Treść opublikowana przez fragless1
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja mam licznik poliftowy z białym podświetleniem i cyfrowym zegarkiem z 2000r. ---------- Post dopisany at 12:25 ---------- Poprzedni post napisany at 12:05 ---------- Kolego jak Ci się uda daj znać A teraz kilka pytań ode mnie. Żeby nie ruszać nic w oryginalnej instalacji zrobiłem sobie takiego pająka, jak ktoś tutaj na forum już robił. Przewody mam już połączone, ale mam kilka małych niejasności. 1. Wylutowałem minus z diody immo i wyprowadziłem kabelek, napisane jest żeby połączyć z "naszym immo" czyli konkretnie gdzie ? Dodam że mam immo w takiej białej puszce poza zegarami. 2. Temperaturę zewnętrzną podłączam pod czerwoną kostkę fis czy do zielonej 32 pinowej ? Dodam że montuję licznik o oznaczeniach 8D0 919 880 M który jest chyba z 98 roku do mojego audi 95 rok. Co do pierwszego pytania, to pod wyprowadzony kabelek od diody immo podpinasz swój stary przewód od immo, który dochodził do licznika.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dziwnie tu jest. Kilka stron temu zadałem pytanie o zmianę przebiegu kablem kkl, to mnie wysmiali. Teraz okazuje się, że to jest do zrobienia. No nic. Spróbuję u siebie, może się uda.
-
Halogeny w wersji pół-lift
w ori instalacji nie było przekaźnika ponieważ włącznik ma mocne styki które spokojnie wytrzymują. Dodam że lampy boscha świecą o wiele lepiej od valeo h4 W przedlifcie lampy boscha mają przekaźnik na halo. U mnie jest to przekaźnik nr 216.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Kolego, jak zmieniles przebieg zwykłym kablem kkl? Ją chce u siebie to zrobić, a dla jednej rzeczy nie opłaca mi się kupować czegoś lepszego.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja się nie doczekam tych info, jak to ogarnął ten mój znajomy, bo miał mi to rozpisać i czekam. Tyle, co wiem na pewno, to wartości, bo sam kupowałem części do tego. Rezystory są o wartościach, jak na schemacie i dodatkowo 0,25W. Trzeba pilnować tego 5,1k, bo są chyba rzadkie i mi w sklepie wcisneli 4,7k. Wartość nie była dobra i zjarało timer i tranzystor. Co do kondensatorów, to wartości, jak na schemacie i dodatkowo jeden mial 16V, a drugi 25V. Najgorzej jest podpiąć tranzystor. Ale widziałem w necie, że jest opisany sposób podpięcia go tak, by podawał sygnał zmienny, a taki sygnał podaje czujnik. Raz puszcza sygnał cyfrowy a raz masę. Jak ktoś się zna na elektronice, to pewnie będzie wiedział, jak to podpiąć.
-
Jak odkodować radio gdy nie ma kodu
Na tej stronce KOD DO RADIA • Indeks witryny można napisać wątek i jak się da zczytać po numerze seryjnym radia, to bez problemu podsyłają kodzik. Ale to jest raczej do starszych radyjek. W nowszych trzeba szukać w pamięci. U mnie w Gamma CC bez problemu poszło i dostałem kodzik.
-
Jak odkodować radio gdy nie ma kodu
Mi za darmo podeslali kod do gammy cc. Tylko trzeba się zalogowac na forum kody do radia czy coś takiego. Jak coś to nogę sprawdzić i podać linka.
-
Podświetlenie zegarów
U mnie w tym samym roczniku są krzyżaki, ale faktycznie ciężko się je odkręca. Jak ktoś mocno dokręcił wcześniej, to puszczają dość ciężko, ale jest to do odkręcenia.
-
Tylne przeciwmgielne
Przekaźnik jest pod kierownicą i ma numer 397. Zajmuje dwa gniazda, więc nie trudno go znaleźć. Przewód, który odpowiada za przeciwmgłowe tylne ma kolor szaro-biały, więc jak coś, to szukaj takiego, który idzie do tyłu. Na pewno znajdziesz go w nogach kierowcy, a stamtąd idzie po podłodze do tylnej lampy. Może jest gdzieś przetarty, albo kostki pośniedziały i nie styka.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Piny kostki od fisa są takie: Pin 1 - sterowanie dół Pin 2 - sterowanie góra Pin 3 - sterowanie masa Pin 4 - sterowanie reset Pin 5 - czasówka masa Pin 6 - czasówka do przekaźnika
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Ja miałem manetkę z fisem i tam było więcej przewodów. Ale o ile dobrze pamiętam, to z kostki wychodziły dwie masy. Jedna do fisa, a druga właśnie do czasówki wycieraczek i ten kabelek od sterowania czasem. Czyli dwa przewody. Ale u Ciebie masa może być inaczej zaimplementowana, bo widzę, że w Avancie trochę się ta manetka różni od sedana.
-
[ALL B5] Podłączenie przycisków poliftowych w przedlifcie, bez użycia isostatów (jak ori)
Tak, ale to są światła mijania. W starym przekaźniku są jeszcze podpięte światła drogowe. Jak się je włączy, to wyłączają się halogeny, a jak się tego nie podepnie, to po włączeniu drogowych będą się też świeciły halogeny. Niepotrzebny pobór prądu i zużycie żarówek. A dodatkowo chciałbym mieć, jak w oryginale.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Jak zrobisz, tak, jak w opisie, to powinno wszystko śmigać, jak należy. Jak już Ci działa tył, to też masz luzik, bo tył nie idzie przez przekaźnik.
-
[ALL B5] Podłączenie przycisków poliftowych w przedlifcie, bez użycia isostatów (jak ori)
Już wiem, że do biało-żółtego nie da się podłączyć sygnału świateł mijania. Ale pytanie mam jeszcze inne. Do którego pinu przekaźnika 397 podpiąć sygnał włączonych świateł drogowych? Znalazłem teraz u siebie schemat halo i przeciwmgielnych w przedlifcie. Całość idzie przez przekaźnik, bodajże 216, w którym są 4 piny. Jeden pin to sygnał świateł mijania, drugi świateł drogowych, trzeci to wyjście do żarówek halo, a czwarty jest jakiś dziwny - oznaczony symbolem 30 (niby plus stały), ale on dochodzi przewodem biało-żółtym do przycisków. Olać go. Ważniejsze jest podpięcie tych świateł drogowych, bo jak to się podłączy, to po włączeniu drogowych przekaźnik automatycznie wyłączy halogeny, jeśli były włączone. I odwrotnie. Ma ktoś może rozpiskę pinów tego 397 albo chociaż wie, do którego pinu ten sygnał podpiąć? Przewód z sygnałem drogowych w przedlifcie ma kolor szary, więc może ktoś, kto ma oryginalnie 397 mógłby zerknąć, do którego pinu taki kolor jest podpięty?
-
Alternator czy ma sprzęgiełko?
Ja mam taki sam alternator, chociaż silnik to 1z z 1995r. i mam sprzęgiełko. Zresztą ktoś tu na forum pisał, że nawet, jak rolka alternatora jest bez sprzęgiełka, to można sobie założyć taką ze sprzęgłem. Tylko trzeba odpowiednio rozmiary dobrać po numerze alternatora. U mnie poprzedni właściciel założył zwykłą rolkę i po niedługim czasie zdechł mi nowy napinacz paska. I miałem podwójne koszty.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jeszcze po zapłonie podswietla mi awaryjke, ale nie wiem, jak było przed zmiana licznika. A normalne jest, że pokrętłem można regulować natężenie światła w schowku? Bo u mnie tak jest. Oświetlenie rejestracji też mogę regulować. I jeszcze ten brzęczący przekaźnik.
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Mam. Podaj maila, to podeślę Ci schematy z 1997 i 2000r.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Po zapłonie tylko lampki. Reszta po światłach.
-
[ALL B5] Podłączenie przycisków poliftowych w przedlifcie, bez użycia isostatów (jak ori)
Mam pytanie odnośnie podłączenia tego przekaźnika. Czy schemat z 1 postu odnosi się też do halo i przeciwmgłowych w przypadku lamp BOSCHA, w których halo są zintegrowane z przednim reflektorem? I jeszcze jedno pytanko: Do przycisku halo i przeciwmgłowych (w przedlifcie) dochodzi przewód biało-żółty. Czy można do niego podpiąć przewód z przekaźnika, który ma być podpięty pod info o włączonych światłach mijania? Bo chyba to jest przewód od tych świateł.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
I działa? Chodzi mi o silniczek czy nie ma z nim problemów.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Teoretycznie lampki podświetlenia rejestracji też nie mają, a świecą po zapłonie. Jeśli chodzi o wyłącznik schowka, to działa prawidłowo. Światełko w schowku pojawia się dopiero po przekręceniu zapłonu. Normalnie powinno pojawić się po włączeniu świateł, a u mnie jest bez. Mogę tam regulować natężenie, podobnie, jak przy oświetleniu tablicy rejestracyjnej. Jak włączę światła, to jakby przechodzi na inne sterowanie, mocniej świeci i nie da się już regulować natężenia. Wszystko się zaczęło po zmianie licznika. I do tego jeszcze ten przekaźnik.
-
Podświetlenie zegarów
Ja proponuję zakupić kilka szt. Więcej, bo stare żarówki przy wyciaganiu licznika lubią paść i trzeba na nowo wymieniać.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A nie masz włączonych świateł przeciwmgłowych tylnych? Z tego co pamiętam to są to światła połączone. Dzisiaj sprawdziłem i nie mam. Jednym słowem: magia, nic nie robiłem przy tych światłach, a nagle świecą mi po zapłonie. Wymieniałem tylko manetke na poliftową ze sterowaniem fis i przekładałem piny w kostkach. U mnie jest to samo. Co więcej, w schowku pasażera też tak mam. I jest jeszcze coś... można pokretlem zmieniać natężenie światła. Jak już włączę światła, to wszystko się normuje. Do tego jeszcze burczy mi jeden przekaźnik, jak włączę światła, to się ucisza. Bez świateł burczy. Jak zmienię natężenie podświetlenia, to też się ucisza. Na przekaźniku nie ma nr więc nawet nie wiem od czego on jest. Podmieniałem go i jest to samo.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
A jak przerobić tę manetkę, bo ciekaw jestem?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jakbyś potrzebował zbiorniczka z polifta, to mam jeden na zbyciu. W pełni sprawny, z korkiem.