Treść opublikowana przez Golem1
-
[B5 AFN] Chłodnica klimatyzacji 8D0 260 401 H
tak podejdzie,numer 8D0 260 401H obecnie zastąpiony jest 8D0 260 403H ale oba podejdą do AFN.
-
[ALL B5] Co to za wtyczka
a sprawdź czy na wtyczce nie ma jakiegoś numeru to zobaczę ci w etce.
-
[ALL B6/B7] lusterka zawnetrzne od anglika
nie ma problemu,po to mamy forum żeby się informować jak coś nie wiemy lub nie jesteśmy pewni.
-
[ALL B6/B7] lusterka zawnetrzne od anglika
Nie do końca z tymi obudowami że są takie same, kąt pod jakim są zamocowane jest inny na pierwszy rzut oka ciężko rozpoznać, do tego oprawa lusterka posiada inny numer tzn zaczyna się od 8E2 natomiast na kontynent zaczyna się od 8E0 lub 8E1
-
[B7 BLB] Na zimnym odpala szybciej niż na rozgrzanym?
dobrze sztomel napisał każdy radzi sobie jak może i na ile go stać, ja mam wgraną nową mapę ale napisałem że też dobrym sposobem jest ten wyłącznik do czujnika temp.
-
[B7 BLB] Na zimnym odpala szybciej niż na rozgrzanym?
Ja miałem podobnie w A3 8P 2,0 TDI na zimnym palił na dotyk natomiast na ciepłym trzeba było trochę pokręcić,odłączyłem sobie czujnik temp.G62 dla sprawdzenia i na zimnym i gorącym silniku palił na dotyk,więc musiałem skorygować dawkę wtrysku paliwa czyli wgrać nową mapę dawki rozruchowej paliwa co kosztowało ok 300-400 zł ale ten sposób z przełącznikiem do czujnika temperatury też jest dobry szkoda że o tym nie pomyślałem wcześniej i by się trochę zaoszczędziło.
-
[B5 ADP] Przerywa jak deszcz pada, lub jest wilgotno problem
dla mnie to ewidentny problem z kablami do świec,ale może ktoś miał podobny problem i ci pomoże a nie każe ci wertować miliony postów które zawierają jakieś sporadyczne informacje i najczęściej nie dotyczące twojego problemu.
-
[ALL B5] Regeneracja listwy drzwiowej dolnej
Też zastanawiałem się nad przyklejeniem starych listew na klej do szyb,oczywiście po wcześniejszym oczyszczeniu ich z metalowych prowadnic ale w końcu stwierdziłem że lepiej kupić nowe i mam już założone, nowe listy posiadają prowadnicę plastikową więc są o niebo lepsze od wcześniejszych oczywiście mowa tu tylko o ori listwach,fakt że kosz 400zł ale warto.
-
[B5 ADP] Niby te same lampy a inne.
to też zależy jakiego producenta masz lamy valeo czy bosch numery będą te same a mogą odcienia klosza się różnić.
-
[B5 AKN] Przepływomierz ma zwarcie do plusa
Co do wymiany przepływki to błąd sam zniknie, nic nie musisz robić żadnej adaptacji itp. jeśli chodzi o uszkodzony przepływomierz to silnik jest wtedy strasznie przymulony nie ma kopa.
-
[ALL B5] Ramiona wycieraczek
Ja do swojej B5 mam założone wycieraczki aero, ramion nie przekładałem tylko do tych założyłem.
-
[B6 AVF] Wolne obroty
słuchaj praktycznie zawsze najlepiej podpiąć vaga i sprawdzić czy nie ma błędów,kiedyś znajomy miał podobny przypadek w B7 podwyższone obroty po podłączeniu vaga pokazał nam się błąd 18051- błędna pamięć elektroniki po wykasowaniu błędu wszystko wróciło do normy ale po kilku dniach błąd pojawił się ponownie ,posprawdzaliśmy i przeczyściliśmy połączenia masy,akumulator i alternator i od około roku jest spokuj ale co było przyczyną nie wiemy któraś z tych rzeczy stawiamy na słąbą masę co powodowało że silnik pracował na podwyzszonych obrotach żeby prawidłowo naładować aku.
-
[B5 ADP] Po wymianie przegubu dalej coś strzela.
jakby było łożysko to by mu wyło i to cały czas,musisz wjechać na kanał i sprawdzić co wcześniej ci pisaliśmy teraz też sobie przypomniałem żebyś sprawdził zaciski hamulcowe bo one też czasami stukają zwłaszcza jak są końcówki klocków,jak będziesz jechał po jakiś dołkach i będzie stukało to naciśnij hamulec jeśli stukanie ustanie to może być też to ale bez wjechania na kanał to nic się za bardzo nie dowiesz bo przyczyn może być kilka.
-
[B5 ADP] Po wymianie przegubu dalej coś strzela.
sprawdź sobie w takim razie tuleje belki tylnej i odboje na amorkach.
-
[ALL B5] Padło podświetlenie licznika
gdzieś na forum już czytałem że ktoś już miał problem z odkręceniem i próbował kombinerkami, po odkręceniu wymienił sobie na totxy.
-
[B5 AFN] 400K na liczniku
popytaj na forum może ktoś z twojej okolicy może ci pomóc przy oględzinach,co do zostania mechanikiem to się zgadza ale to jest druga strona medalu a zarazem frajda jak jakieś rzeczy jesteś sobie sam naprawić a nie płacić mechanikowi.
-
Wyjmaki do Nawigacji i innych radyjek AUDI
Też polecam wyjmaki od banshee,próbowałem różnymi wyjmakami i miałem problem z symphonyII natomiast od banshee bez problemu wyjołam sobie radyjko.
-
[B5 AFN] 400K na liczniku
Ja mam u siebie 320 co 15tys wymieniam olej i filtry i śmiga bez problemów,wszystko zależy od stanu technicznego silnika i jak był używany przez poprzednich właścicieli jeśli o niego dbali to powinien jeszcze pośmigać,co do wymian oleju to nie wiadomo czy nie miał robionych wymian w innym warsztacie poza tymi co ma wpisy z serwisu.
-
[B5 ADP] WSKAŹNIK TEMPERATURY
Tak jak piszą czujnik temperatury,jak masz możliwość podpięcia vaga to powinno pokazać ci błąd czujnika G62.
-
[ALL B5] Padło podświetlenie licznika
Jak opuścisz kierę w dól i wyciągniesz na maxa do siebie to nie powinieneś podrapać osłony zaczepami.
-
[B6 AVF] Po wymianie tarczy i klocków kontrolka nie gaśnie
tak właśnie co do klocków podłączanie vaga nic nie da z tego względu że czujka odczytuje sygnał zużycia klocków.
-
[ALL B5] Nie otwierające się drzwi od środka
Prawdopodobnie masz włączoną blokadę dla dzieci i nie można otworzyć od środka,blokadę masz koło zamka taki przełącznik góra dół.
-
[B6 AVF] Po wymianie tarczy i klocków kontrolka nie gaśnie
ja miałem podobny przypadek w A3 8P też paliła mi się kontrolka i musiałem wymienić całą wiązkę przewodów z tym że najpierw wymieniłem wtyczkę ale okazało się że jak tylko zakręciłem kierą lub ruszyłem kablem sygnalizacja znowu się pojawiła ni i byłem zmuszony do wymiany całem wiązki bo ta kontrolka strzasznie mnie denerwowała, więc zobacz u siebie może masz podobny przypadek.
-
[B6 AVJ] Poszukuję numeru parownika klimatyzacji
bo zanim podałeś mi vin to napisałem ci numery jakie są dla tego modelu,jakbym miał od początku twój vin to podałbym ci tylko odpowiedni do twojego modelu i tak powstało to zamieszanie[br]Dopisany: 21 Czerwiec 2011, 23:01_________________________________________________spoko nie ma problemu,po to mamy to forum aby sobie pomagać
-
[B6 AVJ] Poszukuję numeru parownika klimatyzacji
Zgadza się w pierwszym poscie napisałem ci info jakie są w etce i jaki parownik pasuje do auta o odpowiednim numerze,natomiast ty masz auto z 2002 roku to jet 10 cyfra vin dlatego masz 2 a te parowniki o tym numerze występują aż do numeru vin wauzzz8e-3-285000 czyli do rocznika 2003 i jeslibys miał auto z rocznika 2002ale model 2003 to zamias 2 byś miał 3 i wtedy byś musiał zwrócić uwagę na te ostatnie sześć cyfr w jakim przedziale numerycznym jest twój samochód,myślę że już ci jasno wytłumaczyłem jak jakieś pytania czy niejasności to pisz.