Treść opublikowana przez misiek95
-
Swiatla cofania - zamiennik P21w
Też nad tym myślałem, trzeba by aliexpress przetrzepać w b7 problemem jest bardzo bardzo mały odbłyśnik dla światła cofania
-
[B6 AVF] Drgania karoserii od 120 do 140 km/h pomocy
Gumy same w sobie drgań powodować nie mogą w mojej opinii. Mogą jedynie nie być zdolne do wytłumienia najmniejszych niedoskonałości w wyważeniu felg czy też tarcz hamulcowych. Po za tym ich stan jest łatwy do ocenienia, bo nie są to skomplikowane tuleje olejowe tylko kawałek gumy. Mimo wszystko uważam że problem leży w tarczach albo kołach. Powodzenia
-
[B6 AVF] Drgania karoserii od 120 do 140 km/h pomocy
Podmieniane? na używane?
-
Black Avant S-line Plus Quattro Engine Porsche Macan 3.0 V6 S Diesel
Po podpisie widze że jednak 300 pękło?
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
Tyle teorii. Jak sie wrzuci do przodu i do tyłu konkretne gary, wygłuszy drzwi tak samo dobrze jak przednie to jest nieporównywalnie lepiej. A jak sie wrzuci cokolwiek żeby tylko grało to faktycznie bałagan może robić. Ja już dwa lata jeżdże z przodem + sub i cholernie mi brakuje tyłu:) przy najbliższej okazji wrzuce taki sam komplet jak mam z przodu (as r165em evo)
-
[2.0 TDI BPW] problem z biegami
Ślizgające sie sprzęgło- do wymiany. Szarpnięcie spowodowane jest zazwyczaj sumą luzów w układzie napędowym. Od dwumasy, przez skrzynie biegów, mechanizm różnicowy, przeguby aż po tuleje w wahaczach. Ciężko wywróżyć dlaczego szarpie przez internet. Ciężkie wrzucanie biegów to najczęściej zużycie synchronizatorów w skrzyni biegów. Można spróbować wymienić olej w skrzynie ale po pierwsze nie musi to pomóc, a po drugie ewentualny efekt odczujesz po 10 tysiącach kilometrów. Tak z opóźnieniem reaguje skrzynia na nowy olej
-
Jakie dobrać dystanse?
Każdy tak mówi
-
Jakie dobrać dystanse?
Przy takiej wysokości nie będzie nic tarło. Ale jak planujesz dać niżej w przyszłości to daj sobie 13/17 ewentualnie 13/15. Ja tak mam i nie dodał bym i nie zabrał ani milimetra. Felge mam inny wzór ale parametry i opona ta sama.
-
[B7 BFB Quattro] - Demontaż wysprzęglika.
Żadnego problemu. Przy montażu trzeba mieć troche siły ale wymiane ogarniesz w 20 minut na spokojnie
-
[B6 AVF] Drgania karoserii od 120 do 140 km/h pomocy
A ja obstawiam tarcze hamulcowe. Wiem, że mierzyłeś je czujnikiem zegarowym ale tarcza też jako nowa jest wyważana i może na tym etapie poszło coś nie tak. Nie będę też prawił morałów o tym że tarcza traci wyważenie po przetoczeniu bo ja też swoje czasami przetocze jak jest taka potrzeba i nic nie wyważam- no ale jednak jest to prawda Miałem taki przypadek w nieswoim aucie. Tarcza skorodowała, z kanałów wentylacyjnych sypała sie rdza i wyważenie sie rozjechało. Po wymianie wibracji brak
-
Srebna eSka
Bardzo ciekawy temat. Widać że wiedza jest, umiejętności i chęci też a nawet budżetu nie brakuje Mam okazje serwisować s4 b6 koledze i właśnie kilka rzeczy które tutaj zostały wymienione to i w b6 sie zdarzyły, m in g28, rozerwane górne wahacze (tuleje wyrwało na bok) itd. Mam dla Ciebie zagadke odnośnie wydechu w s4, może będziesz znał odpowiedź bo google nie pomogło. Oba aktuatory przy wydechu są zaślepione takimi kołkami które wyglądają bardzo oryginalnie. Można je obracać, kawałek wsunąć i wysunać ale bez zniszczenia tego króćca nie da sie ich wyjąć. Na to był założony normalnie wężyk, opaska. W bagażniku zaworek i zbiornik podcisnienia są na miejscu. Możliwe, żeby S4 ze Szwajcarii miało to z jakiegoś powodu zaślepione?
-
A4 B7 Avant BRD mod na 250+
Sugeruje, że turbosprężarka pompuje Ci olej w dolot (intercooler). Jak Ci z niego kapało to znaczy że już jest go tam sporo. A to że dokręciłeś śrubke to oznacza że nie będzie kapał na ziemie tylko spalisz go w silniku. Nie moge jaśniej
-
A4 B7 Avant BRD mod na 250+
Nic nie jest zrobione, poprostu zamiast na ziemie- olej trafi do komory spalania. Tutaj byłbym ostrożny. Turbiny BRD mają to do siebie, że późno wstają. Nie stawiaj za cel wydajności maksymalnej tylko to żeby wcześnie wstała i już będzie sie jeździło super. Jak wstawią większe śmigło to obawiam się, że jeszcze później będzie wstawać taka turbospręzarka
-
Swap 170 ->
Nowa wytrzyma. A taka kilkunastoletnia to kto to wie
-
Gumowe podkładki pod sprężyny
mam takie gumy, pisz pw
-
Problem z odpięciem wału napędowego A4 B6 1.8 T
Tam nie ma co sie zapiec. Robisz coś źle
-
A4 B7 Avant BRD mod na 250+
Raczej nieszczelność układu chłodzenia nie będzie wydawała dźwięków. Co innego jak by z niej spalinami dmuchało. Rozkręć obejrzyj
-
A4 B7 Avant BRD mod na 250+
Tak bezpośrednio P&P bez przeróbek to nic nie podejdzie. Podobną wydajność ma (ale lepiej wstaje) CAHA, a dalej w las to już gtb17, gtb20, gtb22 i inne takie, które wymagają przyspawania do kolektora
-
[B6 AVF] 150 km na oryginalnym sofcie
Dużo wykresów w necie jest z hamowni drogowej i tam na 5 biegu żeby kopnąć auto do końca to byś musiał na niemieckiej autostradzie być chyba Pozatym drogowa pewnie rządzi sie innymi prawami. Ja mówie o stacjonarnej podwoziówce z 4 rolkami, taką sie bawiliśmy na pwr
-
[ALL B6] Nie działa samopoziomowanie reflektorów
Sam sobie odpowiem. Powodem braku komunikacji ze sterownikiem był brak sterownika.
-
[B6 AVF] 150 km na oryginalnym sofcie
Na maha na politechnice wychodził nam zawsze najmniejszy (najbardziej wiarygodny) wynik na przedostatnim biegu. Przełożenie całkowite zbliżone do 1.
-
[B6 AVF] 150 km na oryginalnym sofcie
Korekcje są w miare ok, o niczym to nie świadczy. Teoretycznie przeładowująca turbina i źle dawkujące pompowtryskiwacze mogą dać taki przyrost, czemu nie. Czy możesz zrobić chipa? Zdecydowanie nie. Turbinka musi ładnie trzymać zadane ciśnienie, auto nie może dymić na czarno od nadmiaru paliwa i wtedy można zwiększać moc. Wynik wynikiem, pytanie na jakiej hamowni i na którym biegu mierzone. Przy pomiarze na 3 biegu zawsze wychodzi taka górka i zawyżony wynik.
-
jakie amory tylne za ori 1be ???
Cześć z takich niedrogich i łatwo dostępnych to KYB. Jedne ze sztywniejszych i bardzo przyjemnie sie na nich jeździ. Ja takie najchętniej montuje. Jak chcesz coś więcej to bilsteiny sportowe
-
B7 Avant AWX Quattro
Mnie drażniło jak mi ta palma nie chciała wrócić przez 2 dni po odpięciu aku jak miałem to w a6 c5. Ale wydaje mi sie że tu w b7 będzie to lepiej działało bo 10 min po wymianie tej antenki już chwyciła
-
B7 Avant AWX Quattro
Dłuższą liste wyposażenia jak sie robi ogłoszenie na otomoto Najbardziej nieprzydatna opcja wyposażenia z możliwych w mojej opinii