Treść opublikowana przez Bartollo
-
Wymiana pompy wtryskowej na inna
Kolego zamienie się na tą pompe 107 J w zamian dam Ci pompe z mojego AFN'a P:P
-
Cykanie podczas pracy silnika
A jak masz ustawiony kąt wtrysku ? mi tak stukał na mocno późnym zapłonie. Sprawdź jeszcze cisnienie oleju
-
urwany wirnik turbo silnik stuka olej w wydechu
Masz moze endoskop na stanie ? zeby zajrzeć w cylindry ? moze coś się dostało z turbo w dolot i kawałki powbijały w gniazda zaworowe.
-
auto nie ma mocy blad 00575
W 1z/ahu zaworek jest tak prosty ze popsuć jedynie się w nim moze sprężynka (pęka ) na forum jest instrukcja jak zregenerować.
-
auto nie ma mocy blad 00575
Nieszczelność w dolocie Posprawdzaj cały dolot.
-
Oil catch tank AHH
Miałem OCT i było elegancko Na zime powrót do serii Jak dasz odmę w dół to pary które się wydobywają z odmy np w korku mogą trafiać do kabiny. Najlepiej było by zrobić odpływ z OCT do miski, wtedy by był lux
-
Pacjent AHU naprawa i przy okazji poprawa silnika
Dziwne ze i n18,n75 i wtrysk mają błąd z opisem przerwa lub zwarcie do masy. Ja bym poszukał po instalacji najpierw. Mialem kiedyś akcje w Citroenie Jumpy przez zwarcie na kablach od wstecznego paliło bezpiecznik i od razu na kompie bląd od przepływki ASR ESP ABS -przerwa lub zwarcie do masy po przecięciu kabla od wstecznego i wsadzeniu innego bezpiecznika błędy się usuwały. A gdy był spalony to błąd był stały.
-
auto nie ma mocy blad 00575
Sztanga w 1z nie będzie chodzić po "przygazówce" z powodu braku zmiennej geometrii rozbierz n75 i zobacz jak wygląda spręzynka. A logi wrzuć tak jak kolega napisał zapisane są w folderze gdzie masz zainstalowanego VAG'a w podfolderze o nazwie LOGS
-
1.9 TDi problem z chwilowym gubieniem mocy
A jak puścisz noge z gazu i zaraz depniesz to idzie ?? chodzi w momencie zawiechy ? W AHU i 1z pęka często sprężynka w n75 wkłada się z długopisu i ogień
-
Problem z Turbiną, logi
To ty chcesz czyścić geometrie czy regenerowć turbo raz piszesz o regeneracji a zaraz o czyszczeniu geometri turbo sam wyciągniesz i wyczyścisz opis jest na forum. Ale jak juz będziesz miał wżery na muszli to niestety za niedługo znów będziesz czyścił Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Kopci na niebiesko i gaśnie.
Według szpeców z Ingolstadt 7 bar
-
Problem z Turbiną, logi
Regenerowane turbo jak będziesz o nie dbał (wymiana oleju na czas, nie katowana na zimnym, i nie gaszenie na gorącym odrazu po kacie ) to posłuży podobnie jak ori Zrób opcje PRO czyli rozpołowią ci ją wyważą doważą wirnik uszczelnią itp i masz spokój na lata Sztanga zaraz po odpaleniu powinna iść na max do góry sciąg węzyk i zobacz czy zasysa palca, jesli tak to geometria stoi jesli nie to musisz posprawdzać węzyki od pompy vakum przez N75 do samej gruszki
-
Zapychający się wężyk podciśnienia IC-ECU jak rozwiązać ?
OCT -Oil Catch Tank czyli zbiornik wyłapujący olej który puszcza odma w dolot.
-
Wybór i poszukiwanie motocykla.
Na poczatek to polecam np rg 80/ns1 itp no chyba ze juz lataleś troszkę to coś mocniejszego typu Suzuki gs 500 Dr600 honda Cb 500 Kawasaki ER5 KLR 500 (silnik z Kwasaki GPZ) zalezy gdzie chcesz latać Jak tylko asfalt to cb gs itp a ja czasem z asfaltu chcesz zlecieć na szuter to jak najbardziej enduro (DR XL TT KLR itp)
-
Problem z Turbiną, logi
Ściąg przewód z serwa zapal silnik i przyłóż palucha do przewodu jesli nie zasysa to albo albo pompa vacum padła albo przewód lecz jak zasysa to niestety serwo wyszło. Vag nic nie pokaże brak jakiegokolwiek czujnika od vacum i podcisnienia.
-
Spadek mocy przy 120km/h
Po logach widać ze masz przeładowanie. Wiec tylko geometria w turbo do czyszczenia. A to na foto to jest zaworek zwrotny serwo. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Spadek mocy przy 120km/h
Podłącz VAG'a blok 011 i przełącz na BS i wyjdź z auta i obserwuj sztange jaki ma ruch i zakres.
-
Problem z turbiną po wymianie czujnika ciśnienia
Czujnik ciśnienia doładowania jest w ECU to chyba zmienili Ci n75 (zawór regulacji doładowania) vag i logi i będzie wiadomo. Kod silnika to 1z bądź AHU ? Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
kiera z b6 do b5
Ja mam w przedlifcie kiere z b6 i jedyne co potrzebowałem to redukcja i trochę wolnego czasu
-
Dziwne Skakanie Obrotów
Po silniku tez slychac ze obroty skaczą? Bo przez ta muzykę nic nie słychać. Podłącz vaga i posprawdzaj bledy napięcie rsw dawkę itd. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
To z którego roku masz tego AFN'a :)u mnie 96r zaworki sa zamienne. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Na początku tematu kolega napisał ze turbo wyczyszczone i grucha chodzi. I jak by bylo tak jak mówisz ze lopatki maja pelne rozwarcie to by bylo przeładowanie a po logach widać ze ma niedoładowanie. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Zamień n75 z n18 przełóż wezyki zaraz przy ścianie grodziowej tzn od n75 daj w miejsce tego gdzie jest podciśnienie od obiegu zamkniętego. I przejzyj caly dolot. auto masz po jakims programie ? Wysokie masz doładowanie wymagane u mnie AFN'ie mam nie cale 2000mbar Wysłane z telefonu stacjonarnego. ---------- Post dopisany at 07:15 ---------- Poprzedni post napisany at 07:15 ---------- Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Mycie silnika
Silnik myjka nie bardzo za duże cisnienie wepchnie wodę w każdą szczelinę i kostkę lepiej popsikać plynem do mycia silników i spłukać z wiadra bądź za pomocą szlaufa ogrodowego. Kolego vp-tdi a moze kolega chce precyzyjnie określić miejsce wycieku oleju i dlatego myje silnik jak nie uzyje mocnej chemii to nic sie nie stanie. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Spadek mocy przy 120km/h
Wysokie przeładowanie. Albo rozbieraj turbo czyść geometrie albo daj jej trochę w palnik aby sie turbo rozruszalo i nie stosuj PSJ a nie będziesz mial problemu z suszarką Wysłane z telefonu stacjonarnego.