Treść opublikowana przez Bartollo
-
Spadek mocy przy 120km/h
575 to tylko sprawa turbo instalacja vaga i logi rozjaśnią temat ale obstawiam stojące dęba żaluzje w suszarce
-
problem z mocą oraz dziwne wskazania
Bardzo chaotycznie te logi zrób kazda grupę osobno na 3 biegu bądź 4 od 1500obr/min do 4200obr/ min i zjedź dawka na 3.5 mg przy 90*C na pewno mu to nie zaszkodzi. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Problem audi a3 1,9 90 koni
Sprawdź przekaźnik zasilający sterownik silnika Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Mi jak spadl całkowicie wąż z rury pod zderzakiem to nawet dymka wiekszego nie puściła. Jedyne Co bylo to efekt dźwiękowy odrzutowca w okolicy 2 tyś obr. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Czyszczenie intercoolera węrzy itp od turbo
Ta to jest separator odmy. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Czy warto zamontować blow-offa do 1.9 afn.Wady-zalety?
Nie masz duzego doladowania wiec ten zawór nie ma co upuszczac wiec zamiast fajnego światu jak w turbodoładowanej benzynie o dużej mocy twój klekot ledwo będzie pierdzial Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Metaliczne stukanie w silniku
Nie stosować PSJ i moze juz są wżery na muszli turbo bądź wtryski juz podlewaja najlepiej minimum raz w tygodniu dać jej ostro w palnik oczywiscie jak wskaźnik pokaże 90* C Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Szczerze to wszędzie od gumowych łączników przez rury do intercoolera Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Ale jak dla mnie to jednak będzie nieszczelnosc w dolocie. Przez przepływke nawet jak by ostro cięła dawke to doładowanie powinno być wyższe Chodź mogę sie mylić Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Uszczelka górnej miski olejowej-walek wyrównoważający
Temat prawie ogarnięty. Jedyne z osprzętu trzeba ściągnąć sprężarkę a rozrusznik lekko odsunąć dolna śrubę trzeba odkręcić. Blokada wałka wyrównoważającego jest po odkrecenie śrubki m6 na imbus 5 i wkreceniu dluzszej w otwór po wcześniejszym zablokowaniu walu w GPZ. Śrubka ta jest kolo rurki olejowej. Jak by ktoś chciał to mam foto w którym dokładnie to miejscu Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
To zrób znów 011 dynamiczne i będzie wiadomo Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Czyszczenie intercoolera węrzy itp od turbo
W turbodoładowanych dieslach olej w dolocie to norma turbo moze puszczać separator odmy juz nie spełnia swego zadania i turbo zasysa mgiełke olejowa. Żeby odkręcić kolektor wyciągasz obudowę filtra powietrza rurkę od egr rure podłączona do kolektora i 6 śrub m8 na imbus 6. I masz go na wierzchu i po raz kolejny mowie Ci ze na forum jest opis jak zaślepić EGR opcja szukaj nie gryzie Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Czyszczenie intercoolera węrzy itp od turbo
Ściąg kolektor ssący wlej trochę benzyny ekstrakcyjnej i podpal czekasz aż sie wszystko wypali i nastepnie skrobiesz to co zostalo później mozesz jeszcze użyć środka do czyszczenia kominków intercooler przepłukaj ropą a później benzyna ekstracyjną. Egr musisz zaślepić blaszka min 2mm. Po puszcze zaraz przepali. Dawke i kat ustawia sie przy użyciu vaga. Na forum jest opisane jak ustawić kat i dawke. A także jak zaślepić EGR Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Czyszczenie intercoolera węrzy itp od turbo
Jak masz wolny czas to wyczyść caly dolot. Mozesz zaślepić egr wypalić kolektor ssący wywalić kata. Ustawic kąt wtrysku i dawke. Separator odmy wymienic na nowy i zrobić komplet logów aby wyjasnic ciecie turbo Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Czyszczenie intercoolera węrzy itp od turbo
Odme się wymienia w sumie sam separator odmy bądź zaklada się OCT (oil catch tank) aby pozbyć się dostawania się par olejowych przez odmę. Z tego co widze to masz auto z 96r a zdjęcie jest z silnika poliftowego bo ma czujnik ciśnienia na tej plastikowej róże dolotowej a nie jak przed liftem w ECU,a ten czujnik pod rurą to czujnik temperatury powietrza w kolektorze ssącym G72 odma do turbo ma się wten sposób ze puszcza olej w turbo które ten olej podaje dalej przez intercooler i dociera az do EGR'a gdzie w połączeniu z sadza z wydechu którą puszcza EGR do dolotu powstaje gęsta smola która zabija kolektor ssący
-
Czyszczenie intercoolera węrzy itp od turbo
Wyczyscić nie zaszkodzi lecz za jakiś czas olej w dolecie znów zagości Jak nie dostanie się przez samo turbo to pary olejowe pójdą przez odme
-
Uszczelka górnej miski olejowej-walek wyrównoważający
Wyciek na pewno jest z tego miejsca. Wszystko juz prawie rozebrane zostało wyciagnac pompę oleju i wałek wyrównoważający. Lecz nie wiem w którym miejscu jest miejsce na blokadę tego wałka aby go ustawić w tym samym miejscu. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Uszczelka górnej miski olejowej-walek wyrównoważający
Panowie robię z znajomkiem jego 2.5 V6 zrzuciliśmy już kołyskę dolną michę lecz nie wiemy jak ustawić wałek. Są jakieś blokady czy coś ? A i czy gorna część miski wyjdzie jak nie rozbieraliśmy przodu ? Posiada ktoś jakieś materiały pomocnicze i byłby skłonny się nimi podzielić ??? Z góry dzięki za info
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Na dobry poczatek sprawdź gumowe łączniki pomiędzy tą plastikową rurą a kolektorem. Chodzi Ci o uszczelkę pod sciek olejowy z turbo ?? jesli tam to ona nie ma nic do tego.
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Po logu 011 widać ze masz nieszczelność w dolocie. A przy się BS 011 sztanga sie podnosi ? I jak przyspieszasz nie slychac szumu powietrza cos jak odrzutowiec ? Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
011 dynamiczne.
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
masz log 011 moze ??
-
Nie odpala po wymianie filtra paliwa
A co jak np u mnie po zakupie wymienialem filtr i ktoś wczesniej tak go zakręcił że bez wkręcenia górnej części w imadło i klucza lańcuchowego do filtrów olejowych się nie obeszło ?? też dasz radę na aucie zmienić ?? po wymianie wystarczyło zalać filtr przez zasilanie aż powrotem się przeleje i zalozyć węże i jara z pół obrotu
-
nie działa wskaznik temperatura silnika
Ja mam UK-NSI i test zegarów idzie aż miło a rok mej fury to 96. Jedyne co nie da rady zrobić to bs 011 Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
nie działa wskaznik temperatura silnika
Ściąg vcds lite 1.0 witaminka i masz w pełni sprawnego vaga. A4-Tomek jaki masz licznik ? VDO czy Uk-nsi ? Wysłane z telefonu stacjonarnego.