Treść opublikowana przez adams78
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Chyba musisz jeszcze poczytać... :gwizdanie: Jakiej średnicy tarcze chcesz wstawić?
-
F1, Rajdy i Motorsport
Zauważ, że na prostej na byle jakich oponach da się szybko jechać. Cała przewaga Roberta opierała się na szybszym pokonywaniu zakrętów, niż prowadząca dwójka - tam jego opony świetnie trzymały:cool1: W Malezji może nie być tak wesoło. Tor ma bardzo długie proste gdzie bolidy z KERS-em będą mieć przewagę Na krętych, technicznych torach ten wynalazek nie zdaje egzaminu. Na szczęście tych drugich torów jest więcej w całym cyklu GP...
-
[B5 AJL] Jakie doładowanie ?
Ciekawa teoria - skoro nie są to duże koszty (jakieś 25-30% wartości auta) to dlaczego ich nie poniesiesz, tylko kombinujesz jak koń pod górę zdejmując przewód do aktuatora... Jeśli ma być małym kosztem, to tylko program.
-
F1, Rajdy i Motorsport
endriuu, nie Ty jeden interesujesz się F1 od dawna. Warto jednak pamiętać, że Robert (a także BMW) walczy o najwyższy cel - z naciskiem na słowo walczy - i po objechaniu Vettela miałby jakieś pół okrążenia na atak na Buttona i na pierwsze miejsce. Widać było po dopadnięciu Vettela, że atak trwałby chwilę, może 2-3 zakręty, więc nawet dochodząc lidera na parę zakrętów przed metą można było wygrać :gwizdanie: Poza tym najskuteczniejszy jest zawsze atak "z marszu" - kiedy jadąc swoim, szybszym tempem można połknąć rywala bez męczenia się, kiedy zaczyna blokować itd No ale to nic - widać, że konkurencja nawet z KERS-em jeszcze nie opanowała bolidów
-
[B5 AJL] Jakie doładowanie ?
Przecież napisał, że nie dużym kosztem, a K 04 to min 4koła... :gwizdanie: Najprościej jechać na program, ale zanim to uczynisz: FMIC doda troszkę mocy, więcej momentu - elastyczność będzie lepsza. Wyrezaj sztywny dolot - z doświadczeń Pozia wynika, że dodaje 7KM. Warto rozluźnić wydech. Szukaj tematu "Modyfikacje 1.8T" - możliwości jest wiele.
-
[B5 ADP] Gwałtowny skok obrotów chwilę po uruchomieniu silnika
Tak. Warto ją wcześniej przeczyścić.
-
Zlot Bukowina - są podziękowania ... sugestie na przyszłość ?
Faktem jest, że kiedy za oknem ciepło to nawet na 1-dniową imprezę chce się pokonać 200-300km. Zapewniam, że znajdą się chętni. Może nie będzie to tłum, ale myślę że ze 30 aut spokojnie można uzbierać. Niedaleko Bydgoszczy - w Koronowie jest fajne miejsce (z pasem startowym - idealne do sprawdzania osiągów, oblegane przez maniaków prędkości), blisko Zalew Koronowski - dużo jeziorek i noclegów gdyby ktoś chciał zostać. Pomysł z hamownią jest super - na zlocie AKP ( 50zł) kolejka była dłuuuga Niestety, tylko ośki... Generalnie - chyba warto w sezonie zorganizować z 2-3 imprezy mniejszej rangi niż ogólnopolski - 1-dniowe. Na pewno da to szansę zintegrowania się tym, którzy nie mogą stawić się na ogólnopolski, a jeśli ktoś zechce zostać na noc to zawsze się znajdzie jakiś nocleg nad wodą - we własnym zakresie, wystarczy dać jakieś namiary na tubylców. Myślę, że On nie bardzo ma czas na takie kolędy, tym raczej zajmuje się Tede, ale nie wydaje mi się aby jego obecność była tak pożądana...
-
[ALL B5] Tarcze na swap na 312mm
Rozmiar jest O.K., co do jakości - nie bardzo wiadomo. Myślę jednak, że za te pieniądze warto zaryzykować. Oczywiście musisz mieć większe jarzma. Seryjnie masz 288mmm?
-
[B5 AEB] Problem z ciśnieniem oleju
Nie wiem czy zauważyłeś, że to wszystko zostało już napisane... :gwizdanie:
-
[B5 AKN] Wyprucie katalizatora
Wstaw uniwersalny katalizator - w wolnossaku rurki, strumienice i inne cudawianki nic nie pomogą.
-
[B5 AEB] Problem z ciśnieniem oleju
Obciążenie nie ma tu nic do rzeczy - tylko obroty mają wpływ na wartość ciśnienia oleju.
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
Masz gaz w AFF 1.9??? Szerokie koła podniosą Ci spalanie, więc może taniej będzie jeździć na ON...?
-
[B5 AGB] Audi s4 by sportmile
Podejrzewam, że RS posłużył za dawcę... :gwizdanie:
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Do normalnej, codziennej jazdy każde podejdą - ATE odradzam tylko dlatego, że mocno brudzą felgę - w podobnej cenie jest TRW/Lucas, mniej pylą przy zbliżonej skuteczności. Masz rację, każdy chwali swoje, jednak do ostrych hamowań z dużych prędkości przeznaczone są inne klocki - kwestia wyboru. Wydać dużo więcej (np referodo performance) i mieć większe rezerwy, lub za rozsądną cenę zastanawiać się - już puchną, czy może jeszcze dadzą radę?
-
[B5 AGB] Audi s4 by sportmile
No, hteb moje uznanie - w dobie kryzysu dostałeś taką pożyczkę... A bardziej serio - nie chodzi o samo wydawanie siana na tuning auta, ale o tworzenie czegoś z pasją i konsekwencję w realizacji planu. Trzeba mieć trochę wiedzy, pomysłu i samozaparcia. Tego akurat SID-owi trudno odmówić P.S.Fajne graty wystawiasz, SID :gwizdanie:
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Do twojego proponuje zmienić same jarzma i tarcze na 312mm reszta pozostaje bez zmian. Nowe klocki i tarcze kup ATE. Wniosek z tego, że osłony zostają, zresztą gdzieś to czytałem. Przy czym odradzam klocki ATE - mocno pylą.
-
[B5 AEB] Słabo przyspiesza
Witam Panowie Sądzę, że silnik 1.8T swoim skomplikowaniem przerasta 95% mechaników i dlatego możesz mieć problem ze znalezieniem kogoś, kto to ogarnie - poczytaj na forum i zrób to sam. Właśnie dlatego nex robił to sam. Wiele wskazuje na to, że jeździsz - a więc można
-
[B5 AEB] Wymiana silnika
Coś tak się uparł na to ciśnienie sprężania??? Zrozum, że masz w normie - czyli że jest dobrze. Jak chcesz mieć 12bar to kup nowy silnik Wtedy nic nie będziesz musiał przy nim wymieniać... A jeśli chcesz zredukować zużycie oleju - zmień uszczelniacze, chociaż wypadałoby najpierw określić, czy faktycznie się kwalifikują do wymiany.
-
[B5 AEB] Wymiana silnika
Tylko po co? Dobry fachowiec zmienia uszczelniacze bez demontażu głowicy... :gwizdanie:
-
[B6 AVJ] 1.8T 300KM
Też preferuję zakręty, ale przyznasz, że przy takiej próbie zasadnicze znaczenie (poza mocą) ma napęd i zawieszenie i tor skutecznie obnaża braki - na prostej to sprawa mniej istotna - dlatego łatwiej porównać osiągi.
-
[B5 AEB] Zawór DV
Dobrze to sobie wydedukowałeś - ufff, co za trudne słowo... Spotkałem też posty typu "to bez znaczenia" - a tak naprawdę nie znalazł się jeszcze mądry, który by to logicznie wytłumaczył...
-
[B5 AEB] Wymiana silnika
Błagam - skończ już tą śpiewkę z wymianą silnika. Masz dobre ciśnienie, a mimo to szukasz dziury w całym Zamiast bezsensownie wydawać kasę, wymień uszczelniacze zaworów i zainwestuj we wskaźniki ciśnienia doładowania i ciśnienia oleju - w 1.8T to są bardzo wskazane
-
[B5 AEB] Zawór DV
Dobrze, że odwróciłeś, bo miałeś źle zamontowany. Możesz wyjaśnić, w jaki sposób powietrze napierające z boku, a nie z dołu pokona membrane?
-
[B5 AEB] Wymiana silnika
Chłopie, co Ty odpierdalasz? Nie sprawdziłeś tego, a już szukasz innego silnika. Chodzi o ciśnienie sprężania. Sprawdź je na ciepłym - ale nie gorącym silniku. Wystarczy np godzinę po rozgrzaniu silnika. Minimalne ciśnienie dla 1.8T wynosi 7barów, różnice między cylindrami mogą sięgać 2-3bary. Nowy ma 9-14barów. Olej w dolot puszcza turbina - wcale nie musi być mokra, aby to potwierdzić. Jeżeli na 5kkm wlałeś 0,3l, to nie ma tragedii. Jak na 15kkm przekroczysz 1,5l - to już sporo. Po co chcesz lać olej do cylindrów przy próbie ciśnienia?
-
[B5 AKN] Wyprucie katalizatora
Zmarnowałeś 70zł. Miałbyś za to jakieś 25 dobrych piw