Treść opublikowana przez mo2
-
Wymiana wakum-kilka pytan
Witam. Jestem zmuszony wymienić pompę wakum i proszę o krótką instrukcję. Jakie problemy mogę spotkać, jakich narzędzi potrzebuję itp. Operacja przebiegnie zapewne na parkingu przed blokiem i nie chcę natrafić na niemiłe niespodzianki. Pozdrawiam Naciapane z ciupagi
-
Co to i do czego służy?
nr 1 -tuner TV
-
[B5 AHU] Na wysokoich obrotach spadek mocy
U mnie podobny problem rozwiazalem na autostradzie . Auto lapalo notlaufa w okolicach 2500obr ale tylko na 3 i 4 biegu. Wiec biegi zmienialem przy 2000obr i grzalem na piątce ile fabryka dała. Przejechałem tak z 30 km i od 2 miesiące żadnego notlaufa
-
szybkie pytanie- wymiana serwa
Włożyłem stare serwo, ale po poprzedni problem został tzn. po kilku intensywnych hamowaniach pedał twardnieje i serwo zaczyna syczec. Ręce już opadają, dwa serwa walnięte? Kończą mi się już pomysły
-
szybkie pytanie- wymiana serwa
Jakiej pompki? Jeżeli chodzi o hamulcowa to odkryciem ja przed wymiana serwa. Zaworek jest ale jak przez serwo spitala podcisnienie to na stange turbo nie podaje(tez sprawdzone) jak juz pisałem po odpalenu auta syk z serwa i mul do 2500 obr po przekroczeniu tego zakresu problem znikal do momentu kilkukrotnego intensywnego hamowania lub dłuższego postoju. Sprawdzić podcisnienie na czym? Na vaku jest stale.
-
szybkie pytanie- wymiana serwa
Układ był odpowietrzany 2 miesiące temu podczas wymiany płynu. Serwo wymieniłem dlatego ze wyraźnie uciekalo powietrze w okolicy gwintu tego co idzie do pedału. Po osiągnięciu ok 2500 obr. syczenie znikalo, hamulec działał normalnie i auto nie miało już mula. Po kilkukrotnym przyhamowaniu problem wracał dlatego zdecydowałem się na wymianę serwa. Co do podcisnienia to wszystkie gumowe łączniki wymienione, turbina pracuje ok(po przekroczeniu 2500 obr. i zaniku syczenia z serwa) ciśnienie na vakum sprawdzone i wynosi 0.9 bara ---------- Post dopisany at 22:24 ---------- Poprzedni post napisany at 22:22 ---------- Z pedalem to standard, dwa klucze 17, 19 i po kilkunastu próbach kontra puściła
-
szybkie pytanie- wymiana serwa
Witam , zabrałem się za wymiane serwa hamulcowego. Pompa już odkręcona od serwa. Natomiast mam problem z odłączeniem serwa od pedału hamulca, miejsca mało itp. Ma ktoś może jakiś patent na tą operację ? ---------- Post dopisany at 17:15 ---------- Poprzedni post napisany at 16:02 ---------- Serwo wymienione, ale mam twardy pedał hamulca. Jakie czynności powinienem wykonać po wymianie?
-
Problem z oświetleniem wnętrza z tyłu oraz bagażnika
Jak ktoś rozwiąże problem to niech da tu info co i jak. U mnie generalnie to samo, z tyłu lampki palą się w trybie ręcznym a w bagu wcale. Na fisie otwarty/zamknięty bagażnik sygnalizuje prawidłowo.
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
Jasne ze można. Ostatnio wymieniłem górny przedni, czas ok 1,5h. Jednak bez palnika się nie obeszlo . Do tego urwalem tą felerna śrubę podczas skrecania :/ a była to nowa z aso. Teraz to te śruby chyba z plasteliny robią...
-
Pomoc w wyborze myszki komputerowej
A4tech'ow nie polecam. Generalnie po jakimś czasie zaczynają skrzypiec i się rozlatywac. Logitech jest ok ale powyższe to miniaturki, raczej do laptopa tudzież notebooka, na dłuższą metę niewygodne. Z pelnowymiarowych mogę polecić gigabyte eco600 spora, solidna konstrukcja i bardzo wygodna. U mnie akumulatorki trzymały ok. 8 miesięcy.
-
Nowy telefon - jaki?
jak dla mnie nie ma się co pakować w wersje 'mini' i w starusieńkie S2. Polece nexusa 4 używka ok 700pln, ale masz czysty soft prosto od googla z reszą poczytaj opinie/testy tego smarta. Przekątna to 4,7" ale nie odczułem dyskomfortu po rzesiadce z 3,8". Jeżeli chodzi o parametry i oszybkość działania to wciąż górna półka porównywalna z o wiele droższym S4
-
jak to jest z notlauf'em ?
U mnie nawet błędu na fisie nie pokazuje. Może dlatego, że mam licznik przedliftowy w polifcie? Po prostu występuje jednosekundowe zwolnienie i jedzie dalej, tyle że już nie przyspiesza jak powinien. Dzisiaj odlaczylem wąż z gruchy i sztanga ruszyła się może z 0,5cm :/
-
jak to jest z notlauf'em ?
U mnie to 'przyjemnie' zjawisko występuje na 3 biegu w okolicach 2,5k obr. Potem maksymalnie do 3,3k i koniec, pedał w podłodze. Natomiast na 2 biegu notlauf nie wytępuje, czy to normalne ? Na 4 i 5 nie jestem pewien , ale do 3k obr raczej jest ok. Wiem, wiem logi (będą niedługo) tylko czy jest sens je robić do 3,3k obr ? Na dniach będę miał vakuometr i sprawdze podciśnienia. Czy można coś z tym zrobić prócz logów i sprawdzenia podciśnienia? Co do logów , to dynamiczne: Grupy: 001,003,004,008,010,011 czy coś jeszcze?
-
Padł centralny zamek
Nieszczelność naprawilem jakieś 2 tygodnie temu. Widocznie za późno. Co do samego wirnika to bawić się w przekladke z a4/b4 czy przełożyć wirnik z silnikiem z golfa 3? podobno wirnik w golfie jest grubszy. ---------- Post dopisany at 15:58 ---------- Poprzedni post napisany at 12:37 ---------- Rozsypany wirnik Dzięki poradnikowi valokuvaaja'i wymiana wirnika zajęła jakieś 30 min.
-
Padł centralny zamek
Czemu wyklucza? Silnik pracuje, wirnik rozsypany wiec nie pompuje. Chyba to logiczne. Co do szczelności to raczej nie ma szans żeby się całkowicie rozszczelnil przez kilka godzin, co najwyżej dłużej by pompka pracowała, ale dala by rade otworzyć/zamknąć dzwi.
-
Padł centralny zamek
Witam. Dzisiaj rano nie mogłem otworzyć auta z pilota. Silnik pompki wyje kilkanaście sekund, lampki wewnątrz się zapalaja, kierunki migaja a rygle w drzwiach ani mru mru. Do tego nie można zamknąć bagażnika. Na razie nie mam możliwości wyciągnięcia pompki więc proszę o sugestię. Jak dla mnie najbardziej prawdopodobne ze wirnik padł. Jeżeli tak to czy dużo roboty jest z jego wymiana? Jest to już druga pompka w ciągu 2 lat, w poprzedniej spaliła się elektronika ;/
-
Niska temperatura po wymianie termostatu ;/
Ja tam mam ustawione na 18 i po ok 20min jazdy rozpinam kurtkę. Przy -10 na zewnątrz nie ma szans na 90C ale w środku już ciepło. Z resztą już temperatura rośnie i życzę Wszystkim szybkich 90 w silniku i optymalnej temp w kabinie.
-
Pomiar podcisnienia afn
Witam. Zamierzam się zabrać za pomiar podcisnienia w moim afnie. Prosiłbym o krótki manual co i jak sprawdzać, jakie powinny być wartości itp. Generalnie problem to wyłączanie się turbiny na 3 biegu w okolicy 3000 obr i twardnienie pedału hamulca stąd stawiam na podcisnienie. Na drugim biegu ładnie się zbiera i wyżej opisane problemy nie występują w całym zakresie obrotów. Logi dynamiczne postaram się wkrotce zrobić, tylko nie wiem czy jest sens logowania skoro auto wpada w tryb awaryjny? Z tego co wiem na vacum podcisnienie powinno wynosić -0,9 do - 1 i to chyba jest pierwszą rzecz do sprawdzenia? Czy taki wakuometr wystarczy BASS POLSKA WAKUOMETR MIERNIK PODCISNIENIA VACUM (3884452234) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ? Pozdrawiam ---------- Post dopisany 31-01-2014 at 21:52 ---------- Poprzedni post napisany 25-01-2014 at 15:51 ---------- nobody?
-
Niska temperatura po wymianie termostatu ;/
Ty tak na poważnie? Wchodzisz w kurtce , czapce itp. przy -10 i przebierasz się w aucie ? Bo nie sądze, że w takim ubiorze wytrzymasz z klimą ustawioną na HI. po co , pytam się?
-
Niska temperatura po wymianie termostatu ;/
26 stopni na klimatroniku w zimie ? ludzie ogarnijcie się i zacznijcie prawidłowo korzystać z ogrzewania ! 51 kanał jest nie istotny , sprawdź co się dzieje na 49, sprawdź węże z chłodnicy. A tak przy okazji wahler nie jest 'też' ori. Jak chcesz ori to kup mahle/behr za ok 30 pln jest identyczny jak z aso
-
Tarcze i klocki ferodo
To brać mikody na przód i ferodo na tył czy komplet ferodo? Różnica w cenie przodu to 100pln Naciapane z ciupagi ---------- Post dopisany at 16:05 ---------- Poprzedni post napisany at 12:23 ---------- Tarcze na przód zakupione, jutro montaż. Wielkie dzięki Tomek i czekam na info odnośnie pierścieni i łożysk na tył. Tylne DDF830 + klocki FDB1083 są u magicznego2 za 269pln, wymiana przewidziana na początek 2014
-
Tarcze i klocki ferodo
Witam. Zbieram się do zakupu tarcz przód i tył oraz klocków tył. Wybór padł na ferodo DDF830, DDF1706.2, FSL1083. Czy to dobra decyzja? W inter carsie wołają trochę ponad 600pln. A może ktoś zna sklep w Łodzi z lepszą ceną ? Pozdrawiam Naciapane z ciupagi
-
Kanał 49 i 51 na climatroniku
Nie twierdzę, że zawsze. Ale w moim przypadku mam praktycznie ori i g12 od febi w cenie termostatu z aso Naciapane z ciupagi
-
Kanał 49 i 51 na climatroniku
Wymieniłem termostat na mahle. Właściwie mahle i behr to jedno i to samo. Różnica między mahle a oryginałem z ASO to brak jedynie przetłoczenia VW/oooo. Reszta identyczna. Grzeje się od ok 60 stopni do 90 w 10min na biegu jałowym. Za termostat zapłaciłem 30pln (39 z przesyłką)
-
kodowanie licznika nie dziala
Tak na szybko to kodowanie masz chyba ustawione na navi+spryskiwacz+okładziny, Europa, 4cyl, TDI. A masz benzyniaka. Zmień 0 na 2 Naciapane z ciupagi