Treść opublikowana przez Bartollo
-
Urwana śruba gdzie kupić jak się nazywa
W dobrym sklepie z częściami do aut dostaniesz szukaj śruby klasy 22H (najlepiej nie mniej jak 8.8) bądź 33H (10.9 12.9)
-
problem po zmianie akumulatora nie zapala sie lampka alternatora
I przy okazji jak będziesz robił tak jak kolega wyżej pisze wyczyść masę przy budzie. A zamiast grafitu użył bym smaru miedzianego
-
Montaż listw dekoracyjnych w Audi a4 B5 1995 rok 1.9 tdi . Jakie kołki mam Kupić?
Potrzebujesz coś takiego http://www.motozbyt.net/2514-2710-thickbox/blaszka-mocowania-oslony-dolnej-silnika-vw.jpg w oryginale są podobne.
-
Swieci sie ABS ESP
Podłącz Vaga i sprawdź jak wygląda prędkość kół z każdego czujnika ABS rozbieżność powyżej 1km/h jest jednoznaczna ze cos się na tym czujniku dzieje A dokładnie sprawdza się to w następujący sposób łączysz się z ABS następnie 08- bloki pomiarowe i bodajże kanał 001 i ruszasz do przodu i obserwujesz jak zmieniają się prędkości kół podawanych z czujników. Możesz zrobić loga z tej operacji łatwiej będzie ustalić który to czujnik babra
-
Mocne dymienie oraz spalanie oleju
A tam gadanie jak się oddaje turbo do specjalisty a nie do rzeźbiarza to one chodzą regenerowałem turbo 2 lata temu za 800zł(wymiana środka wyważanie doważanie +protokół z maszyny wyważająco dowazającej) zrobiłem juz 40tyś i z turbo nie ma problemu. Ale jak to robi pan Zbyszek z piwnicy wymienia same uszczelnienie nie wrzuca na maszyne w celu sprawdzenia osiowości turbo to się nie dziwie ze one się rozpadają. U tego samego gościa kumpel robił turbo z mastera zrobił ponad 130tyś(firma transportowa) i turbo lata.
-
Po zmianie biegu chwilowy brak mocy
Ja tak miałem jak dawka była ustawiona na 8.8mg/skok zmieniłem na 3.2mg i teraz jest OK:)
-
Brak mocy przy 3000obr
Najlepiej ogarnij jutro VAG'a i zrób logi Albo zakup sobie interfejs + VCDS lite 1.0 z witaminką sciagniesz z neta laptop i sam diagnozujesz swoje auto, moze nie koniecznie to być ze łopatki zapieczone opcji jest wiele np nieszczelność w dolocie węzyki podciśnienia,porzepływka,zalany sterownik olejem itp itd Vag prawde powie
-
Brak mocy przy 3000obr
Ja mam zaslepiony EGR w AFN'ie od razu wypalony kolektor ssący wywalony kat i wszystko smiga
-
Brak mocy przy 3000obr
Jak dostała po garach to geometria w turbo mogła się lekko rozruszać,i na razie będzie chodzić. Ale bez logów to wróżenie z fusów
-
Brak mocy przy 3000obr
i do działu diagnostyka VAG
-
Klima nagle przestała działać - kody błędów i opis sytuacji
Bledami V71 sie nie przejmuj jest to klapa pod filtrem która ogranicza spadanie powietrza do kabiny przy wyższych prędkościach i nie ma nic do działania Klimy. A jak włączysz klime to wentylator chodzi? I przede wszystkim jest czynnik ? Odkręć korek na przewodzie kolo chłodnicy i naciśnij zaworek jak syknie to czynnik jest. Jeśli nie będzie czynnika to gdzieś uciekł w atmosfere. Ja urwałem kiedyś dolny waz od chłodnicy i nawet o tym nie wiedzialem. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
[ALL] Straszna pomyłka - błędne paliwo!
Znajomy do galaxy (1.9 TDI PD) zalał po korek PB a w baku było może z 7-8L ropy (rezerwa) przejechał kawałek zaczął się dusić szarpać i stanął, po wyciągnięciu baku wylaniu wszystkiego przepłukaniu baku zalaniu ON jeździ juz 2 rok i nic się nie dzieje Moja ostatnio do audi(AFN) zalała 10L PB 98 zadzwoniła do mnie mówię żeby dolała po korek zwykłego diesla żadnej very i latam już trochę czasu i wszystko ok Nawet z dodatkiem PB miałem wrażenie ze silnik mniej klekotał odpalanie sie nie zmieniło wszystko jest OKA
-
Czy w moim Audi Jest Komputer Pokładowy?
Temat w dziale warsztat o nazwie Efekt wymiany licznika na FIS odpowie na wszystkie twoje pytania. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Muł na wysokich obrotach
Imo w przedlifcie jest pod kiera w osobnej puszcze więc z tego co się orientuje po jego usunięciu i dołożeniu lini K prosto ze sterownika nie powinno być problemu z komunikacją Vag --> sterowniki silnika poduszek licznik itp itd. Chyba ze się mylę jesli tak to niech mnie ktoś poprawi. Bez logów dynamicznych cięzko będzie stwierdzić co jest grane.
-
Czy w moim Audi Jest Komputer Pokładowy?
Masz pół fisa. Jedyna opcja na spalanie to licznik z pełnym fisem. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Wariująca pompa audi A4 B5 1.9 TDI
Podłącz VAG'a i posprawdzaj co w trawie piszczy czujnik temperatury paliwa mozna zbadać za pomocą bloku 007 po nocy temperatura z 3 czujników powinna być zbliżona
-
Fis w angolu
Włączasz vag'a wybierasz 17-instruments nastepnie jak sie polaczy recode-07 i tam zmieniasz kodowanie jak najedziesz kursorem to tam sie wyświetli która wartosc zmienić na Europę Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Fis w angolu
Przekoduj licznik vagien na Europę. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
skrzynia na vofer
Jeśli do sedana to tylko zamknieta bass reflex nie oddaje soczystego basu w środku. Mam 300w rms w zamkniętej i gra za***iście bass jest w aucie nie na zewnątrz a co do objętości skrzyni liczy sie ja za pomocą programów,zapytaj wujka Google to ci podpowie u mnie jest 36L u ciebie moze byc wiecej lub mniej wszystkie parametry głośnika maja znaczenie w budowie skrzynki. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
nie wypluwa płyty
Pewnie wysuwa kawalek i stoi lub nie rusza jej w ogóle. Rozbierz radio i wyczyść wałek który wysuwa plyte spirytusem i będzie latać jak nowe testowane w wielu radiach i fabrycznych i markowych a nawet w budżetówkach Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Korekta licznika
Chyba to będzie najlepsza opcja. Ale to zostawię specjalistom a jak bym udostępnił sam wsad ze starego i nowego to bylby ktoś w stanie zrobić z dwóch jeden czy to gra nie warta świeczki. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Korekta licznika
Chodzi Ci kolego o funkcje reset ECU w vagu? Jeśli tak to używałem tej funkcji lecz po chwili zrywa polaczenie. Gdzieś czytałem ze równie dobrze zamiast resetu mozna odłączyć prąd na chwile. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Korekta licznika
Zaraz po korekcie odłączałem alu na 15min i nic. Przy zmianie przebiegu vagiem licznik sie resetował. A jak bym z edytował wsad eeprom ? Tylko nie wiem która linia. Wysłane z telefonu stacjonarnego.
-
Korekta licznika
Panowie mam mały problem, zmieniłem licznik na pełen FIS z przelotem 398tys i chciał bym cofnąc do wartości jakie widniały na moim starym zegarze (299 856km) Podłączyłem Vag'a K+CAN commander'a elegancko odczytał eeprom wyświetlił przebieg lecz gdy wpisałem nową(starą) wartość przebiegu na dole wyświetliło ze przebieg zmieniony lecz na szafie dalej 398tyś :/ wie ktoś czym to ugryźć? a jak bym wgrał eeprom ze starego licznika (UK-NSI) do nowego (VDO) to fis będzie działał ? z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Panowie u Was w przedlifcie w liczniku z fisem jest tak ze wskazówka temperatury płynu stoi po włączeniu zapłonu na 60* i w pionie jak jest 90* bo w prze zmianą licznika po włączeniu zapłonu wskazówka lezaka z lewej strony ponizej 60* i w miarę rozgrzewania ruszala w stronę 90* a gdy klimatronic pokazywał 81* to wskaźnik stal juz pionowo. A teraz jest calkiem inaczej mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi Wysłane z telefonu stacjonarnego.