Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tomnik

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tomnik

  1. Żaden "check engine" na desce ?
  2. Ewentualne błędy w sterowniku silnika po falowaniu obrotów ?
  3. Napisz jaki problem chcesz rozwiązać. Bo jeśli chciałeś tylko zapytać "czy wartość 12hPa na jałowym po wypalaniu 200km to wartość OK", to na podstawie "zmierzona wartość sadzy 0,38g", zakładając, że są one z momentu "po wypalaniu 200km " to jest dobrze. Powiem więcej za dobrze.... tym bardziej dodając te "12hPa na jałowym" to dla mnie brzmi trochę mało wiarygodnie. Nikt tu z nas, tak naprawdę, nie zna (tak myślę, prawda Muskel ...?)algorytmu na obliczanie przez program, wartości sadzy tzw. rzeczywistej, która podawana jest, jako dana, którą odczytujemy. Istnieje zapewne korelacja między obrotami silnika, objętością strumienia spalin i coś więcej, zapewne.
  4. Wartość ciśnienia, o której napisałeś może być pomocna w określeniu stanu filtra DPF, jeśli wykonany zostanie test drogowy. Logujemy, zapisujemy tą wartość, 3 bieg, 100% przyspieszenia. Wysokie wartości w okolicach ponad trzysta, świadczą o dużej zawartości zgromadzonego w filtrze popiołu.
  5. To nie jest bezpiecznik o nr-e, który podałeś. To zabezpieczenie numer 16. Czy go wymieniłeś ? Jeśli tak, to czy nadal zostaje uszkodzony ("przepalony") ? Wiązka skrzynki bezpiecznikowej (Twoje zdjęcie) obwinięta jest/wydaje się nieoryginalną taśmą izolacyjną, co wskazuje na ingerencję właśnie w tym miejscu. Być może(?) była to próba poszukiwania usterki związanej z SB16, przy jego notorycznym uszkodzeniu... W tym prawdopodobnie miejscu znajduje się połączenie D110-"Złącze 8 w wiązce przewodów, komora silnika". SB16 zasila wszystkie podzespoły, które zgłasza sterownik silnika w postaci błędów, przez Ciebie przytoczonych. Zadziałanie tego SB16 spowodowane może być każdym z tych podzespołów lub właśnie usterką w wiązce w okolicach D110. Załączam odpowiednie schematy. Jednostka sterująca silnikiem, elektrozawór ograniczający ciśnienie doładowania, rezystor grzejny odpowietrzania skrzyni korbowej, elektrozawór lewy do elektrohydraulicznych mocowań silnika, zawór klapy obejściowej filtra powietrza, zawór przełączający chłodnicy układu recyrkulacji spalin J623 - Jednostka sterująca silnikiem J696 - Przekaźnik układu chłodzenia skrzyni biegów N75 - Zawór elektromagnetyczny do ograniczania ciśnienia doładowania N79 - Element grzejny do odpowietrzania skrzyni korbowej N144 - Lewy zawór elektromagnetyczny do mocowania silnika elektrohydraulicznego N275 - Zawór klapy obejściowej filtra powietrza N345 - Zawór przełączający chłodnicy recyrkulacji spalin N488 - Zawór płynu chłodzącego do skrzyni biegów T60 - Złącze 60-stykowe T94 - Złącze 94-pinowe 85 - Połączenie uziemiające 1 w wiązce przewodów komory silnika D110 - Złącze 8 w wiązce przewodów, komora silnika * - Tylko do pojazdów z elementem grzewczym do odpowietrzania skrzyni korbowej. *2 - Tylko dla pojazdów z manualną skrzynią biegów ............................................................................................................................................ Jednostka sterująca układu świec żarowych, jednostka sterująca silnika J179 - Jednostka sterująca do sterowania świecami żarowymi J623 - Jednostka sterująca silnikiem Pytanie 10 - Świeca żarowa 1 Pytanie 11 - Świeca żarowa 2 Pytanie 12 - Świeca żarowa 3 Pytanie 13 - Świeca żarowa 4 ST1 - Nośnik bezpieczeństwa 1 SB4 - Bezpiecznik 4 w uchwycie bezpiecznika SB6 - Bezpiecznik 6 w uchwycie bezpiecznika S39 - Bezpiecznik paska świec żarowych do T94 - Złącze 94-pinowe 12 - Punkt uziemienia w komorze silnika po lewej stronie 85 - Połączenie uziemiające 1 w wiązce przewodów komory silnika 131 - Złącze uziemiające 2 w wiązce przewodów komory silnika D103 - Połączenie 3 w wiązce przewodów komory silnika * - Przekrój 1,5 możliwy ......................................................................................................................................... Przekaźnik małej mocy grzewczej, przekaźnik dużej mocy grzewczej, jednostka sterująca silnikiem, element grzejny dodatkowego ogrzewania powietrza J359 - Przekaźnik małej mocy grzewczej J360 - Przekaźnik do dużej mocy grzewczej J623 - Jednostka sterująca silnikiem ST1 - Nośnik bezpieczeństwa 1 SB16 - Bezpiecznik 16 w uchwycie bezpiecznika ST1 na uchwycie bezpiecznikowym B -SB- (czarny) S126 - Bezpiecznik ogrzewania dodatkowego S328 - Bezpiecznik 2 do ogrzewania dodatkowego T17b - Złącze 17-pinowe, niebieskie T17q - Złącze 17-pinowe, czerwone T94 - Złącze 94-pinowe Z35 - Element grzejny do dodatkowego nagrzewnicy powietrza 688 - Punkt masy 2 w tunelu centralnym A138 - Połączenie 2 w wiązce przewodów rozdzielnicy D110 - Złącze 8 w wiązce przewodów, komora silnika L81 - Podłączenie w wiązce przewodów ogrzewania dodatkowego * - tylko dla pojazdów z dodatkowym ogrzewaniem powietrza
  6. Tak, 8E0820036 zawór elektromagnetyczny. Zdjęcie z Etki : Instruktaż wymiany w zrozumiałym dla większości z nas, języku (załącznik). Demontaż i montaż zaworu odcinającego dopływ płynu chłodzącego do nagrzewnicy, A4, A5 z silnikiem 4-cylindrowym, wszystkie modele Q5.pdf
  7. Czy wykonałeś auto-scan/scan wszystkich sterowników auta ?
  8. Demontaż skrzyni biegów - pojazdy z silnikiem TDI 4-cylindrowym (w tym Audi Cabriolet).pdf
  9. Proszę W Elsie nie ma takich informacji (opis "jaki przewód gdzie"), jak - "rozpiska kostki A5 32-pin w BCM", czy innych połączeń tego typu. Na schematach śledzisz drogę danego połączenia (przewodu).
  10. Tak, dobrze. T6ae to złączę/"kostka" podłączeniowa włącznika E229). Do włącznika z Twojego auta prawdopodobnie nie będzie doprowadzony przewód ws/vi. Występować będzie natomiast przy włączniku z poniższego zdjęcia, czyli wersji dla pojazdów z możliwością wyłączenia poduszki bezp. pasażera. Niestety schemat, o który pytałeś, nie zawiera "wewnętrznych" połączeń samego włącznika, co ma czasami miejsce na schematach innych modeli, powiedzmy Audi.
  11. Metodyka włącznika awaryjnych/ostrzegawczych jest tu inna niż w starszych autach. Jeśli chcesz podłączyć urządzenie zewnętrzne (np.alarm), to nie będzie to łatwe. Wokół włącznika, jak widzisz, nie znajdziesz, jak w starszych autach, przewodów "bezpośrednio" połączonych z żarówkami kierunkowskazów. Włącznik podaje, bodajże masę(minus) do sterownika centralnej elektryki.
  12. E1 - przełącznik światła E20 - Sterowanie oświetleniem przełączników i instrumentów E229 - Przycisk do lampki ostrzegawczej E314 - Przycisk tylnych świateł przeciwmgielnych E315 - Przełącznik świateł przeciwmgielnych J234 - Jednostka sterująca poduszką powietrzną J519 - Jednostka sterująca zasilaniem pokładowym K6 - Światło ostrzegawcze K145 - Kontrolka ostrzegawcza poduszki powietrznej pasażera jest wyłączona ST1 - Nośnik bezpieczeństwa 1 ST2 - Nośnik bezpieczeństwa 2 SD4 - Bezpiecznik 4 w uchwycie bezpiecznika ST4 - Nośnik bezpieczeństwa 4 SD7 - Bezpiecznik 7 w uchwycie bezpiecznika- SF12 - Bezpiecznik 12 w uchwycie bezpiecznika SC14 - Bezpiecznik 14 w uchwycie bezpiecznika T4t - Złącze 4-drożne T6ae - Złącze 6-drożne T17f - Złącze 17-pinowe w stacji sprzęgającej, słupek A po prawej stronie T32a - Złącze 32-pinowe T100 - Łącznik 100-krotny 81 - Połączenie uziemiające 1 w wiązce przewodów rozdzielnicy 687 - Punkt masy 1 w tunelu centralnymA005A4200801#VB687 B163 - Połączenie dodatnie 1 (15) w wiązce przewodów wewnętrznych * - Zobacz aktualny schemat układu w celu zapoznania się z przyporządkowaniem bezpieczników. *2 - do kwietnia 2009 *3 - od maja 2009 *4 - Zobacz prawidłowy schemat okablowania poduszki powietrznej
  13. "Manipulator" lusterek musi zostać ustawiony w pozycji prawe lusterko. Ta funkcja w aucie nie wyposażonym w lusterka z pamięcią jest irytująca.
  14. Gdybym miał taką potrzebę, na pewno demontowałbym tunel. Tu sposób na dostęp do ramki bez demontażu całego tunelu (chociaż temat tamten dotyczy innego elementu) Polecę interfejs podłączany do komputera - VCDS, ODIS (ze wskazaniem na VCDS). Nie. W przedliftach z funkcją pamięci foteli, pewnie tak. Bez tej funkcji, nie. W poliftach (bez f. pamięci), tak. Opuszczanie prawego lusterka przy włączeniu biegu wstecznego w autach bez f. pamięci nie działa precyzyjnie, lusterko nie wraca idealnie w swoje miejsce i po kilku automatycznych opuszczeniach, trzeba poprawić jego położenie wyjściowe(ustalone).
  15. Z tego, co widzę, silnik ten nie jest wyposażony w żaden czujnik temp. recyrkulacji spalin. Posiada natomiast trzy czujniki temperatury spalin. Kontrola temp. spalin.pdf
  16. Te błędy nie mają nic wspólnego z "problemem", który opisałeś. Te max. 2,5 tys. na biegu jałowym jest standardem, osiągane bez możliwości przekroczenia jest w każdym dieslu A4 B8. Jeden błąd dotyczy czujnika temperatury silnika i jeśli jest on rzeczywiście niesprawny należy go wymienić, drugi przerwy w obwodzie elektrycznym poduszki zawieszenia silnika.
  17. To stwierdzić może analiza danych z dedykowanego urządzenia do badania(poza autem) wtryskiwaczy(piezoelektrycznych). Dane, które podaje sterownik silnika, nie mogą być podstawą do wiarygodnej diagnozy stanu injectorów. Jedynie w grupach 72-77 znajdują się odczyty/korekty długoterminowe, które mogą sugerować demontaż wtryskiwaczy w celu przeprowadzenia badania na dedykowanym urządzeniu (poza autem, oczywiście). Grupy 13/14 przedstawiają korekty, jakie wprowadza sterownik w celu wyrównania pracy wału korbowego/obrotów, dodając paliwo na wtryskiwacz w cylindrze charakteryzującym się słabszą pracą i odejmując dawkę wtryskiwacza w cylindrze o lepszej kondycji. Owszem, można tymi (13/14) mniemać, o mniej wydajnej pracy wtryskiwacza ale pewnie tylko wtedy, jeśli wpierw wykonamy test ciśnienia sprężania we wszystkich cylindrach.
  18. A, konsekwencje Cię bolą... A ludzi, których będziesz terroryzował swoją nową zabaweczką, to masz doopie, tak ?
  19. Ode mnie - używaj znaków interpunkcyjnych (przecinki). Przeczytaj napisany tekst przed jego wysłaniem, popraw "przekręcone" słowa (wiem pisałeś na telefonie ale jednak). Jednym zdaniem - chcesz być zrozumiały pisz zrozumiale. "niema" - Nie ma sprawy, zdarza się
  20. Reset nie zmniejsza częstotliwości regeneracji, ich liczba nie powinna się zwiększyć. Na czym opierasz stwierdzenie o odcinkach 600-900 kilometrowych między reg. pokonywanymi przed dokonanym resecie ? Czy te (odcinki) przed i po, były mniej więcej tożsame co do warunków ? Podaj dane z VCDS (takie które występują "teraz"). Podziel się nimi też 1.po przeprowadzonej regeneracji, 2.mniej więcej po 100km od niej 3.i "zaraz" przed następną. Pisząc regeneracja, mam na myśli te zarządzane przez program sterownika silnika, a nie te "serwisowe" przeprowadzane na Twoje żądanie. Odcinki 600-900 km są oczywiście możliwe ale tylko wtedy, kiedy auto porusza się we właściwych warunkach, czytaj odpowiednie, wysokie temperatury filtra utrzymywane przez dłuższy czas. Przy przebiegu 330tys. filtr zwykle nadaje się do wymiany, a co najmniej czyszczenia. Czyszczenie filtra wystarczy na tzw. pół roku. Ta czynność nie przywraca jego stuprocentowej sprawności, niestety...
  21. Jesteś właścicielem tego auta od stanu licznika "0" km ?
  22. Moja wiedza na temat DPF pozwala mi powiedzieć : to nie nie jest możliwe (zmniejszenie się dystansu pomiędzy regeneracjami po resecie zawartości popiołu). Raczej odwrotnie - dystans powinien zwiększyć się (niewiele ale jednak) w tych samych warunkach, w jakich były pokonywane te odcinki Przy podanym tu przebiegu zapełnienie filtra, które odczytałeś było nieprawidłowe, niemożliwe. Był już wykonany reset przed 330-340 tys. km Nic. Co powinieneś zrobić? - Nic. Oprócz rozważnego używania VCDS ... bo wybacz ja nie wierzę w takie "przypadkowo zresetowałem". Raczej nieświadomie...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.