterownik pompy wtryskowej itp itd
-
czujnik ciśnienia atmosferycznego
tez jestem ciekaw.pokazuje gdzies jakie jest cisnienie o danej porze? Tak, pokazuje. W VAGu widac. A powiedz mi kolego czy jak VAG pokazuje ciśnienie 965mbar (cały czas) to czujnik jest uszkodzony?? ale z drugiej strony przy zgaszonym silniku cisnienie atmosferyczne jest róźne od ciśnienia w kolektorze tylko o ~10mbar Sorry za OT Tak, uszkodzony. Pokazuje najniższe możliwe wskazanie. Analogicznie jak w przypadku uszkodzenia czujnika temp, będzie pokazywał -37*C. Ale na forum gdzieś czytałem ze jeżeli na zgaszonym wartości w bloku 010 kolumna 2 i 3 mają przybliżone wartości to czujnik jest sprawny Także juz nie wiem jak to jest :/
-
Wałbrzych
Byłem u nich i stwierdzili cytuje " Audi nie zrobimy ponieważ nie dotykamy samochodów z przed 2000r " a za znajomego tuarega 2.5 TDI 174KM 05r powiedzieli 999zł.
-
Obroty niestabilne powyżej 1500, silnik gaśnie, mruga kontrolka świec
Olej nie ma nic do tego Jakiś dokładny opis by się przydał czy to byl błąd 513 ?? czy jakiś inny? Ale na 99% albo przetarty przewód albo walnięty czujnik:)
-
czujnik ciśnienia atmosferycznego
tez jestem ciekaw.pokazuje gdzies jakie jest cisnienie o danej porze? Tak, pokazuje. W VAGu widac. A powiedz mi kolego czy jak VAG pokazuje ciśnienie 965mbar (cały czas) to czujnik jest uszkodzony?? ale z drugiej strony przy zgaszonym silniku cisnienie atmosferyczne jest róźne od ciśnienia w kolektorze tylko o ~10mbar Sorry za OT
-
Uwalona pompa wtryskowa vp37??
pompa wtryskowa 1.9 tdi afn 110KM audi vw Kraków ? Tablica.pl Tu masz pompe z AFN'a kumpel miał ją brać ale znalazł jakąs blizej a z tej zrezygnował Tylko co ona jest warta --> oto jest pytanie:)
-
Wodana tylnim dywaniku po opadach desczu
Jak masz wode od strony kierowcy to zazwyczaj : - gumka uszczelniająca linke maski - uszczelnienie wiązki przewodów od ECU - uszczelki w drzwiach - cieknie spod szyby - zapchane odpływy pod servo i aku Najlepszym rozwiązaniem będzie zrobić tak jak ja zrobiłem, wyciągnąć wykładzinę ( około godzinki roboty) i wtedy lać wode i obserwować skąd cieknie. Plusem wyciągnięcia wykładziny jest możliwość idealnego wysuszenia bo na aucie to trwa kilka a nawet kilkanaście dni
-
Obroty niestabilne powyżej 1500, silnik gaśnie, mruga kontrolka świec
Podepnij VAG'a i zobacz jakie błędy wypluje
-
Demontaż turbiny - czy da sie wyjąć z kolektorem? I inne pytania:)
Jaki tam masz motor?? tzn oznaczenie kodowe?
-
Mało mocy do 2000 obr
W logach które zamieściłes grupy 011 w tabelce Specified MAPjest wartość którą żąda komputer a w tabelce Actual MAP masz wartości jakie daje turbo u ciebie widać ze bardzo słabo wstaje Wywal kata jak go masz a dawke sprawdzisz w grupie 001 w 2 tabelce (musisz mieć 90* C na blacie) Jak zmienisz dawkę i wywalisz kata o ile go masz to zrób znowu logi Edit: I wyczyść przepływkę
-
A4 B5 1.9 Silnik 1Z Pompa abs
zazwyczaj przy problemach z turbo wywala błąd 575 n75 w twoim wypadku jest to zawór sterujący zaworem upustowym turbo A do logów potrzebujesz Vag'a opis jak zrobić logi dynamiczne znajdziesz w dziale "diagnostyka VAG". Jesli sterownik silnika wpada w awaryjny to turbo dmucha ale komputer ogranicza ciśnienie doładowania A i co najwazniejsze turbo pracuje cały czas od momentu zapalenia silnika Nie ma takiego czegoś ze turbo się "załącza" lub nie czym wyższe obroty tym turbo daje wyższe ciśnienie Jesli nie wierzysz ze turbo bangla już na wolnych wystarczy ściągnąć wąż z turbiny który łączy się z filtrem powietrza i odpalić auto a twoim oczom ukarze się kręcący się wirnik
-
Mało mocy do 2000 obr
Ile na blacie już jest (gdzieś na forum czytałem ze kat w TDI z przebiegiem ponad 200tyś to już pomyłka)?? A i jaka dawka ?? Gdy u siebie przy wymianie plecionki wywalilem kata (283tyś km) i dawkę ustawiłem na 3.5mg(wcześniej 8,8mg) czuć od razu że z dołu lepiej się zbiera ale logów nie robilem. Zrobię dopiero logi po czyszczeniu suszarki
- Mało mocy do 2000 obr
-
A4 B5 1.9 Silnik 1Z Pompa abs
Jak turbo Ci nie dmucha to musisz zrobić logi dynamiczne grupy 011 i pokazać co tam wyszło:) Obstawiam N75 a wlasciwie spręzynke w zaworku (w AHU 20 min zajmuje naprawa tego z rozebraniem i wsadzeniem) podejrzewam ze więcej jak 120km/h nie idzie A co do ABS'u to koledzy juz powiedzieli wszystko w tym temacie I naprawdę zmień mechanika Jak chcesz wiedzieć więcej to musisz spisać nr błędu
-
Demontaż turbiny - czy da sie wyjąć z kolektorem? I inne pytania:)
Wszystkie sruby idą w miare dobrze ale łatwo obrobić 2 jedna z lewej strony turbo a druga z prawej. Mówię o srubach łączących turbo z kolektorem. Łatwiej by było jak by wyszła suszareczka z kolektorem. spróbuje w audi wyciągnąc jakoś z kolektorem, moze odkręce poduszke silnika i jakoś wyjdzie,bo w sumie jak przypomina mi się kumpla pasek i kombinowanie z tymi dwoma srubami to az mi się płakać chce
-
Dziwny dźwięk podczas odpalania.
Jak dla mnie to tak jak wspomniał kolega cowboy1 -rozrusznik
-
Demontaż turbiny - czy da sie wyjąć z kolektorem? I inne pytania:)
Jak robilem turbo kumplowi w pasku (AFN) nie było opcji zeby wyciągnąc z kolektorem,w audi pewnie tez się nie da. A szkoda:/ bo czeka mnie demontaż mojej:/
-
01237 zawór odcinający paliwo -N109
Zawór ten znajduje się na pompie wtryskowej idzie do niego jeden przewód skręcony śrubka zobacz czy gdzieś się przewód nie przetarł i nie masuje. A silnik pali normalnie??
-
czujnik ciśnienia atmosferycznego
Sorry nie spojrzałem na rocznik twej furmany W późniejszych rocznikach z tego co się orientuje to czujnik ciśnienia atmosferycznego jest zintegrowany z czujnikiem temperatury w kolektorze ssącym (na rurze jest przed ssącym). Ale niech ktoś poprawi jak się myle.
-
Olej silnikowy w płynie chłodniczym
Ja bym raczej obstawiał uszczelkę pod głowicą. Jak uszczelka siądzie i pójdzie z kanału olejowego na kanał chłodniczy to ani kopcić nie będzie płynu także nie będzie ubywać. Ale dla pewności sprawdź chłodniczkę i od razu wymień oring. Ja sprawdzałem zawsze w taki sposób ze jedną rurke od chłodniczki zatykałem a w drugą sprężone powietrze i całość do wody i patrzyłem czy gdzieś nie lecą bąbelki
-
Stuki na maglownicy a regulacja proszę o poradę
A powiedzcie mi czy po wyciągnięciu tej czarnej gumki z sruby od regulacji u was też polało się troche oleju?? A i czy ona mocno jest dojebana bo chciałem popuścić o 1/4 obrotu bo wydaje mi się że jest za mocno skręcona. Ale kwadrat + rurka i nie bardzo to chcialo się odkręcić.
-
Napięcie na pompie wtryskowej - prosze o poradę
Z tego co mi wiadomo wszytskie operacje powinno ustawiać się przy 90* C
-
Wężyki podciśnienia - zagadka - foto
Może ktoś tym zatkał EGR