Treść opublikowana przez misiek95
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Chyba 15zł szt. Ale kupować nowe wahacze po to żeby od razu wymienić w nich tuleje i stracić gwarancje to sie mija z celem
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Czy któryś z producentów wahaczy po za Lemfoderem stosuje w audi a4 b6/7 rozróżnienie na wahacze 1ba/1be,1bv,1bd ?
-
B7 Avant AWX Quattro
Wizualnie auto mi sie teraz podoba, ale jak wiadomo zawsze można coś poprawić. Rozważam lakierowanie przedniego zderzaka bo ma dużo odprysków... A silikony tak, będą niebieskie wszystkie. Zimniejszy kolor = zimniejsze powietrze = więcej mocy?
-
[B7]Avant 2.0 TDI Quattro BPW GTB2060VKLR_CNC/DP3/2??KM/??0NM/AluDTM+A5/-40/BilsteinB8/345m-330mm/vFiz ( ͡º ͜ʖ͡º)
Coś mi sie wydaje że od temperatury cieczy, ważniejsze jest to ile jej w jednostce czasu przez tą turbosprężarkę przepłynie.
-
Wybicie przegubu
Nie. Szarpnij porządnie tak żeby jedna rolka wyszła a później kolejna i już pójdzie Nie ma zabezpieczenia musisz użyć siły. Dalej jest seger który trzyma tripod ale to rozpinasz dopiero po rozdzieleniu przegubu.
-
B7 Avant AWX Quattro
Planuje włożyć gtb2060vklr i powalczyć samemu z wyspawaniem DP. Ale jak sie trafi gtb2056 z gotowym DP to też nie pogardze
-
Uszkodzony blb
Ja tam polecam opcje wrzucenia AWX/AVF. Już 2 lata śmigam takim przekładańcem
-
[B6 AVF] Brak mocy na wolnych obrotach i ciężkie odpalanie na zimnym
Tak, kierownice w turbinie na wolnych obrotach powinny być wychylone w kierunku maksymalnego doładowania. U Ciebie nie są na pewno. W czasie w którym robiłeś loga nie dzieje się z nimi nic dziwnego (patrząc po logach). Co innego zaraz po odpaleniu ale to jest dosyć kłopotliwe do uchwycenia w logach bo napięcie spada za nisko i interface często gubi komunikacje. Zajmij się turbosprężarką. Co do trzęsienia po odpaleniu to ja bym zaczął od wymiany uszczelnień pompowtrysków.
-
B7 Avant AWX Quattro
Tyle ile wyda sprzęgło i dwumas- obstawiam okolice 230/430. Nie widze aktualnie na rynku sensownego i nie drogiego sprzęgła 240mm na duży moment. No ale jeszcze chwile potrwa zanim skompletuje fmic i zakupie turbo, więc może coś wymyśle.
-
[B6 AVF] Brak mocy na wolnych obrotach i ciężkie odpalanie na zimnym
Odpalanie i telepanie po odpaleniu to prawdopodobnie kwestia uszkodzonych uszczelnień pompowtryskiwaczy lub samych pompowtryskiwaczy w sobie. Nic z logów robionych po ustabilizowaniu obrotów nie wynika bo wtedy ten objaw nie występuje, tyle. Turbosprężarka najpierw niedoładowuje wyraźnie, a później mocno przeładowuje. W mojej opinii przycina się sztanga w turbospręzarce, lub uszkodzony jest zawór n75. Obie te rzeczy można stosunkowo łatwo sprawdzić i ogarnięty mechanik postawi Ci diagnoze w 15 minut.
-
[B7]Avant 2.0 TDI Quattro BPW GTB2060VKLR_CNC/DP3/2??KM/??0NM/AluDTM+A5/-40/BilsteinB8/345m-330mm/vFiz ( ͡º ͜ʖ͡º)
No dobra to jest powrót, ale gdzie wpiąłeś zasilanie?
-
B7 Avant AWX Quattro
Zamontowane nowe pompki, a raczej używane. Używane przez @DanielMod Al'ki 80mg. Do tego niezbędna korekta softu. Aktualnie przymierzam się do FMIC'a
-
[B7]Avant 2.0 TDI Quattro BPW GTB2060VKLR_CNC/DP3/2??KM/??0NM/AluDTM+A5/-40/BilsteinB8/345m-330mm/vFiz ( ͡º ͜ʖ͡º)
Maciek co było nie halo z głowicą Twoją? Jakaś grubsza? Pokaż no jak to wygląda No i w którym miejscu podpiąłeś tą wode do turbo? Jedni podłączają jak mówisz do odpowietrzenia głowicy a inny w miejsce chłodniczki spalin egr czyli poprostu w obieg nagrzewnicy szeregowo. Obie opcje mi sie nie podobają a rozważam zakup takiej chłodzonej turbawki
-
Sprawdzenie mapy a4b6 1.9 tdi awx
W mojej opinii wygląda to bardzo słabo. Doładowanie ma zrobione takie, ze seryjna turbosprężarka AWX,AVF odleci w którkim czasie gdyby tyle pompowała cały czas. Z drugiej strony czasy wtrysków są nie ruszone, co w zasadzie ogranicza osiągniętą moc bardzo mocno. Tak to wygląda z mojego punktu widzenia- ale ja dopiero sie ucze a jedyne auto jakie wystroiłem to moje auto.
-
Sprawdzenie mapy a4b6 1.9 tdi awx
Jaki masz rocznik samochodu? W profilu wpisałeś 1986
-
Sprawdzenie mapy a4b6 1.9 tdi awx
Ale pod jakim kątem chcesz ją sprawdzić. Autentyczności wyniku?
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Tak. Zawsze jak komuś wymieniam amortyzatory to polecam to wymienić, no ale dla niektórych jak nie stuka to dobre? Przy twardych zawieszeniach wymiana tych poduch robi ogromną różnice
-
Zderzak fl pod spryski-co i jak..?
Potrzebujesz oryginalny przekaźnik, najlepiej wycięty z auta razem z podstawką bo kilka pinów będziesz musiał przełożyć. Przewody od zderzaka do pompki na płyn najlepiej oryginalne bo tam jest taka sprytna szybkozłączka ułatwiająca szybki demontaż i montaż zderzaka. Zbiorniczek to już wiesz
-
Blokujące wszystkie hamulce/twardy pedał
Myśle, że masz za długi trzpień w pompie hamulcowej lub źle wyregulowany pedał i pompa ciągle odcina dopływ płynu ze zbiorniczka hamulcowego. Płyn się nagrzewa, rozszerza i koła sie blokują
-
Uszkodzona klapka pod filtrem kabinowym.
No jest jeszcze jedna wyżej, pod filtrem. Jak włączać obieg zamknięty to ta którą zaznaczyłeś się otwiera a te pod filtrem sie zamykają
-
Problem z poziomowaniem A4 b7
A dobrze zakładacie ten czujnik? bo można ramie pomylić i obrócić i będzie kicha
-
2.0 tdi bpw po chwili na postoju zaczyna kopcic
Turbosprężarka puszcza olej do wydechu. Klasyk gatunku
-
amortyzatory b6 avf avant
Kup KYB normalne amorki czarne dostepne w każdym motoryzacyjnym. Nie kupuj Monroe na pewno. Sachs warty rozważenia ale z całego serca polecam KYB
-
Nie ma prądu na świecach żarowych
Wysoka temperatura zewnętrzna
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Dobra decyzja. Ja różnice po wymianie wyczułem znaczną. Ale ja jestem zawieszeniowym świrem? To tak jak z tylnymi łącznikami stabilizatora w b6/7. Nawet jak są baaardzo luźne to nikt ich nie wymienia bo przecież nic nie puka. A po wymianie inne auto.