Treść opublikowana przez bell23
-
[B5 AFN] Kontrolka rezerwy,świeci się po zalaniu 30 litrów ON.
pływak się przytopił ( prawdopodobnie jest nieszczelny )
-
[B5 AFN] Paląca się kontrolka ładowania
1. regulator napięcia do wymiany 2. wyłącznik krańcowy lampki i brzęczyka jest w zamku , dostępny po zdjeciu tapicerki drzwi
-
[ALL B5] Brak zmiany intensywności podświetlania
licznik km nie jest podświetlany, ( świeci " własnym światłem" - cyferki ) po włączeniu pozycji lub mijania , intensywność podświetlenia nie zmienia się klimatronik (ekran ) też nie przygasa po włączeniu świateł
-
[ALL B5] Przygasające światła, na długich auto gaśnie, nie dzialaja kontrolki
chyba akumulator umiera
-
[B6 AWX] Chwilowe spalanie na wyświetlaczu
potwierdzam poza tym wskazanie chwilowego zużycia ma lekkie opóźnienie wględem rzeczywistego , mi czasem pokazuje ok 2-3 sekundy później zwiększone zużycie niż wcisnąłem gaz
-
[ALL B7] Czujniki parkowania
odłącz klemę na kilka minut, powinno wszystko wrócić do normy
-
[B7 BKE] Obroty silnika
koło 2 masowe ?
-
[ALL B6] Wymiana łącznika stabilizatora
witam wiadomo, że po jakimś czasie drugi też może polecieć, ale w kwestii zaleceń serwisowych AUDI : rozumiem, ze wymienia się tylko uszkodzony?
-
[ALL B6] Wymiana łącznika stabilizatora
tak przy okazji : łaczniki wymienia się parami , czy tylko ten uszkodzony?
-
[ALL B6] Mikrofon, antena od telefonu?
antenka na szybie i mikrofon są faktycznie od zestawu głośnomówiacego, dokładanego jeżeli jest kompletny, musisz mieć uchwyt telefonu gdzieś w w okolicy konsoli środkowej lub joystick do sterowania (jeżeli jest z Blutoothem ) antenka na wyświetlaczu to symbol radiowej synchronizacji zegarka
-
[B5 AFN] Jakie głośniki w przednie drzwi B5
tony średnie i wysoki bas nie są tak kierunkowe jak wysokie, więc częściowe przysłonięcie światła membrany przez oryginalną maskownicę nie pogorszy parametrów akustycznych
-
[ALL B6] Zestaw grający do Avanta - co polecacie?
aby mieć dobry bas i nie zmniejszać objętości bagażnika, proponuję subwoofer w podłogę ( wersja do obudowy zamkniętej, ) i wzmacniacz upakować w boczek
-
Ile pali Wam gazu?
1,6 instalacja Elpigaz mieszalnikowa miasto ok 11 trasa 9-10
-
[B5 1Z] Twardy pedał, słabe hamulce
takie objawy są wtedy jak tłoczki są pordzewiałe i zacisk nie dociska z odpowiednią siłą klocka do tarczy też tak miałem , konieczna była wymiana tłoczka plus zestaw naprawczy, teraz jest OK
-
[B6 ALT] LPG czy warto
1,6 101 KM , przejechane 150 tys na gazie ( instalacja mieszalnikowa ) problemy : częstsza wymiana świec i przewodów WN częstsze przerdzewienie tłumika poza tym bez żadnych problemów z silnikiem więc warto
-
[ALL B5] Jedna lampa świeci słabiej DEPO
najczęstsza przyczyna to kiepski kontakt masy : dodatkowa rezystancja przewodu masowego na kiepskim styku spowoduje straty mocy i zmnieszoną moc wydzieloną na żarówce
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu przy większej prędkości również po wymianie tarcz,klocków
zużyte amortyzatory są najbardziej prawdopodobne, sprawdź też wyważenie kół
-
[ALL B6] Jak sprawdzić czy mam magistralę CAN-BUS
ETKA ? lub 2 skręcone przewody czarny i czarno/czerwony które są np pod osłoną lewej nogi w boczku [br]Dopisany: 21 Kwiecień 2011, 17:14_________________________________________________sorry , pomyłka : pomarańczowo/zielony i pomarańczowo/brązowy
-
[ALL B5] Przegub... Wymiana Gumy ?
guma jest guma.... może być każda
-
[B5 1Z] Obroty
1.zakłocenie modułu silnika przez przerywacz elektroniczny ( ale powinno też tak się dziać przy włączeniu kierunków ) 2. za mały prąd ładowania alternatora ( ale wtedy włączenie świateł mijania powodowałoby takie same objawy ) 3. kiepska masa na którymś z kierunków 4. jakieś zwarcie w przerywaczu 5. ...????
-
[ALL B5] Brak oświetlenia kabiny.
brak komfortu był w "golasach " z początku produkcji B5
-
[ALL B5] Brak jednego światła
a czy drogowe świeci ? najczęstszy problem to poluzowany przewód masowy na lampie spróbuj jakimś kabelkiem zmostkować brązowy przewód przy żąrówce z minusem akumulatora , wtedy będzie wiadomo, czy to kwestia masy
-
[B6 AVF] Problem z centralnym
a czy się zamykają z pilota?
-
[ALL B6] Co to jest? (pytanie o dziwny panelik na szybie)
to antenka do zestawu głosnomówiącego GSM
-
[ALL B7] Pobór prądu
zwiekszony pobór prądy powoduja np rozbudowany alarm, albo GPS ( jeżeli jest do systemu ochrony ) , w takim wypadku 130 mA jest wartością normalną poboru prądu