Treść opublikowana przez misiek95
-
[A4 B7] Malować, wymieniać czy naprawiać bez malowania?
Fakt że już z fabryki odcień może być inny. Ja miałem anglika w czarnym kolorze na graty i sprzedawałem 2szt drzwi w stanie PERFEKCYJNYM i pierwszym lakierze po 150zł. Przyjechał do mnie koleś autem w tym samym kolorze po przerysowaniu drzwi. Z OC dostał blisko 2000zł a ode mnie kupił drzwi za 300 i przerzucił u mnie na podwórku w godzine i po robocie. Pasowało wszystko idealnie. Aż sam mu zazdrościłem że takie ładne drzwi kupił... Z drugiej strony jak ja takich blach szukałem ładnych to zawsze były same pogniecione i szpachlowane.
-
skrzynia biegów
Dobrze by było jak byś też opisał co dokładnie sie z nim stało
-
[B6 AVB] Pytanie o napinacz
wystarczy
-
Regulacja Ramki Szyby / Drzwi
Ramke regulować można śrubami po zdjęciu boczka. Ale raczej obstawiam zużyte zawiasy drzwi. Ustaw drzwi w pozycji jak najbliżej zamkniętych ale tak żebyś mógł rękami poruszać je góra dół. Jak wyczujesz jaki kolwiek luz to zawiasy do wymiany. A najczęsciej jeden zawias- dolny
-
B7 Avant AWX Quattro
Lekkie luzy nie generują takich głośności. No miałem gwint w b5 przez pare lat i nikt mi nie wmówi że to normalne ;d Tutaj mialem w b7 tez kit h&r i bylo cichutko a twardosc bardzo zblizona :
-
B7 Avant AWX Quattro
Takie tam na MTS'ie Po wymianie na 1BA cisza jak makiem zasiał
-
GTB2056 VS GTB2060 do AVF na moc ~250hp ??
Podłącze się pod temat DP wystarczy czy całość do zmiany? Jest sens ładować gtb2056 przy założeniu że w aucie zostaje 2xsmic z BRD i sprzęgło seria brd? Czy może przy takich ograniczeniach lepiej pójść w mniejsze gtb17. Mowa o silniku AWX w a4 b7
-
Nie rowna praca i stuki w silniku Audi A4 b5 1.9 Tdi AJM
Nie brzmi to dobrze. Zdejmij pokrywe i zobacz na szklanki. Pewnie dziure wywaliło w szklance (to najbardziej optymistyczny scenariusz)
-
[AVF] Srebrne Audi A4 B6 1.9TDI by Robson
No nieźle. Gwint i rolke wrzuciłeś i nawet sie nie pochwaliłeś?
-
[B6 AWX] Nierówna praca silnika po zmianie pompek
Tak jak pisałem wcześniej, skopane pompki. Nie ma co sie doktoryzować więcej
-
[B6 AVF] Drgania, wibracje
Zdarzyło mi się, że turbina przeładowująca powodowała jakieś dźwięki i wibracje trudne do zlokalizowania po odpuszczeniu gazu... Ale przy przyspieszaniu raczej mało prawdopodobne. Jako że wibracja występuje na postoju także- przeguby, podpore wału i takie inne rzeczy można wykluczyć. Dwumas i poduszki silnika wymienione ale do sprawdzenia jest jeszcze poduszka skrzyni. Z doświadczenia to raczej obstawiał bym jednak problem z którąś pompką. Nie widze tylko loga 013 w momencie występowania wibracji, a tam mogą dziać sie cuda. Zrób dynamiczny albo chociaż statyczny ale na tych wlasnie obrotach gdzie jest problem edit: No ale na początek turbina do wyczyszczenia, koniecznie
-
[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.
Ja w b5 rozbierałem fotel i poprawiałem po tapicerach. Dobrze mieć plastikowe mini trytytki bo tych drucików stalowych nie mogłem pozaginać tak jak były pierwotnie. W b6 też takie są?
-
[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.
Zrób Grzegorz jakieś fotki z rozbierania fotela. Też będę musiał zdjąć poszycie siedziska?
-
Pomocy Audi a4 b7 2.0 BLB
Czy tylko ja mam wrażenie że 80% regeneracji turbosprężarek kończy sie porażką?
-
[B6 AVF] Problem z napinaczem?
W tym napinaczu rozpada sie taka gumowa tuleja i sie wygina jak banan. Popatrz na niego z góry i jak rolka będzie w innej płaszczyznie niż koło pasowe i rolka alternatora- napinacz na śmietnik. Tak jak kolega pisał da sie go wyjac bez zdejmowania przodu. 30min roboty (jeżeli uda ci sie wyjac wisko )
-
B7 Avant AWX Quattro
Okaże się jak im wyśle amorki, ale raczej tak
-
B7 Avant AWX Quattro
Pomimo tego jak chwaliłem mtsa, w przyszłym tygodniu przednie amortyzatory idą na reklamacje
-
[B6 AWX] Nierówna praca silnika po zmianie pompek
No opcji może być wiele. Od niepoprawnego poskładania całości, złe numery pompek aż po skasztanioną regeneracje, co osobiście obstawiam znając realia
-
Listwa/Listwy dolne drzwi Audi A4 B5
Ja też nie polecam kleić. Używki w dobrym stanie to święty grall. Albo nówki z aso co polecam osobiście bo ja tak zrobiłem. Albo zamienniki ale one pasują tak 3/10.
-
Problem z tylnym mostem
O prosze znalazłem. Mam nadzieje że to Ci pomoże. str 9
-
Problem z tylnym mostem
Nie pamiętam nicku ale tutaj na forum jeden z kolegów miał dokładnie ten sam problem który opisujesz- wibracja w tylnej części auta i to też było 3.0tdi. Podobno wymiana półosi (czy też przegubów samych- nie pamiętam) Załatwiła sprawe. Jak mi sie przypomni kto to był to napisze tu
-
Skrzynia z ajm do awx
no ale do jakiego auta? w czym ten awx?
-
B7 Avant AWX Quattro
Tak. Po zdjęciu manszet zero luzu poprzecznego na listwie zębatej. Dokręcanie śruby dociskającej listwe do zębnika nie zmienia nic- nawet jak sie ją dokręci tak że kiera nie wraca sama na swoją pozycje. Podmieniałem też krzyżak w kolumnie. Aktualnie podejrzewam że drążki kierownicze mają luz który pojawia się dopiero przy siłach większych niż te które moge wywołać ciągnąć ręką za końcówke Jutro wymienie drążki i będzie wszystko jasne
-
[TDI PD] Zmieniony silnik z 2.0 na 1.9 TDI
Pytanie czy przełożony jest z całym osprzętem czy tylko słupek i dalej rzeźbienie. Czy jest sie czego bać? Tak i nie. Można to zrobić tak że WSZYSTKO będzie działać jak w oryginale. Można też narzeźbić i nigdy z tego już auta nie będzie. Jak jest wrzucone 1.9 to prawie na pewno avf/awx. Ważniejsze pytanie czy wcześniej był BPW czy jakieś 16v BRE BLB BRD
-
B7 Avant AWX Quattro
Puka na drobnych nierównościach. Metaliczny dźwięk. Ale wymiana zwrotnic nic nie zmieniła, szukam dalej