Treść opublikowana przez dawid_sc
-
problem z obrotami.
No to tak jak patrzysz na silnik od frontu to pi miedzy kolektorem a akumulatorem masz przepustnice, demontujesz rure dolotowa czarna potem przepustnice sruby imbus 5 od dolu odpinasz wtyczke jak dobrze pamietam 4_6pinow to jest tps czujnik polozenia przepustnicy po lewej stronie masz wtyczke 4pinowa do czarnego silniczka krokowego sterujacego obrotami ,pozniej linka gazu musisz zdjac. Po wyjeciu masz przepustnice tps i silniczek krokowy na stole ,rozkrec wszystko i umyj popatrz uwaznie ze na tps masz zolta farba zaznaczona pozycie dzialania tps to lepij tego nie krec.umyj wszystko dokladnie zobacz piny wtyczki tpsa i zdemiontuj kolektor poczym uszvczelnij go jak pisalem wczesniej i skladaj w odwrotnej kolejnoksci do rozkladania :-)
-
problem z obrotami.
F60 masz czujnik przepustnicy tps on jest odpowiedzialny za te objawy do tego sprawdz silniczek krokowy oraz uszczelnij kolektor ssacy demontuj calego rozbierz zloz na kleju do szyb dolna i gorna czesc oraz kup uszczelki na laczenia kolektora z glowicami jakies 12zl sztuka . Z tym tps-em sprawdz kostke bo kable lubia gnic i szwankuje
-
drganie karoserii na wolnych obrotach
dobrze zamontowales te poduszki ?? mnie jedna rz nie siadala w odpowiednia dziurke sprawdz
-
Pokrywy zaworów , Odma, Nagar, wyciek, Wysokie Obr. MakeOver :]
sitko smialo zdejmij ja sciagalem mylem i zakladalem
-
Pukanie w jednej głowicy
popychacze miales oproznione jak kupiles???
-
Problem z paleniem
koledzy pompa musi byc dobra nie kupujcie taniej za 80zl bo problem dalej vbedzie . sprawdz dzaialnie przekaznika i cisnienie paliwa na tej pompie
-
Ciśnienie oleju 2.6 ABC
kupilem ostatnio czjnik oleju nowy i tez mi migaa lampka i wkoncu zalozylem zapasowy oryg. i dziala . jak bedziesz kupywal to patrz by dziurka w gwincie byla mala a nie duza
-
2.6 abc zimny jedzie dobrze po rozgrzaniu efekt jak by wypadanie zapłonu
pewnie cewka sie konczy:)
-
Stuki puki
niestety czas mnie gonil i musialem montowac szybko silnik w zwiazku z tym ze mam po kompletnymj remoncie i nowe hydro auto dziala jak pszczolka: uszczelnieniekolektora ssacego i dorobienie wkladki metalowej ( ta co w srodku jest) normalnie mnie rozwalilo auto plynie startuje nie szarpie nie ma zanikow mocy no cos pieknego:)
-
Długo Kręci Aż W Końcu Zapali.
gdzie masz ulozona centralke gazowa |?? moze byc tak ze centralka szwankuje ona odpowiada za wylaczenie beny i zalaczenie gazu i odwrotnie . w instalacji PRins jest emulator ktory tez szwankuje nie kiedy i takie objawy sa ze na pb nie dziala ale to mowie z moich przypadkow w de.
-
Stuki puki
Po swietach wyciagam v6 moja wkladam druga to moge wam zrobic filmik jak stuka hydro moze to wam cos pomoze;p
-
Stuki puki
w jednym silniku tak mam i hydro trzaska . jaki olej macie???
-
Stuki puki
tam lubia sie hydro zacierac i moze zawor stuka ????
-
Jak odpowietrzyć V6?
hohoho musisz zdjac obudowe rozrzadu z lewej glowicy rozrzadu nie rozpinaj tam masz 2-3 srubki (klucz 10) zdejmij weza idacego do obudowy termostatu od chlodnicy i manewruj obudowa tak zeby Ci pasek nie spadł mi sie udalo bez sciagania przodu i rozpinania rozrzadu:) Pozdrawiam
-
Nie działa dmuchawa
tak jak kolega napisał sprawdz silniczek podlacz go nakrotko w ogole sprawdz czy napiecie dochodzi do niego
-
Jak odpowietrzyć V6?
zdejmij waz zapal auto pocieknie troche z niego to wsadz go z powrotem nie zakrecajac opaski i poczekaj chwile poczym jak beda cieple weze powoli sciagaj go uwazaj zeby sie nei popazyc i musi ci wyleciec cieply plyn ja tak robie i zawsze jest ok. Nawet tesciowi pokazałem lat 42 i zrobil ostatnio;p . Atermostat sprawdz bo nawet nowy moze byc zdupiony:) .Odnosnie dmuchawy lepiej aby dzialała:)
-
Falujące obroty
teraz mam a6 c4 2.6 v6 objawy takie jakty i standart w niemieckim kraju jak sie spotkalem z tymi silnikami
-
Falujące obroty
nie no obstawiam kolektor ssacy w nim przyczyne waskivw tlumaczyl kiedys itd i naprawde rozumiem ze go uszczelniales itd ale czuje ze wina lezy w nim
-
Falujące obroty
nie maja bynajmniej u mnie nie mialy. mialem zj**.. i tak chyba pol roku wymienilem i zero roznicy
-
Falujące obroty
a tps??? podcisnienia i ecu
-
silnik nie che odpalić
hmmm nie wiem w sumie jak przepustnica nie jest elektroniczna to jak ma sie ustawic:) tps jest w wiekszosci aut ale przepustnica dalej na linke wiec jest hm pol elektroniczna wiec tylko to ze np jak reka sprawdz dasz na gaz na przepustnicy to w tps (tam gdzie wpieta wtyczka jest powinnno byc slychac cyk bez opoznienia . wez jeszcze na boku przepustnicy jest bolec podcisnienia do dolotu powietrza od filtra wez zdejmij wezyk i zaslep go zobaczysz elefekty
-
[B5 2,6 V6 ABC LPG] Szarpanie, efekt jakby wypadanie zapłonu...
zacznij od rzeczy ktore najmniej kosztuja:)
-
Długo Kręci Aż W Końcu Zapali.
spoko spoko sluchaj ja dolozylem do a4 13.800zl:) i dalej jak "gowno" heheh czemu nie mowiles o halla bym podeslal tez a tera mnie nie ma bede na swieta ;/
-
silnik nie che odpalić
elektronika to tps czujnik polozenia przepustnicy kazdy ma w 2.6 jesli automat to mozesz cos miec dolozone ale tak to to samo jest
-
[B5 2,6 V6 ABC LPG] Szarpanie, efekt jakby wypadanie zapłonu...
z podcisnieniami nie ma takiej filozofii dzis mialem 2.6 v6 w a6 c4 i wiecej tego jest ;/ jeszcze walcze z nia na warsztacie . smieje sie z tego doulu bo mechanicy mowia ze to przeplywka:D hehe