Treść opublikowana przez Bartollo
-
Szarpie przy odjeciu pedalu gazu.HELP
Kolego się siej tutaj herezji, rafaelle najprawdopodobniej ma silnik na pompie:wink: Do sprawdzenia przewody paliwowe i wymiana filtra paliwa. Możesz mieć zapowietrzony układ, sprawdź czy nie śmierdzi ropą pod maską Przecież AJM jest na pompkach. A masz ASR?
-
Błąd 597
Nic nie grzebane. Dopiero jutro będę tarcze i łożyska zmieniał i chyba wieńce, bo wydaje mi się ze się lewy wygiął przez kamień który jakoś dostał się pomiędzy tarczę a osłonę lub jest to kawałek osłony na tarcze, która nadmiernie skorodowała. W każdym razie coś tam wpadło ale już tego tam nie ma. Jutro będę się z tym bawił. Wieńce ABS polecasz ori czy zamienniki ??
-
Błąd 597
VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Po logu widać ze coś jest z tylnym lewym, Ale prawy także coś babra mam rację ?
-
Błąd 597
Ale błędu czujnika nie wywala.
-
Błąd 597
Witam dziś pojawił mi się błąd 597 - "Nieprawidłowe sygnały z czujników kół". I nie wiem co z tym fantem zrobić. A chciał bym się tym zająć jak będę wymieniał tarcze i klocki. A i ABS stał się nadwrażliwy tzn pedał jest twardy i po delikatnym naciśnięciu czuć po pedale ze pompa juz gra i to nie zależnie od prędkości czy to 20km/h 80km/h czy 150km/h.
-
Swiecaca sie kontolka ABS i ASR po ruszeniu,po ponownym uruchowmieniu nie swieci
Najprościej popatrz gdzie kabel wchodzi w bude wyciągasz tą gumową uszczelke i masz wtyczke:P
-
Szybkie pytanie---> jaki rodzaj tarcz na tył w przedlifcie ?
Źle mnie zrozumiałes kolego Albo ja chooojowo napisałem Odpowiadam sam sobie na pytanie W przedlifcie i polifcie tarcze są takie w które wbija się bieżnie łożysk a w quattro są same tarcze w których nie potrzeba wbijać łożysk i wieńców ABS
-
Szybkie pytanie---> jaki rodzaj tarcz na tył w przedlifcie ?
Panowie mam pytanie jak w temacie, jutro jadę do sklepu po tarcze i klocki na tył ale zastanawiam się czy w przedlifcie sa tak jak w polifcie tzn razem z łożyskami ?? i trzeba zbijać wieniec ABS i wkładać na nowe czy są to tarcze zwykłe które wkłada sie na piaste i wsio Za wszystkie odpowiedzi z góry dziekuje PS : Jesli był taki temat to przepraszam Nie użyłem szukajki
-
Swiecaca sie kontolka ABS i ASR po ruszeniu,po ponownym uruchowmieniu nie swieci
Znajomy wyciagał takimi szczypcami wygietymi ( coś jak te http://infobot.pl/r/2e6U ) na przeciw wagę. Ale jak masz zamiar go wymienić to go rozwal w choooy Nie wiem czy w a4 jest tak jak w A6, tzn nie wiem czy siedzi tam miedziana tulejka w zwrotnicy i w to wchodzi czujnik A odległość w a6 czujnika od koronki to 0.25mm, w praktyce wygląda to tak jak by czujnik prawie dotykał koronki
-
[b5 AHU/1Z] Sprzęgło
W sumie teraz mi się przypomniało ze AHU od bodajże 98r miały dwumas. I kolega moze mieć racje. Gdzieś na forum pojawiła sie taka wzmianka. Ale ile w tym prawdy to nie wiadomo. Ps : Kolego nie spinaj sie tak
-
Swiecaca sie kontolka ABS i ASR po ruszeniu,po ponownym uruchowmieniu nie swieci
Sorry za wprowadzenie w błąd. Zapomniałem ze w A4 jest wciskany czujnik w zwrotnice a nie do niej skręcany. Ale to nie zmienia faktu ze prawdopodobnie go uszkodziłes. Podlącz vaga i zobacz czy to ten czujnik padł
-
lampka AIR BAG ?
Zapewne problem z kostką pod siedzeniem Nawet jak ją podłączyłeś to aby kontrolka zgasła wymagane jest podłączenie VAG'a i skasowania błedu
-
Stukanie podczas dodawania i puszaczania gazu
Przyśpieszając na 4 z 1200obr/min zabijasz dwumas taka mała uwaga
-
Zbyt mocno napięty pasek rozrządu
Zrzuć osłonę paska i zobacz ręką czy jest za mocno napięty Zazwyczaj jak jest za mocno napięty to świszczy.
-
[b5 AHU/1Z] Sprzęgło
1z i AHU mają zwykłe koło zamachowe Sprawdź jaki kod jest na pokrywie paska rozrządu i na bloku a i na wlepce w bagażniku
-
Swiecaca sie kontolka ABS i ASR po ruszeniu,po ponownym uruchowmieniu nie swieci
Na 100% uwaliłeś czujnik ABS. Rzadko spotykałem się z tym żeby po odkręceniu śrubki mocującej czujnik do zwrotnicy czujnik wychodził w całości. Podłącz Vag'a i zobacz czy na pewno jest błąd tego czujnika,następnie rozwal go młotkiem i śrubokrętem,wygrzeb wszystko co po nim zostało wyczyść otwór w który wchodzi czujnik papierem ściernym, nasmaruj i wsadź nowy przykręć z czuciem śrubkę i po robocie a i wyczyśc z rdzy wieniec ABS'u
-
Nie odpala AFN.
To popatrz czy zaworek odcinajacy paliwo się otwiera.
-
Swiecaca sie kontolka ABS i ASR po ruszeniu,po ponownym uruchowmieniu nie swieci
Prawy przód czyli w twoim wypadku strona kierowcy
-
Swiecaca sie kontolka ABS i ASR po ruszeniu,po ponownym uruchowmieniu nie swieci
Czujnik przedni prawy -obwód otwarty lub zwarcie do plusa. Także wyciągal bym go i zobaczył czy nie ma na nim opiłków metalu i czy wieniec na przegłubie jest cały. I czy czasem w kostce nie ma wody A po następnym odpaleniu jak zgasnie to ABS jest??
-
Nie odpala AFN.
Sprawdź czy podaje napięcie na zaworek N109 albo podaj plus bezpośrednio na zaworek. Dobrze by było jak byś podpiął vaga i sprawdził co tam wypluje A takie głupie pytanie --> wacha jest ?? u kumpla golfie 3 1z tez niby pokazywał 1/4 baku, a tak naprawdę sucho było (pływak się zawiesił) ile my kombinowali żeby go zapalić, aż w końcu chcieliśmy filtr paliwa wymienić, wyciagamy a tam prawie sucho było. Po dolaniu paliwa do baku i nalaniu do filtra, psikneliśmy plaka w kolektor zapalił od szczała
-
Rozrząd Audi a4 b5 czy wymieniać?
To zależny od Ciebie ja bym wymienił kpl i miał z głowy na 60 tyś Ogolnie cięzko jest ocenić faktyczny stan zuzycia rozrządu. Pasek nawet który wygląda na prawie nowy tez może się zerwać albo pogubić zęby a w dieslu wiesz czym to grozi. Za około 600zl masz konkret kpl rozrząd
-
Sprężarka klimatyzacji
Wydaje mi się ze to raczej nie ten dział
-
Opóźniona turbina, większe spalanie
i dużo by się wyjaśniło
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
Dla zainteresowanych 2.5 TDI V6 opisany jest w "Poradnik auto swiat" artykuł nosi tytuł "Nieudany silnik VW:2.5 TDI V6"
-
Spotkania na drodze
Pozdro dla użytkownika pomarańczowej b5 avant 2.5 TDI na DJ tablicach jeżdżącego bardzo często po kamiennej:P POZDROOO i zwolnij trochę bo czasem trudno Cię dojść