Treść opublikowana przez Bartollo
-
Szarpanie przy ruszaniu
A nie rozważał kolega zmiany sprzęgła na zwykłe tanie ze sztywnym kołem
-
Remont silnika
Widzę kolega cos strasznie niewierzący jest. Ostatnio robiłem lagune II 1.9dci turbo wypiło olej (na szczęście poszedł w wydech) po zrobieniu turbo nalaliśmy oleju i co sie okazało,w silniku tłukło jak młotkiem,micha w dół i na 3 garze obróciło panewkę korbowodową takiej temperatury dostała ze aż wtopiła sie w stopkę. Silnik bez oleju chodził moze z 2-3 min. Wysłane przy użyciu telefonu stacjonarnego.
-
Remont silnika
Jak chodził bez oleju to pierwsze co złapie na panewkach wiec micha w dół i trzeba zobaczyć jak wyglądają panewki główne i korbowodowe. Wysłane przy użyciu telefonu stacjonarnego.
-
Audi A4 b5 1.9TDI - zwiększenie dawki paliwa
Te Power boxy z allegro to w rzeczywistości oporniki za 10gr i potencjometr za okolo 2zł działa to na zasadzie takiej ze oszukuje czujnik temp paliwa wtedy sterownik podnosi dawkę tzn ilość wtryskiwanego paliwa na cylindry. Zmienia sie temperatura spalania resztki dopalają sie na denkach tłoków i w najgorszym wypadku wypali dziurę w tłokach najlepsza opcja to jak kolega wspomniał aby podnieść moc to chip tuning u profesjonalisty dawka ma byc na poziomie 3.5mg/skok. Wysłane przy użyciu telefonu stacjonarnego. Kom
-
Szpece od audi
Sprawdź w blokach pomiarowych w vagu który czujnik wariuje. Wysłane przy użyciu telefonu stacjonarnego.
-
Kontrolka otwarcia drzwi
Wsadzić licznik z a6 i dorezać. Innej opcji nie widzę. Wysłane przy użyciu telefonu stacjonarnego.
-
EGR złamana koncówka
Zaślep EGR (na + dla silnika ) a zawór n18 zastosuj jako n75
-
EGR złamana koncówka
Kolego to ty masz złamany krucieć w N18 zawór do EGR czy N75-zawór turbo bo juz nie bardzo ogarniam ? Jesli n75 jest walniety to mozesz zamienić go z n18 jesli jest dobry.
-
Nierówna praca silnika kontrolka abs
Jak byś uzupełnił profil i podał kod silnika było by łatwiej
-
Silnik z Seata Toledo do Audi A4 B6
Wątpię ze wpasujesz silnik ułożony poprzecznie do audi gdzie silnik siedzi wzdłużnie. Ale mogę się mylić.
-
Brak Swiateł drogowych (długich)
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/11352-all-b5-regeneracja-przelacznika-swiatel-drogowych/ Ja miałem to samo (częsta przypadłość b5'iątek) po regeneracji chodzi juz 2 lata
-
Kontrolka otwarcia drzwi
Przedlifty z fisem nie miały komunikatu o drzwiach, miały to ostatnie sztuki b5 i A6.
-
bardzo pilne silnik afn z przedlifta do polifta AFN
Kumpel ma AFN'a w a4 z 99r i ostatnio porównywalismy nasze silniki wszystko jest prawie identyko. Zmieniło się kila szczegółów z tego co zauwazyłem czujnik ciśnienia doładowania jest na dolocie a nie jak w przedlifcie w ECU, inny był trochę ten plastikowy przewód do odmy co wychodzi z bloku ale po łapach jak patrzyłem to było wszystko tak samo.
-
Seriale
Ja tam cisnę Arrow i The walking dead akurat na dniach nowe sezony sie zaczynają
-
Kierownica nie wraca do punktu "0"
Przy jeździe na wprost bylo ok kierownica chodziła normalnie tylko na zakrętach była rzeźnia. Posprawdzaj górne wahacze i końcówki,u mnie stała prawa. A wspomaganie chodzi dobrze na postoju? Po zmianie końcówek ustawieniu zbieżności i przepłukaniu układu wspomagania auto zachowuje sie poprawnie.
-
Biały dym podczas ruszania
Biały dym - spalanie płynu Niebieski -olej czarny -wtryski /nieszczelność w dolocie. Więc zasadnicze pytanie,ubywa płynu chłodniczego ?
-
Klapa gasząca z DTi do AFN'a
Wpadła mi w łapy klapa gasząca z DCi i mam plan aby dorezać do mojego AFN'a wielu spyta po co ? Aby silnik gasł łagodnie a nie nagle się zatrzymywał Zresztą słychać różnice jak gaśnie PD a VP. Do sterowania zaworkiem wykozystał bym przekaźnik rozwierający taki który w momencie braku plusa zewrze styki i otworzy zaworek który poda podciśnienie do klapy. I teraz mam 2 pytanka jak odłączę przewód z N109 i podepnę pod przekaźnik czy komputer wywali błąd ? I drugie pytanko to gdzie najlepiej wpiąć się z podciśnieniem ? Bezposrednio pod vacum czy lepiej pod magazyn/zbiornik podcisnienia ?
-
[B6 AVF/AWX] Max prędkość ?
Orientuje się ktoś ile w b5 przekłamuje średnio licznik ? w week na autostradowej obwodnicy Wrocławia z ziomeczkiem na kołach 205/55/16 liczinkowe 218km/h seria AFN i to już był chyba max
-
Komunikat na Fis'ie
Pojawia się km/h1 czy km/h2 ? jedynkę kasuje się przytrzymując podczas jazdy powyżej 5km/h wciśnięte lewe pokrętło a 2 wyłączasz zapłon wyciągasz kluczyk naciskasz lewe pokrętło kilka sec zapali się podświetlanie licznika kilometrów po chwili zapali się fis i tam bedziesz miał prędkość naciskasz reset na manetce fisa i pojawia się 350km/h włączasz zapłon i jest ok
-
Prośba o ocenę paska rozrządu
Widziałem paski które się zrywały a wyglądały jak nowe. Ja dla świętego spokoju w Audi jak i poprzednich zrobiłem pakiet startowy (rozrząd + olej i wszystkie filtry ) wiem co ma i latam juz bezawaryjnie 2 lata i prawie 40tys km Rozrząd do afn'a nie jest drogi a remont głowicy trochę kosztuje
-
Wymiana wahaczy, ocb ?
Mi ostatnio nawę palnik nie pomógł dopiero prasa i dobre grzanie a 2 lata temu czyszczone wszystko bylo i składane na nowych śrubach + nie żałowałem smaru miedzianego
-
Strefa motocyklistów
Panowie przymierzam sie do hondy nx 650. Miał ktoś styczność z dominatorem ? Chodzi mi wytrzymałość silnika i jak ogólnie sie sprawuje
-
Może ktoś opisać wymiane rozrządu
Wszystkie kostki są przy zbiorniku od płynu wspomagania trzeba zdjąć ten plastik wokół zbiornika
-
Prośba o pomoc mojej małej w konkursie:)
322
-
[1.9 tdi AHU 90km] Problem z paskiem rozrządu po wymianie uszczelki pod miską olejową.
Czysty zbieg okoliczności ze akurat stalo sie to wtedy jak odbierałeś auto. Zmień kpl rozrząd i jeździj.