Treść opublikowana przez Golem1
-
Uwaga oszust na forum "karex''.
Skoro masz jego adres to może masz jakiegoś znajomka lub jakiś klubowcz z okolic może podjechać do kola i się coś dowiedzieć co z nim jest grane.
-
[ALL B5] Mokra kanapa
U mnie miałem podobną sytuację opadały mi szyby o jakieś 2mm i jak byłem na myjce o woda mi lekko zaciekała do środka,założyłem sobie owiewki na przednie i tylne szyby i problem został usunięty,niektórzy uważają że owiewki to wiocha ale u mnie się sprawdziły i jestem zadowolony.
-
[B6 AVF] Zalalem benzyne zamiast ropy
zgadza się przy tak małej ilości benzyny w stosunku do ropy nic się nie będzie działo,może troszeczkę większe obroty ale nie sądze to stosunkowo mała ilość, oby w przyszłości nie zalewać bo to źle dla pompy paliwa która umieszczona jest w baku.
-
[ALL B5] Problem z hamulcem ręcznym po wymianie klocków
Rozumiem że przed wymianą dobrze ci trzymał, więc skoro za parę dni nie ułożą się to proponuję ściągnąć zaciski jeszcze raz i sprawdzić czy wszystko jest tam prawidłowo pozakładane i jak działa ręczny po zaciągnięciu.
-
[ALL B5] Problem z hamulcem ręcznym po wymianie klocków
Ja tydzień temu wymieniałem klocki z tyłu u siebie i po złożeniu wszystkiego reczny działał mi jak przed wymianą więc może u ciebie potzreba chwili aby się dobrze dopasowały na chyba że próbowałeś wkręcać tłoczek na zaciągniętym recznym i dopiero póżniej go zwolniłeś.
-
[B5 AWT] Moduł komfortu,pytanie.
Ogólnie w B5 za otwieranie dzrzwi odpowiada pompka centralnego
-
[ALL B5] NIe działają wycieraczki, kierunkowskazy, światła mijania i klimatyzacja
Najpierw sprawdź czy to przekaźnik,odkręć dolną osłonę pod kierą i przynajmniej u mnie tak było miałem dwa przekaźniki 370 jeden na głównej płytce drugi na dodatkowej od sterowania wentylatora chłodnicy i podmień sobie i zobaczysz czy to to,możesz także podłączyć przekaźnik pod 12V i sprawdzić omomierzem i tak:Biegun 85 – (- minus) Biegun 86 – (+plus) Podłączamy omomierz do biegunów 30 + 87 = 3,6 przy załączonym przekaźniku, przy wyłączonym = 1,5
-
[ALL B5] NIe działają wycieraczki, kierunkowskazy, światła mijania i klimatyzacja
Sprawdź sobie przekaźnik pod kierownicą jeśli dobrze pamiętam to jego numer 380, jeśli nie działają ci kierunki światła przeciwmgielne,wycieraczki i nadmuch klimy to 100%ten przekaźnik. Zle ci napisałem za wycieraczki,kierunkowskazy,dmuchawa itp. –przekaźnik nr. 370 – 8D0 951 253( zastąpiony przez)7M0 951 253A znajduje się on w pozycji 2 na głównej płytce przekaźników.
-
[B5 ABC] Lampy soczewkowe. jak odnowić klosze??
W dziale warsztat są filmiki i zdjęcia jak rozebrać i wyczyścić lampy.
-
[B5 AFN] Rozrząd-wymiana
Zgadza się pompa wodna w AFN-ie napędzana jest paskiem wielorowkowym tym samym pasku co alternator i pompa wspomagania.
-
[B5 AHU] Kody do radia
Wyciągnij radio i zobacz czy na obudowie nie masz zapisanego czasami tak się zapisuje dla potomnych ale nie wszyscy tak robią,jak nie ma to niestety musisz iść do magików to ci rozkodują.
-
[B5 AHH] Awaria jaki silnik zastąpi AHH
Z tego co się oriętuję to podejdą ci AHU,AFN jeśli chodzi bez żadnych przeróbek.
-
[B6 AWX] Po wymianie akumulatora auto nie odpala :/ pomocy
no to fajnie wiktorek że wszystko jest OK i auto ci działa.
-
[ALL B5] Czym wkręcić tłoczek z tyłu przy zmianie np. klocków
Też polecam ten zestaw co pokazał okruchos,posiadam identyczny wymieniałem u siebie klocki z tyłu i poszło rewelka więc mogę polecić a i cena jest przystępna.
-
[B6 AWX] Po wymianie akumulatora auto nie odpala :/ pomocy
No można było ale tak jak było wspominane podepnij się najpier pod vaga może on coś cię nakieruje co dalej.
-
[B6 AWX] Po wymianie akumulatora auto nie odpala :/ pomocy
w niektórych nowszych samochodach zaleca się przy wymianie akumulatora zrobić podtrzymanie pamięci wpinając je pod gniazdo zapalniczki,dzięki demu unikniesz rozkodowanego radia nie musisz przeprowadzać adaptacji abs/esp i czujnika skrętu a niekiedy zablokowania immo,musisz podłączyć się teraz pod vaga i zobaczyć co tam jest grane,ktoś tu pisał na forum że u niego podobna wymiana aku zakończyła się w serwisie kodowaniem komputera oby u ciebie wszystko było OK,napisz do kolegi Sztomela on się zna może ci coś doradzi.
-
[ALL B5] Naprawa urwanej klapy podłokietnika za 4zł
czester50,wysłałem ci zamek do klapki zamontowany w kawałku klapki gdzie jest on osadzony żebyś zobaczył sobie jak go dobrze zamontować, nie próbuj rozkładać klapki bo jest ona zgrzewana góra z tapicerką z dołem i możesz połamać dolną część,co do zamontowania zamka to wprowadź te wypustki w otwory w klapce ale zwróć też uwagę żeby sprężynka była w swoim miejscu jak go dociśniesz do sworznie od zamka same wpasują cię do mocowań w klapce,popróbuj na tym kawałku co ci wysłałem powinno ci się udać bez żadnego problemu.
-
[B5 AFN] Hamulce (tarcze + klocki) przód - tył.
a już myślałem że jakieś wadliwe są i się nie dopytałem,to praktycznie wszystkie tarcze mogą ulec pokrzywieniu jak ostro będziesz hamował a następnie wjedziesz gwałtownie do kałuży z rozgrzanymi tarczami,dzięki za info
-
Cena ORI dekielkow z 15" felg
Chyba że masz do AC wykupioną tzw. drobną szkodę to wtedy ubezpieczyciel pokrywa koszty do 500 lub coś takiego dokładnie nie pamiętam, natomiast najważniejsze jest to że skorzystanie z tej szkody nie wpływa ci na twoje składki AC czyli nic nie tracisz.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Skoro masz w schowku to zakładaj ale ja osobiście polecam ori.
-
[B5 AFN] Hamulce (tarcze + klocki) przód - tył.
Ostatnio u siebie wymieniałem tarcze i klocki ATE na tył i u mnie wszystko jest OK,co jest przyczyną że tarcze ATE się krzywią?,wcześniej o tym nie słyszałem i zaczynam się zastanawiać nad moim wyborem.
-
[B5 AHU] Tuleje tylnej belki
do tego są stuka na nierównościach a także przy zwiększaniu prędkości i zmniejszaniu oczywiście gwałtownym.
-
[B5 AHU] Tuleje tylnej belki
Ja ostatnio u siebie w AHU wymieniałem,odkręciłem śruby od tulei które mocują ją do belki z dwóch stron opuściłem belkę i wybijałem te simerbloki młotkiem jeden wyleciał po dwóch uderzeniach, drugi trochę mocniej się trzymał ale też poszedł,przed wybijaniem zwróć uwagę tylko jak osadzone są stare żeby nowe włożyć w ten sam sposób.Robota zajęła mi około godziny.
-
[B5 AFN] Pękł pasek od alternatora w czasie jazdy
Zgadza sie w AFN pompa wodna jest na jednym pasku z alternatorem i pompą wspomagania,więc jak zprowadziłeś auto do mechaniora to niech wymieni ci pasek z napinaczami pompę wodną no i uszczelkę pod głowicą,powinno być dobrze.
-
Ceny paliwa marzec 2026
A w Pruszkowie ciągle na Orlenie 4,99