Treść opublikowana przez Bartollo
-
Im cieplejszy silnik, tym gorzej odpala.
U mnie było to samo winny był aku ,prąd trzymał ładnie ale brak mu było mocy rozruchowej. Wtedy nie miałem jeszcze wskaźnika ładowania na zegarach, więc wpiąłem miernik w aku miał 12.4V (idealnie) kumpel odpalał ja patrzyłem na wynik na zimnym spadało do 10.8V ale paliła na dotyk, na ciepłym prąd spadał aż do 8.9V i ciężko jej było zapalić tak jak by za wolno rozrusznik kręcił więc padła decyzja o wymianie aku na nowy(Bosch silver 80Ah ) i pali dobrze i na zimnym i na ciepłym
-
Miękki pedał hamulca po wymianie klocków i zacisków.
Niby tak opisane jest w instrukcji ale ktoś potrafi powiedzieć czemu ? W audi nie ma korektora siły hamowania wiec po co ?
-
Miękki pedał hamulca po wymianie klocków i zacisków.
Ja miałem podobnie jak mi pękł elastyczny przewód z przodu,układ sie zapowietrzył odpowietrzałem 3 razy i lipa byla pedał miekki, to wziąłem vaga odpowietrzyłem pompę ABS i znów hamulce od prawego tylu i wszystko było ok
-
nie działa wskaznik temperatura silnika
Wchodzisz w 17-instrument poźniej output test 03 patrzysz co sie dzieje naciskasz nextbi dzieje sie cos innego itd
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Teraz dopiero zobaczyłem kolego twoje fotki ja też mam go tak wkręconego. Latam na pół syntetyku. Czyli wychodzi na to ze temp oliwy u mnie jest w pożądku (max jaki miałem to 98*C ) dzięki za info
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
U mnie w obudowie nie ma takiej zaślepki aby odkręcić i w to miejsce wkręcić czujnik,mam tylko jedno miejsce z gwintem i tam mam wkręcone. Później podrzucę foto jak to mam zrobione. Jak spokojnie jeźdze to temp oleju 80*C pampersa brak tak jak i górnej na silnik nie mam.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A czujniki w podstawie filtra stykają wam sie z olejem?
-
Przeładowanie Turbo
Za każdym razem czyszczę tak samo zaczynając od zmywacza do hamulców Wurth poprzez papier wodny 800 kończąc na 2500. Moja żona jeździ na bardzo krótkich odcinkach z zajedwabistym PSJ więc geometria zaraz staje. Odkąd zmieniła styl jazdy (nie bierze auta na krótkie odcinki tzn do sklepu na małe zakupy i gdy olej ma min 80*C dostaje troch więcej ognia na tlokach zapiekająca się geometria to historia. Wiec jest mozliwe zapiekanie się geometri w ciągu tyg. PS moja odpowiedź tyczyła się kolegi z geometrią w AFN a nie do założyciela tematu.
-
Powyżej 4 tys. samochód się dławi
Robiłem w 1z wzdłużnym. Znajomek lata już ponad rok i ani razu nie podwiesił zaworów. U niego podwieszał nawet i na gorącym silniku. Ori spręzyny juz był za miękkie i nie dawały rady domknąć zaworów,po zmianie na AFN'owskie jest ok. Sądzę ze nawet jak by kupic nowe spręzyny do 1z'ta to by było OK stare z racji wieku auta i przelotu miały prawo stracić swoją sprężystość.
-
Przeładowanie Turbo
Kolega to wszystkie rozumy pozjadał widzę. Co temat to kolega wygłasza swoje teorie poucza i mówi jaki to nie jest za***isty czego to nie używa ale żeby podzielić sie konkretnie wiedza i opisac co i jak to juz nie łaska. Także pozdrawiam i zycze aby twoje auto dalej paliło 5.5l przy ostrym kacie i aby twój nastawnik lutowany przy użyciu srodków z Usa nigdy sie nie zepsuł i Kolega mi moze wytłumaczy jak moje turbo zaraz po czyszczeniu gdy auto używa tylko moja żona po 3dniach przeładowuje rozbieram znów turbo geometria stoi. Czyszczę jeżdżę Ja i problem nie występuje. Albo niech kolega sie nie fatyguje przecież ktoś kto sie tym zajmuje wie i widział wszystko nie będzie polemizował z kimś z forum który nie mial problemów z przeładowaniem przez psj po kilku dniach. A i uprzedzam kat wywalony wtrysku sprawdzone egr out program seria nie kopci.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Panowie a powiedzcie mi jaką wam temperature oleju pokazuje po przejściu na licznik z FIS'em. Wykorzystałem fabryczny przewód do wskazań temp oleju który się kończy pod komputerem , stamtąd przedłużyłem tylko do licznika. Czujnik wkręciłem w wolne miesjce w podstawie filtra ( nie ma fizycznego kontaktu z olejem ) i wkazanie przy cięzkiej nodze mam lekko ponad 90*C gdzie temperatura plynu wynosi 95*C. Jak to wygląda u was ? Moze problem jest w tym że czujnik nie styka się z olejem ? tylko bierze odczyt z podstawy ?
-
Powyżej 4 tys. samochód się dławi
Logi Ci nic nie dadzą Z twojego opisu wynika jasno typowy problem 1z -powieszające się zawory rozwiązanie ? Zalozyć spręzyny zaworowe z AFN'a:)
-
nie działa wskaznik temperatura silnika
W UK-NSI da się zrobić test na 100% Ja w swojej audianie z 96r robiłem bez problemu. Mi to wygląda na problem z zegarem.
-
Wyciek Z Zbiorniczka Chłodzącego
Jeśli z wymianą uszczelniaczy i simeringa wałka i oczywiście splanowana głowica za 700 to rób
-
Afn Brak Mocy, Kierownice Ok
Jak chcesz to podleć do kamiennej to zrobimy logi Albo tak jak kolega mówi kup interfejs (50zł) program z neta lapek i sam diagnozujesz swego klekota.
-
Jaka Jest Różnica Między N75 Od Wersji 90Ps, A 110Ps?
Z tego co się orientuje to nie Ja mam zamieniony n75 z n18 i wszystko jest OK. (n75-biała końcówka,n18-czarna a teraz jest odwrotnie )
-
Afn Brak Mocy, Kierownice Ok
i wszystko będzie jasne równie dobrze może to być przepływka. Ale logi powiedzą jasno co jest 5
-
Aff Świecąca Się Kontrolka Oleju Na Ciepłym
A może najpierw sprawdzić ciśnienie oleju ? Zamiast od razu wymieniać połowę rzeczy na darmo
-
[AFN] Pierwsze odpalenie po wymianie uszczelki pod głowicą
Zapal najpierw auto (zapewne będziesz musiał popuścić rurki na wtryskach aby odpowietrzyć ) Zobacz jak chodzi posprawdzaj czy nic nie cieknie. Jak wszystko będzie OK zagrzej do 90*C kanał 000 w BS nastepnie TDI timing wybierasz silnik AFN i patrzysz jak maluje się wykres, jeśli jest źle to regulujesz pompą wtryskową caly czas obserwująć tdi timing. Na forum jest opisane jak ustawić początek wtrysku tzn jakie śruby popuścić Nie trzeba czujnika zegarowego
-
Olej przy egr
A gdzie zaślepiłeś ? na dole czy u góry??
-
Brak reakcji po przekręceniu kluczyka 1.9 tdi 90 km
Mi ostatnio pół roczny aku sam z siebie padł nie wiem od czego (W mniej więcej 4-5H ) sprawdziłem pobór prądu i jest na poziomie 0.13mA Znajomy poratował prądem i od tamtej pory jest Ok Wiec to nie ma zależności czy stary czy nowy aku,kazdego moze coś rozładować
-
Montaż listw dekoracyjnych w Audi a4 B5 1995 rok 1.9 tdi . Jakie kołki mam Kupić?
U mnie na kleju jest wszystko ok, Odtłuściłem dekor boczek drzwi dałem punktowo klej do szyb co około 5cm przyłożyłem docisnąłem,dodatkowo połapałem jeszcze taśmą malarską (po wyschnieciu pościągałem) aby się gdzieś nie odsunęła i jeżdżę już trochę i jest ok Nic nie trzeszczy i nie stuka Ostatnio próbowałem ją lekko oderwać i zapomnij ze pościło szybciej bym ją oddzielił od tego wewnętrznego plastiku
-
Brak reakcji po przekręceniu kluczyka 1.9 tdi 90 km
Aku nie padł ?? sprawdź czy dużo spada napięcie po przekręceniu na rozruch. Jak nie ma spadku to zobacz czy masz prąd na elektromagnes (cieńki przewód przy rozruszniku ) po przekreceniu na rozruch ale do tego potrzebujesz kompana Jesli jest prąd to padł elektromagnes Jak nie ma zapewne padła kostka stacyjki Ale Najbardziej wygląda mi to na rozładowany aku.
-
Brak mocy przy 3000obr
Weź czasem pod 4 tyś pokręć na biegach a nie ledwo turbo rozkręcasz W dieslu czasem trzeba przepalić rurę
-
Montaż listw dekoracyjnych w Audi a4 B5 1995 rok 1.9 tdi . Jakie kołki mam Kupić?
Zamiast się tak przejmować weź klej do szyb i je przyklej Ja tak w drzwiach zrobiłem Bo mi znajomy wyrwał przez przypadek