Treść opublikowana przez maciucha512
-
nagły brak ogrzewania
Zacząć trzeba od początku. Kontrola płynu chłodzącego, sprawdź czy pasek od pompy wodnej jest (czy się nie zerwał) i czy ma prawidłowy naciąg. Spróbuj jeszcze raz odpowietrzyć nagrzewnicę. Odepnij wąż zasilający i zobacz jak mocny jest strumień cieczy. Spróbuj podłączyć przewody nagrzewnicy na odwrót. Chodzi mi po głowię jedna rzecz (raz przerabiane) - po wymianie przypchanej nagrzewnicy ruszył się osad z rur i wleciał do świeżej nagrzewnicy i ją przypchał.
-
coś rozładowuje mi akumulator
Jest podejrzenie o rozładowywanie aku a wcześniej było ok? Ja bym obstawiał aku, oddajesz na gwarancji i dają nowy, operacja trwa około 2 tyg. Niestety dwa razy tak miałem. Świeży aku, tydzień jeżdżony a jakby już się kończył - dali nowy.
-
Grzałka silnika / wody
Na stronie DEFA jest dobór elementów do konkretnych modelów.
-
ciśnienie w kolektorze ssacym - błąd
Do oceny potrzebne logi, patrząc po roczniku powinieneś mieć czujnik ciśnienia doładowania wlutowany na płycie ecu.
-
paruje szyba przod
Ewidentnie wilgoć w aucie. Zastosuj takie cudo: Pochłaniacz Wilgoci Osuszacz + 12 wkładów 250g (3670148602) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. lub POCHŁANIACZ WILGOCI, OSUSZACZ WIELOKROTNEGO UŻYTKU (3639683334) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Dywaniki w a4 są dość grube więc mogły się nie dosuszyć po zalaniu, zamontuj takie osuszacze gdzieś na podłodze i pojeździj ze 2 - 3 tygodnie.
-
nagły brak ogrzewania
Luzujesz mocowania węża od nagrzewnicy obok aku i delikatnie ściągasz węża lub małym śrubokrętem tak odginasz wąż od króćca nagrzewnicy by zrobiła się szpara. Jak jest powietrze to ucieknie.
-
nagły brak ogrzewania
Jeżeli oba węże od nagrzewnicy są podobnie gorące, to moim zdaniem problem leży w klapach układu wentylacji. Jeżeli węże są zimne lub mają zauważalnie różne temperatury to są dwie możliwości: 1 - zapchana nagrzewnica, 2 - zapowietrzona nagrzewnica. Matek9292 - domyślam się, że masz pokrętła do klimatyzacji, możliwe, że urwały Ci się mocowania od pozostałych linek, jak piszesz, że grzało i było ok, to samo z siebie nagle się nie zapowietrzyło (chyba, że płynu ubyło). Zdaje mi się, że jak ściągniesz osłonę nad nogami pasażera to dasz radę dotrzeć do dźwigni od klapy ciepło - zimno.
-
Po wymianie na nowy termostat(wehler) temperatura dochodzi do 80 po czym nagle spada
Sprawdzaj na climatroniku, wskazówka nie jest dokładna. Co do Wahlera, to mocno się pogorszył, w sierpniu wstawiłem termostat i już jest do wymiany, w poprzednim wozie przy wymianie dopiero trzeci działał jak należy.
-
Podgrzewacz płynu chłodniczego w zime
To co z mondeo jest, to to samo co fabryczny podgrzewacz w 1.9 TDI, 3 świece żarowe. W Fordzie było to serią w niektórych zimnych krajach. Jak masz gdzie się podpiąć pod 230 V, to zainwestuj w elektryczny podgrzewacz z pompką typu: PODGRZEWACZ SILNIKA samochodu grzałka webasto 2Kw (3665178526) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Istotne jest to, że podane na początku propozycje są to "wspomagacze" dogrzewania. Zwróć uwagę gdzie są one umieszczane - przed nagrzewnicą. Nie ma mowy żeby w czasie 1-3, a nawet 15 minut same nagrzały silnik. Prosty test: wstaw 4-5 litrów wody do czajnika elektrycznego i zobacz ile czasu potrzeba na osiągnięcie 90 stopni, plus czas na ogrzanie masy bloku silnika.
-
Czarny olej zaraz po wymianie . ZIELONY W TEMACIE
Ja wymieniam olej co 10 tyś i zawsze jest czarny, dosyć szybko też na bagnecie jest czarny. Można by się zastanowić jak by się miał kolor oleju gdy przed nowym olejem zastosuje się płukankę.
-
Przeładowanie Turbo
Zrób logi, bez tego to jak wróżenie z fusów
-
Jaka chlodnica wody !!!???
Domyślam się, że chodzi Ci o rodzaj podłączenia węzy do chłodnicy. U mnie na dole i górze jest połączenia typu wciskasz i blokujesz spinką. Rok wozu ten sam to i może tak samo.
-
Przygasanie świateł
Jak zamykasz szyby to zwiększa się pobór prądu, to i światła przygasną, podobnie będzie z ogrzewaniem szyb. Jeżeli przygasają na tyle, że bez problemu to widać nawet w dzień to nie jest dobrze. Najłatwiej jak pisali wyżej sprawdzić napięcie ładowania.
-
Porady przygotowania samochodu do Zimy :) Zima Zima Zima...idzie zima...
Do już wymienionych dodam kilka, o których często się zapomina (chociaż da się bez nich żyć): Zimowy płyn do sprysków Nowe wycieraczki Gumowe dywaniki
-
Przeładowanie Turbo
Jak piszę głupoty niech mnie ktoś poprawi, wydaje mi się, że w 1Z N75 steruje pracą zaworu upustowego (West Gate?).
-
Nieznaczy spadek mocy - okresowo, (chyba) po zgaszeniu mija
Poczytaj tematy dotyczące przeładowania turbiny tzn lotlauf.
-
Nie gasnące oświetlenie wnętrza.
Mogłem coś pokręcić, tak czy siak jeden sygnał powinien zanikać po zamknięciu drzwi.
-
Nie gasnące oświetlenie wnętrza.
Będzie mnie pewnie ktoś musiał poprawić, ale wydaje mi się, że jest tak: w kostce przy lampce są 3 piny: stały plus i dwie masy. Jedna masa jest stała, jest wykorzystywana jak włącza się lampkę ręcznie. Druga masa pojawia się po otwarciu drzwi. Do switcha idzie kabelek, jak otwiera się drzwi to sprężynka w swichtu zwiera kabelek z masą wozu i jest światło. Jest jeszcze taka rzecz, że po zamknięciu drzwi przez jakieś 10 sekund świeci się oświetlenie wewnętrzne. Czy sprawdzając kostkę przy lampce uwzględniłeś to?
-
Nie gasnące oświetlenie wnętrza.
Możliwe, że zbieg okoliczności lub coś z lampką jest nie tak. Proponuje taki test: wykręć lampkę i odepnij wtyczkę - 3 piny, jak dobrze pamiętam w jednym jest stały plus, w drugim stała masa, a w trzecim masa pojawia się po otwarciu drzwi. Wetknij miernik albo żarówkę i szybko się okaże czy switch w drzwiach nawalił czy coś z samą lampką jest nie tak.
-
Nie gasnące oświetlenie wnętrza.
Sprawdź switche od drzwi, możliwe, że któryś jest uszkodzony i daje ciągły sygnał o otwarciu drzwi.
-
Analiza logów - tryb serwisowy
Moja wina, zapomniałem, że w Polsce normalne jest ciśnienie 969 mbar.
-
Analiza logów - tryb serwisowy
Turbo do czyszczenia, czujnik ciśnienia atmosferycznego chyba leży, przepłyka ok. Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale wydaję mi się, że w Twoim autku czujnik ciśnienia atmo jest w rurze dolotu, ale głowy nie dam sobie obciąć.
-
Wymiana filtrów w 1.9 TDI
Szukajcie: http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/faq-dzialu-warsztat-zrob-to-czesc-212277/
-
Wymiana.
Zawsze coś zostanie w nagrzewnicy i w bloku silnika - trzeba by termostat wyjąć.
-
Podgrzewane lusterko
Jest osobny bezpiecznik do luster, ale jak prawe grzeje to lewe trup. Możesz jeszcze spróbować je wyciągnąć i wyczyścić styki.