Treść opublikowana przez Bartollo
-
POMOCY czy środek do czyszczenia wtryskiwaczy rozczelnił mi pompę.
Jaki przelot ? Mozliwe ze to przez ten środek wypłukał osad z nastawnika który dodatkowo go uszczelniał. Wymień uszczelkępod nastawnikiem i lataj dalej
-
[110KM] Problem z ABS i prawdopodobnie z turbo.
Sciąg sobie VCDS'a 1.0 Lite i witaminkę bo polski vag to bubel. Pospisuj błędy wykasuj wszystko i zobacz co wróci i będzie się mysleć co dalej. 3 piknięcia zaraz po włączeniu zapłonu są od niedziałającego ABS'u. Jak masz jak to zrób logi dynamiczne zwłaszcza grupy 010 i 011
-
Uszczelka górnej miski olejowej-walek wyrównoważający
To nie moje auto Na razie znajomek lata i jest sucho dodatkowo wymieniona została uszczelka prawej pokrywy zaworów jak będę na kompie to poprawie fotki Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Szum, świst pod maską podczas przyśpieszania
Syczenie po zgaszeniu silnika to nic innego jak rozpręzający się gaz w układzie klimatyzacji
-
Uszczelka górnej miski olejowej-walek wyrównoważający
Dorzucam kilka fotek z uszczelniania A8 AFB 2.5 V6 trochę czasu minęło lecz zapomniałem o tym wcześniej ) Więc jak widać przodu nie trzeba zrzucać ani alternatora (jak to ktoś wyzej pisał ) Górna misa z napinaczem paska klimy i pompa oleju- Na foto górna misa walek wyrównoważający i pompa oleju - Wałek wyrównoważający z blokadą (prawa dolna część obudowy wałka)- Blokada wału wykonana z kawlaka rurki wspawanej nakrętki i pręta gwintowanego M8- Zwisający łańcuch napędu pompy oleju i walka wyrównoważającego- Sorry za jakość zdjęć robione na szybko telefonem
-
Przedmuchy silnika? Wideo.
A czemu nie mozna tak robić??? Bo pierwsze słysze w sumie A tak BTW to jak ucieka płyn to ten wyciek jest cięzko zlokalizować bo od razu odparowuje to co wyleci Mam AFN'a w sumie nie jest to PD z przelotem 300tyś według szafy i też mam takie przedmuchy lecz ciśnienie na garnkach po 30Bar więc nie łamie się tym i latam Zmierz kompresje i bedziesz widział jak prezentuje się teoretyczny stan pierscieni i zaworów
-
AFN Przypadkowe zdławienie silnika .
Nie tylko pasek sprzęgło skrzynia przeguby itd dlatego zazwyczaj mają więcej niz 1 auto jednym jeżdzą a drugi na warsztacie I poza tym zazwyczaj Elki są w benzynie gdzie moment obrotowy w porównaniu do diesla jest mały Sorry za OT
-
AFN Przypadkowe zdławienie silnika .
Dla świętego spokoju ściąg pokrywę paska 2x zapinka i jedna śrubka plastikowa i oceń wzrokowo jak wygląda pasek jak pali i nie kopci to jeździj
-
Dźwięk przy odpalaniu silnika - wideo
Następnym razem wrzuć filmik na YT sorry za OT
-
AFN Przypadkowe zdławienie silnika .
Jak pasek w miare świeży to lajt przy starszym (czytaj luźnym,sparciałym itp itd ) moze się zerwać przeskoczyć bo chcąc nie chcąc jak gasisz kluczykiem odcinasz paliwo lecz silnik nie przenosi momentu obrotowego za pomocą skrzyni na koła a jak go zdławisz nastepuje nagłe zatrzymanie silnika ponieważ musi pociągnąć ponad 1300kg masy auta którego nie jest w stanie ogarnąć,tłoki mają swoją siłe bezwładności i one by chciały chodzić cały czas a wałek krzywkowy i pompa juz stoi mam nadzieje ze zrozumialeś co chce Ci przekazać i ze nie namieszałem za dużo
-
Problem z błędami.
Zaopatrz sie w palnik i uważaj żeby odwrotnie pierścienia w turbo nie założyć Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Problem z błędami.
Jasne ze tak trochę zdolności manualnych i zrobisz sam. Najpierw zapodaj logi grupy 011 dynamiczny. A jak wyczyścić suszarkę jest na forum. A czujnik g71 jest przy ścianie grodziowej od spodu na rurze plastikowej nie daleko od N18. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Problem z błędami.
Po co coś wymieniać bez potrzeby. Najpierw vag i logi i dopiero coś wymieniać. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Dziwne zachowanie po wymianie pompy
A dawka i Rsw jak sie prezentuje? A i patrzyłeś jak chodzi ten pierścień w pompie tzn ten co wchodzi w niego bolec nastawnika. Moze jest przytarty. On powinien luźno bez oporu chodzić. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Dziwne zachowanie po wymianie pompy
A masz napięcie na zaworku N109 ?? On odpowiada za odcinanie paliwa.
-
Problem z błędami.
W moim AFN'ie 575 i 519 występowały razem po dużym przeładowaniu po za zakres pomiaru mapsensora. Po logach stwierdziłem ze geometria stoi,wyczysciłem i błedy nie powracają.
-
Przewody klimatyzacji -jaki nr ?
Jak by dało się zczytać nr z tego przewodu to bym nie pytał na forum. ---------- Post dopisany 02-04-2014 at 21:00 ---------- Poprzedni post napisany 31-03-2014 at 23:15 ---------- Jak by ktoś potrzebował nr tejże rurki to go podaje 8D0 260 701H (przewód tylko do przedlifta)
-
Wentylator klimy chodzi cały czas po odpaleniu
Nic nie robiłem i samo ustało. I juz długo jest spokój. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Przewody klimatyzacji -jaki nr ?
Witam. Poszukuje nr przewodów klimatyzacji chodzi mi głównie o te co idą pod autem od sprężarki gdzieś tam bo niestety moje zakończyły swój żywot. Zostały rozerwany ponieważ zawiesiłem się na krawęzniku. Z góry dziękuje ---------- Post dopisany 31-03-2014 at 18:41 ---------- Poprzedni post napisany 30-03-2014 at 23:03 ---------- Dziś sprawdziłem dokładnie i poległ ten przewód od sprężarki do chłodnicy klimy. I o jego nr mi chodzi. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Proszę o analizę Logów (słabo jedzie)
Ja tam w taki sposób wyczyscilem i efekt był bardzo dobry Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Proszę o analizę Logów (słabo jedzie)
Kładziesz kolektor na glebe otworami do góry wlewasz do niego bezyne ekstrakcyjną/rozpuszczalnik bądź cokolwiek łatwopalnego podpalasz i czekasz aż się wypali jesli nie zacznie się sam palić tzn osad w srodku to dolewasz i ponownie podpalasz. Po całej operacji gdy się wypali stukając młotkiem gumowym w kolektor powinny z niego wypadać kawałki zwęglonej mieszaniny oleju z nagarem :)co nie chce odlecieć i to widzisz traktujesz śrubokrętem
-
Przeładowanie Turbo
To ze za chwile masz zajebaną geometrie mogą powodować różne czynniki od PSJ do lejących wtrysków
-
Podratowanie układu wtryskowego.
Zmniejszyłeś dawkę to sie dół zepsuł a to ze nie chce zejść poniżej 3.8mg to nie wina pompy tylko ustawienia nastawnika Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Stuka coś z przodu! Co to może być?!
Magiel także moze stukać Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Wymiana pompy wtryskowej na inna
Jak sie zgodzi na wymiane to nawet 2 flaszeczki postawie Wysłane z telefonu stacjonarnego.