Treść opublikowana przez donalex
-
Wahacze SKV
Ty chyba jesteś adwokatem SKV, takiego wazeliniarstwa jakie Ty zapodajesz to jeszcze w tym temacie nie widziałem
-
B6 DIVISION
Możesz zgłosić brak paragonu do urzędu kontroli skarbowej, ale Tobie chyba zależy na naprawieniu podsufitki ?
-
B6 DIVISION
Kretyn wie, że nie myję się podsufitki, a cały czas to robi, w nowym aucie też klej może puścić, kwestia jest taka, że jego obowiązkiem jest oddać Ci samochód w takim stanie jakim był. Ciężko jest naprawić podsufitkę.
-
Gdzie wykonac ChipTUNING woj. Lubelskie
Użytkownik Galetto okolice Lublina.
-
Stłuczka nowego właściciela
Twój ubezpieczyciel zapłaci
-
A4 B7 1.8T Quatrro Czy warte swojej ceny za ten rocznik
Fajne wyposażenie, więc jeśli na te 35 by przystał i wszystko okazałoby się ok to warto.
-
A4 b5 1.8T Wydech
Jaki to jest koszt, bez downpipe?
-
Polecane opony letnie
Panowie co powiecie o oponach matador HECTORIA 3 MP-47, w tym temacie nie ma nic za bardzo o nich napisane, w testach wypadają na mokrym całkiem dobrze, podpowiecie coś na ich temat, warto?
- Ocena pracy mechanika.
-
Potrącenie pieszego z winy pieszego (odszkodowanie).
Ciężki temat, ale prawda jest taka, że to Ty tutaj jesteś poszkodowanym mimo, że gość najprawdopodobniej też nie czuje się za dobrze ze swoją ignorancją i głupotą. Zawsze możesz mu wyjaśnić, że jeśli się to skończy sądem to dojdą mu jeszcze wszelkie koszty i zamiast 1,5-2k, zrobi się zdecydowanie więcej, a do tego nerwy.
-
Potrącenie pieszego z winy pieszego (odszkodowanie).
Tak czy siak musisz najpierw spróbować się z gościem dogadać, a potem ewentualny sąd
-
Zakup auta z kończącym się OC
pomyłka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Podejdzie.
-
Wahacze SKV
To tylko Twoje zdanie, gwarancja to oświadczenie gwaranta, więc to on decyduje czy odda pieniądze czy wymieni rzecz na nową lub ją naprawi.
-
Wycena szkody BTA - stłuczka na rondzie
SN w swoim orzecznictwie stwierdził, że do naprawy po wypadku co do zasady powinny być używane albo części oryginalne, albo „części równoważne oryginalnym". Są wyjątki.
-
[B6 Aym] A4 B6 Avant 2,5Tdi By Ucho....
Z czego jest ten srebrny przełącznik i czy dużo roboty przy wymianie? Ty masz taką lotkę : http://www.tfbtuning.pl/pl/archive/products/audi-a4-b6-avant-spoiler-nad-szybe-rs4-s-line/ ? Powiesz coś o jej trwałości w stosunku do ori i czy pasuje bez docinki?
-
Czy rękojmia 14 dni od zakupu obowiązuje?
Rękojmia trwa nie mniej niż rok od wydania rzeczy. Przeczytaj KC od 556 do 576 art. i będziesz miał już jako taką świadomość. Przede wszystkim przeczytaj art. 560, który mówi o tym, że jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Dlatego pierwsze co zrób to żądaj albo tego by oddał Ci część pieniędzy potrzebnych na naprawę, albo odstaw mu samochód i odstąp od umowy, odbierając gotówkę. Proste i przejrzyste, ale najczęściej takie sytuacje kończą się sądem.
-
Uber - ktoś korzysta?
Ubezpieczenie OC - odpowiedzialności cywilnej, a więc dotyczy odpowiedzialności za wszelkie szkody wyrządzone w związku z ruchem pojazdów mechanicznych i każda szkoda/krzywda z tym związana obciąża odpowiedzialnością ubezpieczyciela OC. Nieważny przy tym jest charakter przewozu(odpłatny czy grzecznościowy). Taksówkarze nie mają żadnych magicznych ubezpieczeń, a licencja nie daje im większych uprawnień. Grupy na facebooku czy blablacar działają na tej samej zasadzie, przewóz jest odpłaty, a odpowiedzialność kierowcy opiera się na zasadzie ryzyka.
-
Uber - ktoś korzysta?
OC pokrywa takie krzywdy.
-
Szkoda parkingowa-brak strefy ruchu. Sprawca uciekl-mam numery rej!!!!
Nie zgadzam się kolego, aby powołać się na art. 288 k.k. trzeba wykazać umyślność, a zniszczenie rzeczy w wyniku lekkomyślności lub niedbalstwa nie jest przestępstwem(lub wykroczeniem), a deliktem prawa cywilnego i zastosowanie będzie miał tutaj artykuł 436 k.c. W powołanym przez Ciebie art. raczej niemożliwe jest udowodnienie, że sprawczyni miała zamiar uszkodzić drugi pojazd, albo się na to godziła. Policja umorzy sprawę, jednym plusem jest to, że faktycznie osobiście się pofatygują do tej Pani. Błąd, nie każde oddalenie się z miejsca wypadku/stłuczki/kolizji jest ucieczką, to ubezpieczyciel musi udowodnić, że sprawczyni uciekła, przecież wcale nie jest wykluczone, że po prostu nie usłyszała tego, otarcie jest drobne.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Panowie znacie kogoś z Lublina kto zrobiłby przekładkę quattro?
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Panowie znacie kogoś z Siedlec lub okolic kto ogarnąłby przekładkę quattro?
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Panowie znacie kogoś kto zrobiłby dokładkę quattro w Warszawie ?
-
Szkoda parkingowa-brak strefy ruchu. Sprawca uciekl-mam numery rej!!!!
Było twierdzić, że siedziałeś, ale według mnie obcierka nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, więc wciąż mandat byłby bezpodstawny. UFG to słaby system, jeden samochód na kilka tylko tam się wyświetli. Słuchaj możesz iść do swojego ubezpieczyciela i on w Twoim imieniu wystąpi do policji o notatkę i po notatce zweryfikuje gdzie sprawca jest ubezpieczony, albo pójdziesz na policję i sam poprosisz ich o te dane, możesz też sam spróbować dotrzeć do sprawcy i zagrozić sądem. Kłopotliwa sprawa, w sądzie trzeba mieć dowody.
-
Szkoda parkingowa-brak strefy ruchu. Sprawca uciekl-mam numery rej!!!!
W takiej sytuacji faktycznie nie mamy do czynienia z wykroczeniem, ale policjanci zobowiązani są przyjechać na miejsce stłuczki. Skoro sprawca uciekł to mimo wszystko powinni ustalić jego dane i spróbować ustalić przebieg zdarzenia, a w konsekwencji spisać notatkę i przekazać ją ubezpieczycielowi.