Treść opublikowana przez Golem1
-
[ALL B6] pytanie nowicjusza - lusterka zewnętrzne, alarm
włacz sobie ogrzewanie tylnej szyby i sprawdź miernikiem czy masz napięcie na przewodach,tylko pamiętaj że ogrzewanie na lusterka załacza się poniżej 5stopni,jak masz dostęp do vaga to w grupie dzrzwi kier lub pas.będziesz miał błąd informujący o uszkodzeniu wkładu lusterka( tu nie jestem 100%)pewny czy ta opcia występuje w B6
-
[B5 1Z] Popiskiwanie spod maski
Do wymiany paska alternatora nie musisz ściągać przedniego pas ale najpier musisz ściągnąc pasek klimatyzacji i najlepiej wiechać na kanał lub wystarczy wiechać na wyższy murek żeby była możliwośc ściągnięcia dolnej osłony silnika,następnie luzujesz rolkę napinacza paska klimy i go ściągasz a potem rolkę napinacza paska wielorowkowego i wymieniasz pasek.
-
[B6 AWX] Nie zapala po odłączeniu akumulatora
Address 17 ------------------------------------------------------- Controller: 8E0 920 900 G Component: KOMBI+WEGFAHRS. RB4 D22 Coding: 00000 Shop #: WSC 00184 WAUZZZ8E02A078645 AUZ6Z0A0191973 1 Fault Found: 01314 - Engine Control Module 49-00 - No Communications ten bład jest dla ciebie właściwy masz brak komunikacji z modułem sterowania silnika nie wiem czy nie jest on związany z tym twoim zabezpieczeniem
-
[B6 AWX] Nie zapala po odłączeniu akumulatora
No właśnie, sprawdź sobie jutro za dnia wszystko dokładnie bo czasmi drobna pierdoła i nie można odpalić,podepnij się pod vag i zczytaj błędy czy jest coś związane z silnikiem i sprawdź sobie czy działa ci pompa paliwa po przekręceniu kluczyka będziesz ją słyszał.
-
[B6 ALT] Zapalajace sie kontrolki zwiazane z hamulcami
Tak jak było już wcześniej pisane jeśli płyny masz ok,sprawdź sobie aku,najlepiej podłącz się pod vaga i jeśli problem się pojawi powinien pokazać się błąd o niskim napięciu z zacisku 15 i wtedy będzie wyskakiwał błąd hamulcy,esp i inne,sprawdż dobrze aku.,ładowanie albo dobrze go naładuj.
-
[B6 AWX] Nie zapala po odłączeniu akumulatora
czujnikiem skrętu (G85) się nie przejmuj po odłaczeniu aku często wywala ten bład jak uruchomisz auto to musisz preprowadzić adaptację i kontrolka zniknie i błedy też,najważniejsze to musisz wszystko posprawdzać z tym zabezpieczeniem i uruchomić auto.
-
[B5 AVG] Wskazówka na liczniku nie pokazuje temperatury.
zgadza się,dla mnie to typowe objawy uszkodzeno termostatu,oczywiście błędy ze wskaźnikiem temp. zewnętrzej nie mają tu nic współnego,co do tego czujnika to jak było pisane w poprzednich postach musisz najpierw sprawdzić czy posiadasz taką wiązkę.[br]Dopisany: 22 Listopad 2011, 21:45_________________________________________________termostat w twoim silniku jest pod pompą wodną,żeby się do niej dostać musisz ściągnąć osłonę dolną silnika i zobaczysz pompę wodną i w kródzcu dochodzącym do pompy masz umieszczony termostat,proponuję ori termostat i uszczelnienie z tym że koszt koło 100zł ale spokój na kilka sezonów,tu masz numery termo.044 121 113, 038 121 119B uszczelka,jak będziesz miał jakieś jeszcze pytania to pisz.
-
Problem z działaniem klimatyzacji w A4 B6
w B6 też jest tak jak nie załącza się mały wentylator od klimy to za chwilę klimatronik przełacza się na funkcję econ,podłaczcie się pod vaga i zobaczcie czy macie jakieś błędy i sprawdzie czy załacza się mały wentylator po uruchomieniu klimy.
-
[B5 AVG] Wskazówka na liczniku nie pokazuje temperatury.
05.1 (G17) Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia), przód, ciągła przerwa, *05.1 (zobacz poniżej),sprwadz ten 49,3 bo nie znajduję do niego opisu,[br]Dopisany: 22 Listopad 2011, 20:04_________________________________________________100% termostat skoro na wyłączonym obiegu nagrzewa się do normalnej temperatury a jak włączysz nawiew płyn ma większy obieg bo przechodzi przez nagrzewnicę i wtedy termo.się nie otwiera i masz silnik niedogrzany. [br]Dopisany: 22 Listopad 2011, 20:06_________________________________________________a jak silnik osiągnie bez załaczania nawiewu temp.i zaczniesz jechać szybciej temp ci spada? jak tak to termostat,wymieniaj i powinno być po problemie,sprubuj jeszcze zasłonić chłodnicę tak na próbę i zobacz ci silnik szybciej ci się nagrzewa.
-
[B5 AVG] Wskazówka na liczniku nie pokazuje temperatury.
nie tylko za pomocą vaga,chyba że usuniesz usterkę to klimatronik nie wykryje błędu.
-
[B5 AVG] Wskazówka na liczniku nie pokazuje temperatury.
Sorrki zle ci powiedziałem sprawdx jeszcze kanał 51 tam masz temp.silnika
-
[ALL B5] Szaleje wskaznik poziomu paliwa
Prawdopodobnie padł ci czujnik paliwa na zbiorniku,sprawdź sobie najpierw przewody które dochodzą do czujnika może któryś jest gdzieś przetary skoro vag pokazuje ci zwarcie do masy jak nie to będzesz musiał wyjąć czujnik razem z pływakeim.
-
[B5 AVG] Wskazówka na liczniku nie pokazuje temperatury.
A jaką temp. pokazuje ci na klimatroniku?jeśli dobrze pamiętam to kanał 47 i 49 sprawdż najpier sobie tam temp.co ci tam pokazuje.
-
[B5 AHU] Kierunkowskazy nie działają
właśnie sprawdziłem u siebie i po załączeniu długich kierunki działają,awaryjne też.
-
[B5 AHU] Kierunkowskazy nie działają
nigdy nie sprawdzałem aż zaraz u siebie sprawdzę,a czy na mijania ci działają?,może tak to jest połączone że na długich są zablokowane.
-
[B5 AVG] Wymiana filtra paliwa 1.9 TDI AVG
Ja wymieniam co drugą wymianę oleju czyli co 30 tys.km. i ostatnio zakładałem filtrona wkład wcześniej manna
-
[ALL B6] Gaśnica , gdzie powinna być?
Ja swoją zamontowałem w bagażniku,przykręciłem do tapicerki z lewej strony tam gdzie jest ta wnęka w sedanie.
-
[B5 AVG] Wymiana filtra paliwa 1.9 TDI AVG
to spoko że dało radę,teraz tylko odkręć sobie tą srubkę 10 żebyś mógł odpowietrzyć filtr.
-
[B5 AVG] Wymiana filtra paliwa 1.9 TDI AVG
Ja zakładam na puszkę filtra klucz do filtrów taśmowy a na dekielek klucz płaski jeśli dobrze pamiętam 17 na na sześciokątny cokoł śruby odpowietrzającej.
-
[B5 AVG] Wymiana filtra paliwa 1.9 TDI AVG
Ja tam u siebie w AHU zawsze zalewam filtr i nigdy nie było problemu a tak jak pisali poprzednicy lepiej żeby wtryski na sucho nie pracowały.
-
[ALL] Jakie kapsle do felgi 15'' 8D0601025M??
Tak to są typowe kapsle do tej felgi,będą pasowały. Do felgi 8E0 601 025 są kapsle 4B0 601 170
-
[ALL] Gdzie kupić takie ramki na zegary ?
szkoda że wcześniej nie było takich ramek wzorowanych na RS,ja u siebie mam zamontowane zwykłe ringi błyszczące ale może się jeszcze zastanowię nad zmianą bo tamte fajniej wyglądają.
-
[B5 AFN] Nie działa szybkościomierz.
Skoro czujnik założyłeś sprawny i z kablami wszystko Ok to prawdobodobnie padł ci licznik,we wcześniejszych postach pisałem że ja u siebie wymieniłem w liczniku tylko silniczek od prędkościomierza i wszystko działa.
-
[ALL B5] Ustawianie daty i godziny.
1.Godzinę w liczniku ustawiasz lewym przyciskiem na obudowie licznika,pociągnij go do siebie i przytrzymaj- godz zacznie się zmieniać. 2.Przycisk econ służy do rozłaczenia klimatyzacji-wtedy spręzarka klimy jest rozłaczona i masz tylko sam nawiew. 3 Bezpieczniki znajdują się po lewej stronie deski rozdzielczej jak otworzysz drzwi kierowcy to na zokończeniu deski rozdzielczej znajdziesz zaślepkę-dekielek podważ go i tam są bezpieczniki 4.Co do mrugania światłami to wykonuje się tak jak opisałeś-może jest jakiś problem z manetką.
-
[B6 AWX] Świeci się kontrolka przepalonej żarówki!
Sprawdz też gniazdo gdzie osadzona jest żarówka oraz przewody,czasami tak jest że kabelek gdzieś jest poluzowany i pojawia się komunikat mimo działającej żarówki.