Treść opublikowana przez peter22
-
Audi Q3 by Nexave
Przy takim przebiegu i wycinałes DPF??
-
Zwykłe A6 C6 ALLROAD 3.0 TDI
witam , dużo roboty z podłączeniem modułu zamykania klapy z pilota ??? instrukcja jest jakaś konkretna , czy trzeba zgadywać ??
-
Audi A5 8T Sportback 2.0TFSI Quattro by Kopter
.
-
Problem z DPF w A4 B8 3.0TDI
Dzięki bardzo kolego
-
Problem z DPF w A4 B8 3.0TDI
To ktory czujnik był u ciebie walnięty ??? Możesz podać nr części ewentualnie jakieś foto
-
A5 8T Sportback 3.0tdi S-Line Monza Silver
Ja używam gliptone tez fajnie matowa skóra się robi i jeszcze tępa . Dodatkowo fajny zapach skory w srodku pozostaje
-
2.0 tdi wymiana czy remont
Ja bym pomyślał o wsadzeniu nowszej jednostki jak zamierzasz jeździć tym autem . Chyba ze robisz i sprzedajesz to już jak uważasz . Zadzwoń do nosba albo genowefagarage czy tez do innej firmy co się zajmuje swapami i zapytaj jaka nowsza jednostkę możesz zamontować żeby wszystko działało jak należy
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
250 ml na 50 litrów
-
Problem z DPF w A4 B8 3.0TDI
Podepnij kompa i zobacz jaki masz przepływ i ile popiołu
-
Czyszczenie kolektora ssącego w Audi A4 B8 2.0 TDI
za***isty opis . Dzisiaj ojcu przeczyscilem wszystko i jeszcze założyłem ogranicznik nastawnika tak profilaktycznie bo błędów jeszcze nie waliło ale jak już rozbierałem to postanowiłem go zamontować . Dzięki wielkie kolego .
-
CCWA by R-performance ekologia pozostała
Może tuner zapomniał Ci wyłączyć ta sondę . Podjedz i zapytaj . Jak chcesz jeszcze coś więcej osiągnąć to w pierwszej kolejności wydajniejszy IC później turbo . Polecam tc turbo naprawdę super ogarniają turbiny miła i pomocna obsługa . Ja nam wsadzona turbinę z perun turbo ale gdybym miał robić teraz turbo to oddał bym do tc turbo
-
CCWA by R-performance ekologia pozostała
Na blacie 152 tys kupione od 1 go właściciela serwisowany cały czas . Obecnie w aucie nic jeśli chodzi o sondy i czujniki to wszystko jest jak wyszło z fabryki. W chwili wyjęcia dpf były wyłączone wszystkie czujniki które są w dpf i katalizatorze .
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
-
CCWA by R-performance ekologia pozostała
Czepiasz się słówek . Wiadomo ze chodziło mi o emisje spalin. Skoro jesteś tak uczony to wyjaśnij to sam a nie się powołujesz na auto świat albo inna gazetę . I tu właśnie widać ze jesteś Zaczytany teoretykiem .
-
CCWA by R-performance ekologia pozostała
W każdym aucie które wcześniej miałem i robiłem więcej niż tylko program usuwałem dpf-a teraz tez usunąłem wsadzając downpipa . Jednak z uwagi na fakt, ze auto ma jeździć poza granice Polski i zaostrzone przepisy dotyczące spalania zdecydowałem się powrócić do dpf-a . Nie uśmiecha mi się płacić ogromnych mandatów i autem wracać na lawecie. . Ciekawe to co piszesz o egr ze można go usunąć czy tez wyłączyć i dpf będzie dalej działał . Ja spotkałem się z inna opinia ze jeśli ma dpf działać to egr musi być . Nie wiem która opinia jest prawdziwa najlepiej jak by się wypowiedziały jakieś firmy zajmujące się modyfikowaniem aut. Napisałem przecież ze wcześniej i podczas diagnostyki nic się nie działo z egr. Problemy zaczęły się dopiero później . Decyzja kolegi auto zostało wystrojone . Korekta będzie po wymianie egr
-
CCWA by R-performance ekologia pozostała
To ze jest z nim jakiś problem wyszło akurat podczas robienia auta . Wcześniej nie było żadnej informacji .
-
CCWA by R-performance ekologia pozostała
Jeśli ma pozostać ekologista to egr musi byc. Nie mam zamiaru się z Tobą dochodzić o mody bo nie jestem w tej sprawie specjalista . Opisałem co mam zrobione i na ile dane podzespoły są dostępne do dalszej modyfikacji (opinia osób zajmujących się przerobieniem danych podzespołów) ja nigdy nie wrozylem z fusów wyszło ile wyszło . hamownia r-performers nie wiem czy zawyża czy zaniża ważne ze programy pisane przez Witka są pisane pod auto i jeszcze nigdy nic mi nie klekneło po jego programach . Mam w d*pie czy wyjdzi 500 KM czy 400 , najważniejsze ze auto ma być bezawaryjne i bezpiecznie się przemieszczać . Jadąc na program myślałem ze wyjdzie max 350 KM z dpf tak jak pisał orzeł . Sam byłem w szoku jak się okazało ze wyszło aż 372 . Nie nam i nie miałem ciśnienia na cyferki . Wyszkoliłem wyszło , nie mam laga i auto fajnie się przemieszcza i to jest najważniejsze . Pozdrawiam
-
CCWA by R-performance ekologia pozostała
Każdy tuner robi inaczej auta nie można tego porównywać . Każde auto jest w innej kondycji tzn wtryski itd . Każda hamownia inaczej pokazuje dlatego trzeba porównywać seria plus mod . Miałem wcześniej a6 c6 z 2.0 tdi zrobiłem 240 KM i dołożyłem quattro , tez mówili ze będzie lag ale nie było bo wszystko zostało dobrze złożone i wystrojone . Mam gdzieś wyniki tzn same liczby . Obecne q5 nie ma laga fakt ze bez dpf-a wkręcali się auto dużo lepiej z doli ale teraz nie ma tragedii . Automat daje spokojnie sobie radę . To nie jest pierwsze auto które przerabiam . Nigdy nie zalezalomo na cyferkach , bo to i tak weryfikuje ulica. Ja nie przerabiam aut na wyścigi tylko dla siebie żeby czasami było czymś przydeptać . Wynik z dpf zaskoczył mnie tym bardziej ze kolega swoim ccwa był tez na programie w r-performance ( zrobiony Ic i turbo ) i wyszło tylko 320 KM bo miał problemy z egr i wywalało błąd , obecnie jest kupiony nowy egr i będzie korekta zrobiona . Zobaczymy co wyjdzie. Na forum jest sporo ccwa na moce 400 plus i nikt się tego nie czepia . Nie moja wina ze komuś nie domaga silnik i ma słabe wyniki . Auto obecnie ma 153 tys . Ja wymieniłem wszystko dlatego żeby nie działało na maxa żeby miało jakiś zapas . Skończ swoje wywody bo to nie ma sensu . Ja roboty tunera nie neguje tym bardziej ze robię u niego chyba już 6 auto . Ale skoro ty jesteś takim specem w dziedzinie przerabiania ccwa to szacun . Po montażu dpfa turbo wstaje troszkę później ale nie ma znaczenia . Może przy wyścigach ma to znaczenie ale przy normalnym użytkowaniu nie .
-
CCWA by R-performance ekologia pozostała
Kolego jesteś bardzo irytujący komentujesz czyjaś robotę . Powiedz zajmujesz się profesjonalnie robieniem programów w autach . Czy jesteś kolejnym specjalistom oczytanym i robiącym zamieszanie na forum . Każde auto jest inne . Nie będę wklejam rozmowy z orłem bo po co napewno nie miał 360 z dpf bo mi napisał sam ze jak przekroczę 350 KM z dpf to żebym mu dał znac .
-
CCWA by R-performance ekologia pozostała
Z dpf mial mniej. Orzeł od razy praktycznie zrobił cały wydech z downpipe i dopiero robił pdalsze programy . Z tego co z nim rozmawiałem to obecny właściciel jego a4 zrobił 415 KM
-
CCWA by R-performance ekologia pozostała
Z dpf-m raczej ciężko uzyskać moc 400 KM . Układ wydechowy mam seryjny ostatnie puszki zostały jedynie zastąpione aktywnymi wydechami sq5 . Moje auto to q5 a nie a4 .
-
CCWA by R-performance ekologia pozostała
Auto dymiło na programie wcześniejszej firmy . Pompa jest przerobiona z wcześniejszych modeli . Nie jest to pompa z 3.0 biturbo . Turbina z perun jest to ta wersja dająca możliwość uzyskania moce 400+ . Mapsensor mam 4 barowy ale obecnie jest 1,95 . Napisałem to co co mi powiedziały firmy w których były brane dane podzespoły nic sam nie wymyśliłem . Witek sam był zdziwiony ze aż tyle wyszło z dpf bo do tej pory robił. Max 340-345 KM ale tamte auta miały seryjna pompę . Opisalem to co mam zrobione w aucie i co mi zostało przekazane . A ty mnie masz za jakiegoś bajkopisarza i Kreta. Słabym ogniwem jest skrzynia która powyżej 700 Nm może sprawiać problemy . Zakończ te swoje wywody i swoje przemyślenia . Opisałem co jest wsadzone i co wyszło w aucie . Nie napisałem nigdzie ze nie trzeba wymieniać pompy w baku żeby osiągnąć te 480 KM napisałem ze pompa wysokiego ciśnienia która mam przerobiona jest w stanie ogarnac 480 KM i tak tez mi to zostało przekazane przez firmę która ja przerabiała . Auto zostało zrobione tak aby sprawdzało się przy wyprzedzaniu bo seryjne 240 KM na tego wysokiego klocka to za mało .
-
CCWA by R-performance ekologia pozostała
http://www.audi-sport.net/xf/threads/bobby-singh-a4-3-0-tdi-build-thread.248899/
-
CCWA by R-performance ekologia pozostała
Czy widziałeś projekt audi ccwa w Anglii bez metanolu i innych takich ma zrobione 500KM . Wiec jeśli nie jesteś fachowcem w tej dziedzinie to się po prostu nie wypowiadaj na ten temat bo już jest za dużo fachowców co coś tam zaslyszeli a z kolega orzeł tez się kontaktowałem przed modyfikacjami Wiec tez znam jego temat .
-
CCWA by R-performance ekologia pozostała
Widzę ze kolega zna dobrze moje auto i wie co tam jest wsadzone . Skoro tak to ja już nic nie pisze . Wszelkie pytania proszę kierować do kolegi powyżej .